Diskuze k článku


 • Irena • 24. srpna 2016

  peter. napsal

  http://www.hlavnespravy.sk/byvaly-kontrarozviedcik-kgb-zssr-alexander-travnikov-hlupost-ukrajinskych-tajnych-sluzieb-je-sokujuca/823068

  Čo by mali vedieť:

  Zajatcov a zatknutých je veľa. Nezabili všetkých.
  Medzi zadržanými sú aj hostia zo zahraničia. Pri tejto príležitosti by zaspať nemohli ani západní kolegovia…
  Zajatci nemlčia. Všetci veselo svedčia.

  Tohle je dobré :-)

 • fajt • 24. srpna 2016

  http://cz.sputniknews.com/svet/20160823/3743727/turecko-vysvetleni-proc-rusko-zakladna-incirlik.html – sice průhledné, ale Kreml nechce bořit americký mediální hrad z písku ( k realitě se stejně nikdo z davu nedobere),krom toho obě strany mají v zásadě v jistých směrech společné obchodní zájmy a o mergle jde v kapitalismu přeci až na prvním místě, ne. ..)

 • hudryper • 24. srpna 2016

  CV Travnikova poněkud nesedí. Pokud je mu dnes 56 let,bylo mu v roce 1980 během olympiády v Moskvě 22. Vyznamenání mohl obdržet jako talentovaný zpravodajský elév a nikoliv za celkové zabezpečení tohoto západem ignorovaného monstrpodniku. Při absolutoriu uvedených pozic a kromě jiných též speciálním výcviku na Vysoké škole KGB stačil ještě přitom napsat 5O knih….
  Evidentně jde o ruského Járu Zimmermanna,genia jakého svět zase hned tak nepozná.
  O hlouposti svých protivníků musí kontrarozvědčík vědět,dávat ji ale k lepšímu novinářům ,to není
  styl ruských tajných služeb.Pan profesor zřejmě posloužil jako zdroj informací pro tu část západních tajných služeb,které na uvedené provokaci neměly podíl a jež si své neúspěšné kolegy
  příslušně „vychutnají“
  Zastavit celou skupinu hrdlořezů včetně profesionálů ze západu pomocí pistolí dvou pohraničníků
  mi připadá buď jako obdoba bylin s Muromcem a Plenkovičem,nebo náznak,že celá ta skupina
  zradila své poslání a prostě se vzdala.Což by bylo možné ,pokud by v ní více členů bylo ruskými
  agenty,kteří se potřebovali současně dostat domů ze struktur kyjevské tajné služby. V každém pádu
  byla vyvolaná logická reakce proč zajistit Krym specializovanými ruskými jednotkami tak,aby byly
  na místě v okamžiku další očekávané provokace.Aby pan Travnikov zapůsobil proti ní, okořenil to příslibem,že kyjevské struktury ,že v takovém případě budou mít co do činění s čečenskými hrdlořezy,před nimiž se v 88. v Gruzii obrátila gruzínská armáda na bezhlavý útěk,k němuž se přidali i tam asistující Amíci,přičemž na místě za sebou nechali nepoškozené us.vozidla osazenými hypertajnými zařízeními pro družicové spojení při vedení válečných akcí včetně tajných kódů. Jak
  se zdá.nemají američtí organizátoři operací pod cizí vlajkou ve dnech 8.8. žádné úspěchy.

 • peter. • 24. srpna 2016

  p.hudryper:
  Článok je nevyzdrojovaný(aspoň ja som zdroj nenašiel)a vzbudzuje nedôveru.
  Napriek tomu,si dovolím „oponovať“vašim názorom.
  22 -ročný Travnikov bol odmenený samotným Andropovom za zabezpečenie
  bezpečnosti OH 1980.
  A prečo nie?Bývalo zvykom nie iba u vojakov,že po ukončení veľkej akcie sa odmeňovali jednotlivci navrhnutí svojimi nadriadenými.Napr.po vojenských cvičeniach väčšieho rozsahu,alebo po povodniach, alebo aj po „Spartakiáde“na Letnej.
  Napísal 50 kníh a monografií.
  Tak tam si treba všimnúť tie akademické tituly ktoré „zdobia“ jeho meno.Je profesor,doktor,kandidát všeličoho a aby tým všetkým mohol byť,tak musel vykazovať publikačnú činnosť.Ak ku tomu pridáme knihy tohoto typu:
  http://www.popscreen.com/prod/MTE4OTc3Njg2/-spetsnaza-KGB-9785222113219-Travnikov-A-I-Samoilov-V-I-Books
  tak počet 50 kníh a monografií (v súčte!)nie je až tak veľa.Nechcem poukazovať na Spisy V.I.Lenina,alebo A.Dumasa,len pripomeniem,že pre jedného profesora nie je počet 50 kníh a monografií ničím zvláštnym ak zoberieme do úvahu autorstvo pri písaní učebníc,skriptá,odborné články a monografie.
  Dvaja vojaci s pištoľami zadržali všetkých(koľko?)diverzantov.Nepripadá mi to zvláštne.Tma v bažinách, náhly stret,prekvapenie,výstrel a ruky hore!!Keď sú ľudia s výcvikom ako zajatý Panov(tlstý a málo cvičený)takto prekvapení…ide o normálnu reakciu ak odhodili zbrane,batohy s výbušninami a vzdali sa.Ako mali vedieť,že sa vzdali len dvom vojakom s pištoľami?
  p. hudryper! Pre mňa ten článok nie je nejako obzvlášť dôležitý alebo prínosný.Prosto,stala sa udalosť a toto je jedna z mnohých nič neriešiacich verzií jej vysvetlenia.Vsjo!

 • fajt • 24. srpna 2016

  Irena napsal

  http://voicesevas.ru/news/25319-turciya-vvela-voyska-v-siriyu.html

  http://cz.sputniknews.com/svet/20160824/3744436/Syrie-turecka-specialni-jednotka.html – zajímavý, donedávna zažitá schémata opětovně nefungují, co to osobně i politicko-mocensky přinese Asadovi uvidíme časem. ..)

 • peter. • 24. srpna 2016

  Ruský revanš Amerike za olympiádu:
  https://cont.ws/post/352868

 • peter. • 24. srpna 2016

  Boj o Biely dom naberá v USA na obrátkach.Najnovšie sa píše a diskutuje o zdravotnej nespôsobilosti H.Clintonovej pre výkon funkcie prezidenta USA.Blogeri píšu,že Hillary má nie len problémy psychického rázu,ale aj fyziologického.Svoje tvrdenia opierajú o fotografie na ktorých vidno,akoby zberač moču na nohe pod nohavicou.Podľa tých ktorí majú vzťah k medicíne,ide o rezervoár moči zo zavedeného katétra,čo by mohlo naznačovať,že H.C.už neovláda sfinktery a neudrží moč.V článku sa opäť spomína upchatie mozgovej cievy trombom a verdikt lekárov,že H.C.musí byť už doživotne pod lekárskym dozorom.Okrem toho má Hillary ešte údajne problémy so štítnou žľazou a srdečnou arytmiou.Sú vraj u nej zjavné príznaky demencie a slaboduchosť podobná príznakom Alzheimerovej choroby.
  http://rusnext.ru/news/1471870897
  Dosť nechutný a nefér boj,si myslím.

 • fajt • 24. srpna 2016

  http://cz.sputniknews.com/svet/20160824/3746287/syrie-turecka-operace-poruseni-suverenita.html – jen co do Turecka přijede Joseph G Biden, tak turci spouštějí v Sýrii operaci Shield Eufrat – to je opravdu náramná přetahovaná na globálním hřišti ( jen kdyby u toho neumírali po nejvíce ti nejbídnější a nemohoucí – ale to už tak nějak patří k údělu lidské rasy , že morduje ty nejslabší a před šílenci s mocí se staví do úslužného pozoru ). ..)

 • peter. • 24. srpna 2016

  peter. napsal

  http://dolezite.sk/Kde-to-zijeme-Zakazany-film-v-EU-7ua35H.html

  Tento príspevok patrí pod článok od Bédu.Sem som ho dal omylom.Dôvod prečo som naň dal odkaz nespočíva v porovnávaní povojnovej regulovanej ekonomiky vo V.B. s Nemeckom a nemá upozorniť na výhody kapitalizmu.Tam je môj postoj jasný.Reálny socializmus bol podľa mňa to najlepšie čo Slovensko,pôvodne zaostalé a skoro celkom agrárne mohlo stretnúť.Lebo sa v socializme zmenilo na vyspelú industrializovanú súčasť ČSSR.Nebudem sa hádať ak niekto povie,že to bolo tak trochu aj na úkor českej časti štátu.
  Ten film má hlavne upozorniť na jednoznačne fašistické maniére EÚ.

 • Viky • 25. srpna 2016

  Hudrypere-
  „“Zastavit celou skupinu hrdlořezů včetně profesionálů ze západu pomocí pistolí dvou pohraničníků mi připadá buď jako obdoba bylin s Muromcem…“
  Sice už uplynulo pár dní od „horké části“ celé operace, ale i informace z lepších zdrojů jsou dosti „kostrbaté“. Ven se dostává jen část, a to ta, která je žádoucí. Jasný je úkol, ale zachycení skupiny, resp skupin, je s otazníky. Jedna z posledních verzí „zadrženi po dlouhé a náročné práci zpravodajců …“ – je nejspíš blud určený širší veřejnosti. Jestli byla skupina zahlédnuta místními, nebo jeden z náhodně zadržených promluvil je celkem jedno. V oblasti obce Suvorovo bylo nasazeno více pohraničníků a příslušníků FSB. Po skupinkách procházeli „své“ úseky, protože vůbec nevěděli kolik, koho, a s jakými úkoly mají před sebou. (a jestli vůbec…). Léčka… Spíš nikdo nečekal, že při prohledávání terénu se skupina pokusí prorazit podobným způsobem. Při všech takových akcích jsou vyzbrojeni běžně automatickými zbraněmi, pistole se vždy počítala za zbraň především k sebeobraně. Snad kromě vyšších velících důstojníků sebou vláčejí automaty. Třeba odlehčené, speciální, ale automaty. Ruské orgány tedy nenastražily léčku, ale když během prohledávání přehradili náhodně dva příslušníci ústupovou cestu k vodě, dostali se neočekávaně do palby a stálo je to život. Ostatní skupina spěšně zajistila směr ústupu diverzantů a zavolala pomoc. I rychlá „zrada a spolupráce“ Panova má dobré vysvětlení. Není válka a Panov není zajatec. Je vnímán jako terorista a kriminální živel, navíc s krví příslušníků ozbrojených složek při výkonu služby na rukou. Pochopil správně, že účinná spolupráce je šance zůstat vůbec naživu. Zachycení – více méně náhoda. Zadržení – chyby z nedostatku info, dál kvalitní odborná práce. A mlžení.

 • fajt • 25. srpna 2016

  Viky napsal
  Zachycení – více méně náhoda.

  vojáčci na styku jsou vždycky na odpis, je to taková živá signální stěna, která v tuto chvíli i splnila úkol ( krom toho, ruský armádní operativec v akci se nebojí ničeho, natož banderovské přesily :-) ). ..)

 • fajt • 25. srpna 2016

  Sio napsal
  http://www.show-the-house.com/id116.html
  K některým ten dopis přišel až o tři roky později.

  třebas žádoucí recyklace, v boji o světový mír je povoleno vsjo without exception. ..)

 • fajt • 25. srpna 2016

  https://rg.ru/2016/08/24/reg-ufo/rossijskie-korabli-s-kalibrami-zaderzhatsia-na-mesiac-u-beregov-sirii.html – hledám cestovku, která by mě na podobnou lodičku dostala. ..)

 • Viky • 25. srpna 2016

  Fajte, mohu svá slova klidně přeformulovat. Že se v příhraniční oblasti vyskytují pohraničníci je normální, poněkud méně obvyklé je, když s nimi operují i příslušníci FSB. Večer. To nebyla náhoda. Cíleně někoho hledali. Jen absolutně netušili, jak významná skupinka to je.
  No, Fajte, když Vás někdo picne ze zálohy, ani se nestačíte bát. A tamní hranice není zase tak neklidná. Provokační střelba z ukrajinské strany slyšet bývá, a hranice je narušována „pravidelně“. Existují běžné kriminální elementy, které třeba pašují. Potom lidé se zakázaným pobytem, prostě lidé, kteří mají důvod nejít normální cestou s předváděním dokladů. Ti ale obvykle nestřílejí, a zvlášť ne tímto způsobem. Potud se tedy nejspíš rusové nebáli. Vůbec nevěděli, že by měli.

 • fajt • 25. srpna 2016

  Viky napsal
  Viky

  váš pohled na věc má určitě odbornou logiku, rozhodně se s vámi nechci přít, společné hlídky ( i na večer ) FBS a pohraničníků, v tak exponované oblasti jakou je hranice Krymu s Ukrajinou, by nebyly ( a si nejsou ) nic vyjímečného ( krom toho u FBS nebudou mít jenom samé důstojníky analytiky, ale i příslušníky pro obyčejnou hlídkovou práci v terénu ), no a v denním rozkaze je mohli vždycky poučit, že zrovna tahle hlídka je v něčem výjimečnější a na co a na koho konkrétně se mají zaměřit, no a ten den se to i stalo ( tím nechci snižovat práci rozvědky a jejich operačních informací, které patří, na ruské straně, k té nejkvalitnější vo vsem mire – jak je zpětně aplikují je třebas zase jiná věc ). ..)

 • peter. • 25. srpna 2016

  peter. napsal

  https://proevropu.com/domaci/nemecko-se-probudilo-a-je-to-v-televizi-angela-zuri-v-praze-video/

  Sklamanie.O zúriacej Merkelovej v Prahe ani slovo.Len to,čo už každý vie.Možno to niekto vymazal.

 • hudryper • 25. srpna 2016

  fajt napsal
  v denním rozkaze je mohli vždycky poučit, že zrovna tahle hlídka je v něčem výjimečnější a na co a na koho konkrétně se mají zaměřit, no a ten den se to i stalo ( tím nechci snižovat práci rozvědky a jejich operačních informací, které patří, na ruské straně, k té nejkvalitnější vo vsem mire

  viki : Nemám žádné jiné informace z Krymu,než ty,které si mohl na síti přečíst každý. Váš pohled
  na to,co se tam událo je podobně jako ten můj jen konstrukcí na základě zkušeností z podobných
  operací,jež už proběhly dřív. Pokud je pravdou,že skupina diverzantů byla zajata dvěma vojáky a
  pistolkama,nemohlo k tomu dojít jinak,než náhlou zradou uvnitř diverzní skupiny. Ten,kdo zabil
  toho podplukovníka,který měl zřejmě pocit,že se na takovou šarži nestřílí,byl zřejmě též zastřelen někým z diverzantů. Podle mého názoru byli v té skupině nejméně dva ruští agenti,kteří byli ve
  spojení s ruskou kontrarozvědkou a během vlastní akce paralysovali základní úkol skupiny -to je
  k fingovanému útoku na ukrajinské pozice ze strany Krymu vůbec nemohlo dojít a tedy ani k dalšímu vývoji této naplánované akce pod cizí vlajkou s plnou kontrolou z ruské strany. Berte za nepopiratelný fakt,že se na Ukrajině bez vědomí ruských tajných služeb nepohne ani lístek na stromě. Podle mého názoru šlo o aktívní opatření s cílem eliminovat další provokaci pro vyvolání útoku ruské armády na jednotky Ukrajiny.

 • Viky • 26. srpna 2016

  Hudrypere, – konstrukce… ale jo, nechme to na této úrovni.
  Oficiální verze se několikrát měnila, a navíc, jsou na ni navázány poloabsurdity v podobě hrdinů s pistolemi v rukou – co se nikoho nezaleknou. Je to ideální prostředí pro „byliny“. Dám Vám „svou konstrukci“ ještě jinak. > postoupila informace, že v oblasti obce Suvorovo se vyskytuje skupinka uniformovaných cizích lidí. (zde jsou pouhé tři verze – místní upozornili, rozvědka sdělila, promluvil náhodně zadržený člen skupiny) Pohraničníci byli posíleni o příslušníky FSB, nebylo jich nijak moc. Nemohli utvořit rojnici. Rozdělili prostor na sektory a prohledávali ve skupinkách „své“ sektory. Takto jedna skupinka nevědomky přehradila cestu k místu odvozu, a druhá (opět nevědomky) cestu ústupu k vodě. Střelba, pokus prostřílet se a smrt dvou členů pátrací skupiny. Ostatní ale již věděli, kde skupina je, a kam směřuje – obklíčili je. Do toho přijíždí ten, který je měl odvézt. Než se vzpamatoval, sebrali ho také. Když jim došlo, že je to všechno větší, nechali bleskově vypnout mobilní síť a internet v celém rajónu, a akce pokračovala zatýkáním v Armjansku.
  Když se diverzní skupina řádně nehlásila, pokusila se ukr. rozvědka o vysazení podpůrné – záchranné skupiny pod přikrytím palby. Skupina byla zahnána na útěk. Ve skladu bylo více materiálu než pro jednu skupinu a pohraničníci byli proto spěšně posíleni>
  Hudrypere, k podobné operaci musel dát rozkaz sám nejvyšší, ale organizace operace v Kijevě proběhla jen velmi omezeně. Přesunuli ji na nižší patra hierarchie. Ruská rozvědka tak mohla vědět, že se něco chystá, ale operativní info jí bylo obtížně dostupné, asi přímo nedostupné. (i v „operativních“ záznamech jsou chybičky, pro veřejnost. např. detonátory se NIKDY nezasouvají do plastiku před a během transportu)

 • Viky • 26. srpna 2016

  Hudrypere, ještě cosi. „“ Berte za nepopiratelný fakt,že se na Ukrajině bez vědomí ruských tajných služeb nepohne ani lístek na stromě. Podle mého názoru šlo o aktívní opatření s cílem eliminovat další provokaci pro vyvolání útoku ruské armády na jednotky Ukrajiny.““
  Ruská rozvědka je velmi dobrá, ale zase tak dobrá… prostě a jednoduše, pokud Ukradinští potentáti opustí standardní režim přípravy a provedení, má ruská strana problém. A to se i stalo. Pokud propustí podmíněně kriminálníka a pověří ho v takovém úkolu, zkuste ho najít. Ale výběr dalších je podobný, žádná špička, ovšem obtížně podchytitelní jedinci od bojových útvarů a zaverbovaný řidič náklaďáku. To má vlastnosti sebevražedných atentátníků a ne diverzní skupiny rozvědky.
  Aktivní opatření, Hudrypere, nesmíte pustit ze zřetele kdy se tak stalo. Uprostřed hlavní turistické sezóny? Turismus je nosný pilíř ekonomiky Krymu. RF dělá vše pro jeho upevnění. Pouštět se do taktické operace, která by mohla napáchat tak rozsáhlé strategické škody? Zde myslím nedoceňujete ruský fištrón. V jednoduchém režimu ano. posílí se vojenská bezpečnost. Ale cenou by mohla být změna dotačního regionu, na superdotační. Před podzimními volbami. Ekonomická nestabilita je i sociální nestabilitou a i hašení zděděných požárů stojí spoustu peněz. I tak je tamní nezaměstnanost vyšší než v ostatním Rusku. To by bylo léčení ekzému obklady z koncentrované kyseliny solné. Ekzém zmizí. Zaručeně.

 • fajt • 26. srpna 2016

  http://online24news.ru/ekonomika/3077-nazvany-samye-bogatye-zhenschiny-rossii.html – ne všechno je v Rusku hezké a milé, některé věci jsou dokonce více než obrzydliwe. ..)

 • zajoch • 26. srpna 2016

  V Rusku od včerejška až do 31. srpna běží nenadálé cvičení armády
  http://www.fondsk.ru/news/2016/08/25/minoborony-rossii-objavilo-vnezapnuju-proverku-boegotovnosti-vs-rf-42245.html

 • peter. • 26. srpna 2016

  Strácam prehľad o tom,kto,s kým a s akým cieľom v Sýrii bojuje:
  http://medzicas.sk/syria-boj-o-jarabulus/
  A Rossija? Očeň obespokoena!
  https://cont.ws/post/355708

 • hudryper • 26. srpna 2016

  Viky napsal
  Pouštět se do taktické operace, která by mohla napáchat tak rozsáhlé strategické škody? Zde myslím nedoceňujete ruský fištrón. V jednoduchém režimu ano. posílí se vojenská bezpečnost. Ale cenou by mohla být změna dotačního regionu, na superdotační. Před podzimními volbami.

  Vaše konstrukce pravděpodobného vývoje celé operace ,viděno z ukrajinské strany) ukazuje na to,
  že Vám nejsou neznámé principy rozvědné operativy. Moje i Vaše pojetí není vůbec v rozporu a vůbec se navzájem nevylučují. Z řady útěků i nejvyšších velitelských kádrů policejních i vojenských
  organizací do Ruska mimo jiné plyne,že si Rusové zachovali sítě důstojníků i agentů z doby SSSR,
  doplňovaných v době „samostatnosti Ukrajiny“ na „masštabnom urovně“. Načasování operace je
  samozřejmě pro ruskou stranu nepříjemné,nicméně určitě neměli žádnou možnost toto datum
  změnit . A tak alespoň jako v judo celou akci infiltrovali svými lidmi v aparátu ukrajinské FSB a pak po svém vysazení společně se skutečnými diverzanty pomohli k jejich zatčení. Vše proběhlo
  podle mého názoru s plným vědomím a v réžii ruské strany.Vámi uváděné nahodilosti asi mohly
  sehrát omezenou roli,protože žádný podobný podnik z jedné i druhé strany neproběhne jen tak,jak
  si to organizátoři předem představují,ale tím zásadním je fakt,že převzetím iniciatívy ruskou stranou nemohlo dojít k tzv. Glivickému efektu,který by podle plánu Ukrů byl signálem pro velkou válečnou „odpověď“ ,jež by eliminovala slabě zastoupené ruské síly na hranicích Krymu. Dosažení
  tohoto cíle je řádově důležitější,než nějaké ekonomické ztráty během turistické sezóny na Krymu.

 • Sio • 26. srpna 2016

  hudryper napsal
  Vaše konstrukce pravděpodobného vývoje celé operace ,viděno z ukrajinské strany) ukazuje na to,
  že Vám nejsou neznámé principy rozvědné operativy. Moje i Vaše pojetí není vůbec v rozporu a vůbec se navzájem nevylučují. Z řady útěků i nejvyšších velitelských kádrů policejních i vojenských
  organizací do Ruska mimo jiné plyne,že si Rusové zachovali sítě důstojníků i agentů z doby SSSR,
  doplňovaných v době „samostatnosti Ukrajiny“ na „masštabnom urovně“. Načasování operace je
  samozřejmě pro ruskou stranu nepříjemné,nicméně určitě neměli žádnou možnost toto datum
  změnit . A tak alespoň jako v judo celou akci infiltrovali svými lidmi v aparátu ukrajinské FSB a pak po svém vysazení společně se skutečnými diverzanty pomohli k jejich zatčení. Vše proběhlo
  podle mého názoru s plným vědomím a v réžii ruské strany.Vámi uváděné nahodilosti asi mohly
  sehrát omezenou roli,protože žádný podobný podnik z jedné i druhé strany neproběhne jen tak,jak
  si to organizátoři předem představují,ale tím zásadním je fakt,že převzetím iniciatívy ruskou stranou nemohlo dojít k tzv. Glivickému efektu,který by podle plánu Ukrů byl signálem pro velkou válečnou „odpověď“ ,jež by eliminovala slabě zastoupené ruské síly na hranicích Krymu. Dosažení
  tohoto cíle je řádově důležitější,než nějaké ekonomické ztráty během turistické sezóny na Krymu.

  Proč myslíš, že by si Ukrové lajzli útok na Krym? Rusové by to brali jako dejme tomu útok na Kaliningrad a to by pro Ukry zřejmě nedopadlo moc dobře.

 • fajt • 26. srpna 2016

  zajoch napsal

  V Rusku od včerejška až do 31. srpna běží nenadálé cvičení armády
  http://www.fondsk.ru/news/2016/08/25/minoborony-rossii-objavilo-vnezapnuju-proverku-boegotovnosti-vs-rf-42245.html

  to naváže dostatečně americké vojenské síly na BV a v Turecku, aby na chvíli zapomněli na své teroristy v Sýrii ( krom toho význam návštěvy Bidena v Turecku je smazán ). ..)

 • Viky • 26. srpna 2016

  Hudrypere, naše pohledy na věc sice nejsou protichůdné, ale mimoběžné bohužel asi ano.
  Tohle ani není práce SBU, ale zvlášť vydělené skupiny vojenské rozvědky Ukrajiny. To jakýmsi způsobem vyplývá ze zveřejněných věcí.
  Úkolem bylo provést sérii diverzních akcí. A taky na to byla prováděna příprava. pro příklad falešný bombový útok na Simferopolské letiště. To nebyl jenom falešný bombový poplach! kdepáák! Ten provedl jeden z nich. A další natáčel reakci bezpečnostních složek pro další vyhodnocení. (najít slepá a nepokrytá místa)Zvlášť úkoly, společný cíl, aniž o sobě věděli. Další cíl – Krymský Titan, nenechte se mýlit názvem, kovový Ti nevyrábějí, rafinují kysličník titanu. Strategická není sama výroba, ale následné ekologické škody. Další cíl – trajektová přeprava Kerč, další cíl jeden z hlavních elektrorozvodných uzlů… Žádné vojenské cíle?! Vidíte, ne. Transport, ekologie, energetika. Diverze zásadně důležitých cílů strategické civilní infrastruktury.
  Víte Hudrypere, na Krym i z něj se blbě útočí. Geografické poměry tomu prostě nesvědčí, nějaký širší útok, pfff, no určitě ne silami Ukradiny. A pro RF jsou mnohem přístupnější cesty. A obrana? K čemu záminka? prostě přesunout v rámci poloostrova vojsko. Posílit pohraničníky. Ale diverze to je jiná, to je úplně jiná! Konečně by byla k dispozici akce „podzemního hnutí odporu“ proti ruským okupantům. To se hned lépe pracuje s veřejným míněním. V zahraničí, samozřejmě.
  Hudrypere, nepodceňujte ekonomickou kartu. To je trumfové eso tohoto dění. Přechod Krymu do RF stál i tak dost peněz. Srvnávat životní úroveň není zrovna maličkost. Investice ukradinské strany do diverze? pár desítek tisíc dollarů. Možné ruské ztráty? V lepším případě stovky milionů dollarů. Hmmm?

 • Viky • 26. srpna 2016

  Sio -„“Proč myslíš, že by si Ukrové lajzli útok na Krym? Rusové by to brali jako dejme tomu útok na Kaliningrad a to by pro Ukry zřejmě nedopadlo moc dobře.““
  Pomozte! zaútočily ty sv.ně! nás znova napadli! kdejste kdóóó pomóóc. (ale když teda nemůžete, tak alespoň prašulky pošlete. Budeme se rvát za vás s ruským nebezpečím, za evropské hodnoty! )

 • hudryper • 26. srpna 2016

  Sio napsal
  Proč myslíš, že by si Ukrové lajzli útok na Krym?

  Tuhle otázku myslíš vážně ? Jacípak Ukrové ? Od kdy vládnou na Ukrajině zase Ukrajinci ? Pro
  vytváření protiruského informačního pole je právě Krym, „hybridní válkou zdvořilých zelených mužíčků“ anektované území spřáteleného protektorátu Ukrajina,ideálním místem provokací ! A
  otevření poklopů raketových sil v USA i v Rusku 21.8.ve 14 hod SEČ zřejmě jejich pokračováním.
  Pro Viky. Svůj pohled a logický závěr na základě informací z otevřených zdrojů jsem uvedl. Nemá
  smysl rozvíjet jen na základě těchto zpráv detaily toho,k čemu došlo a nemělo,nebo k čemu mělo
  dojít a nedošlo. V každém případě byla elegantně zmařena další a o dost ostřejší provokace,než
  byly ty předchozí,včetně sestřelení malajsijského dopravního letadla nad Ukrajinou. Doufejme,že
  i ty další (do voleb v USA jde o něco přes dva měsíce,v Rusku dokonce jen něco přes měsíc) budou
  včas zachyceny a podobně šikovně odvrácen jejich neocony prosazovaný efekt- vyvolání války na
  Ukrajině a následně v Evropě.

 • Sio • 26. srpna 2016

  Viky napsal
  Sio

  Jo, ale to dělají i bez toho. Svůj význam by to mělo, Krymské želízko je potřeba kout, co to dá.

 • Sio • 26. srpna 2016

  hudryper napsal
  Sio

  Budiž, ušáci v proxy válce skrze Ukry. Jistě, informační pole. Ale tu by Rusové nesměli bránit ani vlastní území, aby to náhodou nevytvořilo informační pole. A Krym teď je ruským územím. Myslím, že se sami obávají toho, jak moc by dostali přes prsty a proto to zatím neudělali.
  Co se týče otevření těch poklopů, pokud to má něco s Putinovým dopisem, tak ten je fejk, navíc 3 roky starý.
  Jinak souhlasím, Rusové to s těmi teroristy vyřešili dobře.

 • peter. • 26. srpna 2016

  hudryper napsal
  že si Rusové zachovali sítě důstojníků i agentů z doby SSSR,
  doplňovaných v době „samostatnosti Ukrajiny“ na „masštabnom urovně“.

  Niečo na tom bude,ak je pravdou to,čo je napísané tu :
  https://cont.ws/post/273466
  https://cont.ws/post/355135

 • Sio • 26. srpna 2016

  Co by na to řekl Pjakin?
  http://amarok-man.livejournal.com/849427.html

 • peter. • 26. srpna 2016

  Sio napsal

  Co by na to řekl Pjakin?
  http://amarok-man.livejournal.com/849427.html

  Ako symptóm rozpadu EÚ dobré.

 • fajt • 27. srpna 2016

  http://politikus.ru/articles/83073-igra-s-shulerami.html – Кажется, сегодня российская власть наконец-то прозрела: все чаще звучат голоса в пользу денонсации провалившегося договора о РМСД.

  http://www.tyden.cz/obrazek/201407/53d7324901b54/crop-653667-fo01123808.jpg

 • fajt • 27. srpna 2016

  http://cz.sputniknews.com/svet/20160826/3755649/Rusko-cviceni-Slovanske-bratrstvi-2016.html – V Rusku se má konat cvičení Slovanské bratrství 2016 – nepůjdou i http://ceskoslovenstivojaci.org ?? . ..)

 • fajt • 28. srpna 2016

  http://politikus.ru/articles/83117-rossiya-vozvraschenie-v-klub-sverhderzhav.html – Россия. Возвращение в «клуб сверхдержав» – a vo tomto celé je, být v tom správném klubu a mít respekt světových kanibalů, kteří nemaj nikdy dost. ..)

 • zajoch • 28. srpna 2016

  http://politobzor.net/show-104278-kitay-nas-predal-nachalos-kiber-nastuplenie-na-rossiyu.html
  Z Číny směřují stále častěji kybernetické útoky na Rusko. Loni došlo k 72 pokusům a letos k dnešnímu datu jich je téměř 200. Mířily na sítě ruského průmyslu, včetně obranného, atomového a leteckého. Útoky čínských hackerů se rozjely poté, kdy se dohodli čínský a americký prezident, že jejich země nebudou navzájem provádět kybernetickou špionáž.

 • Viky • 29. srpna 2016

  Pro pobavení: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/413087-krym-dva-roky-po-anexi-zchudli-jsme-a-moskva-na-nas-kasle.html
  Vedli jsme zde jakýsi dialog o Krymu, tak jsem to sem vložil. Takhle se dělá propaganda. Podepsaná je světová informační agentura. A obsah je zasvěcený. Emotivně nabitý.
  Já to zde již psal, ale píchnu do toho prstem. Krymský Titan nevyrábí, nevyráběl, a asi ani neměl vyrábět čistý titan. Není to metalurgický podnik, ale chemička na zpracování Ilmenitu. Produktem je titanová běloba, no a další… (Určitě „zelená skalice“, nějaká hnojiva a pod. /Železo obsažené v Ilmenitu se promění v skalici, neutralizací louhovacích roztoků zase hnojiva/) Na výrobu kovového Ti je potřeba velké množství energie, která byla na Krymu vždy deficitní. Nikdo takového novináře nenutí psát podobné hovadiny, ale je potom naprosto jasné, nakolik je podávaná informace „důvěryhodná“. Celá informace má srovnatelnou hodnotu.
  Na Krymu samozřejmě nastal propad a nárůst nezaměstnanosti. Taky platy v soukromém sektoru nesrovnává automaticky stát. Když se to dovedně všechno smíchá, tak i „Krymský Titan“ se stane metalurgickým podnikem.
  (sákra, není to „šťastná náhoda“? Nejsem konspirační teoretik, ale jedním z cílů diverze byl právě Krymský Titan. A najednou článek popisující nespokojenost pracovníka téhož podniku se mzdovými poměry a cenami po připojení poloostrova k RF. (anexi, samozřejmě!)

 • peter. • 29. srpna 2016

  Protiruská propaganda už zďaleka nie je tak účinná,ako by bolo žiadúce pre jej zadávateľov.
  Story o nespokojnom „dělníkovi Jevgenijovi“ z fabriky na „výrobu titanu“by mala pokračovať porovnaním životnej úrovne robotníka Jevgenija z Krymu,so
  životnou úrovňou robotníka Vasiľa povedzme z Poltavy alebo iného ukrajinského mesta.Jevgenij by mal porozmýšľať aj o blížiacej sa zime.

 • Sio • 29. srpna 2016

  Viky napsal

  Pro pobavení: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/413087-krym-dva-roky-po-anexi-zchudli-jsme-a-moskva-na-nas-kasle.html
  Vedli jsme zde jakýsi dialog o Krymu, tak jsem to sem vložil. Takhle se dělá propaganda. Podepsaná je světová informační agentura. A obsah je zasvěcený. Emotivně nabitý.
  Já to zde již psal, ale píchnu do toho prstem. Krymský Titan nevyrábí, nevyráběl, a asi ani neměl vyrábět čistý titan. Není to metalurgický podnik, ale chemička na zpracování Ilmenitu. Produktem je titanová běloba, no a další… (Určitě „zelená skalice“, nějaká hnojiva a pod. /Železo obsažené v Ilmenitu se promění v skalici, neutralizací louhovacích roztoků zase hnojiva/) Na výrobu kovového Ti je potřeba velké množství energie, která byla na Krymu vždy deficitní. Nikdo takového novináře nenutí psát podobné hovadiny, ale je potom naprosto jasné, nakolik je podávaná informace „důvěryhodná“.Celá informace má srovnatelnou hodnotu.
  Na Krymu samozřejmě nastal propad a nárůst nezaměstnanosti. Taky platy v soukromém sektoru nesrovnává automaticky stát. Když se to dovedně všechno smíchá, tak i „Krymský Titan“ se stane metalurgickým podnikem.(sákra, není to „šťastná náhoda“? Nejsem konspirační teoretik, ale jedním z cílů diverze byl právě Krymský Titan. A najednou článek popisující nespokojenost pracovníka téhož podniku se mzdovými poměry a cenami po připojení poloostrova k RF. (anexi, samozřejmě!)

  No, nebude to tak zlé. 100 Rb je 37 kč, tj, ceny podělit zhruba 2,5 x. Zkusím z hlavy.
  http://travels-ua.com/article/ceni-producti-crimea.htm
  – сосиски, сардели – 200 рублей; 80 Kč
  – колбасы – 250 рублей; 100 Kč
  – сыры – 350 рублей; 140 Kč
  – хлеб – 15 рублей; 6 Kč
  – мед (литр) – 150 рублей; 60 Kč
  – молоко (домашнее, литр) – 30 рублей; 12 Kč
  – творог – 100 рублей; 40 Kč
  – масло сливочное (1кг) – 300 рублей; 120 Kč/kg, tj, čtvrtka 30 Kč
  – морковь – 20 рублей; 8 Kč
  – картофель – 25 рублей; 10 Kč
  – сахар – 35 рублей; 14 Kč
  – гречка – 60 рублей; 24 Kč
  – мука – 20 рублей; 8 Kč
  – яйца (десяток) – 55 рублей. 22 Kč
  Minimální plat 7500 Rb
  http://crimea.kz/tag/%D0%B7%D0%B0%D1%80%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B0/
  Samozřejmě pátá kolona bude i na Krymu a i když je na netu spousta trvrzení že průměrný plat je 24000 Rb, je potřeba je brát s rezervou. Velká sláva to nebude.

 • Aleš • 29. srpna 2016

  Terorismus na Krymu bych šachovou hantýrkou nazval dvojí úder. A proto se podle mého úsudku plně neshodnou hudryper a Viky, přestože asi mají pravdu oba.
  Co víc ohrožuje turistickou sezónu v Turecku, nestability v zemi, nebo již dřívější odliv ruských turistů?
  V době otvírání jaderných sil jakákoliv i nezdařená akce může komukoliv sloužit jako záminka.
  A Krym potřebuje turisty… A fašistické vedení Ukrajiny potřebuje svým sponzorům vrátit Krym a držet přes Donbas Rusko v patu.
  Tonoucí se stébla chytá. Chtějí využít jakoukoliv skulinku k čemukoliv.
  Nenajdou ji?!

 • Viky • 29. srpna 2016

  Velká sláva to taky není, Sio. Ale rovnou Vám tam doplním pár cifer Kilo bílého chleba – standard 9 Hriveň, Kilo pohanky 45-55hriveň. Při jednoduchém kursu 1:1 s českou korunou. A nejrozšířenější velikost penze asi 1400-1800 Hriveň. Na Krymu bylo a je dráž, ale nikdy nějak zásadně. Ceny se samozřejmě zvýšily, ale příjmy obecně taky. Levnější je na Ukradině určitě zelenina. Ale že by tam bylo zvlášť levně, to bych tedy netvrdil.
  (není od věci uvést ještě cosi. „Krymský Titan“ potřebuje množství sladké vody. Ta přicházívala Krymským Kanálem. Aby zaměstnavatel vůbec udržel pracovní místa, nemá při tak komplikované situaci s vodou moc na zvyšování mezd. Pokud by to nějak vyplynulo z článku, mohl by si jej člověk ještě přečíst bez úšklebku. Pitomost, s jakou jsou podobné články sestavovány je až zarážející )