Diskuze k článku


 • Béda • 7. ledna 2017

  1/http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/nasazeni-americke-armady-v-polsku-a-pobalti-nedaleko-ruskych-hranic/

  Vojenské operace USA v Evropě se zúčastní 2000 obrněnců a 4000 vojáků z různých míst v USA. Technika a vojáci připluli na transportních lodí do německého přístavu Bremerhaven. Z přístavu budou už po zemi odtransportováni přes severní Německo do Polska a pobalstkých států.

  Možnou ironií mohou být názvy transportních lodí Freedom (Svoboda) a Endurance (Vytrvalost). Na rozdíl od doby, kdy se zde přesouvaly ozbrojené síly Varšavské smlouvy, tak nyní jde o vojenský zásah americké armády.

  2/http://czechfreepress.cz/evropa/nemecka-vlada-zmenila-ustavu-utocna-valka-ze-strany-brd-od-01-01-2017-neni-trestnym-cinem.html

  1. prosince 2016 odhlasoval německý Bundestag zrušení § 80 trestního zákona s platností od 01. ledna 2017. Dle tohoto zákona bylo Německu znemožněno plánovat útočnou válku. Přesněji podle článku 26, § 1 Německé Ústavy:
  „Ten, kdo připravuje útočnou válku (článek 26, § 1 Německé Ústavy), na které se má podílet Spolková republika Německo, a tím přivodí Spolkové republice Německa nebezpečí války, bude potrestán doživotním odnětím svobody nebo odnětím svobody trvající ne méně než deset let.“
  Z jakého důvodu byl tento zákon zrušen lze jen spekulovat. Faktem ale zůstává, že Německo dostalo od NATO vrchní velení nad vojenskými operacemi v Pobaltí a v blízkosti ruských hranic. Od 01. ledna 2017 může tedy Spolková republika Německo opět poprvé od roku 1945 zahájit a podílet se na útočných válkách.

  3/ Od 1.1.2017 zahájilo v kooperaci se soukromým „think tankem“ internetového herce činnost ideologické oddělení MV ČR

  4/ Od konce r.2016 po prohraných volbách v USA byl zpochybněn demokratický volební proces v zemi, která běžně porušuje tyto principy

 • Béda • 7. ledna 2017

  pokračování – v jiných zemích a v USA a jim podřízených satelitech byla uměle maximálně vyostřena antiruská hysterie.

 • M.C. • 7. ledna 2017

  Já to u nás až tak pesimisticky nevidím, Babiš to nemá moc dobře podchycené a má mnoho nepřátel.

 • peter. • 7. ledna 2017

  Aké budú v tomto roku kroky strednej a východnej Európy ohľadom Ruska?Predpovedá „Stratford“:
  http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/415914-stratfor-predpoveda-kroky-strednej-a-vychodnej-europy-ohladne-ruska/

 • Béda • 7. ledna 2017

  peter. napsal

  Aké budú v tomto roku kroky strednej a východnej Európy ohľadom Ruska?Predpovedá „Stratford“:
  http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/415914-stratfor-predpoveda-kroky-strednej-a-vychodnej-europy-ohladne-ruska/

  Všechny mainstreamem zveřejňované zprávy o očekáváních různých Stratforů, Sorosů, Buffetů, CVVM mají jedno společné: jedním z jejich hlavních cílů je modelování veřejného mínění v určitém požadovaném směru.

  Tato konkrétní zpráva Stratforu kupř. jako kdyby očekávala, že se EU bude emancipovat od svého zaoceánského protektora. Přitom nebere v potaz možnosti dalších „brexitů“ po volbách v Nizozemí, Itálii, možný obrat po politickém zemětřesení v Německu. Do voleb je ještě daleko a vývoj v Německu může po nástupu Trumpa, taktéž v souvislosti s dalšími přívaly merkelovských migrantů nabrat výrazné změny. Veřejné mínění není stojatá voda.

  A Poláci mají vnitřní problémy, vztah Polska s pronáckovským režimem v Kyjevu nemusí být zrovna ideální, obzvlášť s ohledem na to, že Ukrajina je explozivním horkým bramborem – černým Petrem v sousedství Polska. Evropa nemá na to aby se nechala donekonečna vysávat tímto uměle vytvořeným parazitem. Situace na monotematické Ukrajině (vládnoucí korporátní fašismus v Kyjevě nemá jiného tématu než vyhrocený asntirusismus a „privatizace“ (zlodějiny – ožebračující Ukrajince) může být hodně výbušná s nečekaným vyústěním. Krom toho je zcela nejistý ekonomický vývoj jak v USA, tak v Evropě, decimované navíc antiruskými sankcemi. Stratfor věští z koule.

  Jediná jistota je, že situace bude velice pestrá, výbušná s možnými zvraty a postupným přitahováním šroubů.

 • Béda • 7. ledna 2017

  Je zajímavé, že zatímco USA vysílají skrze svou „Svobodnou Evropu“ do zájmových zemí podvratnou politickou propagandu, jejich zpravodajci špiclují všechny politiky – včetně spřátelených, jeich neZiskovky provádějí politické školení mladé generace na školách a podle instrukcí zpravodajců jisté nejmenované země provádějí přípravu „barevných revolucí“ (politických převratů) v různých zemích, západní mediální uskupení provádějí permanentní politický výplach mozků, jejich zpravodajci a nejrůznější agenti „monitorují“ volby v různých zemích (i v Rusku) – je to zcela v pořádku. To že RF po vzoru USA přijala lety prověřený zákon o zahraničních agentech, založila a financuje RT a Sputnik a moderuje po svém politický vývoj na Západě je najednou hrubé vměšování, manipulace, nepřijatelná propaganda, akt nepřátelství a bůhvíco. Je zajímavé, (i kdyby to nakrásně byla pravda) že kovaní „demokrati“ (kteří své pojetí demokracie vnucují jak conquistadoři Bibli) jiným zemím (a to je diktát) zpochybňují volby na základě jakýchsi nedoložených hackerských útoků. Tím před světem dělají z amerických voličů nejenom nesvéprávné blbce, které může kdekdo lehce manipulovat. Přitom zcela uniká podstata věci a to je, že Američané měli možnost ochutnat politiku Clintonové na vlastní kůži, že měli možnost sledovat a poměřovat volební kampaň obou kandidátů, že ty uniklé zprávy, ať už je uvolnil kdokoliv měli určitý politický obsah, KTERÝ NIKDO NEZPOCHYBNIL. Otázka úmrtí členů různých Clintonovských fondů, otázka benefitů Clintonů z různých sponzorských darů (legalizovaná korupce), otázka smrti libyjského vyslance, otázka férovosti volební kampaně Clintonové vůči Sandersovi – tedy konkrétní věci mohly mít vliv na volební výsledek mainstreamem preferované Clintonky.

 • Martin (už bez taky m) • 8. ledna 2017

  Bédo – pauza a určité omezení množství napsaného nám občas prospějí co do kvality všem, Gratuluji k přesným vyjádřením, popisům. Odhady dalšího dění již jsou ale pochopitelně úvahami na základě posouzení významu toho či onoho článku řetězu souvislostí a informací, zpracovávaných bystrým mozkem.
  K autorovu základnímu textu bych měl jen několik poznámek: ač je to paradoxní, de-ideologizace je a) sama o sobě ideologí (čím důslednější, tím více), b) strana, mocenské seskupení navenek zdánlivě bez ideologie může přitahovat jak zcela bezcharakterní, tak hluboce charakterní osoby (lidi).
  Nemyslím si také, že by Trump v pozici prezidenta nepozměnil své chování oproti pozici podnikatele ve velkém byznysu.
  Co se týče odhadu o ponechání volné ruky korporacím v zahraničí- také zcela a úplně s tímto odhadem nesouzním. Jako Putin bude muset začít „doma“, a až zjistí, které podstatné atributy „doma“ jsou ve skutečnosti dávno „venku“, pak začnou složitější jednání i komplikace. Důležité bude „nastavení kursu“ ve vztahu k prostým – ale nedebilním (t.t.)- občanům, schopnost „udržet kurs“ až do dosažení účinků.
  K Americké „demokracii“ „u nich doma“ snad jen to, že rozdrobenost a pestrá mozaika je jedním z atributů – ale nikoliv zcela bezpečným základem.
  Nejen Adolf dokázal stmelit davy neobyčejně rychle tak, že šli ochotně umírat pro říši tisíce kilometrů daleko do Ruských lesů a stepí, Afrických pouští, či i stovky metrů do hlubin Atlantiku… Právě „neideologická“ politika mívá velký mobilizační potenciál- často nejeden.
  Věřím paradoxně spíše v Trumpovu zdravou soudnost a rozhodně uvěřitelnější motivaci pro vstup do politiky než u Babiše. Je již „v letech“, lidsky si dokázal mnohé a musel žít „v proklatě střízlivém prostředí“- takže chci věřit, že by se nemusel nechat zcela opít mocí.

 • peter. • 8. ledna 2017

  Béda napsal
  Stratfor věští z koule.

  No.Keď to napíšete vy,tak by sa v tom Stratforde mali naozaj zamyslieť.Babráci!

 • Béda • 8. ledna 2017

  http://www.hlavnespravy.sk/donald-trump-to-natrel-rusofobom-len-hlupi-ludia-by-si-mohli-mysliet-ze-dobre-vztahy-s-ruskom-su-zla-vec/881611

  “Mať dobré vzťahy s Ruskom je dobrá vec, nie zlá vec. Len hlúpi ľudia alebo blázni, by si mohli mysleli, že je to zlé, máme dosť problémov na celom svete bez toho, aby sme mali ďalší. Keď budem prezidentom, Rusko nás bude rešpektovať oveľa viac, než je tomu teraz a obe krajiny budú možno spoločne pracovať na riešení niektorých z mnohých veľkých a pálčivých problémov a otázok na svete,” napísal Trump na sociálnej sieti Twitter.

  Spravodajské služby USA zverejnili v piatok správu, v ktorej sa uvádza, že ruský prezident Vladimír Putin osobne nariadil hackerské útoky s cieľom oslabiť šance demokratickej kandidátky Hillary Clintonovej na zvolenie za prezidentku Spojených štátov. Trump však už skôr túto konšpiráciu tajných služieb odmietol a vyhlásil, že na to neexistujú žiadne dôkazy.

  Namiesto toho, aby sa riešili nekalé praktiky Demokratickej strany, sa rieši, kto je zodpovedný za hackerské útoky. Nedôveryhodné americké tajné služby, ktoré klamali o zbraniach hromadného ničenia v Iraku, teraz znova tvrdia niečo, na čo neexistujú žiadne dôkazy a mainstreamové médiá znova šíria propagandu vydávajúc tvrdenia amerických tajných služieb za fakt.

 • Béda • 8. ledna 2017

  peter. napsal
  No.Keď to napíšete vy,tak by sa v tom Stratforde mali naozaj zamyslieť.Babráci!

  Takových analýz jako Stratfor je schopen napsat kdokoliv z OM (možná i VY) padesát za den.

 • Béda • 8. ledna 2017

  http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/kerry-priznava-putin-vstoupil-do-valky-aby-extremiste-nedobyli-syrii/

  Americký ministr zahraničí John Kerry při svém odchodu uznává, že Rusko zlomilo průběh války vojenskou akci v Sýrii a nedovolilo extremistům dobýt Damašek a zničit režim.

  A uvedl to naprostém rozporu s tvrzením svého kolegy ve vládě – šéfem Pentagonu Ashtonem Carterem, který nedávno trval na tom, že Rusko nebojovalo s extremisty islámského státu , ale jen s protiasadovskou „umírněnou“ opozicí.

  Prohlášení Kerryho, že Putin vstoupil do války v Sýrii také proto, aby extremisté nedobyli celou zemi, j zcela ojedinělé!…

  „Když přišel Putin, přišel nejen podpořit Asada, ale také kvůli tomu, že Islámský dobyl velká území. Radikální extremisté si podmanili velké Asadovy plochy a jeho situace se zhoršovala. A proto se domnívám, že se Írán a Rusko rozhodly, že je třeba ho podpořit a zachránit ho, aby extremisté nakonec neobsadili celou zemi,“ prohlásil Kerry v rozhovoru pro televizi MSNBC.

  „A nemůžu říct, že v té době bylo jedno, že An-Nusra a IS a vybudování předmostí k postupu na Damašku k jeho dobytí. Klíčové je, zda Putin změnil situaci? Ano, spolu s Íránem a Hizballáhem, stejně jako s těmi subjekty, které se soustředily okolo opozice,“ poznamenal.

  Nicméně dolnil, že konflkt v Sýrii není možné vyřešit vojenskými prostředky a vyslovil se pro pokračování vyjednávání jak v Ženevě, tak v Astani….

 • Béda • 8. ledna 2017

  peter. napsal
  No.Keď to napíšete vy,tak by sa v tom Stratforde mali naozaj zamyslieť.Babráci!

  Jinak žádná antiruská koalice bývalých východoevropských a středoevropských satelitů SSSR pod vedením „velkopanského“ neexistuje a existovat nebude. Srbsko, Orbánovo Maďarsko rozhodně nějeou rusofobní tak jako Poláci. Slovensko a ČR jsou víceméně ve středu (mírně protiruští aby se neřeklo ale současně pro zrušení nesmyslných sankcí) podle toho která klika zde aktuálně vládne. Koneckonců Poláci v historii střední Evropy nebyli žádní jelimánci (Československo má s nimi své zkušenosti a jistá míra nedůvěry z pohledu ČR a SR je zde namístě, aby náhodou Češi a Slováci pod ruskou botou neskončili pod polskou botou).

  Takže asi takhle. Každý stát (dokud nedojde k jejich zániku a rozpuštění v bruselské totalitě) má určité své zájmy a musí si je jako ostříž hlídat – ať již z východu, jihu, severu anebo západu. Aby nedošlo k pohlcení, ovládnutí, zotročení atd..

 • Béda • 8. ledna 2017

  Zajímavá diskuse by mohl vzniknout na téma – který okupant se choval na území českých zemí hůře – sovětský anebo polský (Těšínsko)?

 • Béda • 8. ledna 2017

  Peter,

  jinak pokud jde o věštění z koule. Máme zde celou řadu proměnných, které zásadním způsobem mohou ovlivnit další vývoj
  1/ ekonomika USA a ekonomika EU (konkurence) – kdo může spolehlivě říct jak se bude vyvíjet v r.2017, jestli nebudou další turbulence, jestli nebudou státní bankroty, jaká bude cena za sanaci krachujících ekonomik tlak na rozpad EU, měnová válka dolar versus jiné měny atd., atd..
  2/ politický vývoj v USA a jeho vliv na politiku satelitů
  3/vývoj na Ukrajině
  4/ vliv migrace na politický vývoj v EU
  5/ emancipační tlaky států vůči bruselskému direktoriu a rozpouštění států? To může vést k dalším „(bre)xitům)“ anebo dokonce k rozpadu EU

  Již jenom výčet těchto a roůzné možnosti jejich vzájemných kombinací umnožňují celou řadu alternativ. (a to jsme do věci vůbec nepočítali možný vývoj v Rusku a v Číně, na blízkém a středním východě – mnohé ovlivní politika budoucí americké administrativy)

 • peter. • 8. ledna 2017

  Vďaka Béda!Už som to pochopil.

 • Béda • 8. ledna 2017

  Peter,

  mně vývoj v USA v určitém smyslu připomíná vývoj v SSSR na konci jeho existence. Vítězství Trumpa je reakcí společnosti na diktátorské způsoby („kroucení rukou“), všudypřítomné fízlování, špatnou ekonomickou situaci (nesplatitelný dluh), obrovskou legalizovanou korupci sdoučasných politiků … Proto sáhli voliči po neokoukané tváři mimo zavedený systém. V osobách Clintonů, Bushe, Obamy se patrně hluboce zklamali. Neuspokojuje je permanentní státní propaganda a opakovaně odhalované a potvrzované lži a hledají jakousi „alternativu“, byť zvolení Trumpa se takovou alternativou může jevit pouze zvenčí. (otázkou je jestli tento systém vůbec připouští provést alternativu). Zvolení Trumpa je pouze NADĚJE. Jestli reálná a oprávněná anebo fiktivní to se teprve ukáže – pakliže vůbec dostane šanci vládnout.

  Již jenom Trump prezidentem je ohromná neznámá. Může to skončit jeho „sebevraždou“, „atentátem“ – pokud by se chtěl příliš vymykat všemocnému vojensko-průmyslovému komplexu, může to skončit tradičním klasickým povolebním převrácením kabátu (viz „míritvůrce“ Obama, který „restartoval“ vztahy s Ruskem), může to skončit nějakou formou diktatury, může to skončit „Gorbačevsky“.

  Že mají USA celou řadu problémů – ekonomických, vnitřních, demografických, sociálních (rozevírání nůžek), zahraničněpolitických (jejich diktát a šmírování se začíná mezinárodnímu společenství a světové veřejnosti zajídat), v oblasti mezinárodního práva, v oblasti věrohodnosti propagandy (viz zřizování ideologických oddělení po vzoru velkého bratra s cílem rešeršovat povolenou pravdu a izolovat a eliminovat oponenturu) …

 • Béda • 8. ledna 2017

  Myslím, že obecně platí pravidlo, že u každého společenského modelu v případě setrvalého krizového „zacyklení“ narůstá systémová kritika, oponentura a hledání alternativ. Přemnožení kritiky, její přerostení za určitou mezní hranici se může stát vážnou hrozbou systému jako takovému a mocenské pozici jeho „elit“. Protože systém nedokáže argumenty odvracet rostoucí oponenturu a lži systémových propagandistů začínají být velice průhledné a logicky neudržitelné, nastupuje cenzura, zřizování ideologických oddělení na ministerstvech vnitra, snaha o všudypřítomné šmírování, omezování svobod. Toto mají společné komunisté s dnešními „demokraty“.

 • hudryper • 8. ledna 2017

  Béda napsal
  http://www.novarepublika.cz/2017/01/druha-velka-geopoliticka-katastrofa.html

  BédaCitovat

  Tohle je opravdu vynikající esej,kterou lze velmi doporučit všem čtenářům OM. Obsahuje vědoucí pohled na budoucnost našich vnuků.

 • Béda • 8. ledna 2017

  Podle zprávy Reuters Institute, analyzující média ve 26 zemích, věří zprávám v médiích 34 % Čechů, novinářům 20 % a mediálním domům 29 %. My nevděčné, nevěřící „bestie“! Avšak zdaleka nejsme sami. Tabulka všech 26 zemí níže….
  Zdroj: http://tomasvyoral.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=579019

 • Béda • 8. ledna 2017

  http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/fp-svet-vstupuje-do-sve-nejnebezpecnejsi-kapitoly-za-desetileti/

  Prudký náklon k válce v posledních letech převyšuje naši schopnost vypořádat se s důsledky, napsal americký časopis Foreign Policy…

 • Aleš • 9. ledna 2017

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pametnik-Jaroslav-Basta-Dnesni-situace-pripomina-atmosferu-pri-vzniku-Charty-77-470326
  Až po uši v tom jsme, ale korporátní fašismus made in TOP 09, ODS, Starostové a závislí, KDU-ČSL je vůči lidem bezohlednější než Babišovo řízení státu jako firmy.

 • Béda • 9. ledna 2017

  http://www.czechfreepress.cz/uvadime-videa/projev-donalda-trumpa-ktery-nam-mainstream-nikdy-nepustil-a-nepusti.html

  Naše hnutí je o náhradě krachujícího a zkorumpovaného politického establishmentu novou vládou, kontrolovanou vámi, americkými lidmi. Washingtonský vládní establishment a finanční a mediální korporace, které jej financují, existuje jen pro jedno: aby obohacoval a ochraňoval sám sebe. Establishment má v těchto volbách ve hře triliony dolarů.

  Ti, kdo drží páky moci ve Washingtonu pro globální ekonomické zájmy, nejednají ve vašem zájmu.

  Naše kampaň pro ně reprezentuje opravdovou existenciální hrozbu, takovou, jakou nikdy dříve necítili. V těchto volbách nejde jednoduše o příští čtyři roky. Je to křižovatka v historii naší civilizace, křižovatka, která rozhoduje o tom, jestli „My, lidé“, znovu získáme kontrolu nad naší vládou. Politický establishment, který se nás snaží zastavit, je tatáž skupina lidí, kteří nesou odpovědnost za naše katastrofální obchodní smlouvy, za masivní ilegální imigraci, a za ekonomickou a zahraniční politiku, díky kterým naše země krvácí.

  Politický establishment je odpovědný za destrukci našeho průmyslu, našich továren a našich pracovních míst, které mizí, aby se objevily v Mexiku, Číně a dalších zemích celého světa. Je to globální politická struktura, která je odpovědná za ekonomická rozhodnutí, která oloupila naše pracující, obrala naší zemi o její bohatství a dala je do kapes hrstky velkých globálních korporací a politických skupin. Jde o boj o přežití našeho národa a toto je naše poslední šance jej zajistit.

  Tyto volby rozhodnou o tom, jestli jsme ještě svobodný národ, nebo jestli již máme jen iluzi demokracie a vládnou nám ve skutečnosti globální partikulární zájmy, které podrývají náš systém – a náš systém je podrytý…

 • Béda • 10. ledna 2017

  Julius Assange šokuje: Hillari Clinton a ISIS dostávají peníze ze stejného zdroje!

  https://www.youtube.com/watch?v=p6ugAfOc9kM

 • Béda • 10. ledna 2017

  http://literarky.cz/blogy/tereza-spencerova/23520-dae-vyhlasil-valku-turecku-zemi-dihadu

  Ve hře nejsou jen důsledky chybné turecké politiky v Sýrii, ale i radikalizace a polarizace turecké společnosti…..Svým způsobem nebyl silvestrovský teroristický útok na istanbulský noční klub, v němž údajně ujgurský nebo snad uzbecký člen Daeše povraždil přes čtyři desítky lidí, nijak mimořádný. Turecko se pod vedením Recepa Erdogana od prvních okamžiků před šest lety aktivně zapojilo do války v sousední Sýrii a v rámci prosazení svých zájmů vsadilo na spolupráci s džihádem: na jedné straně poskytlo své území coby bezpečnou zónu pro syrské i zahraniční radikální islamisty, na straně druhé k oboustranné ekonomické spokojenosti úzce spolupracovalo i s Daešem, který ale současně (formálně) už v roce 2013 zařadila na seznam teroristických skupin. Tato politika ovšem Turecko záhy proměnila v silně destabilizovaný a jen těžko ovladatelný stát, v němž se snad nemohly orientovat ani často opěvované turecké tajné služby. A terorismus se stal součástí reality, nebo lépe, odrazem oficiální turecké politiky, už před lety.

  Novoroční masakr v nočním klubu Reina je v tomto směru symptomatický…

 • Aleš • 10. ledna 2017

  Přesně tak Bédo, Erdogan je zločinec, který si rozhodl na poslední chvíli zachránit krk, že se dohodl s Putinem, který v rámci prosazení ruské politiky neměl asi jinou možnost… Vstanou noví Breivikové, kteří jsou jednoznačným důsledkem podobně nesvéprávných politik, a ač ti Breivikové vraždí převážně nevinné oběti a z mocných ty slušnější, jelikož si Erdoušek (i jeho předchůdci) udělal nepřátele na život a na smrt z největšího národa na světě, který nemá svůj státní útvar a jehož obyvatelstvo tvoří plus mínus 30 % obyvatel Turecka a další žijící v okolí ho taktéž zrovna nemilují (např. v Sýrii), dříve či později může na něj i jeho kliku dojít…