Diskuze k článku


 • nedalomito • 17. května 2015

  Moc milý článek, optimistický. Vážně. Moc jsem se nasmála. Díky!

 • J. W. • 18. května 2015

  PÍŠE KAMARÁD:
  Jo, ve čtvrtek k večeru jsem vrátil v Albertu ve Čtyráku u pokladny takové hodné, ochotné a příjemné mladé „ženě za pultem“ celý nákup se slovy: „Tak víte co, nechte si to všechno! Zajedu si nakoupit jinam. Sbohem… (i bez něho)…,“ což ji vytočilo, jelikož měla už půlku namarkovanou a za mnou stála fronta. Ovšem, kdo chce kam… Poté jsem si zašel s kamarádem na hokej a na začátku třetí třetiny jsme se dozvěděli, že již nebudeme obslouženi, načež na jejím konci obsluhoval totálně ožralej číšník všechny ostatní, i vynadal jsem mu, načež se mne snažil na dálku trefit prázdným půllitrem, ovšem trefil se pouze do zdi, a tak ještě vzteky rozmlátil dalších 10 o zem. A když už má člověk „den debil,“ většinou narazí ještě na třetího idiota. A na sebe. Tím třetím byla taková ochotná mladá paní za barem sousední restaurace (víc jak 2 u nás na vsi nejsou), kam jsme se po onom incidentu šli uklidnit pívem a frťanem, která nazvala kamaráda zlodějem poté, co jí zaplatil a ona to zapřela. Věkový rozdíl byl mezi nimi 40 let a onen kmet byl natolik zaražen a překvapen, že se ani nedokázal bránit a jediné, nač se zmohl, bylo: „zavolejte šéfa, ať si projde kamerový záznam a vidí na vlastní oči, kdo je tu zloděj.“ Pěkná byla ta oslava konce druhé světové války, i té velké vlastenecké, načež „jako na potvoru“ rozdrtila Kanada Bělorusko, Česko a nakonec i Rusko, Amíci vzali „českému národu“ i ten bronz, všude potoky slz a po ledové ploše se válely pytle brambor, čímž bylo jednoznačně prokázáno, že u Stalingradu bojovali Američané a Stalin nikdy neexistoval!

 • fajt • 18. května 2015

  přes víkend jsem byl po nějakých časech v Práglu – dostal jsem nějaké bilety na hru s černým nesmyslem a tak jsem nelenil a vyrazil do čezkého mamon centra podpořit czarny rynek ( skákajících koupěchtivých pitomců s faborek okolo krku bylo dost a tak se ani nesmlouvalo ) a pak urááá za kulturou :-), kde jsem se v Práglu hnul, tak docela hučela azbuka, u jedněch zněla tak, jak ji znám z kvalitních socialistických škol a ti taky vypadali v poho a spokojeně ( hrdě nesli svou existenci přes venzl plac a dále ), ta druhá klada pitvořivě důraz na písmenko Há a zněla hodně nepovedeně, její nositele (převážně přitloustlé bárišně) zase vylézali z různých doupat, obchodů a dalších pastí na turisty ( žádný rychlý smažko bufet, i v nějakém nákupním centru, se bez nic neobešel, dokonce i rákosníci byli se svým nudlorýžovarem v menšině) , no a tohle ale nevypadalo vůbec hezky , přívětivě , natož spokojeně – jinak po létech musím konstatovat, že z Práglu se stalo velmi podivné mraveniště ( tedy centrum, okraje zely prázdnotou) bez jasnější urbanistické koncepce, všude plno zbytečných maxi kaufů, kde byl stále jeden a ten samý nepotřebný, předražený šunt, nalepených na sebe ( a na historické budovy) jako by to stavěli nějací blázni v nějakém panickém záchvatu ( celkově to působilo dost odporně, o reklamě, která visela na všech možných i nemožných místech a většinou pusobila jako upoutávka na špatný porno průmysl, raději nemá cenu hovořit) , všude špína a davy jednodenních turistů, kteří v poklusu běhali sem a tam ( občas se stádo zastavilo, aby mohl průvodce něco odhrkat a všudy přitomní kapsáři si přivydělali na předražené živobytí), do toho vystrčené zahrádky skoro přes celé ulice, aby zmatení a unavení turisté mohli občas upadnout k nim a dát si tady kyselé pivo za kilo a výš

 • fajt • 18. května 2015

  , pro dobráky hazardujíci se zdravím dle nejmodnějších trendů a psychoušských celebrit voda z kohoutku, která je dražší než americká nafta, no a tady si dá jídlo snad opravdu jenom zoufalý a ucamraný anglán, či jiný gurmán, který má rád i šlachovité maso pouze za syrového stavu a příloha mu nevadí ve formě nějakého těžce definovatelného kytu a je ochotný za všechno svinstvo platit zlatem…brrr. S kolešem jsme usoudili, že tak týden být na stravě v centru a jsme mrtvoly :-). Ale ani ty pražské hospůdky už nejsou jak bývávaly, utopenec z makra, tvarůžek byl přeležený v jedovatém pivu a guláš chutnal opravdu novodobě ukrajinsky ( tedy náhražky alá auschwitz nemusím ani v dobách americké krize ), tlačenka se nekonala, ukrajinka u pípy asi měla hladové bráchy, a pivo jsme raději z principu celého stolování a kultury knajpy, která chytla kyjevský chunto ráz vůbec nedali…prostě su rád, že Prágl mám za sebou ( a taky dlouho neplánuji se po něm nějak více podívat a potulovat ), vidím, slyším a nebolí mě břucho ( jak v alienovi), hlava se s tím vším ostatním čezkým odpadem už nějak srovná. ..)

 • moje jméno • 18. května 2015

  moje příhoda z jednoho supermarketu… pan cca o tři čtyři roky starší než prodavačka. Ta by byla v minulých dobách už v důchodu, teď ještě musí pracovat. Zrovna se vrátila od zubaře, u úst kapesník a ztrhaný obličej od bolesti. Pán musel zvednou karton s mlékem, jestli něco nemá pod, uraženě se dovolával vedoucího. Když ten přišel, pana opustila odvaha, tak aspoň na prodavačku zahudlal, aby mu dala účtenku a nějaký sáček. Nato už já povídám, že když se něco chce, říká se prosím. Pán mi ještě u auta nadával (tiše, nebyl to žádný hrdina :-))

 • Kropac • 18. května 2015

  moje jméno napsal

  moje příhoda z jednoho supermarketu… pan cca o tři čtyři roky starší než prodavačka. Ta by byla v minulých dobách už v důchodu,teď ještě musí pracovat. Zrovna se vrátila od zubaře, u úst kapesník a ztrhaný obličej od bolesti. Pán musel zvednou karton s mlékem, jestli něco nemá pod, uraženě se dovolával vedoucího. Když ten přišel, pana opustila odvaha, tak aspoň na prodavačku zahudlal, aby mu dala účtenku a nějaký sáček. Nato už já povídám, že když se něco chce, říká se prosím. Pán mi ještě u auta nadával (tiše, nebyl to žádný hrdina :-))

  Při bližším pohledu by možná bylo vhodné uvést, že pracuje za minimální mzdu, na směny, bez ohledu na soboty a neděle. To všechno proč? Kdo by uvedl „protože je idiot“? Zpravidla dokážeme huhlat na ty nejubožejší, co je vlečou na Golgotu.

 • Georgius z Raduně • 18. května 2015

  Ano, přátelé, je mi vás upřímně líto, neboť vaši dnové blbové jsou na můj vkus příliš pochmurní. To za mnou poslala snacha vnoučka prvňáčka, abych mu pomohl s velice obtížnou domácí úlohou, které spočívala v odpovídání na tři v jakési podivné učebnici předtištěné otázky. První dvě odpověděl Jeníček sám, poněvadž bydlíme v Raduni a největší pamětihodnost je v Raduni bez debat romanticky vyhlížející zámek. Ovšem ta třetí je oříšek: „Jaká pověst se ve vašem kraji vypráví?“
  Bědovali moji blízcí, že Jánošíka nemáme ani jiný Nikola Šuhaj tady neloupil, po vílách ani památky a ani zakopané poklady tu nejsou – takže se tu nic nevypráví.
  Musel jsem je upozornit, že v našem kraji – stejně jako v jiných krajích – se vypráví pověst o vítězství pravdy nad lží a lásky nad nenávistí – což se v Raduni už prokazatelně několikrát stalo.
  „Jeníčku vždyť ty necháš vyhrát pravdu nad lží když pravdivě napíšeš, že jeden nám sice neznámý ale jistě hodně zamilovaný občan zahořel takovou láskou k elektromotoru v tatínkově míchačce betonu, že si jej jednou v noci odmontoval. Určitě jenom proto, že tatínek tu obrovskou míchačku za ty dlouhé roky stavby nového domu upřímně nenávidí a nahlas to i říká.“
  Ovšem Jeníček má více rozumu, než jeho děda s dvojkou z mravů už ve třetí třídě, a odvětil: „Tady máme málo místa a tak já raději napíšu, že žádnou pověst o našem kraji neznám.“
  Takže pravda opět slavně zvítězila a já jsem byl za blba.

 • J. W. • 18. května 2015

  Myslím, že ze článku vyplývá, abychom se nezlobili na druhé, že jsou hrubiány a idioty, neboť to není jejich chyba, protože je to pouze nešťastná láska. Přiznávám, že je to obtížné, a bolestivé dokud syn člověka nezhebne mezi lotrem na pravici (pravičákem) a lotrem na levici (levičákem). A to není zaručeno, že se znovnu nevrátí a neužije si ještě pár koleček odbourávajících chut žít v ráji idiotů, v ráji demokracie a svobody (ovšem jen pro lumpy a idioty). Slušný a mravný člověk nemá v takovém zřízení co pohledávat, proto jej to zřízení také správně ničí. Hogwah.

 • J. W. • 19. května 2015

  J.W. „…proto jej to zřízení také správně ničí…“ Celá ta zvrácená či vychytrale vypráskaná, avšak nikoliv ne nepotřebná, kultura a civilizace se jenom zabývá tím, jak dělat z druhých hlupáky, jak poznat a využít hloupost druhých, avšak nikoliv tím jak poznat hloupost u sebe, jak poznat sebe jako hlupáka. Správné metody k tomuto jsou odmítány. Demence a itenligence se pouze posuzují podle informovanosti, vychytralosti, úspěchu, majetku, egoizmu atd. – čili podle toho, kdo více přispěje k úpadku svému a druhých. Pak se s tím vším marasmem nedá ovšem vůbec nic pozitivního dělat. Je to pevně zacyklovaný proces všeobecného úpadku (gravitačního hroucení hmoty). A je to tak naprosto správné. Tak praví nauka Vědeckého negativizmu.

 • J. W. • 19. května 2015

  Tuto knihu, jejíž odkaz mi poslal Kropáč, asi nečtětě: https://www.kosmas.cz/knihy/198789/lidi-jsou-idioti-a-ja-to-muzu-dokazat/

  Přečtěte si raději knihu „Já jsem idiot a mohu to dokázat“

 • Sio • 19. května 2015

  Ježižmarjá, zase jsem to četl. Se vším nesouhlasím a to prosím důrazně!!! Například nesouhlasím, ale vážně nesouhlasím s:
  „Aby se idiot stal géniem, musí snášet utrpení křížové cesty na Golgotu (lebku). Čeká jej zrada, posměch davu, bičování, ukřižování za živa a propíchnutí boku špinavým kopím.“
  Správně bylo konstatováno, že jen idiot se může (chtít) stát géniem. Tak ať si jde na tu svou Golgotu. Naopak génius udělá všechno proto, aby se stal (v očích okolí) idiotem. Někdy tu roli přepálí. Znáte někoho, kdo vypadá jako ještě větší idiot, než jste čekali? Pozor, s největší pravděpodobností je to zakuklený génius, který se ještě nezžil se svou rolí! Může a nemusí být. Ale pokud někdo vypadá jako génius a chová se tak, můžeme být klidní. Je to idiot jako my všichni. je to NÁŠ.