Diskuze k článku


 • fajt • 3. října 2017

  https://www.youtube.com/watch?v=J3hWCe7W4DI – co se týká informovanosti, tak se Kreml vrací i v tomto směru k brežněvovským praktikám. ..)

 • danaver • 4. října 2017

  fajt napsal
  co se týká informovanosti, tak se Kreml vrací i v tomto směru k brežněvovským praktikám

  Myslíte? Nejsem si úplně jistá, jestli je zrovna tenhle youtub ukázka zatajování informací. Spíš to vypadá jako nahození háčku na rozdmýchání vášní-jedna fotka, beze jména, bez popisu události, a pod tím jenom sprosté urážky, a diskutující se stejným slohem.
  Přitom Rusové potvrzují od roku 2015 smrt 37 vojáků, a významné velitele uvádějí jménem.
  Tak nerozumím proč taneček kolem jedné fotky, když američani své mrtvé taky nevystavují.

 • fajt • 4. října 2017

  danaver napsal
  danaver

  než se dáme společně v hlubší diskuzní kontakt, dvě kontrolní otázky směrem k Vám – byl zabit ruský plukovník ( dle některých dva) spolu s ruským generálem ? byl zabit američany z elitních jednotek?

 • Gatta • 5. října 2017

  Dám to sem – orinoko co ty na to ???

  http://www.literarky.cz/blogy/tereza-spencerova/24957-pro-pijel-saudsky-kral-do-moskvy

 • fajt • 5. října 2017

  Gatta napsal
  Gatta

  https://www.youtube.com/watch?v=9_kahrh-LW0 – no musí to být pořádný důvod navštívit Moskvu v takové zimě a ještě sešlapat pokažený eskalátor ( se divím, že se neotočil a neodletěl pryč ). ..)

 • Bety • 5. října 2017

  danaver napsal
  Tak nerozumím proč taneček kolem jedné fotky, když američani své mrtvé taky nevystavují.

  Možná je to tím, že fajt čím dál častěji hledá něco, co by Rusy postavilo do špatného světla, nebo se mi to jenom zdá?

 • fajt • 5. října 2017

  http://politikus.ru/events/99997-siriyskiy-soldat-rasskazal-kak-boeviki-igil-plenili-rossiyan-pod-ash-sholem.html – tak zajali rusy a nebo ne – jako že když je někdo dobrovolník a nemá oficiální status vojáka je pro Kreml inostraněc??

 • danaver • 5. října 2017

  fajt napsal
  než se dáme společně v hlubší diskuzní kontakt, dvě kontrolní otázky směrem k Vám – byl zabit ruský plukovník ( dle některých dva) spolu s ruským generálem ?byl zabit američany z elitních jednotek?

  Generál Asapov byl zabit na velitelském stanovišti dne 24.9., spolu s ním zahynuli na místě dva plukovníci. Byli roztrháni na cucky, jak už to tak bývá při minometném zásahu. Tato událost byla oznámeno ihned, nebo snad o den později, celému světu. Podrobnosti zde : https://www.vedomosti.ru/politics/news/2017/09/25/735150-generala-asapova

  Fajte, vaše ukázka z youtubu obsahuje několik tváří, jedna je označena jako командир 61-й отдельной Киркенесской бригады морской пехоты Северного флота. Podle této funkce se zřejmě jedná o plukovníka Fedjanina. Ale ten nezemřel s Asapovem. Fedjanin byl zraněn už 22.9. při akci kolem Hamá, potom převezen do Moskvy, kde na následky zranění zemřel, 2.10., oznámeno ministerstvem obrany RF.http://www.mk.ru/incident/2017/10/02/minoborony-podtverdilo-gibel-polkovnika-fedyanina-smertelno-ranenogo-v-sirii.html

  Jaké informace vám ještě chybí? Jo, ještě se ptáte, jestli ho odstřelili američani? I tohle říkají Rusové docela nahlas.
  Prostě si myslím, že ten odkaz, kterým jste začal, je jenom kanálový odtok, bez hodnoty. Že jsou jiné věci k diskuzi:-)

 • fajt • 5. října 2017

  danaver napsal
  danaver

  https://www.youtube.com/watch?v=m5aXhK-QKfg – radio svoboda, které vysílá i z práglu, tohle je dost profesionální práce, krom toho tyhle informace lze považovat z větší části i za skutečnost – pokud jde o smrt ruského generála v Sýrii ( a dvou plukovníků – ti byli zmiňovaní pouze prvotně, pak byla jejich smrt ignorována) a měli bychom věřit Pjakinovi, tak je nejdříve odpravil snajpr a minomety jenom zakryly jeho práci ( o celé věci jsem už tady psal, jenom zopakuji , že bez práce zevnitř by takový minometný zásah byl hotová výhra v loterii a nebo životní rána blba, kterého bůh naprosto miluje – ale i tak by ho někdo informovaný na správné místo musel dopravit ), v každém případě po jeho smrti se na inkriminovaném místě vojenské operace zastavily a isilovci si i drze dovolí útočit na místech, které byly syrskou armádou osvobozeny a zajištěny – pokud jde o ukazování prstem na viníky vraždy ruského generála je Kreml dost zdrženlivý ( to je i při záboru ruského nemovitého majetku v americké korporaci ), asi to bude další mazaný plán Kremlu, kterému ale přeci nemůžeme moc rozumět, ne ? – a nebo že by vojenská spolupráce mocností na nejvyšší politické úrovni tady zrovna fungovala? . ..)

 • danaver • 5. října 2017

  Souhlasím se zradou, na velitelská stanoviště se z nějakého důvodu zas až tak často neútočí, dokonce si myslím že pokud zahynuli najednou tři lidé, mohlo jít i o nálož uvnitř, těch možností je víc. Rusové obecně své bolístky nevytrubujou do světa, nerozmazávají to, takže se nedivím tomu tichu. Někdy jsou schopni neuvěřitelného odpouštění, čímž si až škodí, ale zlepšujou se :-)
  Jestli spolupracujou s amerikou – určitě, v něčem.
  Určitě se počítalo s tím, že isilovci budou aktivní dlouho, možná pořád, jsou nepravidelní a s podporou ameriky budou blbnout furt pryč.
  Ale tahle vražda generála zapadá do jiných kolejnic – byly vraždy ruských diplomatů v Turecku, v OSN, ruských vědců…řekla bych, že pracuje organizace, která se neštítila vraždit kohokoliv, třeba amerického prezidenta, a to mě zaráží. Tady nespolupracuje nikdo s nikým. Tady jde jen o zničení Ruska. Zákeřným a vybíjecím zpsůobem. Nefér.

 • koloděj • 6. října 2017

  Tak podle prvních zpráv, které pak „zapadly“ nebyl obětí jen Asapov, ale i jeho tlumočník, a dva plukovníci + velení místních syrských vojsk.

  Komentoval jsem to na Sputníku ( a bylo odstraněno (!) ), že se jedná o ohromné selhání ruské rozvědky, když se Asapov ( na kterého prý už delší dobu pořádala umírněná opozice lov) vydal k bojové linii, že neprovedla opatření pro jeho bezpečnost. Museli ( měli ) vědět že amíci vědí o jeho pohybu, měli sledovat, zda se v okolí nechystá nějaká uvítaná ).

  A protože ruská rozvědka moc chyb nedělá, mám trochu dojem, že Asapov byl takovou sakrální obětí, podobně jako pilot sušenky. Dva dny před sestřelem Pjakin mluvil o tom, že mají informace o tom, že Turci na ně chystají nějakou levárnu. Tudíž nechat prakticky bezbranné sušky na hranici s tureckem, kde už musel kroužit (prý) turek s nabitými podvěsy … chyba nebo úmysl. Pravdou je, že smrt pilota přinesla Rusům taktickou výhodu. Mohli navýšit přítomnost o prostředky PVO, a tím předejít Amíky ve vytváření bezletové zóny, mohli krutě ztrestat Turka, a nakonec z něj udělat poslušnou figuru … před „mezinárodním společenstvím“ tak získali důvod i k dalším opatřením, která by byla bez toho sestřelu nepřijatelná.

 • koloděj • 6. října 2017

  danaver napsal
  Souhlasím se zradou, na velitelská stanoviště se z nějakého důvodu zas až tak často neútočí

  Protože velitelská stanoviště se budují tak, aby nebylo poznat, že tam velitelské stanoviště je.

 • Gatta • 6. října 2017

  fajt napsal
  https://www.youtube.com/watch?v=9_kahrh-LW0 – nomusí to být pořádný důvod navštívit Moskvu v takové zimě a ještě sešlapat pokažený eskalátor ( se divím, že se neotočil a neodletěl pryč ). ..)

  Pokažený eskalátor :-)
  Normální ruský šlendriánn – neotřelý smysl pro humor – neboúvodní testík vyjednávací síly Saudů ??

 • fajt • 6. října 2017

  Gatta napsal
  Pokažený eskalátor
  Normální ruský šlendriánn – neotřelý smysl pro humor – neboúvodnítestík vyjednávací síly Saudů ??

  a nevozí si saudové svůj eskalátor ( něco jako papež papa mobil ) ? ale i kdyby to byla mazaná finta hostitele , či jenom sabotáž z vlastních řad, tak vidět zmrzlého a dost bezradného krále saudů jak po chvíli váhání se vydal se svoji majestátnosti dětinsky nejistě dolů stálo za to ( co kdo z toho vydedukuje pro vysokou feudální politiku je už v celku šumák, síla okamžiku festně pobavila ) :-)

 • Gatta • 6. října 2017

  Re fajt – no, eskalátor asi vozit nebudou, ale nějaká (pochopitelně zlatá) nosítka se do letadla určitě vejdou.

 • fajt • 6. října 2017

  http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/77977/neuveritelne-saudsky-kral-ma-v-indonesii-1500-clenu-doprovodu-vcetne-25-princu-z-rodiny.html – tahle velbloudí pakáž když někam jede, tak jich je jak ukrajinských miki mausů, jeden eskalátor na jaderný , či lidský pohon by se jim tam někde ke zbytečné bagáži klidně vlezl :-)