Diskuze k článku


 • hudryper • 25. ledna 2015

  Podle toho,co řekl Pjakin o Medvěděvovi by se dalo soudit,že už není ministerským předsedou RF.
  Od tohoto Pjakinova veřejného monologu uběhl týden a Medvěděv,zdá se, je nadále ve funkci.
  Putinova dvacetitisícová osobní garda s Kadyrovem coby velícím pretoriánem ! Takže nabídka a
  oznámení Kadyrova před dvěma týdny se týkala především osobní bezpečností Putina a až pak
  pomoci ve válce na Ukrajině ! V Moskvě zřejmě proběhl začátek akce s cílem zatknout Putina,
  který byl eliminován Čečenci. Celé Pjakinovo vystoupení signalizuje nadcházející velké změny na
  čele RF v důsledku zmařeného puče proti prezidentovi a jeho poradcům,řízeného jako obvykle
  Sorosovým štábem barevných revolucí ve světě. Hlásí se doba plné rehabilitace Stalina a jeho
  opatření proti agentům západních vlád v bolševických funkcionářských kruzích SSSR. Rusko se
  uvnitř připravuje na novou vlasteneckou válku. Znamená to také,že si na Ukrajině i v Pobaltí před
  jejím horkým začátkem vytvoří podobný „sanitární kordon“, jako tomu bylo před německým útokem za Velké vlastenecké války čtyřicátých let. Pokud se ve Washingtonu úplně nezbláznili,
  měli by se rychle rozloučit s hlavními neoconpsychopaty ve vládě i zákonodárných institucích.
  Obamova pozice se zřejmě příliš neliší od Putinovy až na to,že nemá po ruce 20 000 rozhodných obránců ochotných kdykoliv obětovat svůj život v boji za svého prezidenta.Soudím tak podle toho,že americký senát pozval Netanyahua proti rozhodnutí Obamy,aby do USA nejezdil a tento
  výtečník svým nerespektováním přání prezidenta dal najevo,že má větší vliv na politiku USA ,
  než jejich legálně zvolený prezident ! Ne že by to bylo až takové překvapení,nebývalo ale zvykem dávat tyto věci na veřejnost tak otevřeně,dalo by se říct že záměrně provokativně. Tož šalom !

 • Béda • 25. ledna 2015

  http://www.hlavnespravy.sk/john-laughland-vojna-na-ukrajine-vyhovuje-kyjevu-a-nato/520627

  Redaktor sa ho opýtal: „Z Kyjeva zasa počujeme obvinenia na adresu Ruska, že vraj v obrovských množstvách posiela na Ukrajinu svoje vojska. Avšak nik ani raz nepredložil žiadne dôkazy. V súčasnosti za pomoci kozmických satelitov dalo by sa perfektne zbadať aj osobné auto na povrchu zeme. Avšak neexistujú žiadne fotografie, dokumentárne potvrdenia, ktoré by dokazovali, že na Ukrajinu poslali stovky vojakov zo zahraničia – nie je ani jeden fakt potvrdzujúci podobné tvrdenia,“ prízvukuje moderátor.

  „Veď práve preto neexistujú! Jednoducho nie sú. V hre je budúcnosť NATO a Európskej únie. Severoatlantickej aliancii vyhovujú konflikty, aby dokázala potrebnosť svojej existencie. Preto NATO potrebuje konflikt, aby sa ukázalo svetu v úlohe obrancu Ukrajiny, ktorý ju bráni pred ruskou agresiou,“ povedal v závere riaditeľ výskumných programov parížskeho Inštitútu demokracie a spolupráce John Laughland.

 • Sio • 25. ledna 2015

  @hudryper: Ano, začíná to být velmi zajímavé a také velmi nebezpečné. Moc jsem se nevšiml, jak je to s těmi 20000 Čečenci. Opravdu ti, co obstoupili ruské protomajdanisty byli Čečenci? Média o tom takto neinformovala. Řeč byla o lidech z národně osvobozeneckého hnutí, či jak se jmenují. Pokud je to tak, vytvořil si Putin něco jako „opričinu“ z nerusů? Něco jako měli turečtí sultáni z janičářů? Dodnes mi připadá neuvěřitelné, jak Putin získal Čečence na svou stranu. V historii by se asi nenašlo moc podobných případů.

 • hudryper • 25. ledna 2015

  Sio napsal
  začíná to být velmi zajímavé a také velmi nebezpečné.

  Každou minutou Vámi pociťované nebezpečí narůstá. Je zřejmé,že akce proti Putinovi byla včas prozrazena a že došlo k její eliminaci, tedy zažehnání bezprostředního nebezpečí. Když Pjakin s úsměvem jemu vlastním říká,že si to s pučisty vyřídí osud jako s lidmi,kteří dělají všechno možné proti Rusku ve službách USA,neumím si představit,že organizátoři ještě běhají na svobodě. Asi to
  pro většinu Rusů i pro nás příjde jak z čistého nebe blesk a dovíme se oficiálně,co se skutečně stalo.

 • Stan • 25. ledna 2015

  Ti Čečenci – to je narážka na video z některého z minulých Videopřehledů, kde plný stadion čečenských specnazů přísahal věrnost Putinovi a prohlásil se za jeho osobní gardu připravenou pro něj udělat, co bude třeba.

 • Irena • 25. ledna 2015

  Sio napsal

  @hudryper: Ano, začíná to být velmi zajímavé a také velmi nebezpečné. Moc jsem se nevšiml, jak je to s těmi 20000 Čečenci. Opravdu ti, co obstoupili ruské protomajdanisty byli Čečenci? Média o tom takto neinformovala. Řeč byla o lidech z národně osvobozeneckého hnutí, či jak se jmenují. Pokud je to tak, vytvořil si Putin něco jako „opričinu“ z nerusů? Něco jako měli turečtí sultáni z janičářů? Dodnes mi připadá neuvěřitelné, jak Putin získal Čečence na svou stranu. V historii by se asi nenašlo moc podobných případů.

  Ano, Stan má pravdu, to je narážka na ten stadion. Vzhledem k tomu, že Čečenci mají také svoji rozvědku stačí, když to takto oficiálně ohlásí, aby si mnozí oprávněně nadělali…nemusí postávat po náměstích. Bylo to jasně nasměrováno jak vzkaz dovnitř Ruska, s Ukrajinou to nemělo nic společného.

  Jak si dokázal získat na svou stranu Čečence? Děláte si srandu? Vždyť to byl on, kdo dokázal po tom zasranci Jelcinovi s otcem Ramzana Kadyrova v Čečensku obnovit pořádek. Otec Ramzana za to potom zaplatil životem. Čečenci dobře vědí, že bez Putina by to u nich dosud vypadalo jako teď v Iráku. Také jim postupně došlo, když vymetali ty jednotlivé bandy odkud vítr foukal, a kdo je platil. I teď musí být neustále ve střehu, protože pokusy o destabilizaci situace probíhají neustále. Pokud se budete někdy nudit, pusťte si Крутые нулевые.

 • Irena • 25. ledna 2015

  hudryper napsal
  Když Pjakin s úsměvem jemu vlastním říká,že si to s pučisty vyřídí osud jako s lidmi,kteří dělají všechno možné proti Rusku ve službách USA,

  Hudrypere, tady to Pjakin myslí opravdu jinak. Ta jejich Koncepce je totiž také založena na bohu, ať se vám to líbí nebo ne. Takže měl na mysli spíš něco jako boží trest. Jejich pojetí boha je příliš složité vysvětlit. Musel byste si nastudovat nějaké jejich materiály, ale rozhodně to není ten styl, jít se modlit do kostela s biblí v ruce, spíš něco ve stylu jako žít v duchu božího úradku a pokusit se navázat s ním osobní spojení, určitě ne prostřednictvím jakýchkoliv kněží.

 • hudryper • 25. ledna 2015

  Paní Ireno, mohla byste komentovat slova Pjakina na adresu Medvěděva ? Myslím že rozumím pojmu „Boží trest“. Do tohoto pojmu se vejde všechno – od zemětřesení po likvidaci provinilce, který si jej zasloužil ,lidskou rukou.

 • Irena • 25. ledna 2015

  Co jsem si poslechla některé jeho i starší přednášky, které měl ještě ve třídě, tak vždy Medvěděva považoval za P-rezidenta. Tj. rezidenta, tj. člověka pracujícího pro zájmy někoho jiného, ať už cizího státu, či nadnárodní mafie. Vzhledem k tomu, že se zabývají analýzou vnitropolitické situace průběžně, bych mu to věřila, jenom si myslím, že pokud se jedná o opravdu zásadní věci, tak ho Putin korigovat dokáže – Medvěděva. V tomhle nemám jasno, ty vztahy tam mezi nimi musí být nesmírně složité. Pro mě například zůstává záhadou, jak dokázal zařídit, aby Medvěděv podruhé nekandidoval na prezidenta, přičemž, jestli jsem to dobře vyrozuměla, tak couvnul ze své kandidatury nějak na poslední chvíli.

 • Martin (už bez taky m) • 25. ledna 2015

  Jde o průsečík vlivů podobný principu „přelévání“ panožek kořenonožců (měňavek), „průnik z průniků“ (množiny) vybalancovaný směrem k národu. Mnohé věci se nikdy nedozvíme, mnohé by středoevropan prostě nepochopil. Je zřejmé, že minimálně u části toho co lze nazvat „skutečnými elitami“ (nezávisí až tak na aktuální pozici) „západní myšlení“ NARAZILO NA ZÁSADNÍ, PRINCIPIÁLNÍ ODPOR. VVP je nyní „průsečíkem definice ruského světa, Ruska“. Pokud by bleskově nedošlo k rozpadu státnosti na předem připravené útvary s obsazenými posty „návodčích dalšího osudu“ (pro masy jen možnost pozorovat a nutnost se přizpůsobovat), je podobná prozápadní taktika a strategie jak ji chápou „liberálové“ z principu „ruské neochoty“ a ruského neakceptování „přizpůsobit se všemu za každou cenu“ předem odsouzena k zániku. Zákeřnost „západu“ proto varuje před „ORIGINÁLNÍM POSTUPEM pro Rusko“… jasné že ne PRO Rusko…
  Se sílící agónií „systému“ západu jsou více a více odhazovány zástěrky, „sanitární kordon Západu“ – vytvořený z nás – tj. středovýchodní Evropy – a „vymytí“ a „ustarání jak přežít i jen příští den“ místního obyvatelstva jim to dle jejich mínění také nejen umožňuje, ale pro další stupňování „ochoty přijmout bezcharakterní jednání i další brutalizaci “ „všedního dne a obyčejného života“ zapadá do „západní“ skládanky „elit“ (1%)… Vědí, že jimi používané strategie jsou jen na „jedno použití“ a cítí sílící odpor v „pásmu satelitů“…
  Přímočarost typu Strelkova má svůj význam a své místo, ale je to jen jedna „vrstva“…z mnoha a rozhodující je CELKOVÝ PRŮMĚT VRSTEV.
  Spíše než „jako blesk z čistého nebe“ čekám jednání typu: je to tak a nic s tím „Západe“ nenaděláš…
  Přežití VVP je nejen o pečlivém a férovém vysvětlování, ale i o okamžitém konání (o němž se nemluví a nebude mluvit veřejně).

 • Starý doktor • 27. ledna 2015

  Výzva z moskevského Chrámu Krista Spasitele

  „A proto říkáme-li dnes ´ne´ terorismu a vraždám, říkáme ´ne ´ i ničím neobhajitelné snaze určitých skupin, urážející náboženské cítění,“ zaznělo v nedělní bohoslužbě Patriarchy moskevského a vší Rusi Kirilla v Chrámu Krista Spasitele.

  Respekt – zdůraznil předák ruského pravoslaví – nutno projevovat ke všem vyznáním bez výjimky. A připomněl, že podobnou zkouškou, jako teď kolem Charlie Hebdo, si už prošla i jeho země. V porovnání s tou z posledních dnů „to však byla stále jen banalita“. Produkce francouzských karikaturistů však hrozí „urazit věřící celého světa“.

  „Děkuji Bohu, že se náš národ nenechal nalákat na všelijaké nebezpečné nápady, kdy se ve jménu svobodné volby toleruje i kdejaká lumpárna, kde už začíná darebáctví, zkáza a destrukce mravních hodnot.“

  V „dnešním světě se pravda prolíná se lží“ – a jako „alibi pro zlo využívá i hesel, míněných čestně a ve vší slušnosti“.

  Tím méně lze „projevovat soustrast s oběťmi terorismu a jedním dechem se brát za obludné rouhačství“.
  http://lifenews.ru/news/148889