Ukrajina: Videopřehled z 30. 12. 2014

Reklama


Dokument Maxe Fadějeva: Donbas pod palbou

***

15. 12. 2014, Luhansk. Interview s obsluhou komplexu BUK, který měl sestřelit Boeing MH17

Protiletadlový raketový systém BUK s číslem 312, kterým měli proruští povstalci údajně sestřelit Boeing 777 společnosti Malaysia Airlines, vždy byl a dosud je v rukou ukrajinské armády. Tvrdí to člen čtyřčlenné obsluhy, včetně všech podrobností. V okamžiku sestřelení Boeingu byl BUK nebojeschopný a bez obsluhy.

***

19. 12. 2014, Doněck. Nad zničeným letištěm vlají novoruské vlajky

***

19. 12. 2014, Bratislava. Přesun těžké vojenské techniky přes hlavní nádraží

Už vyše týždňa cez našu krajinu prúdia pod rúškom tmy vlakové supravu plne naložené bojovou technikou smerom na východ a dnes o 3:30 ráno pristal na BA letisku obrovský 4prúdový hercules s výsostnými znakmi US.Air force …. takže už týždeň sa tu premáva podobná technika, rovnako ako výbuchy, ktoré počuť v hociktorú hodinu…

***

22. 12. 2014, Moskva. Boeing MH17 sestřelil ukrajinský letec kapitán Vološin

Po návratu byl pilot v šoku a jmenoval se Vološin  (Волошин Владислав Валерьевич, nositel vyznamenání B. Chmelnického třetího stupně, které mu udělil prezident Ukrajiny Porošenko). Svědek dále uvádí, že se rakety podvěšovaly pravidelně, ale nelétalo se s nimi kvůli úsporám. Jen pro krytí. Rakety byly staré. Svědek také uvádí, že rozpozná rozdíly mezi raketami vzduch-vzduch a vzduch-země. Dále svědek říká, že v době, kdy pilot Vološin opouštěl letadlo, pronesl větu „Nebylo to to letadlo“ a večer zaslechl, při dotazu jiného pilota, „Co se stalo s letadlem?“ odpověď Vološina „Letoun byl v nesprávný čas na špatném místě“. Dále svědek popisuje vlastnosti raket a letadel SU-25.

English translation

***

24. 12. 2014, Novovolyňsk. Stávka horníků a blokáda silnice

Horníci protestují proti uzavírání šachet a kvůli nevyplaceným mzdám.

***

26. 12. 2014, zóna ATO. Vojín ukrajinské armády: Podmínky jako v koncentráku, zacházení taktéž

Rozhovor BBC se dvěma vojáky ukrajinské armády, kteří dobrovolně chtějí chránit a bránit Ukrajinu před všudypřítomným Putinem. Dva měsíce byli na polygonu, moc jsi nejsou jistí, zda jsou dobře připraveni. Tak si na památku nafilmovali podmínky života v ATO:
0:30 Toaleta
0:45 Koupelna či sprchy
1:16 Ložnice
1:33 Uniforma
1:50 Technika nefunguje, opravujeme ji sami, jak jen můžeme v polních podmínkách. Kdyby nebylo civilních dobrovolníků, tak by se technika nepohnula z místa.

***

Moskva, 24. 12. 2014. Evropa neodpustila Anně Netrebko podporu Doněcka

Anna Netrebko darovala v polovině listopadu Doněckému divadlu opery a baletu jeden milion rublů z vlastních úspor. Poté následovala okamžitá reakce v masmédiích. Anna byla podrobena kritice ze strany rakouských úřadů, které pohrozily, že ji zbaví občanství. Anna byla jednou z hlavních tváří rakouských aerolinií Austria Airlines. Ukončily s ní spolupráci.  (Pozn. edit.: Demokracie vocáď pocáď…)

***

Koljadki ščedrivki

Copak asi čeká malé zpěváčky?

Foto: zdroj

Přejít do diskuze k článku 16 komentářů