Diskuze k článku


 • Bety • 13. dubna 2018

  No já doufám, že zvláště ti malí Syřané z posledního snímku z toho vyjdou bez úhony.
  Naši zanícení západofilové by si měli uvědomit, že i u nás je dětí dost a dost –
  zatím.
  Možná se Mayová a spol. snaží vyvolávat konfliktní situace také proto, aby Putin
  měl méně času na odvolávání různých prozápadních liberálů z funkcí, na které je pomáhali dosadit. Po volbách je natolik silný, že si to může konečně dovolit
  a ztráta klíčových podpindosníků je musí dost vytáčet.

 • Béda • 14. dubna 2018

  Spojené fašistické síly Západu pod falešnou záminkou zaútočily raketami ve 04,00 SEČ na Sýrii. Důvodem je fakt, že jejich zástupná vypiplaná džihádistická armáda v Sýrii ležela na lopatkách a hrozila postupná stabilizace Sýrie pod vedením prezidenta Asada. Rusové nyní musí reagovat, aby neztratily tvář a aby fašisti z NATO nemohli podobný útok pod falešnou vlajkou kdykoliv zopakovat.

 • Béda • 14. dubna 2018

  Fašisti nečekají na výsledky vyšetřování OPCW – ti mají jasno hned. Tak jako v Iráku, na Donbasu i v Salisbury. Je nikdo mezinárodně neobviní ani nebude soudit. Jejich pomluvy mají sílu nezvratných faktů, které nemusejí být prokázány a zargumentovány. Oni nemusí dodržovat mezinárodní právní regule, protože mají největší klacek a média v hrsti.

 • Bety • 14. dubna 2018

  MZV ČR
  Dnešní vojenský zásah USA a spojenců vnímáme jednoznačně jako jasný vzkaz
  komukoli, kdo by chtěl v chemických útocích v Sýrii pokračovat.
  Rada bezpečnosti OSN nebyla schopna tuto situaci účinně řešit.

 • Bety • 14. dubna 2018

  Výsledek této AKCE je natolik žalostný, že to vnímám jako vzkaz komukoli:
  Poslali jsme tam okolo sta raket, valnou většinu nám sestřelili a ten zbytek nedokázal udělat žádnou vážnou škodu. MZV může být opravdu HRDÉ na to,
  že olizuje zadek takovým „zdatným“ válečníkům.

 • peter. • 14. dubna 2018

  Náčelník generálneho štábu armády RF varoval USA,že Rusko bude v prípade napadnutia ruských základní a ruských vojsk v Sýrii nie len zostreľovať američanom rakety,ale zlikvidujú aj nosiče z ktorých budú vystrelené.Dôraz je na slovnom spojení „v prípade napadnutia ruských základní a ruských vojsk“.To sa nestalo a preto sa Rusi zachovali neutrálne.Nezasiahli.
  Myslím,že tí dvaja Trump a Putin sa dohodli.Trump si tým útokom zachoval tvár a ukázal Američanom,že má gule.Putin na čas prehltne urážku(veľvyslanec RF v USA Antonov) a svoje gule ukáže ruskému národu o niečo neskôr.
  V podstate sa nič strašného nestalo,ak nepočítam peniaze vyhodené von oknom za 103 Tomahawkov.
  Aj vlk sa nažral,aj koza ostala celá.

 • peter. • 14. dubna 2018

  peter. napsal
  Aj vlk sa nažral,aj koza ostala celá.

  https://www.hlavnespravy.sk/rusko-sa-malo-trumpovi-podakovat/1372520

 • Admirál • 14. dubna 2018

  Po prohlášeních věstících Armagedon musel dostat Trump prostor k ústupu bez ztráty tváře. Dostalo se mu ho. Velký rachot, rachejtle lítaly, mediální tlampače ten rachot zesilovaly. Situace se po strategické tak taktické stránce. nezměnila. Ale ten rachot!

  Nemá smysl špekulovat, kolik vypálili a kolik jim sestřelili. Zasažené cíle byli podle informací z obou stran prázdné baráky.

  Za pozornost stojí, co předvádí naše média, jak se kdo v tomto případě vybarvil. To co jsem až do teď slyšel, byla docela až na výjimky (Foldyna!) přehlídka zmrdů.

  No nic. Pro mě jsou nyní už volitelné pouze strany, které proti maškarádě s chemií a nesmyslnému útoku jednoznačně vymezí a projeví tím i za mně sebezáchovný pud.

 • peter. • 14. dubna 2018

  Američania vyhodili von oknom cca 155 miliónov US dolárov.(cena jedného Tomahawku je 1,5 milióna dolárov).Naproti tomu Rusko získalo,lebo cena ropy dnes stúpla na 72 dolárov za barel v dôsledku toho raketového útoku a naďalej stúpa.

 • Amenre • 14. dubna 2018

  Dražší ropa je jediná věc, co Rusko dnes získalo.
  Ztratilo mnohem víc – další ústupek Americe a jejím spojencům, nepomohlo spojenci a nechalo jej bombardovat.
  Epic fail.

 • Irena • 14. dubna 2018

  Amenre podívejte se laskavě do diskusí a možná vám dojde, co Rusko získalo. Jeho spojenci se nic nestalo pokud vím a Američané mají pověst definitivně v hajzlu. Řízení je proces informační.

 • peter. • 14. dubna 2018

  Generálny tajomník OSN Antonio Guterres označil dnešný raketový úder na Sýriu za porušenie medzinárodného práva,porušenie Charty OSN a agresiu proti zvrchovanému štátu.Na základe tohoto výroku Guterresa by náš minister Lajčák ktorý sa vyjadril k úderu pozitívne(podobne ako aj iní poskokovia USA)mal prehodnotiť svoje pôsobenie vo funkcii predsedu Valného zhromaždenia OSN.
  Podľa môjho názoru by ho mali kopnúť do riti aj z funkcie ministra ZV SR.
  Vyhlásil,že raketový úder vníma ako snahu zabrániť používaniu chemických zbraní a fakticky vyjadril s konaním USA,V.Británie a Francúzska súhlas…smrad jeden!

 • Amenre • 15. dubna 2018

  Ireno, evidentně mi to nedojde. Možná to bude tím, že jsem si jako Vy až do včera nemyslel, že má Amerika pověst, která ještě není v hajzlu. Rozhodně ne po Sýrii, Libyi, Afghanistánu, apod.

 • peter. • 15. dubna 2018

  Amenre!
  Verte mi,že vám a vašemu rozhorčeniu rozumiem veľmi dobre a aj mňa v prvej chvíli napadla myšlienka,že si Rusi nasrali do vlastnej huby,keď zaujali pri tom raketovom útoku pozíciu mŕtveho chrobáka(brouka).Ako,že :Ja nič,ja muzikant,na mňa neletela ani jedna raketa tak prečo by som sa do toho miešal“.
  Potom ma ale napadlo,že Trump by sa určite do toho dobrodružstva nepúšťal,keby nemal 100% istotu,že Rusi sa zachovajú práve tak,ako sa zachovali.Po krajne nezodpovedných vyhláseniach ktoré padali z oboch strán sa totiž svet dostal na okraj jadrovej katastrofy,napätie v Európe sa dalo krájať a ja som napísal,že ak to napätie dosiahne kritickú hodnotu tak buď vybuchne a zničí všetko,alebo vyšumí vďaka tomu,že niekto pootvorí vypúšťací ventil.Chvalabohu stalo sa to druhé.Po raketovom údere,kde Rusi určili presne kam USA môžu a kam nemôžu poslať svoje Tomahawky, došlo k raketovému „úderu“ zo strany USA(slovo úder som dal do úvodzoviek úmyselne,lebo ešte aj sýrski opoziční povstalci ho označili za frašku),nikomu sa nič nestalo a len svet sa po ňom stal aspoň trochu bezpečnejším.Napätie z hrozby vypuknutia tretej svetovej vojny sa rapídne a aspoň dočasne znížilo a vytvoril sa priestor pre ďalšie vyjednávanie.A my ten súboj RF vs.USA + EU môžeme ďalej sediac za počítačmi hodnotiť,fandiť jednej alebo druhej strane,vzájomne sa chváliť alebo kritizovať,nenávidieť a obviňovať sa z „hlúpeho porazenectva“ a trollovania prosto správať sa k sebe navzájom tak,ako sa k sebe správajú….ľudia.
  Amenre!
  Koľko včera chýbalo k tomu,aby sme dnes boli vo vojne a tieto diskusie by boli tým posledným,čo by nám robilo starosť?

 • Irena • 15. dubna 2018

  Amenre napsal

  Ireno, evidentně mi to nedojde. Možná to bude tím, že jsem si jako Vy až do včera nemyslel, že má Amerika pověst, která ještě není v hajzlu. Rozhodně ne po Sýrii, Libyi, Afghanistánu, apod.

  Amenre právě proto jsem psala, abyste se podíval do diskuzí. Nejde zde bezprostředně jen o váš názor, a že vám je s ohledem na USA všechno jasné. Jde o změnu informačního pole, která probíhá na statistické úrovni. Stále ještě díky našim médiím je proti čemu bojovat. Ono to trvá dlouho, než něco prosákne k lidem, co se o nic nezajímají. A ti lidé tvoří prostředí, kterému se chtíc nechtíc musí přizpůsobovat do určité míry i politici. Dlouho to sice můžou obcházet a vymlouvat se na kde co, ale jednou to dojde do bodu, kdy už své chování neobhájí ničím a kdy je to prostředí donutí více méně se přizpůsobit, nebo alespoň omezí jejich možnosti.

 • Amenre • 15. dubna 2018

  Pane Trumpe, jaké máte důkazy, že má Bašár Asad chemické zbraně?
  Tentokrát jsme na rozdíl od Saddáma neponechali nic náhodě a schovali jsme si od nich faktury…

 • Amenre • 15. dubna 2018

  Já prostě věřím, že kdyby ruské S-300 sestřelily všechny střely tak :
  1. Rusko dá najevo, že je spojenec, se kterým se musí počítat. Proklamovaný protiútok klidně jen v případě napadnutí vlastních lidí. Spojenec, který si kryje jen vlastní základny, je k ničemu. A Rusko potřebuje v Sýrii nějaké zásadní a hlavně nepochybnitelné vítězství – za posledních půlrok mají mrtvého generála, mrtvé vojáky, Turci si v klidu zabrali Afíz, Izraelci si vesele bombardují dál. Nevím, co je tohle podle Vás za vítězství. Ano, to že Rusko v globálu pomohlo, je těžko zpochybnitelné, ale stala se z toho zákopová válka. Jen tak dál a Rusové zažijí druhý Afghanistán.
  2. Byl by to perfektní polní test S-300 / S-400. Ale k čemu to testovat, když to stejně nehodlají prodávat jako např. před 4 lety Sýrii ( prý s ohledem na naše západní partnery…no říkejte si tomu jak chcete, je to ústupek Američanům, kterým jsou nějaké ohledy u řiti, stejně jako OSN ).

 • Irena • 15. dubna 2018

  Amenre protiřečíte si, Rusové v Sýrii bezprecedentně vítězí, to vidí i slepý. S-300/400 pokud vím dodávají Íránu, a Turecku, a pokud se zatím v rámci dohod vyhýbali dodávat je dalším, tak je právě tohle tím hřebíčkem do rakve podobných ústupků. Přičemž všichni viděli, že se v podstatě Syřané dokázali ubránit i se starším typem vybavení, což teprve s tím novým… Američané si jasně naběhli. Byli x-krát upozorňováni před celým světem v OSN, že se bude jednat o protizákonnou akci, a přesto si nedali říct. To jim teď omlátí o čumák každý, komu se to kdy hodí. Kdyby se bránili Rusové, jednalo by se o střet velmocí. Tady se ubránili samotní Syřané, proti kterým byl veden nezákonný útok a to má zatraceně jinou informační sílu. Navíc se přitom Amíci řídili článkem své vlastní ústavy opomíjejíce OSN a mezinárodní právo a to zase omlátí o čumák všem podpindosníkům, kteří je v tom podporovali ve všech státech té jejich slavné „koalice“: Jak je to možné, když jsou všechny ty státy „suverénní“, že se řídí americkou ústavou? A to ani nemluvím o tom vašem zkoušení těch systému. Ona každá taková zkouška je totiž i přínosem pro nepřátele, kteří získají více informací, jak ty systémy fungují, což také není zanedbatelné.

 • Punta • 15. dubna 2018

  Když čtu některé „válečnické“ příspěvky na sítích – nepřekvapuje mě to. Tady ale ano. Vypadá to, jako že někteří „místní“ jsou rozladění, že tomahawky neudělaly větší paseku a nebo že si Rusové a Amíci nedali pořádně přes ústa. Říká se tomu zastydlá puberta. Vždyť to dopadlo nejlépe jak mohlo. Asi se opravdu vlk nažral a koza zůstala celá. Ale vždyť to je opravdu nejlepší výsledek z těch možných. A jestli létá vzduchem spousta „diplomatických“ prohlášení, hýká pár potrefených hus a politici v české kotlině deklarují svoji potřebnost, angažovanost a sounáležitost? To je přece normální kolorit a dříve narození by si na to ještě mohli z dob svého mládí pamatovat. Copak se naše DNA nějak změnila? Navíc se zřejmě vracíme do dob „vojenské rovnováhy“ což by mohlo být nakonec výhodné i pro normální lidi. Bohužel Rusko je možná víc „kapitalistické“ než naše EU a tak na zájem elit o prosperitu lidí (sociální) v západní evropě a-lá druhá polovina 20 století asi můžeme zapomenout.

 • Bety • 15. dubna 2018

  Amenre, když berete za hodnověrné co na píše polská Gazeta, tak můžete rovnou citovat New York Times.
  V judu myslím platí, že nejlepší je ten výsledek, když napomůžete soupeři aby si hubu rozbil sám. Tento výsledek je podle mého optimální – Američané zase plácli do vody, opět navíc předvedli, že pro ně mezinárodní právo nic neznamená,
  Rusům se uvolnily ruce k prodeji moderních protiraketových systémů na čemž bezesporu vydělají i ti, kdo je pro vlastní bezpečnost nakoupí a síla světového četníka se oslabí. Američané s Anglány předvedli bombastické bububu, které
  neudělalo dojem ani na Syřany a třetí světová se nekonala – což je nejdůležitější ze všeho.

 • Bety • 15. dubna 2018

  Mimochodem zajímalo by mne, jestli se sdělovadla a naši „politici“ zamysleli nad tím, jaké následky by to mělo, pokud by v těch prázdných barácích skutečně chemické zbraně byly. Jak jsem se poučila, tak např. sarin se skladuje ve dvou
  oddělených komponentách, které se stanou nebezpečné až když se smísí – k čemuž stačí náraz, nebo výbuch. Takže si stěží dokážu představit blbější metodu jeho zničení, než je ta, kterou Amíci předvedli.

 • Viky • 15. dubna 2018

  Amenre, Amenre… je kouzelné, že víte jak se věci odehrály, a jak by věci „správně“ měly být. Oni Vám ani ti Rusové neřeknou fffšechno. I když Vám tedy neřeknou vše, řeknou Vám ledacos. Jen to nedělají způsobem bulvarizovaných oblbovadel, a to Vás může následně rozhodit.
  pokuste se odpovědět si na zásadní otázky – např. proč vstupovala RF do složitého konfliktu v Sýrii? (aby odvrátili pozornost od svých vnitřních problémů, událostí na JV Ukrajiny atd. říká Západ různými ústy.) Aby na místě zadusili narůstající bezpečnostní hrozbu své zemi. Nezdravě mnoho nitek spojuje extrémistické buňky v RF právě s „Islámským Státem“. Oni do celé záležitosti nevstupovali s tím, že na sebe vezmou veškeré povinnosti Syrského státu. Ani politické, ani bezpečnostně – vojenské. Chovají se jako spojenec se svými zájmy, ne jako protektor a okupant, který respektuje než a pouze své zájmy. A to je saklra velký rozdíl. Nezasáhli svou vojenskou technikou a lidmi, a nechali se vtom plácat syrskou protivzdušnou obranu samotnou. Takto to podle Vás vypadá?
  Nezbývá, než pozorněji poslouchat, co kdo říká. „V posledních dvou letech jsme zásadním způsobem obnovili Syrskou protivzdušnou obranu…“ Což znamená? Že RF systémy v Sýrii výrazně modernizovala a proškolila, zacvičila, připravila syrskou obsluhu. Ze starých „morálně zastaralých“ systémů zůstaly rakety a železné krabice. Navigace, detekce, řízení – jsou zjevně nové, tedy ne čerstvě vyrobené původní, ale principielně nové. Dále nelze vyloučit přímou podporu ve formě ruských specialistů přímo za ovládacími panely. Tak proč demonstrativně zapojovat další techniku? (Ona ta původní technika v původním stavu by měla hodně velké problémy s Tomahawky.) RF potřebuje Sýrii schopnou samostatné obrany a ne svůj obrovský kontingent na jejím území.

 • Viky • 15. dubna 2018

  pokr. Jak mohu vědět, že obnova byla tak masivní? Plyne to např. ze slov jedné z syrských osádek komplexu protivzdušné obrany. Starší zařízení neodpovídá početnosti obsluhy a způsobu ovládání. Rusové si ověřili bojeschopnost, spolehlivost a efektivitu užití této techniky. Proti raketám. Proti letadlům nemá zřejmě dostatečnou účinnost. Ale možná že má dostatečnou účinnost i proti letadlům. Jen je při nedostatečně masivním užití letadel zbytečné a přímo kontraproduktivní dostupnou techniku využít na „plný kotel“. A ani tehdy Vám neřeknou, co zvládli Syřané zcela samostatně, a kde jim malinko pomohli Rusové.
  Pokud Amenre čekáte obří ohňostroj, vyhlášení války, potopení „Donalda Cooka“- čekáte zbytečně. Ne proto, že na to nemůže dojít, ale v této fázi… „… Nevím, co je tohle podle Vás za vítězství. …“ Vítězství, které jednoznačně neodpovídá Vaší představě o něm. Ale rámcové úkoly se ozbrojeným silám RF podařilo splnit a to velmi dobře. Kdo ví, možná byl přímo pokyn nesundávat letadla, aby ztratili „spóójenci“ ostražitost, a vyslali letadel naráz více. Pokud zmiňujete ztráty RF, jsou nutným důsledkem této formy účasti. Nelze reagovat na úrovni odvetné msty. Ano, snaží se je k čemusi podobnému vyprovokovat. Doufám, že marně.

 • Viky • 15. dubna 2018

  to Bety: „…Mimochodem zajímalo by mne, jestli se sdělovadla a naši „politici“ zamysleli nad tím, jaké následky by to mělo, pokud by v těch prázdných barácích skutečně chemické zbraně byly. …“ Zamysleli, zamysleli… tedy Bety, přece jen, nechcete od nich něco nad jejich síly? Kejhat na libovolné téma, proč ne, ale zamýšlet se? Vždyť to je nebezpečné. Všimněte si, jak jsou vybíráni „odborníci“ ke komentářům v oblbovadlech. Proč tolik vojenských syntetických analytiků, a ne jeden obyčejný provinční toxikolog? Aby třeba neřekl, že chlor je průmyslově hojně využíván, díky tomu také víme jak přesně vypadají jednotlivé fáze otravy chlorem, a že zveřejněná videa neodpovídají toxikologické zkušenosti. No to by bylo politicky nekorektní, možná přímo vlastizrádné, potažmo proruské. Raději milion vojenských analýz (v reále prázdných), než jednoduché faktické hodnocení.
  (v reále nebezpečné)

 • fajt • 15. dubna 2018

  https://cz.sputniknews.com/svet/201704065063665-turecko-amerika-operace-syrie-erdogan/ – v Sýrii se stále jede hra NWO, Erdogan byl přibrán, aby Donaldovi pomohl při uchopení moci v americké korporaci … škoda, že u toho umírají nevinní a ne vlastníci FEDu, ti by měli chcípat jako mouchy. ..)

 • Amenre • 16. dubna 2018

  Ale tak mu to Rakousko necháme, no. A víte co, dáme mu ještě kus Československa, to mu určitě bude stačit.

 • peter. • 16. dubna 2018

  Punta napsal
  Bohužel Rusko je možná víc „kapitalistické“ než naše EU a tak na zájem elit o prosperitu lidí (sociální) v západní evropě a-lá druhá polovina 20 století asi můžeme zapomenout.

  https://cont.ws/@oskar/917066

 • fajt • 16. dubna 2018

  peter. napsal
  https://cont.ws/@oskar/917066

  Až tady v plné síle dorazí ruští oligarchové, v rámci domluvené mocenské parity , tak některým pořádně spadne čelist. ..)

 • Bety • 16. dubna 2018

  Bakala nebo ruský oligarcha – v čem vidíte rozdíl?
  Sami jsme je pustili k lizu, sami je nakonec budeme muset od toho lizu vyhnat,
  protože ten i onen je za prachy, moc a poplácání po zádech od páníčka za oceánem schopen prodat i vlastní matku.

 • fajt • 16. dubna 2018

  Bety napsal
  Bety

  Děripaska je dobrý lidojed ( a je jich tam celý pytel ), pár jsem jich osobně zažil ( v rzeczipospolitej – proto taky pšonci dnešní novye russkie opravdu nemusí ) a viděl velkopodnikatelské praktiky ( Bakala je proti nim neškodný ťuňťa ), v česku to budou mít hodně snadný ( tady je to vždycky z pangejtu do pangejtu, vlastní štrase prostě nikdy nebyla a ani nebude ). ..)

 • peter. • 16. dubna 2018

  Bety napsal
  sami je nakonec budeme muset od toho lizu vyhnat,
  protože ten i onen je za prachy, moc a poplácání po zádech od páníčka za oceánem schopen prodat i vlastní matku.

  Výborný plán!
  len by som rád vedel,že koho máte na mysli pod tým „my“(budeme je muset od toho lizu vyhnat),kto vyženie od lizu ruských oligarchov(lebo zatiaľ po nich sankciami bije len „západ“) a kedy by k tomu malo dôjsť (to aby som vedel či sa toho dožijem).

 • Bety • 16. dubna 2018

  Víte Peter, dojde k tomu, až bude většina lidí dostatečně vytočená. Euforie z počátku devadesátých let je beznadějně pryč, víra v dobré úmysly Západu rovněž.
  Média se vší mocí snaží udržet lidi v lajně už ne opěvováním západních politiků, ale očerňováním a převracením reálií z doby socialismu – v duchu dnešek stojí
  za h…o, ale dřív to bylo horší. Jenže jak na začátku devadesátých let lidé kupovali noviny a časopisy jako diví a brali vše z TV jako slovo boží – to je také nenávratně
  pryč. Že se nás vší silou snaží vehnat do zničující války ještě zdaleka všem bohužel nedochází. Prostě všechno chce svůj čas.
  Ale jak se vy dva kamarádi dokážete od jakéhokoli tématu dostat k tomu, že v Rusku je všechno špatně, klobouk dolů. TV ale stejně nenahradíte.

 • peter. • 16. dubna 2018

  Bety napsal
  Ale jak se vy dva kamarádi dokážete od jakéhokoli tématu dostat k tomu, že v Rusku je všechno špatně, klobouk dolů. TV ale stejně nenahradíte.

  Keby ste bola taká láskavá a objasnila mi,ako ste k tomu to záveru prišla?!
  Ak dám odkaz na banditských (ne)ruských oligarchov tak som tým uškodil Rusku?Ak napíšem,že sa mi nepáči,že v Rusku sa nastolil kapitalizmus toho najhrubšieho zrna tak tým myslím,že v Rusku je všetko špatne?Veď je to na hlavu!Tí oligarchovia škodia Rusku!Nie ja,fajt alebo tí ktorí na to upozorňujú!
  Tak či onak,je nezdravé ak city prevažujú nad rozumom a spôsobujú,že odmietate vidieť realitu.A nie len to.Vy považujete za nepriateľa Ruska,Putina a Pjakina každého,kto si dovolí na tomto webe napísať aj niečo iné ako oslavnú tirádu na to,čo sa v Rusku deje.
  A k tomu prevracaniu tématu!
  Reagoval som na repliku diskutéra Puntu!Nie na vašu!

 • fajt • 16. dubna 2018

  peter. napsal
  peter

  to je marný, Peter, někteří si s radostí sobě vlastní na ty pekelný kamna skočí znova, tak je nechte, ať se upálí. ..)

 • Bety • 16. dubna 2018

  Ano, v Rusku je kapitalismus, jsou tam i hnusní všeho schopní zbohatlíci,
  korupce se taky nezbavili.
  Přesto je to stát, který je na cestě k obnovení své suverenity, stát, který přes všechny špinavosti, sankce a provokace se snaží dodržovat mezinárodní úmluvy a právo, stát který staví výrobní provozy místo montoven, stát , který se stal potravinově soběstačný, stát, který příznivě zasáhl do migrační krize a v neposlední řadě stát, který nestojí o III. světovou. Nepíšu na nikoho oslavnou tirádu, ale připadá mi značně NEFÉR neustálé zdůrazňování všech nedostatků,
  které jsou pro jakýkoli kapitalismus typické a o kterých Rusové ostatně dobře ví,
  a kterých by se rádi zbavili stejně jako my těch svých- jenže my se do těch svých
  stále propadáme a suverenitu máme nulovou. Jinak – oni něco dělají a my jen
  neustále kecáme a farizejsky se bahníme v každé hnidě, kterou na Rusku najdeme – tedy někteří z nás. Jaký systém u sebe Rusko nakonec nastolí to nevíme, ale ten anglo-americký to zřejmě nebude, už jen vzhledem k tomu,
  jak se tento systém neustále snaží Rusko odstavit a ponížit. Já v každém případě
  držím Rusku palce a nic na tom nezmění řeči o nekritických bláznivých fanynkách. Kromě toho je mi blízké svou řečí, literaturou i písněmi.
  Už se o tom nebudu rozepisovat, ani jsem původně nechtěla nějak reagovat,
  no neudržela jsem se, promiňte.

 • Martin (už bez taky m) • 16. dubna 2018

  Bety napsal

  Ano, v Rusku je kapitalismus, jsou tam i hnusní všeho schopní zbohatlíci,
  korupce se taky nezbavili.
  Přesto je to stát, který je na cestě k obnovení své suverenity, stát, který přes všechny špinavosti, sankce a provokace se snaží dodržovat mezinárodní úmluvy a právo, stát který staví výrobní provozy místo montoven, stát , který se stal potravinově soběstačný, stát, který příznivě zasáhl do migrační krize a v neposlední řadě stát, který nestojí o III. světovou. Nepíšu na nikoho oslavnou tirádu, ale připadá mi značně NEFÉRneustálé zdůrazňování všech nedostatků,
  kteréjsoupro jakýkoli kapitalismus typické a o kterých Rusové ostatně dobře ví,
  a kterých by se rádi zbavili stejně jako my těch svých- jenže my se do těch svých
  stále propadámea suverenitu máme nulovou. Jinak – oni něco dělají a my jen
  neustále kecámea farizejsky se bahníme v každé hnidě, kterou na Rusku najdeme – tedy někteří z nás. Jaký systém u sebeRusko nakonec nastolí to nevíme, ale ten anglo-americký to zřejmě nebude, už jen vzhledem k tomu,
  jak se tento systém neustále snaží Rusko odstavit a ponížit. Já v každém případě
  držím Rusku palce a nic na tom nezmění řeči o nekritických bláznivých fanynkách. Kromě toho je mi blízké svou řečí, literaturou i písněmi.
  Už se o tom nebudu rozepisovat, ani jsem původně nechtěla nějak reagovat,
  no neudržela jsem se, promiňte.

  Souhlas.
  „Путин бьёт РЕШИТЕЛЬНО и ЖЁСТКО!“ Кедми ВПЕРВЫЕ о стиле Путина
  https://www.youtube.com/watch?v=22hmYFlPQBc

 • Martin (už bez taky m) • 16. dubna 2018

  „Ну что, НАКАЗАЛИ Россию?!“ Михеев о ФИАСКО „исключительных“ в Сирии
  https://www.youtube.com/watch?v=jqGet-__-xw

 • PPK • 17. dubna 2018

  Amenre napsal
  Byl by to perfektní polní test S-300 / S-400.

  A co takhle, vzpomenout si (pokud to tu ještě nikdo nezmínil) na své znalosti z vojny, jestliže si uvědomíme, že akce tzv. spojenců byla mj. i pokus o průzkum bojem a Rusy to pochopitelně napadlo, že se o to oni pokusí? Tak tedy: Co to je, ten průzkum bojem (vlastními zastaralými a levnými zbraněmi „ze skladů“? (cituji) „To je nouzový, ale velice účinný prostředek, jak za války v poli zjistit postavení, sílu a bojovou morálku protivníkových jednotek“. (zdroj pravyprostor.cz/pruzkum-bojem). Anebo ještě jinak: (cituji) „Průzkum bojem představuje bojovou akci, jejímž primárním cílem je za pomoci přímého bojového střetnutí zjistit informace o nepříteli – o jeho síle, pozicích a případně plánech v dané oblasti. Klasickým příkladem je zkusmý útok na nepřátelské pozice za účelem zjištění pevnosti obrany a síly bránících se jednotek v daném sektoru. V obzvláště příznivých případech může takovýto průzkum přerůst v regulérní úspěšný útok … Další častý cíl je zjistit co nejpřesněji rozsah nepřátelských sil v oblasti. Klasickou taktikou je v takovém případě předstírat rozsáhlý útok natolik přesvědčivě, aby nepřítel sáhl po svých rezervách a nasadil pokud možno co největší síly k likvidaci hrozby“ (Wikipedie).

  Takže – a napíši to lidově a doufám, že už dost srozumitelně: Protože Putin a jeho generálové zřejmě nejsou úplně blbí, tak v daném případě tímto způsobem velitelé ozbrojených sil USA, GB a FR o té nové ruské ozbrojené síle typu S-300 / S-400 v podmínkách bojového nasazení právě zde do budoucna stále ještě NEZJISTILI NIC, protože staré dobré prostředky PVO armády Syrie z dob SSSR na ty staré Tomahawky zcela postačily. Ostatně, S-300 / S-400 jistě přísné ruské polní testy už dávno mají za sebou. Ale kdesi na Sibiři nebo ve stepích poblíž hranic s Kazachstánem.

 • PPK • 17. dubna 2018

  Irena napsal
  A to ani nemluvím o tom vašem zkoušení těch systému. Ona každá taková zkouška je totiž i přínosem pro nepřátele, kteří získají více informací, jak ty systémy fungují, což také není zanedbatelné.

  Teď jsem dočetl diskusi celou a s uznáním konstatuji: Paní Ireno, bravo! Trefila jste do černého už dávno přede mnou, jen já jsem to při prvním rychlém čtení diskuse přehlédl!
  S úctou a pozdravem PPK.

 • Irena • 17. dubna 2018

  Děkuji PPK. Od vás mě to opravdu těší, protože mám velkou úctu k vašim názorům i znalostem, i když se třeba vždycky neshodneme.

 • Viky • 17. dubna 2018

  Napsal jste to PPK dobře. Někteří naši diskusní kolegové lehce pozapomenuli, že kromě lodí, letadel, ponorek vysloveně bojového charakteru, jsou na místě i prostředky výzvědné. A že „velmi pravděpodobně“ byly ještě mnohem zaměstnanější, než ti, co pouštěli rakety a směrovali bombardéry. Domnívám se, že ani modernizované syrské prostředky PVO nebyly využity „naplno“. Mediální úspěch ještě větší účinosti nemůže kompenzovat ztrátu strategické i taktické výhody.
  Tomahawky i syrská protivzdušná obrana mají svůj původ v osmdesátých letech. Ale obojí prošlo modernizací. A modernizace prostředků PVO byla zcela zřejmě důslednější a úspěšnější. To musí být pro emerickou stranu dosti nepříjemné zjištění.
  A jsou zde i jiní hráči, a není dobré je pouštět ze zřetele. Je zde Izrael, kterému stav dlouhé syrské občanské války vyhovuje. Izrael nikdy nijak nezasáhl proti „Islámskému Státu“ a islámský stát nijak neohrožoval Izrael. Libanonská, Íránská pomoc a účast jsou pro Izrael potenciální hrozbou, ISIL zjevně ne. Izraelci taktéž sedí a hledají slabá místa syrské PVO. Je to další důvod „nezapínat“ vše a nepoužít vše dostupné.
  Užít tyto prostředky účelně, a s ohledem na VŠECHNY hrozby a rizika. To je úkol daného momentu.

 • peter. • 17. dubna 2018

  Viky napsal
  Někteří naši diskusní kolegové l

  Ktorí?
  V tejto diskusii spochybnil správnosť konania Ruska len jeden diskutér.Amenre.

 • PPK • 17. dubna 2018

  Děkuji těm, kteří pochopili myšlenky příspěvku paní Ireny i toho mého. Podle mého názoru, i když se pozemní pohybová strategie vojsk od dob von Moltkeho změnila zdánlivě málo, tak případné soudobé války velmocí by byly realizovány již ve zcela jiné praktické rovině. Světové armády od 40.let 20.století praktikují bouřlivě se vyvíjející nové technologie válek. Dnes tu jsou už hypersonické raketové nosiče a řádově účinnější jaderné zbraně, včetně těch na balistických i oběžných dráhách planety + jejich řídící elektronický hardware a programový software = nový obor bezdrátové komunikace a ovládání zbraní ve válkách již po léta nazývaný slovem radioelektronický boj (REB). V posledních letech k tomu přibyly i bezpilotníky a drony. To vše je vybavováno umělou inteligencí a ze země řízeno povely pomocí digitálně kódovaných modulovaných elektromagnetických mikrovln nebo laserových paprsků. Běžné jsou přístroje pro pasivní noční vidění a zaznamenávání pohybu ve sledovaných perimetrech. Vedle lokační techniky jsou navíc ve vývoji čistě destrukční energetické lasery a masery a elektromagnetické kanony a kdoví, co je ještě nového i pod hladinou moří. Komunikace, řízení i telemetrie jsou složitě šifrované proti odposlechům … Jenže veškerá technika jedné z válčících stran má vždy nějaké slabiny a ty pak pochopitelně využívá ta strana druhá. Je proto logické, že na relativně jednoduché střely typu Tomahawk rozumný obránce nebude ihned používat ty nejmodernější typy obranných prostředků už právě kvůli možnému odposlechu a analýze dat jejich řízení a telemetrie. Na to je vždycky času dost. Ostatně již jako kluci jsme věděli, že dobrý hráč v mariáši také nevynáší nejsilnější trumfy hned zkraje a na plašení vrabců že nám stačí prak. V Sýrii je dnes totiž válka velmocí a ne že ne.

 • Martin (už bez taky m) • 17. dubna 2018

  Невероятные кадры: Армия России вошла в последнюю крепость боевиков в Гуте — реакция жителей
  https://www.youtube.com/watch?v=fFXBluWI4Bo

 • Irena • 17. dubna 2018

  Když už jsme u těch zbraní. Tak proběhla zpráva, že se jedna z britských ponorek, která měla také zaútočit na Sýrii dostala do úzkých, protože jí prý pronásledovaly jedna či snad dvě ruské ponorky. Víte, já jsem v tomto ohledu laik. Ale víte, co bych udělala já, kdybych měla k dispozici podvodní drony, které jsou do určité míry schopné se chovat i autonomně a navíc moc nedbají na spotřebu paliva? Já bych takové dva droníky pověsila na takovou ponorku ze dvou stran a nechala bych je vydávat zvuky, jako ponorka, které by tu bylo slyšet, tu by mizely, či vydávat signály, jako že jsou zaměřováni apod., takže by se britským námořníčkům v té jejich ponorce pěkně propotila trička, kde že je vlastně ta ruská ponorka jedna, dvě, tři…? A co má v úmyslu?