Diskuze k článku


 • peter. • 11. února 2018

  Viac ako tretina poslancov NR SR (58)pripojila svoj podpis k otvorenému listu adresovanému MOV v ktorom je vyjadrený protest proti nedôveryhodnému a účelovému rozhodnutiu MOV nevpustiť viacerých ruských športovcov na zimné OH v J.Kórei.
  To dodáva človeku trochu optimizmu pri hodnotení slovenských politikov.
  http://www.srspol.sk/clanek-zaznelo-na-protestnom-zhromazdeni-nie-je-nacase-otestovat-na-doping-clenov-mov-15986.html

 • peter. • 11. února 2018

  peter. napsal

  https://www.hlavnespravy.sk/americky-fanusik-pocas-ceremonialu-otvorenia-olympiady-v-pjongcangu-rozvinul-rusku-zastavu/1307966

  Komentár pod článkom :
  Vyšetrovacia komisia potvrdila,že toho chlapca „hakli“ Rusi.
  Dôkaz je,že žiadne dôkazy sa nenašli.
  Jeho spolužiak zo základky povedal,že v r.2005 tento chlapec vypil poldeci ruskej vodky.

 • Botičky od Diora • 11. února 2018

  Perfektní analýza. Svět se blíží k bodu varu. Velká válka či globální krize je na spadnutí. Války na blízkém a středním Východě, rozbombardovaná Libye, masové stěhování muslimů ze zničených zemí do Evropy, zatím studená válka mezi Amerikou a Ruskem, teroristické útoky v západní Evropě, dramatické manipulace s cenami akcií, ropy, zlata a dalších komodit, majdany, barevné revoluce, státní převraty atd. mají jednu hlavní příčinu.Golema, který si hraje na světového četníka a přestože intrikuje, bombarduje nepohodlné a loupí po celém světě, je až po krk v nesplatitelných dluzích. Přitom chce všechno. Golemovi skuteční šéfové v bankách a korporacích ale stále mají velký klacek a bianco šek na tištění papírových a zejména virtuálních dolarů, kterými ovládají, uzurpují a doslova vykrádají svět. Největší překážkou je pro ně Rusko, protože to se nechce nechat vykrást ( tam je ještě spousta bohatství v zemi k ukradení ) a stát se jejich další kolonií a poslušným vazalem, jako se to stalo naprosté většině jiných států, včetně těch evropských.Zdá se, že stále více lidí už ví, že císař je nahý, má oslí uši a nelze mu věří ani slovo.Od dob, kdy předkové západních „elit“ a nynější bohové Západu kradli vše, co mělo nějakou cenu a pokrytecky to vydávali za pomoc a šíření svobody a demokracie, se jejich mentalita vůbec nezměnila. Pouze jejich metody a formy se staly skrytější a sofistikovanější, viz olympiádu. Nynější „elity“ Západu se zkrátka chovají jako arogantní, rozmazlený a drzý spratek, který chce vše a nemusí nic. Přitom lže, intrikuje, vydírá a vyhrožuje. Především ale ignoruje fakt,že každá hra má svůj konec.Pro začátek konce této hry stačí přestat platit v mezinárodním obchodě dolary a ignorovat mainstreamová média. Zasloužený nářez spratkovi už pak zajistí vlastní obyvatelstvo

 • peter. • 11. února 2018

  Ja som ruských športovcov ktorí sa rozhodli zúčastniť sa ZOH odsudzoval minimálne tak,ako ich odsudzuje Pjakin (parchanti,zradcovia) .Dnes už tú istotu nemám.Vychádzam z toho,že Rusko ich účasťou získalo nesmierne sympatie vo svete.Keď mám súdiť podľa atmosféry ktorá vznikla po celkom zjavne nespravodlivom rozhodnutí MOV na Slovensku,tak toto rozhodnutie vyvolalo obrovskú vlnu sympatií k Rusku a k ruskej výprave.A naopak,obrovskú vlnu odporu k MOV a predpokladaným iniciátorom tejto dopingovej pseudokauzy – k USA a obecne povedané k „západu“.Nie len 39% poslancov NR SR ktorí sa podpísali pod protestný list adresovaný MOV.Odsúdili to aj naši športovci – olympionici.Sú to aj naši hokejisti,biatlonisti(biatlonista Očenáš…“rozhodnutie MOV ma rozzúrilo“) a iní.Teraz je dôležité,aby najmä ruskí hokejisti zamakali a olympijský turnaj vyhrali.Napriek tomu,že do ich nominácie surovo zasiahol MOV,tak ich víťazstvo je celkom reálne.Potom príde čas na gestá,poníženie sa premení na triumf a svetová verejná mienka sa obráti jednoznačne proti MOV a „západu“(v politickom zmysle slova).Keď Pjakin spomína informačnú vojnu,tak to bude víťazstvo pre celú RF.Neviem ako je to s podporou ruských športovcov v ČR (Soukalová,Schlesinger) ale odpor voči rozhodnutiu MOV majú súdiac podľa komentárov v diskusných fórach aj ľudia a športovci v Poľsku a Maďarsku.
  Už si o ruských olympionikoch tak nekomromisne ako doteraz nemyslím,že sú to „parchanti“bez vlasteneckého cítenia.Rusko z ich účasti na ZOH v informačnej vojne jednoznačne profituje.

 • Botičky od Diora • 11. února 2018

  Sakra, podle agentury Interfax se v neděli nedaleko Moskvy zřítilo letadlo společnosti Saratov Airlines. Stroj An-148 na lince do Orsku, na jehož palubě bylo 71 lidí, se ztratil z radarů brzy poté, co odstartoval z moskevského letiště Domoděvovo. Je to rpavda?

 • peter. • 11. února 2018

  Botičky od Diora napsal

  Sakra, podle agentury Interfax se v neděli nedaleko Moskvy zřítilo letadlo společnosti Saratov Airlines. Stroj An-148 na lince do Orsku, na jehož palubě bylo 71 lidí, se ztratil z radarů brzy poté, co odstartoval z moskevského letiště Domoděvovo. Je to rpavda?

  Bohužiaľ!
  https://www.kp.ru/daily/26793.5/3827743/

 • peter. • 11. února 2018

  Ak MOV zbaví športovca možnosti štartovať na OH bez uvedenia dôvodu,tak ten má možnosť podať na Športový arbitrážny súd (CAS)žiadosť o spravodlivé súdne rozhodnutie.Problém spočíva v tom,že takáto žiadosť športovca podlieha schváleniu MOV. Ak MOV žiadosť neodsúhlasí,tak CAS nemôže vo veci konať.
  MOV môže na OH vpustiť alebo nevpustiť hociktorého športovca a pre svoje rozhodnutie nepotrebuje žiadne dôkazy,vysvetlenia ani zdôvodnenia.
  Keď som si to prečítal,tak som neveril vlastným očiam.Ani vo sne by ma nenapadlo,že J.Hellerom vymyslená „Hlava XXII“ nie je len fikciou.
  https://www.hlavnespravy.sk/sportovy-arbitrazny-sud-vysvetlil-ze-mov-moze-zakazat-ucast-na-olympiade-hociktoremu-sportovcovi-aj-bez-vysvetlenia/1308032

 • Aleš • 11. února 2018

  Jeden bývalý vyučující na chemickotechnologické fakultě v Pardubicích včera prohlásil zcela vážně, že by měl být doping povolen, že všechno je jen divadlo, že dopují téměř všichni. Já jsem mu jen doplnil, že na každý nový zakázaný prostředek v laboratořích, vymyslí několik dalších, nebezpečějších. Mezinárodní olympijský výbor je mafie šlapající a plivající po myšlenkách olympismu.
  A co se týče hokeje, ať je klidně ve finále repríza Nagana. Ať Bach pukne vzteky.

 • Bety • 11. února 2018

  Myslím, že ten, kdo ztratil nejvíc jsou olympijské hry jako takové – ztratily zdání fair play, ztratily svou hodnotu, množství lidí, kteří si myslí, že sportovní výkony už nejsou to nejdůležitější stále roste – zlatá jsou špinavá politická rozhodnutí, stříbrná špinavé finanční zájmy, bronzová špinavá farmakologie… tak prostě k čemu jsou?
  Stojí pořádající státy neskutečné peníze a většinou ani nejsou rentabilní.
  Sportovci se všemi těmi reklamami vypadají jak prodejné děvky… I reprezentace států není v pořádku – jak může být, když nerozhodují sportovní výkony, ale to, co napíše nějaký byrokrat z bůhvíjak jmenované komise..
  Já na tyto OH kašlu a myslím, že zdaleka nejsem sama.

 • fajt • 11. února 2018

  dnešní vrcholový sport vede čumily k ještě větší pasivitě a hlubšímu konzumu, takže původní myšlenka OH je naprosto kaput, no a jestli si sportovci nechali sebrat své kolbiště a prostor, ve kterém chtěli ukázat světu, co je to vlastně sport a jak může být prospěšný a každému užitečný a přenechali to zcela chamtivcům, tak si v plné míře zaslouží, aby o jejich výkonech a kariéře rozhodovali různí chemici, bankéři, politici, šupáci a nakonec i umanuté presstitutky, líto mi jich vůbec není, ať si užijí pověst umělých celebritek, které bulvár vystavuje jako bizarní jednohubky a stroje na jakési podivné nelidské rekordy, mi jsou už stejně dávno odporní . ..)

 • fajt • 11. února 2018

  co vlastně udělá kapitalistický sport se sportovcem docela nechutně ukazuje příklad Jágr – ten borok taky neví kdy přestat a naprosto seriozně si myslí, že je polobůh, kolem kterého se točí i oskar. ..)

 • Botičky od Diora • 11. února 2018

  fajt napsal

  https://slobodnyvysielac.sk/2018/02/11/norski-astmatici-ziskali-uz-44-olympijskych-medaili-teraz-si-znovu-priviezli-6000-davok-preparatov-proti-astme/ – OH zrušit a vrcholový sport vystavit finanční dietě. ..)

  Zde stačí jen 2 slova:

  ASTMATIC GAMES

 • peter. • 11. února 2018

  Sergej Lavrov v interview o sankciách,dopingu,rozpade ZSSR aj o NATO…
  http://www.meras.cz/2018/02/sergej-lavrov.html