V Charkově následkem mučení Ukrajinské státní bezpečnosti zemřel aktivista Antimajdanu Viktor Topčajev

26. listopadu 2014 v Charkově zemřel aktivista Antimajdanu Viktor Topčajev, který byl 4 dny předtím zatčen Ukrajinskou tajnou službou. V úmrtním listu doktory donutili uvést jako příčinu„zápal plic“, ale ve skutečnosti Topčajev zemřel v důsledku mučení charkovskými SBUsovci. Mrtvola má prolomenou čelní kost, polámaná žebra a vykloubeny všechny prsty. Ve Facebooku o tom informoval ředitel Mezinárodního fondu na podporu zaměstnanosti Alexandr Alexandrovskij.

Uvádíme zde vyprávění Alexandrovského bez komentářů:

26.11.2014 aniž se probral z kómatu v Nemocnici první a neodkladné pomoci podle oficiální verze na následky zápalu plic a podle neoficiální verze v důsledku zranění neslučitelných se životem zemřel Topčajev Viktor Pavlovič narozený roku 1961. Zůstali po něm invalidní rodiče a žena se synem. Nebudu zde vyhlašovat údaje pro sbírku na pomoc, ani prosit o šíření těchto informací. Jenom chci, aby se všichni dozvěděli pravdu o tom, jak zahynul Víťa.

Byl veteránem z Afghánistánu a člověkem s jasným životním postojem. Nepodporoval ty události, které se udály na Ukrajině v souvislosti s Majdanem. Účastnil se protestního hnutí Charkova a 22. 11. 2014 byl zatčen pracovníky SBU (Ukrajinské státní bezpečnosti). Obvinit ho neměli z čeho. Nezapsali ho oficiálně jako zadrženého, protože věděli, že za dalšího zatčeného „separa“ peníze nedostanou, a rozhodli se tedy, že ho budou mučit. Třeba se něco dozví, třeba na sebe vezme odpovědnost za teroristický útok, nebo udá nějakého aktivistu typu Apuchtina J. M.?

Mučili ho tři dny… Třetí den po nesnesitelném mučení upadl do kómatu. Vyhodili ho na cestu v oblasti ChTZ, odkud ho také odvezla sanitka první pomoci a ve stavu kómatu dopravila 25. 11. 2014 na jednotku intenzivní péče, kde, aniž se probral z kómatu, 26. 11. 2014 asi v jednu hodinu v noci zemřel.

Když jeho ženě vydali úřední závěry o tom, že zemřel na zápal plic, tak prostě nevěřila vlastním očím… Víťa prakticky přišel o všechna žebra, čelní kost lebky byla uprostřed naprasklá!!! Všechny prsty na rukou měl polámané a vykloubené na opačnou stranu, nehty měl stržené a celé tělo jednu velkou modřinu!!!

Nevzdal se! Nezradil! Nikoho neudal! S životem se rozloučil důstojně! Za jeho zády zůstaly dvě války, ze kterých se vrátil živý a nezraněný. Nikdo by si nepomyslel, že zemře ve vlastní zemi, rukama šílených psů prodávajících se za ubohé zelené papírky. Tak to je ta demokracie, ta svoboda, ta lidská práva po americku.

My si to pamatujeme! My truchlíme! My nezapomeneme!

Zdroj, fotografie a videa: Glagol.su

Překlad: Irena

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
74 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
26. 12. 2014 9:50
peter.
26. 12. 2014 9:52

A toto si o Rusku,Izraeli a USA myslí islamský učenec .
https://www.youtube.com/watch?v=wEYp-lLX2dQ

peter.
26. 12. 2014 10:09

Z.Brzezinski : “ Povinnosti imperiálnej geostratégie USA spočívajú v odvrátení komplotu vazalov,v zachovaní pokory rabov a v nedopustení zjednotenia sa barbarov.“
http://www.slovenskyrozhlad.sk/?pre%E8o-iba-novorusko-m%F4%9Ee-zachr%E1ni%9D-ukrajinsk%FD-n%E1rod-%96-vladim%EDr-mikunda,2661&PHPSESSID=fa9035c25ed2d85aa2ad10171449013b

Béda
26. 12. 2014 10:40

Ahttp://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/USA-vyzvaly-Cinu-k-propusteni-politickeho-vezne-Dostaly-drsnou-odpoved-351717 Americký ministr zahraničí John Kerry vyzval čínské úřady, aby propustily Lioa Siao-po, politického vězně a nositele Nobelovy ceny za mír, a další politické vězně, a požadoval, aby Čína zajistila jejich ochranu a prosazování jejich práv v souladu s přijatými mezinárodními závazky, informuje server Prvnízprávy.cz. Ovšem výzva amerického politika nepadla na úrodnou půdu, USA si naopak vysloužily kritiku. „Čína je právní stát. Postup v tomto případě byl proveden v souladu se zákonem. Naléhavě žádáme Spojené státy, aby řešily problematiku porušování lidských práv ve vlastní zemi, a aby se zdržely zasahování do vnitřních záležitostí jiných zemí jako soudce pod záminkou lidských… Číst vice »

Sio
Sio
26. 12. 2014 11:39

peter. napsal

Všetci poznajú pravdu a nikto nevie zjednať nápravu :
http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/1228-elita-velka-hra-a-treti-svetova-valka.aspx

Pozoruhodné je, že se konflikt opět mění ve střetnutí Východ – Západ. Čínu, Rusko a Indii najednou už žádné elity neuřídí. Celá staletí řídí tyto ohromné země s téměř třemi miliardami lidí, ohromnými zdroji a s vzrůstající vojenskou silou pomocí jednoduché strategie „rozděl a panuj“.Pokud se Rusům podaří přesvědčit Asijské velmoci ke spolupráci, nemají šanci.

Irena
26. 12. 2014 20:39

Sio napsal
Sio

No Sio, myslím, že to sjednocení se celkem začíná dařit, např. íránský novinář se na té Putinovo tiskovce dost vztekal, cituji: „Írán nezvou do ŠOS, Írán není součástí Eurasijského společenství, Írán se v podstatě neúčastní velkých energetických projektů.“ Tj. Tyto organizace očividně začínají být v kurzu!!!

Sio
Sio
26. 12. 2014 22:16

Irena napsal No Sio, myslím, že to sjednocení se celkem začíná dařit, např. íránský novinář se na té Putinovo tiskovce dost vztekal, cituji: „Írán nezvou do ŠOS, Írán není součástí Eurasijského společenství, Írán se v podstatě neúčastní velkých energetických projektů.“ Tj. Tyto organizace očividně začínají být v kurzu!!! Jo, to si pamatuji, poslechl jsem si ji celou. Spíš mi to připadalo, že ho to mrzí a trochu to Putinovi vyčítal, že se nic neděje a že slíbil to a to. Putin mu odpověděl, že je to otázka času, že nemělo cenu jet za íránským prezidentem, když se s ním viděl… Číst vice »

Dana
Dana
27. 12. 2014 5:05

Imam na videu je normalni fasista, stejne nazory jako cesti neonaciste. Tvrdit, ze ruska revoluce byla orchestrovana sionisty je naprosty blabol. . V Rusku se zvedly milionove lidove masy, jak by pak mohl existovat Sovetsky Svaz tak dlouho a tak dusledne. Rusove nejsou az tak hloupi…Vymysl s Bosporem jako zaminkka ke svrzeni cara, no, tomu muze verit jen pologramotny jedinec.. . Rusko uz tehda melo dulezitejsi pristavy v Baltickem mori. .Tento islamsky „ucenec“ hlasi uplne stejne hlasky jako jerusalemsky mufti ve druhe svetove valce, kdyz se mufti kamaradil s Hitlerem. Tech nesmyslu je na videu vic. Nekteri zoufalci se holt… Číst vice »

hudryper
hudryper
27. 12. 2014 8:55

Typické trollování pod nickem dana. Glosovat názory imáma bez jakýchkoliv protiargumentů a „jaksi si ani nevšimnout o čem že je ten článek“. Skuteční nacisté,probuzení politikou neokonů (5mld us.dol)na západní Ukrajině,vyškolení v Polsku a na Litvě umučí
mladého chlapa,jehož jen tak seberou na ulici.Toho si ta Dobromila ani nevšimne,zato imámova varianta historie procesu vedoucí
k NWO – to je podle ní fašismus ! Předně zcela zjevně neví co tento pojem znamená,nebo raději nechce vědět,protože se jeho současná podoba (otevřená mocenská kolaborace státu a největších vlastníků majetku v dané zemi) blíží systému,v němž ona žije.

peter.
27. 12. 2014 10:16

Dana napsal
Rusove nejsou az tak hloupi…

http://ukraina.ru/news/20141227/1011634793.html

hamletka
hamletka
27. 12. 2014 10:46

Ja jsem zase od pani Dobromily, Dany, cekala nejakou poznamku o tom, jestli byl umuceny obrezan a nebo ne. Ze prida take nejaky snimecek? Ne? Skoda kazde perverze, ktera padne vedle, ze? Pani Dana se na OM chodi virtualne masturbovat, to je prece jasne. A nestydi se, kdyz zjisti, ze to ostatni ucastnici diskusi vidi. Lide, kteri maji tento typ exibicionisticke poruchy se totiz vubec nestydi, naopak, hanba je svym zpusobem vzrusuje – ta hanba, kterou pri pohledu na ne citite vy. Jsou to lide, kteri pravdu nehledaji. A ani pred ni neutikaji. Jejich poslanim je hazet blato na cokoli,… Číst vice »

Sio
Sio
27. 12. 2014 10:55

Dana napsal Imam na videu je normalni fasista, stejne nazoryjako cesti neonaciste.Tvrdit, ze ruska revoluce byla orchestrovana sionisty je naprosty blabol. . V Rusku se zvedly milionove lidove masy,jak by pak mohl existovat Sovetsky Svaz tak dlouho a tak dusledne.Rusove nejsou az tak hloupi…Vymysls Bosporem jako zaminkka ke svrzeni cara, no, tomu muze verit jen pologramotny jedinec.. . Rusko uz tehda melo dulezitejsi pristavy v Baltickem mori. .Tento islamsky „ucenec“ hlasi uplne stejne hlasky jako jerusalemsky mufti ve druhe svetove valce,kdyz se mufti kamaradil s Hitlerem. Tech nesmyslu je na videu vic. Nekteri zoufalci se holt ve sve nenavisti k… Číst vice »

Irena
27. 12. 2014 10:55

Ukrajinci odpojují Krym od elektrické energie, zastavují dopravu – vlaky, autobusy a Rusové v odpověď dodají Ukrajině uhlí a elektriku na čestné slovo
http://politikus.ru/events/38971-ukraine-postavyat-ugol-i-svet-pod-chestnoe-slovo.html
Nevím, ani mě nenapadá případný komentář.

Sio
Sio
27. 12. 2014 11:15

Irena napsal

Ukrajinci odpojují Krym od elektrické energie, zastavují dopravu – vlaky, autobusy a Rusové v odpověď dodají Ukrajině uhlí a elektriku na čestné slovo
http://politikus.ru/events/38971-ukraine-postavyat-ugol-i-svet-pod-chestnoe-slovo.html
Nevím, ani mě nenapadá případný komentář.

Díval jsem se na komentáře a viděl tam výborný nápad, tip pro Stana, jak vylepšit software webu. Našel jsem tam poznámku:
„Этот комментарий получил слишком много голосов против. показать“
Komentář se vám objeví jen když kliknete na to „показать“. Jinak, když se nelíbí, ukazuje jen ten jeden řádek. Stačí mínus 5 hlasů.

mirror
mirror
27. 12. 2014 11:35

Sio napsal
Komentář se vám objeví jen když kliknete na to „показать“. Jinak, když se nelíbí, ukazuje jen ten jeden řádek. Stačí mínus 5 hlasů.

Sio, málo pamatujete. Kdysi to tak měli se skrýváním textu zařízeno na svém diskuzním fóru komunisté. Za druhé, počet kliknutí si můžete objednat za peníze u specializovaných agentur. To byste chtěl?

Irena
27. 12. 2014 11:46

Mirror, Sio. Oni to tam mají hodně omezené. Abyste mohl dávat plusy a mínusy, tak musíte projít složitějšími podmínkami. Já se tam nedávno přihlásila a zatím napsala komentářů, co by se daly spočítat na prstech jedné ruky, ale nějaké plusy jsem dostala, ale stále je to málo, abych mohla já hodnotit ostatní (možná je tam i nějaká časová podmínka). Já ty podmínky moc nestudovala, ale funguje to tedy tak, že vás vlastně musí přijmout mezi sebe ostatní, než dostanete právo hodnotit. Co myslíte, přijal by zde mezi sebe někdo Danu nebo Leha?

peter.
27. 12. 2014 12:25

Irena napsal

Ukrajinci odpojují Krym od elektrické energie, zastavují dopravu – vlaky, autobusy a Rusové v odpověď dodají Ukrajině uhlí a elektriku na čestné slovo
http://politikus.ru/events/38971-ukraine-postavyat-ugol-i-svet-pod-chestnoe-slovo.html
Nevím, ani mě nenapadá případný komentář.

Peskov prehlásil,že to je rozhodnutie Putina,myslené ako dobrá vôľa z jeho strany.Putin sa vyjadril v tom zmysle,že nikdy neprestal brať Ukrajincov ako bratský národ a k tomuto kroku pristúpil preto,aby mohli Ukrajinci prežiť Novoročné oslavy v pokoji,s elektrinou a v teple.Čo nepovedal ani on ani Peskov je,že dúfa v to,že ani Ukrajina neodpojí od energií Krym.

Sio
Sio
27. 12. 2014 12:30

Mirror, počet kliků se dá omezit, pod jedním příspěvkem jen jeden klik z jednoho nicku. Nicky jsou nebo mohou být registrované, takže jich nevyrobíte třeba sto za den.
Irena, ano, i s tím přijetím by to šlo. Ne každý musí mít ihned právo hodnotit, dobrý nápad. Pokud by Daně nebo Lehovi nebylo uděleno právo hodnotit, tále by ještě mohli přidávat příspěvky. Ale ostatní by je mohli dát „z kola ven“. Podle mého by to ulehčilo práci adminovi, protože by měl k disposici třeba 10 hodnotitelů.

peter.
27. 12. 2014 12:32

Len sa pozrite na tú hlupaňu.Celá je posratá od strachu,ale zrýva to priblblým úsmevom,hysterickým krikom a agresivitou.Stiahnuť gaťky,dobre vytrieskať po riti a odviezť otcovi a materi domov.Blbaňa.
http://rusvesna.su/news/1419618290

Irena
27. 12. 2014 13:11

Sio napsal Mirror, počet kliků se dá omezit, pod jedním příspěvkem jen jeden klik z jednoho nicku. Nicky jsou nebo mohou být registrované, takže jich nevyrobíte třeba sto za den. Irena, ano, i s tím přijetím by to šlo. Ne každý musí mít ihned právo hodnotit, dobrý nápad. Pokud by Daně nebo Lehovi nebylo uděleno právo hodnotit, tále by ještě mohli přidávat příspěvky. Ale ostatní by je mohli dát „z kola ven“. Podle mého by to ulehčilo práci adminovi, protože by měl k disposici třeba 10 hodnotitelů. Oni to na tom webu mají asi rozčleněné na určité skupiny s určitými… Číst vice »

Velekněz Ratata
Velekněz Ratata
27. 12. 2014 13:17

Nic ve zlém, ale debata opět místy připomněla palestinské frakce od Monty Pythonů, akorát nevím, jestli ti při pohledu na sebe také necítili hanbu. Čiže „voni“ můžou být v klidu :-) Preventivně uvádím, že já při pohledu na sebe docela často cítím hanbu, ale to nevadí, následně mě můžete sundat taky. Nebo postavit na hambu, už to sousloví je přímo erektivní. K věci samé: Dana má pravdu, že těch pár nesmyslů tam je. A výstavních. Rozumím i její poznámce ohledně zoufalců, nenávisti k systému a islamistů (nic osobního směrem k účastníkům této diskuse!!). Ale víc pro obvyklé hlášky v duchu:… Číst vice »

Velekněz Ratata
Velekněz Ratata
27. 12. 2014 13:19

. Je to islámský teolog, to je jeho hlavní zájem, a může psát o penězích (The Gold Dinār and Silver Dirham: Islam and the Future of Money) nebo Shawovi (George Bernard Shaw and the Islamic Scholar) nebo mluvit o Rusku, ale je vidět, že Korán a jeho výklad má na prvním místě (komu se to nezdá, ať řekne proč). Když ovšem mluví jako politik, tak aby se to líbilo, a obecenstvo, k němuž pábí o židovské dýce v zádech veliké Rusi, si jeden dost lehko představí :-) A dýka? Myslím Konstantin Paustovskij vzpomínal, jak se nejčastějším slovem na moskevské ulici… Číst vice »

Velekněz Ratata
Velekněz Ratata
27. 12. 2014 13:20

Chtěl bych vidět toho smělce, který popře Daninu větu „V Rusku se zvedly milionove lidove masy, jak by pak mohl existovat Sovetsky Svaz tak dlouho a tak dusledne“. Ano. Ale to neznamená, že Lenin nemohl brát peníze od Parvuse nebo využít nabídky císaře Viléma, když se možnost naskytla. Ani netřeba plivat na každého, kdo připustí, že to tak bylo. Leninova politická genialita byla přeci právě v tom, že vždycky přesně analyzoval, co si může on a jeho strana dovolit, a pak to udělal, a přitom zůstal revolucionářem, přes všechny možné námitky. (Doufám, že se jednou nedozvím, že to celé bylo… Číst vice »

Velekněz Ratata
Velekněz Ratata
27. 12. 2014 13:32

Radši k tomu, o čem je článek: Ze jména Viktora Topčajeva se pokusme i u nás udělat symbol. (Snad by nám to neměl za zlé.) Šiřte článek, fotky, informace. Já tuhle pojedu vlakem. Mám slabé oči, musím si to vytisknout. Zlobí mě tiskárna, vytiskne se mi to mockrát. Paměť mi neslouží, hodně toho zapomenu ve vlaku i na nádraží…

hamletka
hamletka
27. 12. 2014 13:57

Veleknez zabubnoval, nuze, co jeste dodat na obrany Dany, ktera ma ve zvyku do diskusi o umucenych obetech fasismu vkladat poznamky o tom, ze ti neobrezani se nemaji ceho bat. Dale se potom asi ma zkoumat jestli byl Viktor Topcajev a nebo stryc filosofa Kristka obrezan ci ne. Nebo jestli a jake more zamrza nebo jestli nejaky imam obcuje s dablem a nebo si zahrava s populismem. A vsichni spravedlivi se do toho v zajmu objektivity vlozi. Typicka pravda laska, ponenahlu a nenapadne zapomeneme na to, ze kousek od nas na vychod zuri silenstvi, perverzni nasili, zvule, docela blizko, blizkoucko.… Číst vice »

Viky
Viky
27. 12. 2014 13:57

to: Peter & Irena – Ony už byly dodávky elektřiny na Krym přerušeny, a citelné je to zvláště v posledních dnech. Došlo k odstávce jednoho bloku v Chmelnické AE. V přerušení dodávek tedy vůbec nemusí být záměr a úmysl, ale energetický systém prostě kolabuje. Dodávky půl milionu tun uhlí měsíčně (a elektřinu nepočítaje) mají jednoduše zabránit zhroucení elektrické sítě. Potom by zásobování Krymu elektřinou bylo jenom zbožným přáním. Krym je schopen z autonomních a havarijních zdrojů dodávat asi 30 procent spotřeby, ostatní musí momentálně jít z Ukrajiny. I když se z Kijeva ozývaly hlasy o překračování nasmlouvaných kapacit a o… Číst vice »

peter.
27. 12. 2014 15:12

Viky napsal
přerušení dodávek tedy vůbec nemusí být záměr a úmysl, ale energetický systém prostě kolabuje.

http://www.vz.ru/economy/2014/12/24/722049.html

Viky
Viky
27. 12. 2014 16:37

Peter, to co píše „Vzgljad“ je pěkné. Ovšem nijak to nevysvětluje rozsáhlý výpadek na ukrajinském území přiléhajícím ke Krymu. Prvotně byl samozřejmě obnovován systém elektrosítě na ukrajinské straně, aby poté byla částečně obnovena dodávka na Krym a následně došlo znovu k odpojení… prostě deficit zdrojů sítě. Nikdo přece neoddělil systémy Krymu a Ukrajiny. Že by Ukrajina připustila problémy se zásobováním energiemi? Ona přece nic takového nemá! (kromě těch, které působí zločinec Putin) Energetici již chtěli v tichosti nakupovat uhlí pro teplárny a elektrárny na Donbase. Dokonce i platit (na Ukrajině věc ne zcela obvyklá) Jenže to nejde, protože byl zablokován… Číst vice »

peter.
27. 12. 2014 17:21

Ja už som niekde čítal aj to,že správu o dodávkach uhlia a elektriny bez platby vopred ,majú na svedomí hackeri.Ja by som doprial všetkým Ukrajincom aj Rusom na Kryme a Donbase,aby mali aspoň tie sviatky pokojné a aby mohli na chvíľu pozabudnúť na všetko zlé,čo im priniesol tento rok.

Alena
Alena
27. 12. 2014 17:32

hamletka napsal Veleknez zabubnoval, nuze, co jeste dodat na obrany Dany, ktera ma ve zvyku do diskusi o umucenych obetech fasismu vkladat poznamky o tom, ze ti neobrezani se nemaji ceho bat. Dale se potom asi ma zkoumat jestli byl Viktor Topcajev a nebo stryc filosofa Kristka obrezan ci ne. Nebo jestli a jake more zamrza nebo jestli nejaky imam obcuje s dablem a nebo si zahrava s populismem. A vsichni spravedlivi se do toho v zajmu objektivity vlozi. Typicka pravda laska, ponenahlu a nenapadne zapomeneme na to, ze kousek od nas na vychod zuri silenstvi, perverzni nasili, zvule, docela… Číst vice »

peter.
27. 12. 2014 17:47

Viky
Ani v najmenšom som nechcel spochybniť to čo ste napísali o príčinách energetických problémov Ukrajiny a Krymu.Ale viac by ma zaujímal váš odhad toho,či si súčasná Kyjevská vláda vôbec dokáže pripustiť tú skutočnosť,že žiadna vláda jej nie je schopná pomôcť z ekonomickej žumpy do ktorej sa vlastnou vinou dostala a stiahla do nej aj svojich občanov.Pomôcť Ukrajine môže iba Rusko,nikto iný.Uvedomia si to vôbec?A ak áno,budú schopní zmeniť svoje konanie a rétoriku?Alebo sa radšej v tom hnoji utopia.

Dana
Dana
27. 12. 2014 19:13

Hamletka zase blouzni, prispevek nema zadnou podstatu, jen pomatene vykriky… Uz jste se podivala na ten blog Jana Kristeka , mila Hamletko ? 8-))))) K veci. Imam si predstavuje, ze vsichni lidi jsou omezeni kafiri a jen on zna pravdu, osvicen duchem Allaha, neznaje vnitrni hybatele tehdejsiho Sovetskeho Svazu. Jestlize nekdo pripusti, ze Velka revoluce byla Rusum podvedome podstrcena zlymi silami, pak nezna tu cast, kdy se Soveti rozvijeli a Gottwald se v Moskve od soudruhu ucil, jak delat lidovou revoluci doma.. Podle svetonazoru imama byl Klema „rizen“, sionisty, ha ha ha. V Prvni svetove valce meli zajem na viteznem… Číst vice »

Velekněz Ratata
Velekněz Ratata
27. 12. 2014 19:49

Achich ouvej, já to věděl, maminko. No dobrá: Když mám jednou chvilku čas a mlíko, chci říct signál, co bych nekojil— pardon, co bych si nezabubnoval ? Jistě, takto fikaně naznačuju, jak intimně blízko mám k židovským anekdotám. Já jenom, že (soudě z debaty) někomu tady ten kus předkožky tvrdě straší ve věži, akorát dámy se ne a ne shodnout, komu a proč. Mám snad preventivně studovat archiv debat, abych neudělal faux pas nevěda, jak se zde kdo obvykle vymezuje k (ne)obřezaným atd. a nezaujav (kurňa! jaký to obrat!) k němu podle toho ten správný ideový postoj ? Co mi… Číst vice »

Velekněz Ratata
Velekněz Ratata
27. 12. 2014 19:51

…jejich sociálního systému, chcete-li mermo užívat jazyka buržoazní postmoderny, zcela určitě daná obdobnými faktory: třídní struktura, způsob reprodukce podmínek existence společnosti, ideová jednota „lidu“ a “vůdců“. Na papíře jednoduché, v reálu práce pro vraha přesněji osobnosti ranku Lenina nebo subcomandante Marcose. Jiná věc tedy je, že Lenin byl opravdu talent a machr. Můžeme o tom diskutovat, můžeme … však vy víte, jak to Jára řekl. Werich o jiném velikánovi: s géniem se nedá jet na prázdniny. S Leninem by to asi taky moc nešlo, ani neměl kdy být takový. Podobný formát byl v Rusku možná Stolypin, v Německu Bismarck ?… Číst vice »

Velekněz Ratata
Velekněz Ratata
27. 12. 2014 19:52

…Vlastně jsem si tím jistý, fakta zatím nepřipouštějí jiný výklad, ale strašně rád bych se pletl. Třeba ještě zažijeme přerůstání ruské buržoazně demokratické revoluce, možná dokonce nacionálně demokratické (uh! jak mi to nejde z huby!) v revoluci socialistickou (a konečně bude veselo jak v Babelových povídkách:-)). Těšte se, poputčíci! Zkuste mi to cvičně vyvrátit, proč by to principiálně NEMĚLO být možné. Nacionální revoluce, to byl třeba Mustafa Kemal – Atatűrk. Tam nic nepřerůstalo. Ale co třeba Castro? Začínal snad jako marxista? Ani náhodou! Od vlahých snů k realitě: Já tu ve vší pokoře navrhl, zkusme dělat z jména Viktora Tolmačeva… Číst vice »

Velekněz Ratata
Velekněz Ratata
27. 12. 2014 19:56

Topčajeva, no to jsem tomu dal, hlavně že chci dělat symbol …promiň Viťko ale už fakt musím. Těším se , jak mě znectíte, ale reagovat budu mopct tak pozítříé,l

hudryper
hudryper
27. 12. 2014 20:13

Dana napsal Jestlize nekdo pripusti, ze Velka revoluce byla Rusum podvedome podstrcena zlymi silami, pak nezna tu cast, kdy se Soveti rozvijeli a Gottwald se v Moskve od soudruhu ucil, jak delat lidovou revoluci doma.. Podle svetonazoru imama byl Klema „rizen“, sionisty, ha ha ha. Blábol a pomatený výkřik viz citace. Dokumenty o zaúkolování Lenina německým genštábem a jeho převoz do Petrohradu jakož i vyslání 60 židovských revolucionářů na čele s Trockým a s příslušným obnosem ve zlatě k vystřídání vlády jiného jarmulky Kerenského a dokopání Ruska v jeden obrovský kibuc prostřednictvím teroru nade všechny meze – to není třeba… Číst vice »

Dana
Dana
27. 12. 2014 23:32

No, hudrypero, nad takovymi nazory se muze svetova burzoasie jen spokojene usmivat, ba primo rehtat, pozorujice, jak jim nadseni tyglickove delaji sluzbu a vyrazuji systemovou konkurenci.. Proc ne, i ja klidne souhlasim. Komunismus je zlocinny vynalez Zidu k uskutecneni NWO.. Marx by asi nesouhlasil, ale to je jedno. Proto se dukladne zamerujte na rockefellerovy sionisty, hledejte viniky , placejte se v bezradnem chaosu koncicim v sebevrazdeni. . S takovymi podporovateli Putina jako jsou nekteri diskuteri zde se balkanisace uskutecni drive, na jihovychode Sibire, pac Cinanu je mnogo a maji malo mista prio jejich seberealisaci….:-) Jedna pani povidala, ze americky dolar… Číst vice »

Honza999
Honza999
28. 12. 2014 0:44

mirror napsal
Sio, málo pamatujete. Kdysi to tak měli se skrýváním textu zařízeno na svém diskuzním fóru komunisté. Za druhé, počet kliknutí si můžete objednat za peníze u specializovaných agentur. To byste chtěl?

No a co? Když je tam pokazať a na požádání pokaže, kde je pak problém. Naopak, právě na takový příspěvek se rád podívám, abych věděl vocogo.

Sio
Sio
28. 12. 2014 6:03

Honza999 napsal
No a co? Když je tam pokazať a na požádání pokaže, kde je pak problém. Naopak, právě na takový příspěvek se rád podívám, abych věděl vocogo.

Přesně to si myslím také.

Sio
Sio
28. 12. 2014 6:17

Irena napsal
Oni to na tom webu mají asi rozčleněné na určité skupiny s určitými právy. Já jsem teď „turista“, takže můžu psát příspěvky, ale mám je i početně omezené pod jedním článkem, asi na pět.

Dává to smysl. Sice nejsem webový designer, ale dívám se na tu techniku z profesionálního zájmu a líbí se mi to.

Sio
Sio
28. 12. 2014 6:50

peter. napsal Viky Ani v najmenšom som nechcel spochybniť to čo ste napísali o príčinách energetických problémov Ukrajiny a Krymu.Ale viac by ma zaujímal váš odhad toho,či si súčasná Kyjevská vláda vôbec dokáže pripustiť tú skutočnosť,že žiadna vláda jej nie je schopná pomôcť z ekonomickej žumpy do ktorej sa vlastnou vinou dostala a stiahla do nej aj svojich občanov.Pomôcť Ukrajine môže iba Rusko,nikto iný.Uvedomia si to vôbec?A ak áno,budú schopní zmeniť svoje konanie a rétoriku?Alebo sa radšej v tom hnoji utopia. Podobně jako u nás jsou protičeské u vás protislovenské síly, které stát nechávají okrádat a rozvracejí ho, tak na… Číst vice »

Sio
Sio
28. 12. 2014 7:22

Ratata: Překvapil, jste hotový spisovatel. Sloh sice pro mě jakožto třiditele zrn od plev docela náročný, ale zásadní myšlenky se mi líbí.

Viky
Viky
28. 12. 2014 8:49

Peter, nebyl jsem přítomen, tak až nyní. Zpráva o dodávkách uhlí a elektřiny není nějaký HOAX. Potvrdily jej tak vysoká místa v RF, že jistě není. (dokonce i ČT1 se zmínila! samozřejmě ne v plném objemu informace, ale alespoň jednou otevřeně nelhali.) zprávu o útoku hackerů a HOAXu rozprostranilo jedno ukrajinské ministerstvo… Jiní s ruskou stranou jednali, a Porošenko řekl, že se podařilo odstranit uhelné embargo a budou dodávky uhlí v dostatečném objemu již v nejbližších dnech. O rusku ani slovo. Peter, problémy s elektrosítí na Ukr. není nový problém. Ani ti, kteří tam pobývali nemusí vědět. Většinou výpadky postihovaly… Číst vice »

r.m.
r.m.
28. 12. 2014 9:28

Krym prodával Američanům žid Kolomojský. Jeho aktivity donutily Rusko zasáhnout.
„Oligarcha Kolomojskij měl na Krymu obrovské zázemí, ostatně měl to blíže do Izraele. A ten vliv sionismu je velký.“
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Obsahle-svedectvi-z-Ukrajiny-Zabijaci-s-hakovymi-krizi-valka-oligarchu-chystany-Majdan-v-Moskve-349965

r.m.
r.m.
28. 12. 2014 9:35

Když to hodně zjednoduším, je to primárně válka oligarchů mezi Kolomojským a Achmetovem. Kolomojskij má izraelský a kyperský pas, což už něco naznačuje. Je zároveň gubernátorem, a to znamená, že je nejen velkým podnikatelem, ale zároveň té oblasti doslova a do písmene vládne.

Viky
Viky
28. 12. 2014 9:45

No a o té vládě… … … … (vytečkován je mat, vůbec to nejhorší jak lze nadávat) Víte Peter, Kijevská vláda se chová iracionálně (v politice je vždy něco iracionality, její chování je ale především iracionální) a to je situace, kdy něco odhadnout se vlastně nedá. Tak jak se zatím projevuje není schopna ani reflektovat skutečnost, ani zemi z nastalé krize vyvést. Takže to nemůže trvat dlouho? Právě že může. Tahle zem se zmítá v obrovských problémech posledních 25 let, lidé jsou svým způsobem zvyklí a tak trochu okoralí. Místo řešení se stupňuje tlak na iracionální „vlastenectví“. Do uvozovek jsem… Číst vice »

Viky
Viky
28. 12. 2014 10:40

r.m. na samém prvopočátku celého „mejdanu“ stál také souboj Doněcké a Dněpropetrovské oligarchické skupiny. (názvy jsou podmíněné, stejně většinou seděli v zahraničí nebo v Kijevě), dnes bych si na tenhle souboj jako jádro problému asi nevsadil. A převládají jiné vlivy, které tehdy vidět nebyly, nebo jen málo.

r.m.
r.m.
28. 12. 2014 11:00

Velekněz Ratata napsal
a konečně bude veselo jak v Babelových povídkách:-)

tak to teda potěš koště, já to čet