Diskuze k článku


 • orinoko • 18. května 2017

  Mimo téma …
  To Trumpovo hovado zaútočilo letecky na konvoj syrské armády v jižní Sýrii poblíž jordánských hranic. Zničena technika, mrtvi vojáci. Jednoznačná podpora tzv. moderatniho dobytka, směřujícího k zablokování syrsko-irackych hranic.
  Budto da Rus co nevidět Trumpovi po rypaku, anebo se může jít vysrat.
  Jeho dvouleté úsilí bude hromada špatně pouzitelnbych sracek.
  Vládní izrazid vyrvava, ze nejlepší bude Asada zabit, a všichni se tváří, ze je všechno v poho.
  Co z toho plyne? Neskončila Druha svetova poněkud předčasně?
  A to nemluvim o tom , ze cela slavná S300 v Sýrii začíná vypadat jako reseto zpochybňující základní účel.

 • orinoko • 18. května 2017

  Na syrských válečných mapách už je to místo označeno.
  Njn, lezení do západní řitě nikdy nezůstává bez následků. A opět se potvrdil íránský přístup k cele věci.
  Trumpolina zůstala trumpolinou , i kdyby se místní věřící tisíckrát modlili.

 • peter. • 18. května 2017

  orinoko napsal
  To Trumpovo hovado zaútočilo letecky na konvoj syrské armády v jižní Sýrii poblíž jordánských hranic. Zničena technika, mrtvi vojáci. J

  Čítal som o tom na TASS,ktorá tú správu prijala od agentúry Reuters.
  Tak išlo o dobrovoľnícky oddiel bojujúci na strane Damasku.Má byť podporovaný Iránom.(mohla by to byť jednotka Hizballáhu).Američania tvrdia,že kolóna týchto vojakov mala v úmysle prepadnúť opozičné jednotky spriatelené s USA.Podľa Američanov predchádzali útoku varovné výstrely.
  Predstaviteľ sýrskej opozície vyhlásil,že letecký úder USA zničil autokolónu smerujúcu na základňu sýrskej armády.Autá viezli dobrovoľnícky oddiel,ale boli v nich aj vojaci Asadovej armády.Američania tvrdia,že o prítomnosti Asadovych vojakov nevedeli a že to prešetrujú.Putin asi zarazil židom poľovačku na Hizballáh,tak to prevzali Američania.Je to svinstvo a som skutočne zvedavý na Putinovu reakciu.

 • orinoko • 18. května 2017

  Ne Turbo Spencer, ale já prinasim revoluční myšlenku…
  Jde o to, zda Rusko není nazrale na výměnu na nejvyšším postu. Nemam nic proti Putinovi, ale začíná byt prolezly duchem dohody s prasaty , která nic necti. Mám pocit, ze mel větší razanci. Vůči prasatům.
  A odpovídat prasatům na kdejake foneticke kviceni foneticky je jen zbytečně vynaložena energie.
  Trumpovo lejno zkouší co může na Rusa v novem převleku.
  Byt Putinem, dam Trumpoline par po rypáku v rouse medvěda.
  Jo jo, rice rice, bejby. S vanilkou a cokoladou ….

 • orinoko • 18. května 2017

  Tak … konečně je jasno . v Sýrii právě ted Trumpolina zaútočila na Putina. Je vymalováno!! Už nic není, jen konec. Ani nevím, jestli nějak vnímám trapnost OM jakožto protagonistu nových NWO. Trumf.
  Prostě a jednoduše … nikdy nebylo Rusko blíže svoji porážce, než právě ted v Sýrii. Deus ex machina , jemuž se povedlo svalit Rusko.
  Hele, vole, stoji ti to za to?
  Vlk konci svoji Kosu, a ja se musím zamyslet…
  Zedd me neuveritelne zasahl . To není jeho vina. Jen popsal srackodejiny.

 • peter. • 19. května 2017

  orinoko napsal
  nikdy nebylo Rusko blíže svoji porážce, než právě ted v Sýrii.

  Na Gemeri stojí jeden z najkrajších zachovalých hradov na Slovensku,hrad Krásna Hôrka.Bol plný vzácnych zbierok,nábytku a predmetov z celého sveta,ktoré tam nazhromaždil gróf Andrássy.Raz sa na svahu pod ním,hrali rómska deti so zápalkami,chytila sa suchá tráva a o chvíľu už horel celý hrad ako fakľa.
  Takto rýchlo môže zhorieť celý svet.Stačí ak Rusi zostrelia čo i len jedno z tých amerických lietadiel.Teraz sa ukáže,či je Putin naozaj taký geniálny vodca ako sa o ňom hovorí.Musí nájsť východisko,odvrátiť Veľkú vojnu a zachovať si tvár.Budúcoročné prezidentské voľby v RF mu veľký priestor na manévrovanie nadávajú.Že v tom má prsty Izrael je nespochybniteľné.Hrá sa so zápalkami a môže spôsobiť požiar,v ktorom zhorí celý svet.

 • Irena • 19. května 2017

  No, tak to buďme rádi, že vrchní velení má v Rusku Putin, kterému to myslí tou hlavičkou, kterou má na krku, protože v Sýrii nejde o hospodskou rvačku. Dát někomu pěstí, to je velice jednoduché, ale uklidnit vášně takto vzbouřené, to už tak jednoduché není. Pokud by místním pánům vyhověl, tak tu máme třetí světovou jako na koni, a potom už by si své „dobré rady“ mohli psát leda tak za klobouk.

 • fajt • 19. května 2017

  Putin má ještě restík u Alexanndrovců ( a to je pro russkije dost posvátná záležitost ), sice teď je asi docela silný ve svém carském sedle, ale i on má okolo sebe radikální bojariny, kteří při náznaku jeho slabosti si mohou prosadit svou vůli – dnešní posraný svět s americkou mocenskou vzteklinou je taky důsledkem rozpadu sovětského svazu, a tahle akce je z větší části vlastňák siloviků, kteří měli hájit zájmy ( a předjímat nebezpečí ) socialistického tábora – asi je tahle idea moc nebrala a tak si raději zapálili vlastní hnízdo, aby teď zase tiše trpěli a nechali si lít americký sračky rovnou za krk ( pár nesmělých máchnutí do prostoru k nepříteli americké , či jiné agresory nemůže zastavit, na to vyrostli a prorostli už hluboko, vysoko a daleko). ..)

 • Martin (už bez taky m) • 19. května 2017

  Tady někdo věří na okamžité a povinné zázraky,
  na Arabelin kouzelný prsten,
  a chce si „pořádně od plic“ zanadávat.
  V pořádku, je to možnost.
  Realita mezinárodní politiky bývá trochu jiná.
  A ani Vladimír Putin ani Donald Trump nejsou ve svých zemích neomezenými vládci.
  Každému z nich se ledasjaké síly zdrojované mimo možnosti jejich ovlivnění mohou pokoušet házet klacky pod nohy.
  Pokládám za velké naivy ty co si myslí, že tak neocons parta či oligarchové nebudou činit – mj. s přáním je zcela „veřejně zdiskreditovat“…
  Ano, samozřejmě – s „jasně hovořícími a konajícími Hitleri – Kalousky a spol“ to vše nepochybně by bývalo jinak…
  Nejspíše mnohem „rychleji, lépe a radostněji“…
  Nu což- je možné tedy zvolit ty „správné“ – kteří z diskreditace i obtížného a nesnadného pokusu o změnu politiky směřované k naprostému zničení Země těch nemnoha odvážných mohou mít prospěch…
  Oni naše nespokojence za každou cenu jistě ke světlým zítřkům dovedou.
  Nepochybně ihned, okamžitě a střelhbitě…

 • Martin (už bez taky m) • 19. května 2017

  Orinoko, jestli nebudeme bláznit, napiš prosím, jaké další požitky, jistoty Trumpovi prezidenstství přineslo – versus jeho pozice úspěšného byznysmena (ponechme stranou v čem) se spokojenou rodinou.
  Kolik mu asi tak zbývá??
  V kolika autech, letadlech či palácích najednou může sedět??
  Kolik „radosti“, „zlepšeného zdraví“, „harmonie“, atd… mu přineslo ono handrkování se špínou vrcholné Ami-sebranky která do té doby byla u vesla a leckde na nižších stupních nadále úspěšně přetrvává??
  Mohl si v bezmála naprostém klidu užívat maxima toho co snad člověku majetek může přinést v mnohem větším klidu a bezpečí.
  Namísto toho vlezl „do mlýna“ který obvykle semele vše…
  Dtto Putin.
  „Realita“ kterou vidíme je jen kousíčkem ledové hory „pod hladinou“ – kterou nám nemohou „rozkrýt“ NIKDY ŽÁDNÉ ZDROJE…
  Můžeme jen vlastním mozkem, intuicí vnímat co známe a vidíme,
  a odhadovat co přijde.
  Pohádky jsou pro děti.
  Snad jich zde mnoho nepíše – na OM snad nejde o „Ohníček“ či „Mateřídoušku“, ba dokonce ani o „7-čku Pionýrů“…
  Mimochodem „Vlkovu Kosu“ jsem sám nikdy nijak zvlášť nečetl.
  A to kosím rád víc jak 16 let. Až se zdraví zlepší raději si dám nějakou soutěž – i kdyby jen symbolicky…

 • fajt • 19. května 2017

  https://cz.sputniknews.com/svet/201705195313234-Rada-federace-utok-koalice-prosyrske-sily/ – v RF maj za to, že útok nenařídil samotný Trump, ale deep state, který jenom ukázal všem, kdo v americké korporaci skutečně vládne. ..)

 • fajt • 19. května 2017

  to je jak v brakovém manželství, taky se nejdříve buduje majetek, keťasí statky, dohánějí sousede podnikatelé a dělají všelijaké ošklivé kompromisy až nakonec partneři proti sobě stojí jako cizí osoby, neřkuli nepřátelé ( a jejich haranty vychovávají hlavně okolnosti ). ..)