Diskuze k článku


 • Béda • 24. července 2016

  http://www.nwoo.org/2016/07/24/proc-rusko-odhalilo-erdoganovi-plany-puce/

  Začněme historií pučů v Turecku. Tradičně je vedli vojáci, které zakladatel moderního Turecka Kemal Atatürk určil za strážce sekularismu, stability a integrity. Od WWII došlo k pučům v letech 1960, 1971, 1980 a 1997 a za VŠEMI byly US. Během prvního puče v roce 1960 se pokoušeli zabránit sbližování se SSSR, když jim zarazili úvěry a turecký ministerský předseda Adnan Mendes plánoval navštívit Mosvku, aby si zařídil alternativní zdroj úvěru a hospodářské pomoci. Převzali to vojáci a ti politici, kteří chtěli nápravu vztahů s Ruskem, byli odstraněni.

  Puč v roce 1971 byl podobný tomu Chilskému, k němuž došlo o chvíli později v roce 1973, a který byl také zorganizován CIA. Cílem bylo, aby země pod politiky zastávajícími sociální hodnoty „nesklouzla doleva“. I puče v letech 1980 a 1997 proběhly s požehnáním US.

  Změnila se snad po nástupu vojáků k moci turecká zahraniční politika? Nikoliv, Turecko bylo věrným vazalem US a zůstávalo pro-americké s tím, že všechny pokusy tuto politiku změnit byly přísně potrestány…

 • Béda • 24. července 2016

  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/8424-rusko-odpovedelo-usa-utok-tajna-zakladna-syrie

  Odpovědnost za to, že koaliční vojáci v Sýrii riskují, že se ocitnou v oblastech působení ruského letectva, leží výlučně na vedení koalice, řekl oficiální mluvčí ministerstva obrany RF, generálmajor Igor Konašenkov.

  Konašenkov řekl, že ministerstvo stále a všemi dostupnými prostředky vyzývá partnery, aby poskytli informaci o umístění jimi kontrolovaných oddílů „umírněné opozice“. Ale místo toho už post factum slyší výčitky a obvinění, že ruské letectvo „nemělo“ útočit na nějaká místa nebo cíle.

  „Kromě toho, soudě podle článku ve Wall Street Journal, naši piloti by před útokem měli hádat z výšky několika kilometrů, jestli jsou mezi bojovníky přítomni vojáci zvláštní jednotky západních zemí „podle blokujících pytlů s pískem, charakteristických pro americké a britské základny“, řekl.

  Ruské letectvo zničilo ilegální britsko-americkou základnu v Sýrii za porušení suverenity a mezinárodního práva
  Konašenkov je přesvědčen, že je mnohem jednodušší způsob řešení problémů — „naši partneři by měli přejít od slov k činům a zahájit společné akce proti mezinárodním teroristickým skupinám v Sýrii“. Podle jeho slov pouze v takovém případě se podaří vyhnout se opakování podobných případů a nevystavovat nebezpečí vojáky, plnící úkoly v boji proti teroristům v Sýrii.

 • Vaska • 25. července 2016

  Rusové jsou břídilové – v odvetě za ten vrtulník neměli posílat TU-22 ale TU-160 a naložit do něj „taťku všech bomb“ aby bojové zocelení instruktorů s žoldáků z SS bylo co největší (taťka všech bomb – váha 7,8 t – akvivalent 42 t TNT) TU-160 jich uveze několik – v okruhu 600m nepřežije nic – ani červi – ty mrtvoly by nemělo ani co rozežrat

 • zajoch • 25. července 2016

  Na Pjakinovy relace vždy čekám a nikdy si je nenechám ujít. Jenom nevím co si mám myslet o jeho rozborech všemožných symbolik. Určitě nemám dostatek fantazie. Tato poslední relace se jimi přímo hemží.

 • koloděj • 25. července 2016

  Zajošku … myslím si, že symbolika není nahodilá. Jako jsou lidé svázaní navzájem k sobě neviditelnými vazbami, tak i skupiny lidí, děje, které spouštíme mají své vlastní místo v tom svém světě.
  Pjakin tomu říká noosféra, ale na názvu nezáleží. Atomy jsou k sobě taktéž vázány silou projevující se v hmotném světě. Noosféra je jakási velmi komplikovaná mnohoúrovňová pavučina nebo rybářská síť kde má každá duše, skupina, národ i děje jimi spuštěné jakoby své místo. Když se uvede v chod nějaký děj (což by se dalo označit jako vlna v tomto prostoru, začnou se pohybovat i ty uzlíky sítě a vytvářet nová postavení. Tento vzruch má hlavně účinek na duše, a skrze nás se přenáší do hmotného světa. Možná proto si skupina nazývána GP k událostem vybírá symbolická data, protože pak mají důsledky lepší efekt na uzlíky. Je to tedy jen moje hrubá představa, ale snad vás popostrčí.

 • koloděj • 25. července 2016

  Vaska napsal
  v okruhu 600m nepřežije nic – ani červi

  něco mi říká, že rusové se tam nedostavili proto aby vyvraždili celou Sýrii. Kromě toho, „taťka“ má síce dobrý účinek na slabě chráněné cíle, ale jsou cíle, se kterými si prostě neporadí. Ještě mne napadá, že pokud chceš bombardovat tímto nějaký menší prostor, musíš ty taťky házet trochu z odstupem, aby měly čas na práci. pokud vím, několik metrů nad zemí taťka pšoukne, aby rozptýlil ten zápalný aerosol a zážeh se dostaví se zpožděním. takto nelze vysypat pumovnici na jedno místo, ale pro každýho taťku udělat otočku..Obrněnou techniku to stejně neničí. to už jsou ty menší klastrové kombinované třeba s protitankovými, na teplo nebo jinak naváděné i nenaváděné lepší

 • Irena • 25. července 2016

  http://voicesevas.ru/news/crimea/24579-medvedev-prizval-rukovodstvo-kryma-sest-za-rul-i-prokontrolirovat-kachestvo-dorog.html

  Takhle se Medvěděv zatvářil, když si pustil posledního Pjakina a došel k místu, kde popisuje, jak chápe řídící procesy :-)
  53:29

 • peter. • 25. července 2016

  Irena napsal

  http://voicesevas.ru/news/crimea/24579-medvedev-prizval-rukovodstvo-kryma-sest-za-rul-i-prokontrolirovat-kachestvo-dorog.html

  Takhle se Medvěděv zatvářil, když si pustil posledního Pjakina a došel k místu, kde popisuje, jak chápe řídící procesy
  53:29

  Teda Pjakin ho sprdol poriadne a má pravdu.V tom prípade je ale dosť ťažko pochopiteľný vzťah Putina k nemu.Kdesi som si prečítal,že Medvedev ho môže navštíviť kedykoľvek v jeho pracovni,čo je výsadou iba jeho najdôvernejších spolupracovníkov,že sa stýkajú aj súkromne a trávia spolu aj čas na oddych.

 • PPK • 25. července 2016

  zajoch napsal

  Na Pjakinovy relace vždy čekám a nikdy si je nenechám ujít. Jenom nevím co si mám myslet o jeho rozborech všemožných symbolik. Určitě nemám dostatek fantazie. Tato poslední relace se jimi přímo hemží.

  Především vyjadřuji všem překladatelů a překladatelkám ruských textů zde na OM velký dík za jejich práci.

  K symbolům (nejen pjakinovským) v politice a v následné „analytické“ propagandě je můj názor značně skeptický: Krom využití psychologie tam žádnou další vědu nevidím. Všichni manipulátoři totiž vědí, že tajemno generuje v manipulovaných lidech pocit nejistoty a dotkne se i té jejich nejistoty existenční. Nejistota pak (ovšem) narušuje zkušenostní a duševně názorovou stabilitu mysli.

  Takže: Zatím, co šamani a kněží vedle zvuků vlastních zpěvů konají před lidmi divadlo nepochopitelných pohybů v bizarních čepicích a ornátech, tak politikům a propagandistům postačí jen oblek či uniforma a pouhá slova výmyslů, představ a lží, jimiž utajují své pravé činy, intriky a úmysly. Nás pak nakrmí numerologiemi a „historickou“ symbolikou, k nimž si vymyslí tajuplné fabule a významy. Také vědí, že symbolika a rituály značně (a až téměř komunisticky) stmelí členy vlastních stranicko elitářských klanů pocitem jejich „vyšší“ informační zasvěcenosti.

  A ta noosféra? Z definice by měla vymezovat prostor nějakých myšlenek. Tou noosférou pak následně „pan ovladač“ těm druhým lidem vymezí jejich myšlenkový prostor jako prostor pro ně jinak absolutně nepoznatelný, kterému proto oni musí věřit, chtějí-li alespoň minimum z toho všeho předstírání vůbec „pochopit“. A tak noosféra našeho vlastního mozku ovládaných důvěřivců je hned posunuta přesně tam, kde ji chce ten vrchní psycho-manipulátor mít. A je to.

  Myslím, že kdyby pan Pjakin byl dialektik a marxista, symboly by nepotřeboval. Jenže to on rozhodně není. Zajímavý člověk … Kdo ví, proč si pan Putin (k velkému roztrpčení Pjakina) tohoto hlavního propagandistu učení KOB a DVTŘ do své mocensko politické „noosféry“ zatím nepustil.

 • peter. • 26. července 2016

  PPK napsal
  A tak noosféra našeho vlastního mozku ovládaných důvěřivců je hned posunuta přesně tam, kde ji chce ten vrchní psycho-manipulátor mít. A je to.

  Áno s týmto súhlasím.