Ukrajina: Videopřehled ze 13. 7. 2015

 

2. 7. 2015, Moskva. Podívejte se, koho zabíjíte!

Viktoria Šilova vysvětluje, proč na její hnutí Antivojna pořádá oligarchická vláda hon. Vede se proti němu několik trestních stíhání. Za co? Zítra se například matky chystají jít k ukrajinskému parlamentu s plakáty, že se musí zastavit válka na Donbasu. Chápu, že si musíte zasloužit peníze od oligarchů. Žiju ve městě Kyjevě. Patřím k 86 procentům obyvatel, kteří vás nenávidí za to, že zabíjíte lidi. Vy jste ještě neřekli… k tomu dítěti, pojďte, podíváme se. Tak a teď se podívej, a ty taky, koho mrzačíte, koho zabíjíte! Je vám ho líto? Tak takových dětí je několik set! Jí zabili děvčátko, jedenáct let!…

***

5. 7. 2015, Doněck. Anna Tuv 40 dní po tragédii, prosím, pomozte jí!

Americký opolčenec Texas se setkává s Annou Tuv, která před 40 dny přišla při ostřelování jejich domu o manžela, dceru a levou ruku. Předává jí a jejímu synovi dary a oznamuje jí, že na ni už vybral od lidí z celého světa 5 000 USD. Ona je skutečný hrdina, ne vojáci. Celý jeho prapor „Han“ se rozhodl, že se o ni postará až do smrti. Anna popisuje svůj stav, její život je obrácen naruby. Začala slyšet na jedno ucho a začíná se hojit zlomenina lopatky. Lidé se nevzdají. Děkuje za dary. Doufá, že se podaří, aby co nejdříve získala protetickou ruku.

***

6. 7. 2015, Helsinky. OBSE bez Rusů

Ruská delegace se nezúčastnila jednání Parlamentního zasedání OBSE poté, co jejímu šéfovi Naryškinovi a dalším čtyřem poslancům nebyl povolen vstup do Finska. Finský prezident Niinistö tvrdí, že to bylo způsobeno vetem některé z delegací (hovoří se o Estonsku). OBSE bez ruské účasti přijala ostrou protiruskou rezoluci. Provládní ruská média k tomu napsala, že tímto postupem byla negována Helsinská dohoda o bezpečnosti a spolupráci v Evropě a že zasedání OBSE  v Helsinkách přispělo k dalšímu zhoršení již tak nedobrých vztahů mezi EU a Ruskem.

Ruský ministr zahraničí Lavrov k zasedání OBSE v Helsinkách

***

7. 7. 2015, Kyjev. Ukrajinská státnost začala před milion a třemi tisíci lety

Nový dějepisý atlas Ukrajiny z vydavatelství „Mapa“ vypovídající o třítisíciletých dějinách tohoto státu byl v pondělí prezentován v Kyjevě: „Nezapomínejme, že historie Ukrajiny – to je posledních tři tisíce let, ale milion let předtím – to je prahistorie Ukrajiny. V atlase je pohled na ukrajinská území od okamžiku jejich osídlení člověkem, což bylo asi před jedním milionem let,“ prohlásil na prezentaci historik a člen Institutu archeologie Ukrajinské akademie věd Vitalij Otroščenko.

Zdroj: Vzgljad

Ironický komentář o ukropitécích na procvičení ruštiny: Politikus.ru

***

7. 7. 2015, Doněck. Dědečka vyhrabávají po kouskách

Tento rozbitý doněcký dům jsme již ukazovali. Ukazovali jsme ho v květnu. Prakticky všechny kanály včetně ukrajinských, které tedy samozřejmě neřekly, kdo ho rozbombardoval. Teď ho ukazuji podruhé. To je současnost.

Nechápu. Začal jsem to tu čistit. Slíbili, že sem přijedou a budou v tom pokračovat. Tam jsem se hrabal sám. Ať přijedou. Všechny věci jsou tady. Podívejte se, všechno je to tu rozbité. Co tam chcete najít? Tady se to také začíná propadat. Napřed je potřeba podepřít strop a potom opravit stěny.

Dědu, který tu zahynul, jste našli?

Našli jsme jeho kousky. Už jsme je pohřbili. Potom přijela jeho dcera a našli jsme další kousky. Ona je přidala do jeho hrobu. Zbylé jsou někde tady pod tím závalem. Nevím. Já jsem viděl zbytek ruky a nohy. Něco jsem sám vykopal. Já nevím. Možná tu hlava vůbec není, protože ho to roztrhalo na malé kousky. Podívejte. Letělo to sem 30 metrů. Tam je od té střely díra. Vidíte? Tamta malá. Letělo to směrem od Pjesok. Tam je díra a sem to dopadlo. Podívejte se. Kdyby to bylo z Avdějevky, tak by to muselo přiletět odtamtud. To letělo z Pjesok a dopadlo to sem do koupelny. Roztrhalo ho to na kousky. To mohli vystřelit jenom z Pjesok. Tady je kuchyně. Tam jsem byl já se ženou. Měli jsme štěstí. Podívejte se, jaké cihly do té kuchyně vletěly. Tady to rozbilo dveře a my se ženou jsme stáli přímo tady. Spadl na ní sporák, trochu jí pochroumal rameno. Jinak se nám nic nestalo. Začali jsme otevírat dveře a vyskočili jsme. Byla tu lednice na ní dokumenty. A najednou Ivaniči, Ivaniči… Teta Ema je tamhle zavalená. Volejte záchranáře. Sousedka byla v ložnici, tam, co visí ten koberec. Zavolali jsme záchranáře. Přijeli opravdu rychle a vyhrabali jí. A celou noc… bylo to 19. května. Celou noc jsme proseděli, promrzli. Bylo tady hodně novinářů. Povyk. Dva dny tu hrabali a konec. Dva dny tu kopali s jednou lopatou a konec, že sem nebudou jezdit při ostřelování a tak. Dneska nestříleli, včera nestříleli…

Jenom dneska a včera a předtím?

Předtím ano.

To seděli ve sklepě, říkala Valja. Dva dny, to nic není. Den ještě neskončil…

***

9. 7. 2015, Kyjev. Ministr zdravotnictví předložil zákon o odebírání orgánů na zisk

Spolupracovník Saakašviliho, ukrajinský ministr zdravotnictví Alexandr Kvitašvili, se poté, co zlikvidoval Hygienickou a epidemiologickou službu Ukrajiny, rozhodl předložit návrh zákona o transplantacích orgánů.

Podle něj se každá osoba starší 18 let automaticky stává potenciálním dárcem orgánů. Zákon povoluje soukromým klinikám, aby se zabývaly transplantacemi, se všemi bezpečnostními dopady, které z toho plynou. Živí a zdraví občané Ukrajiny mohou prodávat svá těla kterémukoli kupci (předtím zákon povoloval, že mohou pouze darovat svůj orgán nejbližším příbuzným).

Znamená to, že trh pro odebírání orgánů na Ukrajině bude brzy legalizován, což je bezprecedentní záležitost, dokonce i v zemích třetího světa. Pokud zákon projde ukrajinským parlamentem, nastane na Ukrajině totéž, co v nechvalně známém albánském „Žlutém domě“. Zločinné eskadry smrti budou mít další „legální“ zdroj příjmů z únosů, teroru a mučení na Donbasu.

Zdroj: Fort Russ

***

10. 7. 2015, Doněck. Dědeček, co měl kliku

Kdopak nám to stříli po nemocnicích a obytných domech? Tentokrát měl dědeček kliku, kulka z velkorážného kulometu se odrazila ode zdi a skončila v matraci.

***

10. 7. 2015, Kyjev. KyberBerkut: Kyjev nezakázal jen ruská média, ale i Hlas Ameriky

Na seznamu médií, jejichž pracovníkům by neměla být poskytnuta akreditace na Ukrajině, jsou největší ruské zpravodajské agentury, televizní kanály, rozhlasové stanice, noviny a internetové zdroje. Příznačné je, že do seznamu zakázaných se dostaly i internetové weby takových médií jako Hlas Ameriky, Ruská služba BBC, Kommersant, Vedomosti, Novaja gazeta, Lenta.ru, Gazeta.ru a také televizní kanál Euronews-Rossia.

Více: http://cz.sputniknews.com/svet/20150710/677607.html#ixzz3fhPwBBDj

***

11. 7. 2015, Mukačevo. Přestřelka bojovníků Pravého sektoru s policií

Příkaz členům Pravého sektoru:

Kriminálně-oligarchický režim vedený Porošenkem opakuje způsoby režimu Janukovyče, proléváni krve ukrajinských vlastenců, kteří stáli v cestě nezákonných machinacích v Zakarpatí. Řiďte se následujícím rozkazem:

  1. Všechny RG (průzkumné) a DRG (diverzně průzkumné) skupiny 1. oddělení rozvědky DUK PS opustí místo své dislokace a přejdou do bojového režimu na svých základnách.
  2. Jednotky a zaměstnanci ministerstva vnitra, SBU a dalších, které vedou boj s jednotkami Pravého sektoru, blokují je, nebo jakkoliv se na tomto podílejí, musí být odzbrojení, a v případě odporu — zničeni.
  3. V případě trvání nepřátelství do 00:00. Od 13/07/2015 rozkaz zahájit eliminaci všech osob zapojených do útoku na členy Pravého sektoru či jiné – vydávající kriminální rozkazy, na celém území Ukrajiny bez ohledu na jejich pozice.
  4. V případě pokusů o zadržení nebo odzbrojení zahájit palbu.
  5. Buďte připraveni k zahájení plnohodnotného ozbrojeného povstání po celé Ukrajině proti vnitřní okupaci kriminálně-oligarchickým režimem

Zdroj: Aktuální konflikty

Více k tématu na e-republika.cz

***

Vladimir Vysockij: Moskva – Oděsa

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
abx
abx
13. 7. 2015 16:58

ukropitekovia maju radi Krusovicke. stavim sa ze stopa vedie ku schvanzenbergovi. minimalne o tom nieco vie…
comment image

peter.
13. 7. 2015 18:01

Včera si fanúškovia Legie a Lechu Poznaň,na zápase o poľský Superpohár pripomenuli výročie Volyňskej reže.
http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/superpuchar-polski-kibice-legii-i-kolejorza-upamietnili-ofiary-ukrainskiego-ludobojstwa-foto#

peter.
13. 7. 2015 18:07

peter. napsal
výročie Volyňskej reže.

kresy.pl kvitujú skutočnosť,že obete Volyňskej reže si slávnostne pripomenuli aj opolčenci v DNR
http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/donieccy-separatysci-oddali-hold-ofiarom-rzezi-wolynskiej-foto

orinoko
orinoko
13. 7. 2015 20:35

Teprve teď mi to došlo. Ta co tam sedí na emerickém bobku a prsí se na něm seč může, to je přece soudržka dana, naše věstonická katuše.

orinoko
orinoko
13. 7. 2015 21:18

Tak tohle jsou opravdu ti praví, na takový sajrajt tu čekáme.

Maďaři začali s výstavbou plotu, už aby stál.

https://www.youtube.com/watch?v=Tsv__U9SCu4

Starý doktor
14. 7. 2015 5:31

Zástupci ukrajinských jednotek dobrovolnických praporů Ajdar, Azov, OUN a Tornado se připojil k protestu extremistické organizace Pravý sektor, která již třetí den protestuje vv blízkosti budovy prezidentské administrativy v Kyjevě, informuje televizní kanál „112 Ukrajina“. U budovy prezidentské administrativy Ukrajiny demonstranti postavili polní kuchyně a zapálili svíčky na památku zabitých v Mukačevu.. Minulou sobotu členové Pravého sektoru oznámili na dobu neurčitou protestní akci v Kyjevě v blízkosti správy ukrajinského prezidenta v souvislosti s událostmi v Mukačevu. Demonstranti tvrdí, že nezastaví svůj protest až do odvolání ministra vnitra Ukrajiny Arsena Avakova a vedení ministerstva vnitra v Zakarpatské oblasti. „K této akci… Číst vice »

Irena
14. 7. 2015 17:28

http://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/2117750
Dnes prý byla nakonec skončila ta jednání o Íránském jaderném programu.
PS: Fajte neplačte. Zaprvé je zbytečné, aby měl další stát jaderné zbraně a zvyšoval tak možnost jaderné katastrofy, zadruhé si myslím, že teď jde v první řadě o uvolnění ekonomických sankcí, aby si tak Rusko a Čína dále posílily svůj ekonomický i politický blok spolupracujících států.

Irena
14. 7. 2015 17:45

Tak si prý Pravý sektor obklíčil Lvov, tu líheň banderovců

http://politikus.ru/events/54111-pravyy-sektor-obyavil-o-fakticheskom-kontrole-nad-lvovom.html

Dva policisté ve Lvově (z toho jedna policistka) utrpěli těžká zranění díky nástrahám umístěným přímo u policejních stanic.

http://kp.ua/incidents/506041-vo-lvove-vozle-raiotdela-na-rastiazhke-s-hranatoi-podorvalsia-mylytsyoner

Irena
18. 7. 2015 20:34

https://www.youtube.com/watch?v=97MMBotgsGM
Железная хватка Виктории Нуланд. Дмитрий Джангиров