Diskuze k článku


 • Sio • 27. prosince 2015

  Jedno asi západním „stratégům“ nedošlo. Po uvalení sankcí musí Rusové přitlačit na tvorbu „strategických spoenectví“ i s režimy, kde by jinak byli opatrnější. A to sebou nese i vývoz špičkových ruských zbraní tam, kde je předtím raději nevyváželi. Umožní jim to pevnější připoutání těchto režimů k sobě a stíží to jejich vydírání ze strany US. Rusům to přinese valuty, které díky embargu a cenám ropy potřebují.
  Na druhé straně – a příklad Turecka to dokazuje – těmto režimům nemůže věřit ani Putin. Už z toho důvodu musí Turky potrestat, aby i Írán viděl, že s ním nejsou žerty. Erdogan to tedy myslím odnese tak moc bolestivě, jak je to vůbec možné. Sázím na podporu tureckých Kurdů a útok na státní celistvost Turecka. Samozřejmě, bude to pár měsíců trvat.

 • hudryper • 27. prosince 2015

  Sio napsal
  Po uvalení sankcí musí Rusové přitlačit na tvorbu „strategických spoenectví“ i s režimy, kde by jinak byli opatrnější. A to sebou nese i vývoz špičkových ruských zbraní tam, kde je předtím raději nevyváželi.

  Přesně tak. K instalaci s 300 v Iránu se Rusové neměli zejména s ohledem na prosby Izraele,jenže
  katastrofa ruského airbusu pár km od izraelských hranic,navíc v době velkého leteckého cvičení izraelského letectva a řada dalších záludných izraelských aktivit na SV rozhodly přání nevyhovět.
  Samozřejmě že dodávky modernějších S400 Číně jsou riskantní vůči ruskému letectvu v okamžiku,
  kdy by se podařilo dostat Rusko a Čínu do vzájemného konfliktu,třeba o hranice na severu Číny.
  Jenže skoro tytéž S400 v ceně okolo 4,5 mld dolarů dodají Rusové skoro současně i do Indie. Jen
  mimořádně obratná Putinova politika na Karabachu,mezi Indií a Pákistánem,jakož i zapojení Indie do spolku s Čínou,když o nenásilné budoucnosti Sýrie zatím pomlčíme, dovoluje tak riskantní politiku co do vývozu nejmodernějších zbraní armádám jeho velkým a stále mocnějším sousedům.

 • peter. • 27. prosince 2015

  http://politikus.ru/events/66386-kalendar-na-2016-god.html
  Miesto sa neušlo Lavrovovi ani Šojgu a možno aj iným,viac pre Rusko užitočným ľuďom ako je Medvedev,Pušilin alebo Aksionov

 • Béda • 27. prosince 2015

  http://www.novarepublika.cz/2015/12/prosincovy-zlom-signaly-pro.html

  Rostislav Iščenko Prosinec byl rozhodujícím, pokud jde o shrnutívýsledků politického roku. Nevzpomínám si na tak úrodný měsíc se zřetelnými politickými signály. Přičemž všechny pocházejí z Washingtonu a všechny svědčí o tom, že USA uznaly radikálně změněné rovnováhy sil ve světě.

  Amerika, která v posledních několika letech odmítala uznat obnovení statusu supervelmoci Ruska a která se silou pokoušela zatlačit lidstvo (jako pastu do tuby) zpět do unipolárního světa, byla nucena vyrovnat se s nutností jednat bez předběžných podmínek a vzít v úvahu postoj Moskvy.

  První signál poslal viceprezident Biden, který nemile překvapil ukrajinskou vládu, jež se v plné sestavě sešla v zasedací síni Nejvyšší rady, doporučením nenaparovat se, plnit Minské dohody a co nejdříve se federalizovat (ve skutečnosti je Bidenem požadované státní uspořádání spíše konfederace než federace)….

 • Irena • 27. prosince 2015

  Агитпроп от 26 декабря 2015 года
  https://www.youtube.com/watch?v=mzEzOof7_8c