Diskuze k článku


 • fajt • 12. prosince 2015

  http://vistanews.ru/society/35257-v-lnr-v-rezultate-pokusheniya-ubit-lider-kazakov-pavel-dremov.html – a další mrtvý v hybridní válce ( už někdo vyšetřil vraždy Batmana a Mozgovoje a hlavně potrestal vrahy?? ), zatím co se jedna strana snaží o čistotu svých kroků, druhá bez pardonu morduje lidi, které jenom tak nepůjde nahradit…hodně smutné. ..)

  v tomto svém vstupu je Pjakin docela nasraný ( snad taky nemá pochybnosti o krocích svého vedení ), kamioňáci mohou pěkně pohonit Kreml ( jejich podpora v Moskvě u graždanin byla okolo 70 % ) a přitom na tom nejsou ve zdanění tak hrozně jako jejich západní kolegové ( palivo maj skoro grátis ), Turecko je obehraná písnička, která se sankcemi nikam neposune ( přitom sám Putim sankce považuje za neúčinné a v podstatě za záležitost, která se obrací proti původnímu záměru, o lidském rozměru nemluvě ), říká se, že západ probudil spícího medvěda, ale ten zase stojí proti krvavému Krakenovi, který je trochu z jiné divočiny, snad to nějak dopadne, ale neměli by bohatýři zapomenout, že Rusko by mohlo v krátké době už po druhé selhat a tohle selhání by bylo tuto zemí asi konečné. ..

 • Béda • 12. prosince 2015

  Kam klesly „Blitky“: http://www.blisty.cz/art/80182.html „Islámský stát“ není vyvolán islámem. Jde o generační revoltu narcistů a nihilistů – See more at: http://www.blisty.cz/art/80182.html#sthash.wxQkSEPo.dpuf

  Asi ti imámové, američtí instruktoři a štědří mecenáši ze Zálivu budou nějací teenageři.

 • hudryper • 12. prosince 2015

  V tomto poněkud monotématickém vystoupení Pjakin opakovaně a se zvyšujícím se důrazem varuje před akcemi zbohatlické věrchušky proti pomalu,ale stále důkladněji se utahujícímu systému kontroly nad spekulačními zdroji obohacování. Není se co divit,že tak trochu ztrácí nervy při pohledu na tradiční ignoranci „ruských bojarů“ vůči politice gosudara. Současná ruská věrchuška zná svět,vidí jej navíc očima prachatých turistů a nehodlá na svém občanském nadstandartu nic měnit k horšímu. Takže je Putin v obklíčení zvenčí i zevnitř. Je s podivem,jak
  se mu daří působit dojmem,jakoby vše fungovalo jako na drátcích. Pokud ale nezavede už brzo
  skutečně účinné tresty za obcházení stále se množících nepříjemných předpisů,povzbudí tím
  odpor proti své vládě. Pokud zavede,bude muset změnit „ruský kapitalismus“ na jakousi odrůdu
  socialismu,v němž podmínkou pro příslušnou pozici ve státě nebude stranická příslušnost,nýbrž
  za rozvalu SSSR nahrabané majetky a devizové prostředky. Prostě zřejmě bude v Rusku přijat
  hospodářský systém,který se bude hodně podobat dnešnímu ruskému vojenskoprůmyslovému
  komplexu a jen tak může dosahovat i jeho vynikajících výsledků. Opuštění volné směnitelnosti rublu přitom považuji za zcela nezbytnou podmínku k zamezení finančních útoků na rubl, na
  devizové rezervy a v neposlední řadě na masívní odliv valut z Ruska do západních bank. Prostě si Rusové podají žádost o devizový příslib a po jeho proplacení v rublech vycestují na dovolenou.

  A šmytec !

 • Béda • 12. prosince 2015

  Irena napsal

  http://politikus.ru/articles/65345-v-lunnoy-afere-ssha-postavlena-zhirnaya-tochka.html

  Tak to by byla NASA zralá na Oscara – za vědecko fantastický dokument.

 • peter. • 12. prosince 2015

  fajt napsal
  druhá bez pardonu morduje lidi, které jenom tak nepůjde nahradit…hodně smutné. ..)

  Je to táto strana ktorá riadi rusko.
  Odpoveď šéfa Sberbanky na návrh diskutéra zvýšiť kontrolu ľudu nad vládou:
  https://www.youtube.com/watch?v=tTToclL_4pM

 • Irena • 12. prosince 2015

  Béda napsal
  Tak to by byla NASA zralá na Oscara – za vědecko fantastický dokument.

  Ani bych neřekla. Pochybovačů se objevilo hned dost a dost.

 • orinoko • 12. prosince 2015

  Iran obsadil v Hormuzskem prulivu tri ostruvky. Ma na ne narok. A Oman nic nenamita. Problem bude mit emericky vopruz.

 • alexithymie • 12. prosince 2015

  Pánové, válka je o ekonomice-o její síle a možnostech-hmmm
  Řadu let -ti starší, samozřejmě-byli krmeni od Chruščova po Gorbačova krvavým Stalinem atc.
  Pomalu, ale jistě se blížíme k realitě toho co se nedá oddiskutovat a tím je „Stalinská „ekonomie“ či „ekonomika“ či „efektivita“ či atc.:
  http://cont.ws/post/162373
  na zamyšlení a hlavně zařazení do časového kontextu 1924-1945.
  Myslím, že bude nutné si podrobněji prohlédnout jeho spisy 1-13 (ty další už zatrhl Chruščov a samozřejmě i ti naši poskoci.
  A ta síla narůstajícího vlastenectví a toho navazujícího a postupně prostupujícího:
  „Putin prezident všech co milují vlast“
  To nám už setsakramentsky staletí schází,hmmm

 • fajt • 12. prosince 2015

  peter. napsal
  Je to táto strana ktorá riadi rusko.
  Odpoveď šéfa Sberbanky na návrh diskutérazvýšiť kontrolu ľudu nad vládou:
  https://www.youtube.com/watch?v=tTToclL_4pM

  zajímavá by byla odpověď Elvíry, na kterou se ruský bankster s láskou obracel a která tak moc pro Putina a pro CBRF ( kterou hlídá před ruským lidem ) udělala ( reakce by byla, ale na jiné fórum a ne na kavárnu ) – https://www.youtube.com/watch?v=2V5YAqwaI74 – zbývá ještě Givi ( ale z toho se prý podle netu stal úspěšný alkoholik, kdyby opravdu, tak se ani nedivím ) , ostatní to co nevidět asi taky položí, zůstanou asi jenom komanda oligarchů, kterým se zpátky pod jevrejce Kolomojského nebude chtít…je mi líto Stejskala a dalších, kteří v dobré víře přišli, pomohli a padli, opravdu nevím, jestli si to ti parchanti na hoře zaslouží, ale lidský život je už takový, vyhrávají kurwy a slušní plní hřbitovy. ..

 • M.C. • 12. prosince 2015

  Pjakin poněkud rozladěně působil, to je pravda, ke konci bylo vidět že je asi pěkně nachlazený, to člověku taky na náladě nepřidá.
  Podstata jeho vystoupení zase zřejmě nepřidala na náladě analytikům neokonzerv.
  Je totiž zřetelné, že Pjakin a týmy lidí jako on, čtou záměry protivníka jako noviny, dokáží je předpovídat a navrhovat různá preventivní opatření.
  Důkladně analyzovali slabé a silné stránky vlastní i ostatních hráčů a prokombinovali různé možnosti.
  Neokonzervy se odkopávají stále víc. Podraz na iráckou šíitskou vládu, kterou samy nechaly instalovat po svržení sunnity Husajna si budou všichni zúčastnění pamatovat a až bude nevyhnutelné zvolit stranu, vzpomenou si.
  Putin je prý moc měkký – cha cha, ani bych neřekl, po posledním raketovém útoku na islamisty utrousil na mikrofony poznámku, že doufá, že nebude třeba osadit rakety jadernými hlavicemi. Jakou silnější hrozbu by jste chtěli slyšet, gaučoví vojevůdci, než je hrozba jaderným úderem??
  Slyšeli Turci o věcičce, přezdívané podle anglické zkratky FOAB ,,Otec všech bomb“?? Účinek jako menší jaderná hlavice, jenom bez toho zamoření.
  Z chimérické stotisícové armády prý 90 tisíc postaví Saudové… to si dovedu představit, jak to bude vypadat.
  V podmínkách, kdy protivník dokáže efektivně uplatňovat vzdušnou nadvládu je jakékoliv seskupování lidí a techniky naprostou hloupostí. Poušť na Arabském poloostrově je ideálním místem pro nasazení velkých vakuových bomb.
  Rusové si určitě dobře pamatují, jak vypadala válka v létě 41 pod vzdušnou nadvládou luftwaffe. Bez vzdušného průzkumu a krytí nedokázaly ani početnější a lépe vyzbrojené sovětské tankové jednotky efektivně zasáhnout proti pronikajícím německým kolonám a byly ze vzduchu ničeny a směry jejich pohybů byly včas hlášeny velení.

 • fajt • 12. prosince 2015

  utopistická kavárna – rusové dělají přesně to, co američané ( trochu razantněji, mají ve zkouškách svých zbraní a taktiky co dohánět ), tedy likvidují pěšáky a chudáky, do skutečných parchantů se jim reálně nechce – spíše takhle ten deal nebyl postaven. ..)

 • hudryper • 12. prosince 2015

  fajt napsal
  Odpoveď šéfa Sberbanky na návrh diskutérazvýšiť kontrolu ľudu nad vládou:
  https://www.youtube.com/watch?v=tTToclL_4pM

  Na druhé straně Fajte, není nad upřímnost ! O tom,že v Rusku v souladu s jeho stále větší vojenskou angažovaností a zejména nezbytnosti se efektivně bránit a nakonec ubránit, že půjde o
  návrat do minulosti co do návratu discipliny,kontroly a limitování podnikatelských aktivit, není
  podle mého názoru vyhnutí. Budou k tomu donucení vnějším tlakem i ignorancí těch,co si zvykli na velké prachy a touží po zvyšování své osobní moci. Řeč toho bankstera ze Sberbank není v Rusku něčím překvapivým. Je stejný,jako byl i v dobách SSSR neveřejně pěstován ve vyšších partajních kruzích.Už delší dobu si myslím,že se zostřováním situace ve světě dojde ke stalinizaci Putina. Jen za těchto okolností může Rusko přežít a zvítězit ve válce ,která mu bude vnucena.

 • M.C. • 12. prosince 2015

  No, některé Pjakinovy odkazy, zejména na dění v době druhé světové jsou silně poplatné tehdejší bolševické propagandě, například vyprávění o spolupráci Armii Krajovej s gestapem, to je pěkná ptákovina.
  AK bojovala proti Němcům dosti tvrdě, nebýt toho, že velitel varšavské oblasti generál Bor-Komorowski zvoral načasování začátku varšavského povstání a na to konto mnoho jejich bojovníků padlo a střed Varšavy Němci prakticky zničili, mohlo to po válce vypadat v Polsku jinak.

 • fajt • 13. prosince 2015

  hudryper napsal
  hudryper

  čím déle to na ruské stepi pozoruji, tím méně chyb vidím, spíše dokonalé plnění NWO plánu daného jasným pověřením, neotřelá efektivita přenesené působnosti s celou tou podvodnou a manipulativní krásou. ..)

 • Starý doktor • 13. prosince 2015

  alexithymie napsal

  Pánové, válka je o ekonomice-o její síle a možnostech-hmmm
  Řadu let -ti starší, samozřejmě-byli krmeni od Chruščova po Gorbačova krvavým Stalinem atc.
  Pomalu, ale jistě se blížíme k realitě toho co se nedá oddiskutovat a tím je „Stalinská „ekonomie“ či „ekonomika“ či „efektivita“ či atc.:
  http://cont.ws/post/162373
  na zamyšlení a hlavně zařazení do časového kontextu 1924-1945.
  Myslím, že bude nutné si podrobněji prohlédnout jeho spisy 1-13 (ty další už zatrhl Chruščov a samozřejmě i ti naši poskoci.
  A ta síla narůstajícího vlastenectví a toho navazujícího a postupně prostupujícího:
  „Putin prezident všech co milují vlast“
  To nám už setsakramentsky staletí schází,hmmm

  Díky za odkaz na velmi zajímavý článek Сталинская экономика — это не экономика СССР ke knize VJ Katasonova „Ekonomika Stalina“. Jeho originál je zde http://derzhava.today/ekonomika-stalina.
  Článek ukazuje na rozdíly které vedly k impozantním úspěchům stalinské ekonomiky které dosud mnozí považují za „science fiction“.
  Pod článkem lze tuto knihu stáhnout v pdf formátu.
  Domnívám se, že by alepoň některé její části stály za překlad neboť toto téma je dnes čím dál tím živější….

 • Starý doktor • 13. prosince 2015

  M.C. napsal

  No, některé Pjakinovy odkazy, zejména na dění v době druhé světové jsou silně poplatné tehdejší bolševické propagandě, například vyprávění o spolupráci Armii Krajovej s gestapem, to je pěkná ptákovina.
  AK bojovala proti Němcům dosti tvrdě, nebýt toho, že velitel varšavské oblasti generál Bor-Komorowski zvoral načasování začátku varšavského povstání a na to konto mnoho jejich bojovníků padlo a střed Varšavy Němci prakticky zničili, mohlo to po válce vypadat v Polsku jinak.

  Myslím, že k negativnímu hodnocení AK a jejího velitele generála Bora-Komorowského má Pjakin dost důvodů. Jeden lze nalézt generálem Fajtlem zpracované rukopisné pozůstalosti pana Richarda Zdráhaly a uvedené v knize Válčil jsem v poušti v níž můžeme nahlédnout do válečných osudů jednoho z našich spoluobčanů, který bojoval se Svobodnými Francouzi v Africe a byl zajat po dobytí Bi’r Hakimu (nebo foneticky Bi’r Hakejmu) v létě 1942 a který posléze skončil jako zajatec v pevnosti Colditz u Drážďan, kam obvykle byli umísťováni zajatci, kteří se pokoušeli opakovaně o útěk.

  To co si pan Richard Zdráhala si do svého deníku zapsal uvedu níže v plné citaci.
  Uvedeno zde – http://blisty.cz/art/35693.html

 • Starý doktor • 13. prosince 2015

  „V září přijela do tábora skupina polských důstojníků, kteří byli zajati při potlačení varšavského povstání, v čele s velitelem povstání Bor-Komorowským. Byli špinaví, vyhublí a oblečeni v hadrech.
  Snažili jsme se jim pomoci, jak jen jsme mohli. Mýdlem, prádlem, čajem a cigaretami. Chaloupka přinesl letecké kalhoty pro generála Bor-Komorowského. Když přišel do místnosti, nikoho tam nenašel. Když se vracel, potkal mě. Požádal mě, abych kalhoty generálovi předal, až se vrátí.

  Šel jsem nejdříve do francouzského oddělení a potom zpět ke generálovi. Když jsem vstoupil do pokoje, byl tam sice polský generál, ale nějaký jiný.

  Představil jsem se a sdělil účel návštěvy. Na to mi generál Śmirciewski, tak nějak podobně znělo jeho jméno, odsekl, ať si mu dám ty kalhoty sám. Bylo mi, jako by mě někdo polil studenou vodou. Otočil jsem se a vyšel ven.

  Na dvoře jsem potkal kapitána Adamowského, pobočníka generála Bor-Komorowského. Stěžoval jsem si mu …

  Vysvětlil mi, že generálové spolu nemluví. Němci je ubytovali dohromady, protože snad o tom nevěděli, anebo právě proto.

  Generál Bor-Komorowski odsoudil totiž generála Śmierciewského za povstání k trestu smrti proto, že vyjednával přes jeho zákaz se sovětskými důstojníky o pomoci. Dále mi řekl, že generál Śmierciewski obviňuje generála Bor-Komorowského, že dal zastřelit sovětské důstojníky, kteří přišli z protějšího břehu Visly, z předměstí Pragy dojednat pomoc varšavskému povstání.

  To byl silný „tabák“ i pro mě, neboť na světnici českých letců jsem se dozvěděl, že pozvali generála Bor-Komorowského na jídlo u stolu, což v táboře představovalo velkou poctu, i když nebylo mnoho k nabídnutí. Považoval jsem za svou povinnost informovat o všem české letce, aby věděli na čem jsou.

 • Starý doktor • 13. prosince 2015

  Dohodli se, že generála požádají, aby se k celé záležitosti vyjádřil.

  Když přišel generál Bor-Komorowski k obědu …

  Jakmile oběd skončil, položil štábní kapitán Bušina generálovi několik otázek. Předně, co je pravdy na tom, že dal odsoudit k trestu smrti generála Śmierciewského.

  Generál Bor-Komorowski na to klidně odpověděl, že to pravda je, protože generál Śmierciewski přes zákaz polské vlády z Londýna vyjednával se sovětským velením. Ale obvinění, že dal rozkaz k zastřelení sovětských důstojníků, kategoricky odmítl. To prý provedla Armija Krajowa, on sám k tomu nikdy žádný rozkaz nedal.“

  – See more at: http://blisty.cz/art/35693.html#sthash.5OUyn720.dpuf

 • Irena • 13. prosince 2015

  M.C. napsal
  poplatné tehdejší bolševické propagandě, například vyprávění o spolupráci Armii Krajovej s gestapem,

  Víte to zní velice sebevědomě. Vzhledem k tomu, že ti „bolševici“ museli vybojovat i naši svobodu, si myslím, že asi měli daleko víc informací o tom, co a jak kde probíhalo a s kým a jak museli válčit. Proč by tedy jejich náhled na věc měl být propagandou a ne pravdou? Proto, že to nesedí s informacemi, kterými krmili vás? Mě ve škole také neučili, že Poláci společně s Němci obsazovali naše pohraničí, přesto je to fakt.

 • M.C. • 14. prosince 2015

  Irena napsal
  Víte to zní velice sebevědomě. Vzhledem k tomu, že ti „bolševici“ museli vybojovat i naši svobodu, si myslím, že asi měli daleko víc informací o tom, co a jak kde probíhalo a s kým a jak museli válčit. Proč by tedy jejich náhled na věc měl být propagandou a ne pravdou? Proto, že to nesedí s informacemi, kterými krmili vás? Mě ve škole také neučili, že Poláci společně s Němci obsazovali naše pohraničí, přesto je to fakt.

  Do té knížky se podívám, mám ji doma.
  Nemíchejme dohromady dvě různé věci.
  Jedna věc je mít informace, druhá pouštět je ven. O tom, že na sovětské straně byly podrobné informace o tom co se děje není pochyb, viz známý případ s plánem Citadela, který se dostal ke Stalinovi dříve než ke generálům, kteří ho měli provést.

  Druhá věc je v jakém světle jsou lidé a události prezentováni navenek.
  Oficiální sovětská historie druhé světové je nacpána obrovským množstvím nesmyslů a zkreslujících údajů. To je téma na několik knih. U ostatních stran to není lepší.

  Mě právě krmili tou bolševickou propagandou, je mi něco přes 40 let. A už jako 12-tiletému klukovi mi to připadalo nelogické a až po deseti letech jsem se dostal k lepším informacím.

  Jeden příklad za všechny – generál A.A. Vlasov. Jeden z nejschopnějších generálů, v době kdy velel 99. divizi, byla tato vyhodnocena jako vůbec nejlepší v celé DRRA.
  V létě 1941 v době všeobecného ústupu a zmatku dokázal s 37. armádou bránit Kyjev 73 dní, po prolomení fronty jinde a obklíčení Kyjeva se probil z obklíčení, byl jmenován velitelem 20. armády na SZ přístupu k Moskvě a za vynikající výsledky byl vyznamenán a povýšen. Později dostal osobně od Stalina ,,nemožný úkol“ vyprostit z obklíčení 2. údernou armádu Volchovského frontu, která jako jediná dokázala provést průlom německých linií do hloubky a kvůli tomu, že sousední armády to nezvládly, byl průlom obklíčen a zničen. Vlasov se svým zástupcem a hospodyní se dlouho skrývali v lesích, až je jeden vesničan udal Němcům. Čili dostal se do průšvihu za který nemohl a zůstal v něm.
  Toto všechno bylo smazáno a zapomenuto, protože se následně v zajetí snažil se střídavým úspěchem zřídit ruské národní jednotky. Dopadlo to jak to dopadlo.

 • Béda • 14. prosince 2015

  M.C.

  Vlasov přeběhl k nepříteli – (a pak, když šlo do tenkých chtěl si napravit reputaci – ale to lze velice těžko) to se zdá být neoddiskutovatelné. Tady příklad z opačné strany (Jakov Stalin): http://novysmer.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=265:stalinovy-dti&catid=39:historie&Itemid=50

 • Sio • 14. prosince 2015

  alexithymie napsal

  Pánové, válka je o ekonomice-o její síle a možnostech-hmmm
  Řadu let -ti starší, samozřejmě-byli krmeni od Chruščova po Gorbačova krvavým Stalinem atc.
  Pomalu, ale jistě se blížíme k realitě toho co se nedá oddiskutovat a tím je „Stalinská „ekonomie“ či „ekonomika“ či „efektivita“ či atc.:
  http://cont.ws/post/162373
  na zamyšlení a hlavně zařazení do časového kontextu 1924-1945.
  Myslím, že bude nutné si podrobněji prohlédnout jeho spisy 1-13 (ty další už zatrhl Chruščov a samozřejmě i ti naši poskoci.
  A ta síla narůstajícího vlastenectví a toho navazujícího a postupně prostupujícího:
  „Putin prezident všech co milují vlast“
  To nám už setsakramentsky staletí schází,hmmm

  A tohle vypadá zajímavě! Trošku jsem zapátral, kdo by chtěl, Kasatonova kniha ke stažení zde:
  https://vk.com/doc203683449_310508874?hash=e110af963da3dbdb3c&dl=f492c27d178f491d8d
  Kdo neví jak, nahoře v pravo je „tlačítko“ – „Download document“.

 • Irena • 14. prosince 2015

  M.C. napsal
  Mě právě krmili tou bolševickou propagandou, je mi něco přes 40 let

  To je zajímavé, že vám při tom krmení nezdělili, že přes 130 tisíc těch zatracených bolševiků tu zemřelo při osvobozování vašich předků. Jestli při tom ten či onen generál byl zrádce nebo hrdina, byl schopnější či méně schopný nehraje roli. Je to irelevantní. Pro mě tedy ano. Doufám, že vás teď řádně krmí tou správnou buržoazní propagandou, a že vám chutná.

 • zajoch • 14. prosince 2015

  Vážený M.C., pokud jste chtěl podpořit svoji teorii o bolševické propagandě, potom jste volil ne právě vhodný příklad, na kterém tuto podle vás scestnou propagandu demonstrujete. Generál Vlasov sice byl velmi schopný vojenský velitel, který se osvědčil příkladně ještě před druhou SV v Číně. Ve válce měl sice smůlu, že se dostal do nacistického zajetí, ovšem v něm byl Němcům prospěšný a měl snahu přispět ke změnám v SSSR. V zajetí organizoval ruské dobrovolnické sbory určené k bojům pod německým velením a v každém případě proti Sovětskému svazu. Však si jej také Němci doslova předcházeli a nasazovali mu k ruce umírněné a inteligentná nacisty. Jeho akce v Praze byly, tak jak píše Béda, snahou o záchranu reputace, když viděl, že Německo prohrálo. Zřejmě máte informace z jiných zdrojů, ty moje jsou od českého autora, historika Karla Richtera a jeho publikace Osudový omyl generála Vlasova. Četla jsem i jiné materiály o Vlasovovi, ale tato kniha mi připadala nejpodrobnější.
  Jenom by mě zajímalo, jak dokážete posoudit, která propaganda je ta správná a která je ta špatná. Špatná jen proto, že ji nazýváte dehonestujícím slovem bolševická? Co to znamená bolševická? Můžete to nějak definovat, nebo alespoň přiblížit?
  Možná jste byl jako dvanáctiletý chlapec geniální, když jste dokázal odhadovat nelogičnost „bolševické propagandy“. To jste musel mít v tom věku skutečně široký politický rozhled.

 • Sio • 14. prosince 2015

  Irena napsal
  Víte to zní velice sebevědomě. Vzhledem k tomu, že ti „bolševici“ museli vybojovat i naši svobodu, si myslím, že asi měli daleko víc informací o tom, co a jak kde probíhalo a s kým a jak museli válčit. Proč by tedy jejich náhled na věc měl být propagandou a ne pravdou? Proto, že to nesedí s informacemi, kterými krmili vás? Mě ve škole také neučili, že Poláci společně s Němci obsazovali naše pohraničí, přesto je to fakt.

  Mě to učili, asi jsem starší a navíc z Ostravska, tam se to stejně ví.

 • Béda • 14. prosince 2015

  VALENTIN KATASONOV http://www.noveslovo.sk/c/21_decembra_moze_svetovy_financny_poriadok_definitivne_padnut

  Svet vstupuje do fázy chaosu. Ešte nedávno sa hovorilo o tom, že USA zvolili smer vytvorenia „riadeného chaosu“ vo svete. Udalosti na Blízkom a Strednom východe rozptýlili ilúziu toho, že iniciátor chaosu ho môže riadiť. Taký istý neovládateľný chaos môže vzniknúť v medzinárodných financiách. Iniciátorom neovládateľného finančného chaosu sú opäť USA a detonátorom procesu sa zrejme stane trojmiliardový ukrajinský dlh Rusku…

 • Sio • 14. prosince 2015

  Chápu, že generál Vlasov byl ke spolupráci donucen okolnostmi. Ale tady si bohužel, vzhledem k jeho postavení a hodnosti myslím, že se neměl právo dovolit to, co řadový voják. Generálové mají ve válce různá privilegia. A ta jsou vyvážena tím, že v podobné situaci mají povinnost prohnat si hlavou kulku. Jakékoli jiné jednání je u nich neomluvitelné.

 • M.C. • 14. prosince 2015

  Já jsem Vlasova zvolil úmyslně, jako ukázkový případ člověka, který nebyl klasickým hrdinou bez bázně a hany a kterého semlely okolnosti. Chtěl jsem na něm demonstrovat právě černobílost a schématičnost propagandy, která kvůli chybě v pozdějším období zatratila a vymazala z dějin i velký kus dobré práce, kterou předtím udělal. On sám je téma na článek, nebo spíše knihu.
  Ten článek o Jakovu Džugašvilim je kromě základní faktografie a zápisu z výslechů taky vycucaný z prstu propagandou. Jakov Džugašvili nebyl žádný dobrovolník, byl to normální aktivní důstojník, velitel dělostřelecké baterie.
  Taky se dostal do zajetí bez vlastního zavinění. To že se nehrbil, neprosil a nechtěl spolupracovat, uvádějí i Němci. Netroufám si přímo tvrdit, že historka o péči polských důstojníků o něj je vymyšlená, ale při známé všeobecné averzi a událostem z roku 1939 mi nepřijde moc pravděpodobná.
  Pokud se mě týče, ve dvanácti letech jsem měl na svůj věk určitě nadprůměrně rozsáhlé znalosti problematiky, rozšiřuju a prohlubuju si je dodnes. Jestli jsem byl geniální dítě nevím, nikdo to nezkoumal. Už tehdy jsem nechápal, jak je možné, že při takové početní a materiální převaze mohla DRRA utrpět tak strašlivé porážky.
  Pokud o tom chcete diskutovat podrobněji, založme si na to zvláštní článek, klidně ho napíšu, a diskutujme.
  Předpokládám, že účastníci diskuse znají význam pojmu bolševik, nebo si ho umí alespoň vyhledat. Kolik bolševiků bylo mezi vojáky osvobozujícími RČS by se dalo určitě z archivů spočítat, kolik jich na našem území padlo taky, ale mezi celkem 136 tisíci padlými vojáky DRRA jich 130 tisíc určitě nebylo.
  Rusové a ostatní národy SSSR byly obětí bolševismu, ne jeho nositeli.
  Buržoazní propagandou mě teď krmí o sto šest, nechutná mi.

 • alexithymie • 15. prosince 2015

  ….Rusové a ostatní národy SSSR byly obětí bolševismu, ne jeho nositeli.
  Buržoazní propagandou mě teď krmí o sto šest, nechutná mi.

  Musím konstatovat, že se předřečník rozepsal tak divoce, že v závěru svým myšlenkovým pochodům dal přímo „třešničku na dortu“. Viz. výše od něj opsaná věta.
  Chtěl bych mu doporučit k přečtení k přečtení jednu ne příliš dlouhou stať (pokud ovšem najde tu sílu překonat v sobě jistou zatvrzelost nebo snad ještě lépe jistotu, že té propagandy tohoto typu má dost) – Stalin,sebrané spisy č.13 str.275-294:
  1.Průběh hospodářské krize v kapitalistických zemích-str.275-281
  (zde obzvláště zvýšit pozornost k tabulkám!)
  2.Zostření politické situace v kapitalistických zemích-str.281-288
  3.Vztahy mezi SSSR a kapitalistickými státy-str-288-294
  Pozn. trochu to oprášit a doplnit to novější terminologií a provést „komparácio“ se současnou situací a dát tomu všemu tu potřebnou nálepku. (viz.Kasatonov).

 • M.C. • 16. prosince 2015

  Alexthymie:
  Stalin,sebrané spisy č.13 str.275-294:
  Nebyl by odkaz?
  Tohle se asi bude v běžné knihovně blbě shánět a žádnou větší odbornou knihovnu, kde by to mohlo být nemám po ruce.
  Nevím ani ve svém okolí o nikom, kdo by tento druh literatury vlastnil.

 • alexithymie • 16. prosince 2015

  M.C. napsal

  Alexthymie:
  Stalin,sebrané spisy č.13 str.275-294:
  Nebyl by odkaz?
  Tohle se asi bude v běžné knihovně blbě shánět a žádnou větší odbornou knihovnu, kde by to mohlo být nemám po ruce.
  Nevím ani ve svém okolí o nikom, kdo by tento druh literatury vlastnil.

  Jak je výše uvedeno, trochu jsem diskusi na toto téma rozvířil, neboť jsem si opatřil v pdf.knihu Kasatonova-trochu jsem ji prolistoval – mnohé mě zaujalo a hodil to do placu. Sio to uchopil – což jsem kvitoval a otevřel k tomu diskusi, což je dobře. Myslím, že to mnohým – samozřejmě nikoli těm zabedněným otevře oči a půjdou tak k „pramenům“ i když i ty bývají v otazníku.
  -to co jsem uvedl vlastním-něco jsem zdědil po otci, mnoho jsem to posbíral ve sběrných surovinách.
  Na internetu jsem k této věci vesměs našel převyprávěné a to obvykle je o ničem (nejvíce samozřejmě toho o jeho krvavosti, hlouposti a podobné bláboly a na druhé straně o jeho „BOŽSKÝCH“ schopnostech – takže zase blábol. Takže ty knihy i jednotlivé sjezdy a další od něho co vycházelo v letech 1949-1953 mám a je to zajímavé počteni-i ke studování a hlavně ke srovnávání.
  Z těchto důvodů žádné odkazy kromě těch co fyzicky vlastním neznám.