Diskuze k článku


 • hudryper • 13. března 2016

  Vyslechl jsem si ho už v pátek a poté doporučil totéž jedné známé,spisovatelce v zahraničí. To proto, že jsem se musel i přes vážnost probíraných témat občas i usmát. Její reakce mne vůbec nepřekvapila . Zde je :
  „Vcera jsem se divala na Pjakina, tak doopravdy se odkryl. Nejvice se svym komentarem o tom, jak si Cechoslovaci vybrali sovetskou cestu. Ani ho nenapadlo zminit unorovy majdan, tenkrat sponzorovany z Moskvy a to, co po nem nasledovalo, tak podobne dnesnim udalostem na Ukrajine, velmi podobne imperialni motivaci Američanů. Dalsi argument o zidech je take znacne otrepany. Demagogicky zapomel dodat, ze je jich i v Rusku jak naseto a co z toho tedy vyplyva? O jeho jesitnosti ani nemluve v reakci na dotaz posluchače,zda chápe rozdíl mezi primeri versus mir. “
  Historika Pjakina překvapivě hodně zajímá osud Československa ve 20.století a snad proto,zdá se, ho používá k demonstraci svých tézí. Jeho podobenství ale stojí na nepřijatelném zjednodušování
  ve tvaru novinářských ,ruské straně propagandisticky stranících klišátek. Tentokrát ale prvně pojmenoval GP jinak než dosud. Ano, jen tak dávají téze o prediktorech potřebný smysl.

 • peter. • 13. března 2016

  hudryper napsal
  Vyslechl jsem si ho už v pátek

  p.hudryper:
  Aj ja som si to pozrel na Leva-Nete hneď,ako sa to tam objavilo.Tentokrát poruším svoj záväzok,že sa k Pjakinovi nebudem vyjadrovať,lebo ma zaujala pasáž,v ktorej hovorí o tv súboji medzi Žirinovským a Starikovom.Kým Žirinovskij je v mojich očiach populistický pajác,ktorý si zabezpečuje stabilný elektorát často veľkohubými vyhláseniami o sile Ruska a ostro sa vymedzuje proti stalinizmu,tak Starikov Stalina obhajuje a ostáva aj patrioto.Pjakin mu to síce priznáva,ale bez akéhokoľvek dôkazu ho nepriamo podozrieva z toho,že podporuje Antmajdan popa Gapona smerujúci k zvrhnutiu Putina.Obviňuje ho aj z „ungerizmu“,čo je slovo odvodené od mena a názorov na vládnutie,tohoto pána:
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Roman_Fjodorovi%C4%8D_Ungern_von_Sternberg
  Sám Pjakin charakterizuje „ungerizmus“(správnejšie -ungernizmus) takto:cit.“Práve vodca vie najlepšie, v čom spočíva blaho pre ľud a keďže vodca berie na seba celú zodpovednosť za riadenie,tak má právo aj na používanie akokýchkoľvek tvrdých opatrení proti ľudu“kon.cit.
  Ja,aj keď som oboznámený s názormi Starikova len z toho,čo je na internete si aj tak trúfam prehlásiť,že Pjakin je v tomto názore na Starikova úplne vedľa.Napokon sa ani neodvážil obviniť ho priamo.Pjakin je jednoznačne obhajcom Stalin podobne ako Starikov,Fursov a kopa iných Putinovcov.Ale ako si potom vysvetliť toto ? :
  http://patriot-su-rf.ru/blog/43095516516/Neskolko-voprosov-k-Marii-Zaharovoy,-kotoraya-reshila-osudit-Gen
  Ja si občas púšťam aj Pjakina z rokov 2014 a 2015.A prichádzam na zaujímavé názorové posuny .Napr.v tomto diele :
  http://cs.ynterview.com/rozhovory/valerij-v-pjakin-otazky-a-odpovedi-ze-dne-30-3-2015
  Tu vyslovuje zaujímavý názor na udalosti v ČSSR v r.1968.A veľmi pozitívne hodnotí Strelkova-

 • peter. • 13. března 2016

  pokr.
  Oceňuje jeho vojenské schopnosti a tvrdí o ňom,že dva krát prekazil Sojeným štátom pokus o zatiahnutie Ruska do vojny.Vtedy Strelkov-hrdina,dnes Strelkov-ľudský odpad.U Pjakina sa niekedy oplatí konfrontovať ho s jeho staršími
  hodnoteniami a vyjadreniami.

 • orinoko • 13. března 2016

  Nedivim se, ze bezne Pjakina nesleduji. Je to vzdycky dlouhe. Ale tentokrat celkem vyzivne.
  Tak predevsim k soudruzce spisovatelce , jez je zminena v prvnim prispevku.
  V prvnich volbach po Druhe svetove valce dalo ceskoslovenske obyvatelstvo hlasy komunistum naprosto dobrovolne a zcela urcite pod dojmem, ze Sovetsky svaz je alternativa ke vsem CembrLEJNUM, Dala di ERUM a podobne svoloci.
  Unor 1948 byl logickym nasledkem narustajiciho napeti mezi sferami vlivu vitezu nad Nemeckem. Nemecko si jebe svuj vlastni UNOR dodnes.

  Pjakin tentokrat pouzival daleko mene svych zabehnutych klise, a vice mluvil konkretne. Syrie a Halic si dneska stoji neuveritelne paralelne, byt nekde v jinem gardu. Donbas-Kurdove.
  Tusene se uz neplizi, ale naopak vykoplo dvere.
  Turecku preji jedine: Nemilosrdnou balkanizaci jednou provzdy. A zpetny zabor uzemi , ktere Syrii kdysi patrilo. Jde o oblast nad Lattakii.
  A Erdargona na kandelabru. Tam mu to bude historicky sluset.

 • Martin (už bez taky m) • 13. března 2016

  Na tohoto Pjakina jsem si jej udělal.
  Je velmi dobrý. Připomínání vzdělávání v poslední č. je důležité, ovšem všichni ho nemusí pochopit. Jeho vysvětlení situace a pozice Turecka a Erdogana víceméně sdílím- ne nekriticky přejímám, ale (za sebe) víceméně sdílím.
  Nepřesnosti k jeho hodnocení role E. Beneše lze ve výsledku prominout. Trendy popisuje správně. Dtto Minsk, a „zastavení palby a jednání s vybranými“ v Sýrii. Význam obou opakovaně vysvětluje, a není jeho chybou pokud je hned nepochopíme. Vyjádření vedení MZV a prezidenta RF o tom, že domácí problémy si musí řešit a vyřešit sami domácí obyvatelé nejsou klišé, nýbrž velmi blízko tomu čemu lze říkat pravda, skutečnost, atd.
  Není to nějakém souhlasu s vražděním povstaleckých velitelů, ani o roli „zvráceném chápání“ významu konkrétních osobností v konkrétní době, je to o onom porozumění konceptuálnímu řízení, resp. jeho části – bezstrukturnímu řízení. Trefně říká, že znalost událostí ještě není o chápání jejich významu.
  Správně uvádí, že snaží /a snažit se mají/ svým způsobem ve svém zájmu všichni -a výsledek tedy nebude jednoznačný.
  Za věty o nutnosti aktivního prosazování vlastních zájmů a potřeb, za odmítání poraženectví stejně jako „odmítání dárečků Dědy Mráze“ – věc řešícího za nás, v našem zastoupení (parafrázuji) zasluhuje pochválit.
  Pjakinova vystoupení jsou sice zdánlivě jen komentáři, vysvětlování a odpověďmi na otázky, ale každé je ve vztahu k aktuálním událostem UCELENOU VÝPOVĚDÍ založenou na chápání řídících procesů v globálním měřítku, a dlouhodobě aktivně budované pozici.
  Dělá pro RF důležitou, dobrou práci. Ač samozřejmě musí využívat i propagandistická vyjádření, prvky a postupy, tak pro mne osobně rozhodně není propagandistou. Kdo si pamatuje souvislosti jeho vyjádření, pro toho není korouhvičkou.

 • Martin (už bez taky m) • 13. března 2016

  Schází mi tam dvě úvodní věty:
  Omezené možnosti.
  Málo času, hodně práce.
  Ale…

 • Sio • 13. března 2016

  Pjakin se nepřesností samozřejmě dopouští. Také jsem si všiml toho popisu dějů v ČSR po válce. Pak jsem o tom uvažoval. Sedí na to i to, co zmínil orinoko. V roce 1947 byly bezesporu svobodné volby a únor je jejich následkem. Takže zpět k Pjakinovi a jeho chybám, kdo nic nedělá, nic nepokazí. Šlo mu především o demonstraci procesu legalizace moci skrze prezidenta, který se vrátí z exilu a pak legálně převezme moc někdo jiný.
  Já taky nežeru všechno, co řekne. Ale dokáže vždy přijít s něčím zajímavým.

 • alexithymie • 13. března 2016

  Trochu musím přidat do mlýna.
  hudryper • 13. Březen 2016
  ….„Vcera jsem se divala na Pjakina, tak doopravdy se odkryl. Nejvice se svym komentarem o tom, jak si Cechoslovaci vybrali sovetskou cestu. Ani ho nenapadlo zminit unorovy majdan, tenkrat sponzorovany z Moskvy a to, co po nem nasledovalo, tak podobne dnesnim udalostem na Ukrajine, velmi podobne imperialni motivaci Američanů.
  reakce:
  Výše uvedené je typickým projevem „demagogického rétora“ . Orinoko už níže správně reagoval, když uvedl, že tuto skutečnost je nezbytné dát do souvislostí s volbami v ČR včetně situací a náladami v ČR po II.sv.válce.
  Skutečnost svým „stylem“ :-))) správně okomentoval Orinoko:
  V prvnich volbach po Druhe svetove valce dalo ceskoslovenske obyvatelstvo hlasy komunistum naprosto dobrovolne a zcela urcite pod dojmem, ze Sovetsky svaz je alternativa ke vsem CembrLEJNUM, Dala di ERUM a podobne svoloci.
  peter. • 13. Březen 2016
  Peter, trochu jsi mě zaskočil se svojí charakteristikou:
  Tentokrát poruším svoj záväzok,že sa k Pjakinovi nebudem vyjadrovať,lebo ma zaujala pasáž,v ktorej hovorí o tv súboji medzi Žirinovským a Starikovom.Kým Žirinovskij je v mojich očiach populistický pajác,ktorý si zabezpečuje stabilný elektorát často veľkohubými vyhláseniami o sile Ruska a ostro sa vymedzuje proti stalinizmu,tak Starikov Stalina obhajuje a ostáva aj patrioto.Pjakin mu to síce priznáva,ale bez akéhokoľvek dôkazu ho nepriamo podozrieva z toho,že podporuje Antmajdan popa Gapona smerujúci k zvrhnutiu Putina.Obviňuje ho aj z „ungerizmu“
  Pjakinovi je zcela zjevná role Žirinovského (včetně jeho týmu), že se jedná o neoliberálního dacana, který je zakryt vlajkou velkoruského patriota a že Starikov je ten kdo kope za Rusko a jeho záchranu včetně správných pohledů na historické souvislosti vývoje Ruska-pokr

 • alexithymie • 13. března 2016

  pokr.
  SSSR i období po Gorbačovovi.
  Zcela zjevně Pjakin říká, že tým Starikova byl špatně připraven na diskusi v TV studiu a tedy na veřejné vystoupení ori diváky. Jejich příprava by byla dobrá tak na setkání historiků, ale nikoli pro sledování běžnými občany.
  Situaci bych přirovnal k českému demagogickému rétorovi Kalouskovi v pořadu Jílkové (upozorňuji, že ten pořad nesleduji, ale chtěl jsem slyšet co tam produkovala věhlasná brněnská učitelka). Tam Kalousek provedl srovnání referenda na Krymu s událostmí v ČR před mnichovem. Kalousek říká-volně cituji, jak by se vám líbilo, když 95 % občanů chtělo přičlenit k říši a tak by Morava byla přičleněna k říši. Že se tehdy nejednalo o referendum, že tehdy probíhaly volby, že těch 95 % občanů byli sudetští němci a že přičlenění k říši bylo v programu henleinovců atd. o tom se nám pan Kalousek nějak opomněl zmínit a to vše je navíc posíleno potleskem přísedících diváků – to je ta „pravá“ propaganda k lidu prostému.
  A ještě k jednomu Peter:
  Oceňuje jeho vojenské schopnosti a tvrdí o ňom,že dva krát prekazil Sojeným štátom pokus o zatiahnutie Ruska do vojny.Vtedy Strelkov-hrdina,dnes Strelkov-ľudský odpad.U Pjakina sa niekedy oplatí konfrontovať ho s jeho staršími
  hodnoteniami a vyjadreniami.

  Opět do je třeba dávat do souvislostí v časové přímce. Obdobná situace je když Pjakin hodnotí Kadyrova.
  U Strelkova byla naplněna jeho role v časovém horizontu. Pokud by pochopil, a v to věřím, že na rozdíl od Strelkova chápe Kadyrov, že jsou pěšáci a že do rolí vyšších stupňů řídících struktur buď nedorostli nebo toho nejsou schopni.
  U Strelkova k tomu pochopení nedošlo a proto u Pjakina došlo ke změně pohledu na Strelkova. U Kadyrova nám to ukáže čas, i když tu roli pěšáka Kadyrov už veřejně připustil a navíc už nechce dále… pokr

 • alexithymie • 13. března 2016

  kandidovat a na rozdíl od Strelkova se dost jednoznačně staví za politiku Putina.

  Pozn.
  Připouštím, že z vystoupení Pjakina je patrné „stranění“, ale bez stranění určitému „ideologickému“ pohledu na svět, život, atd. by to ani nešlo.
  To si přece musíme všichni sáhnout do svých „makovic“ .-)))

 • peter. • 13. března 2016

  alexithymie napsal
  Zcela zjevně Pjakin říká, že tým Starikova byl špatně připraven na diskusi v TV

  Lenže na toto som ja dôraz nekládol Ten som dával na nepriame obvinenia Starikova z „ungernizmu“,z davového elitarizmu a z účasti na gaponovskom antimajdane,tj.na zvrhnutí Putina a nastolení krvavého diktátora(krvavý barón Ungern von Sternberg).Na to som poukazoval!Odkaz na Pjakinove hodnotenie Strelkova je podľa mňa jednoznačný.On bol odvolaný po tom,čo ho filcka Kurgiňan začal obviňovať z vojenských pochybení.Keby sa správal Strelkov tak ako si to Kurgiňan predstavoval,tak by sa asi tá vojna ktorú Strelkov prekazil uskutočnila.Nedá sa hovoriť o tom,že Strelkov len splnil niečí rozkaz.Sám Piakin hovorí,že sa tak stalo vďaka jeho schopnostiam a že sa mu to podarilo aj keď možno len náhodou.

 • aram • 13. března 2016

  Jen připomenu, že ty volby byly v květnu 1946 a komunisté získali nejvíc v pohraničí. Tedy tam, kde se před válkou, jak uvádí alexithymie, nejvíc Němců vyslovilo pro začlenění k říši.
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/7c/Volby_1946_komunist%C3%A9.png/220px-Volby_1946_komunist%C3%A9.png
  Tam, kde je barva nejtmavší, tam dostali nejvíc. V Tachově přes 70 procent.

 • peter. • 13. března 2016

  aram napsal
  volby byly v květnu 1946 a komunisté získali nejvíc v pohraničí. Tedy tam, kde se před válkou, jak uvádí alexithymie, nejvíc Něm

  A ja iba doplním,že na Slovensku komunisti nevyhrali.Vyhrala Demokratická strana.
  Ani podľa mňa sa vo februári 48 nejednalo o puč.ČSR sa priklonila k ZSSR z vôle ľudu.(Aj keď len českého)

 • Martin (už bez taky m) • 13. března 2016

  Že by nová forma „zásobování“ „umírněné opozice“???
  http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/397498-radikalni-fronta-an-nusra-se-v-syrii-zmocnila-zbrani-dodanych-rebelum-z-usa.html

  To Syrská armáda se s „ozbrojenci“ až tak nese.e…
  http://www.aktualnikonflikty.eu/viewtopic.php?id=13&p=402
  Viz ta palba z Gradů, střílí nejméně 2 baterie…
  + užívání termobarické munice při obsazování výšin kolem Palmýry…
  Na ISIL i Al-NuSRÁČE se zkrátka žádné příměří nevztahuje…a pokud to v poušti či polopoušti jde, „gumovačka“ probíhá stále…
  PS1:
  Zajímalo by mne čí přenosný PLRK stál za sestřelením syrského Mig-21 a smrtí pilota… Ti by měli by dostávat řád za každý vzlet, za to že si do tak olétaných strojů vůbec odváží sednout…
  Čest jeho památce boje proti teroristům!
  PS2: furt čekám kdy začne ta anihilace v Azazu…

 • aram • 13. března 2016

  peter.
  máte pravdu a navíc to bylo velkým rozdílem. Druhá v pořadí, Komunistická, získala polovinu procent 61/30. V Českých zemích to bylo 43/25 Komunisti/Národní socialisti, Sociální demokracie byla poslední se 14 procenty.
  Takže souhlasím i s tím, že puč to nebyl.

 • Sio • 13. března 2016

  aram napsal

  Jen připomenu, že ty volby byly v květnu 1946 a komunisté získali nejvíc v pohraničí. Tedy tam, kde se před válkou, jak uvádí alexithymie, nejvíc Němců vyslovilo pro začlenění k říši.
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/7c/Volby_1946_komunist%C3%A9.png/220px-Volby_1946_komunist%C3%A9.png
  Tam, kde je barva nejtmavší, tam dostali nejvíc. V Tachově přes 70 procent.

  Mapka sama o sobě není dostatečně vypovídající. V oněch oblastech po vystěhování Němců zbylo totiž velmi málo lidí. Proto vysoké procento hlasů pro komunisty v těchto krajích nemělo takovou váhu, jako v krajích normálně obydlených. Samozřejmě také se po odsunu Němců směnila s přicházejícími osídlenci i sociální struktura obyvatel v těchto okresech. Přicházeli zejména lidé mladí, nemajetní a více bylo můžů.

 • Sio • 13. března 2016

  peter. napsal
  A ja iba doplním,že na Slovensku komunisti nevyhrali.Vyhrala Demokratická strana.
  Ani podľa mňa sa vo februári 48 nejednalo o puč.ČSR sa priklonila k ZSSR z vôle ľudu.(Aj keď len českého)

  Slovensko bylo v poněkud zvláštní pozici, protože v průběhu války stálo oficiálně za Hitlerem. Tím, že se znovu obnovilo Československo, stal se de jure ze Slovenska – poraženého státu, který by musel platit reparace, část Československa – vítězného státu. A to díky Svobodově armádě a exilové vládě v Londýně, o tom není pochyb.
  Prokletím Slováků, což je národ, který je mi velmi blízký, je klerikalismus. Bohužel, má sílu dodnes. Mám pocit, že jen o vlas unikl osudu Ukrajiny a to právě díky oboustranně přínosné kulturní výměně mezi Čechy a Slováky.
  Prokletím Čechů je až přílišná westernizace, afinita elit k západu. Mnichov ukázal, jakou to má cenu a teď to vidíme také.
  Věřím, že si oba národy mohou vzájemně stále velmi mnoho dát.

 • Bety • 13. března 2016

  Peter, změna je život. A to i změna názorů na určitou osobu. Z toho, že udělám jednu věc dobře mě můžete hodnotit dobře v danou chvíli, ne napořád.
  Kdyby jste se např. podíval do materiálu Sad roste sám, tak byste zjistil, že třeba Putin si v té době, kdy to bylo psáno, u KOBáků nijak zvlášť dobře nestál. Na základě jeho činů svůj postoj k němu přehodnotili a tak to snad má být, ne?
  Jinak Starikova mám ráda a každý (i Pjakin) se může mýlit.

 • peter. • 13. března 2016

  Sio napsal
  Slovensko bylo v poněkud zvláštní pozici, protože v průběhu války stálo oficiálně za Hitlerem. Tím, že se znovu obnovilo Československo, stal se de jure ze Slovenska – poraženého státu, který by musel platit reparace, část Československa – vítěznéh

  Sio:
  Slovensko sa stalo členom víťaznej spojeneckej koalície vďaka SNP.Išlo o druhé najväčšie protifašistické vystúpenie,hneď po Juhoslávi.Slovenská povstalecká armáda bola zaradená medzi armády spojeneckej koalície.Len preto bolo Slovensko zaradené medzi víťazné štáty.Nie preto,že sa len zviezlo pri víťaznom protektoráte Čechy a Morava.

 • peter. • 13. března 2016

  Bety napsal

  Peter, změna je život. A to i změna názorů na určitou osobu. Z toho, že udělám jednu věc dobře mě můžete hodnotit dobře v danou chvíli, ne napořád.
  Kdyby jste se např. podíval do materiálu Sad roste sám, tak byste zjistil, že třeba Putin si v té době, kdy to bylo psáno, u KOBáků nijak zvlášť dobře nestál. Na základě jeho činů svůj postoj k němu přehodnotili a tak to snad má být, ne?
  Jinak Starikova mám ráda a každý (i Pjakin) se může mýlit.

  Bety:
  Keď ja si myslím,že Strelkov sa previnil hlavne tým,že postavil základy pre vznik Novoruska.DNR a LNR.Kurgiňan a iní „vojenskí stratégovia“ mu vyčítajú,že opustil Slaviansk.Podľa nich tam mal asi padnúť aj s opolčencami, ktorým velili v tom čase aj dnes už popravení Mozgovoj a spol.Tú vojnu o Donbas s tisíckami mŕtvych asi nechcel nikto.

 • peter. • 13. března 2016

  Bety:
  Veď ja si Pjakina tiež rád pozriem a vypočujem,len z rôznych dôvodov sa k jeho vystúpeniam nechcem vyjadrovať.Ako vidno,aj dnes som mal ísť radšej na pivo ako sa k jeho videu vyjadrovať.Nech len ďalej natáča tie videá,lebo pre mňa je zaujímavé porovnávať v čase tie jeho hodnotenia a analýzy.

 • aram • 13. března 2016

  peter. napsal
  Bety:
  Keď ja si myslím,že Strelkov sa previnil hlavne tým,že postavil základy pre vznik Novoruska.DNR a LNR.Kurgiňana iní „vojenskí stratégovia“ mu vyčítajú,že opustil Slaviansk.Podľa nich tam mal asi padnúť aj s opolčencami, ktorým velili v tom čase aj dnes už popraveníMozgovoj a spol.Tú vojnu o Donbas s tisíckami mŕtvych asi nechcel nikto.

  Já si vzpomínám, že Pjakin v jednom svém dílu mluvil o Strelkovovi a Slavjansku v souvislosti se setřelením MH17. Pokud si dobře pamatuji říkal, že Strelkov tím, že těsně před pádem ustoupil ze Slavjanska vyrazil trumf u ruky Ukrům (Západu), protože to údajně mělo být naplánováno tak, že se to svede na něj a tím, že otamtud jeho jednotky ustoupily to nebylo možné použít a dokonce tam řekl, že tak zabránil vzniku plnohodnotné války.

 • peter. • 13. března 2016

  aram napsal
  Já si vzpomínám, že Pjakin v jednom svém dílu mluvil o Strelkovovi a Slavjansku v souvislosti se setřelením MH17. Pokud si dobře pamatuji

  Áno,na tú časť Pjakinovho rozprávania som nechal vo svojom prvom komente(druhý koment v poradí) odkaz.

 • Alena • 13. března 2016

  pan Pjakin hodnotí týdenní události a je si vědom toho, že jeho hodnocení poslouchá hodně lidí . Ne vše řekne otevřeně, jen to, co si může dovolit. Čím více lidí ho poslouchá, tím více dokáže ovlivnit budoucnost. V jeho názorech je proto zastoupena i proruská propaganda.
  Už podruhé po sobě se vyjádřil k ČR, vždy v souvislosti s 2.světovou, odsunu Němců a poválečným uspořádáním.Troufnu si zakonspirovat- mohl získat zpětnou vazbu z česka na vyjádření o nehumánním odsunu Němců po druhé světové, a připadá mi, že v tomto díle se k této problematice i z tohoto důvodu vrátil.
  Přikláním se k názoru, že bychom měli konečně definovat vlastní zájmy občanů ČR a razit svou politiku. Rozplývat se nad činy jedné či druhé velmoci a doufat v jejich pomoc je bláhové a naivní. Při poslechu pana Pjakina je zapotřebí uvědomit si, jak se Rusové na světovou problematiku dívají. Měli bychom mít takové politické experty, kteří by nám osvětlili, jak se na to dívají čeští experti , a co je pro česko výhodné.

 • Alena • 13. března 2016

  pokr. zatím jsme pouze rozkradená země se zaprodanými politiky, a pomalu vymírajícím národem. Kdy nastane konečný pád do propasti, abychom věděli, zda je to konečná pro tento stát nebo je nějaká naděje na národní obrození?
  Perlička- všichni čtenáři zde horlivě sledují politiku. O kolik jsme přišli šlendriánstvím při údržbě svarů v Dukovanech a kolik nás to stálo? Dle Drábkové v OVM přes miliardu. Bude za to někdo potrestán a je to medializováno?
  Ani náhodou. Je nutno krabatit čelo nad záporným důchodcovským účtem a přidat důchodcům, pokud vůbec, k důchodu řádově desetikoruny měsíčně.

 • Bety • 13. března 2016

  Peter, od toho zde přece diskuze jsou. Jsou také od toho, abychom své názory mohli porovnat s tím, co si o dané problematice myslí někdo jiný, mohli se nad tím zamyslet a případně svůj náhled i změnit.
  Třeba o SNP si myslím totéž co vy – je to něco, na co Slováci mohou být hrdi a je to důležitá součást i československé historie.

 • peter. • 13. března 2016

  Takto dnes žijú Strelkovovi spolubojovníci:
  http://www.politnavigator.net/sbu-skhvatila-zamestitelya-strelkova-iz-za-nishhety-on-vernulsya-iz-rossii.html

 • peter. • 13. března 2016

  peter. napsal

  Takto dnes žijú Strelkovovi spolubojovníci:
  http://www.politnavigator.net/sbu-skhvatila-zamestitelya-strelkova-iz-za-nishhety-on-vernulsya-iz-rossii.html

  Toto je podľa mňa prejav „davového elitarizmu“!Na dave z najnižšej vrstvy „Pjakinovej pyramídy“nezáleží.Je to len spotrebný materiál.Záleží iba na elitách z vyšších vrstiev tej pyramídy.Ungernizmus ako vyšitý.
  A Achmetov s Jurijom Bojkom sa už chystajú.Bojko do Luganska a Achmetov do Donecka,
  http://rusvesna.su/recent_opinions/1457867902

 • fajt • 14. března 2016

  peter. napsal
  Toto je podľa mňa prejav „davového elitarizmu“!Na dave z najnižšej vrstvy „Pjakinovej pyramídy“nezáleží.Je to len spotrebný materiál.Záleží iba na elitách z vyšších vrstiev tej pyramídy.Ungernizmus ako vyšitý.
  A Achmetov s Jurijom Bojkom sa už chystajú.Bojko do Luganska a Achmetov do Donecka,
  http://rusvesna.su/recent_opinions/1457867902

  jj, současný Kreml je jenom jiná větev starého NWO, takže stále platí, že nejdříve by se měl člověk starat o svůj majetek ( ber kde ber ), pak si koupit čest ( strach je ten nejlepší a nejlacinější prostředek ) a až nakonec ( a to jenom okrajově) o věci veřejné ( tedy společensky prospěšné a nesoucí ještě větší osobní profit). ..)

 • fajt • 14. března 2016

  opět mě tento ruský druid a uspávač hadů ničím nepřekvapil. ..)

 • Bety • 14. března 2016

  Peter, ten Politnavigator ve mně nevzbuzuje důvěru, vypadá na Pátou kolonu.

 • peter. • 14. března 2016

  Starikov naozaj patrí medzi zakladateľov hnutia „Antimajdan“.Mé byť Pjakinom kritizovaný pre toto?
  http://www.topky.sk/cl/1000745/1458115/Obrovska-demonstracia-v-Moskve–Proti-Majdanu-protestuje-40-tisic-ludi-
  http://www.hlavnespravy.sk/antimajdan-mieni-bojovat-proti-farebnym-revoluciam-v-rusku/510559

 • peter. • 14. března 2016

  K Pjakinovmu „gaponovskému“antimajdanu.
  Ide o popa Georgija Apollonoviča Gapona.
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Georgij_Gapon

 • peter. • 14. března 2016

  peter. napsal

  K Pjakinovmu „gaponovskému“antimajdanu.
  Ide o popa Georgija Apollonoviča Gapona.
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Georgij_Gapon

  Problém Pjakinovho spájania Gapona s hnutím „Antimajdan“ spočíva v tom,že pop Gapon viedol masy proti cárovi.Bol to revolucionár.A hnutie Antimajdan je zamerané na ochranu Putina a Ruska pred piatou kolónou a pred tzv.“farebnou“revolúciou.

 • M.C. • 14. března 2016

  fajt napsal

  opět mě tento ruský druid a uspávač hadů ničím nepřekvapil. ..)

  Ani vy jste ničím nepřekvapil.
  Druidové byli přírodní lékaři, šamani a ochránci stromů, nevím jak to souvisí s Pjakinem.

  Mě tempo Pjakinova výkladu uspává taky, ale on to asi dělá záměrně, aby byla jeho řeč dobře srozumitelná a dala se dobře překládat a titulkovat.
  Nějakou zpětnou vazbu dostává určitě.

 • Irena • 14. března 2016

  Ke Gaponovi.
  Víte Peter, problém je v tom, že každý proces je řízený a jeho řízení se dá buď zmocnit, nebo ho nasměrovat žádoucím směrem, který s tím původním záměrem neměl moc společného, či jednoduše zneužít například k vyvolání nepokojů, protože jakmile je jednou dav na ulici… Takovým jednodušším příkladem změny původního záměru je pochod Nesmrtelného pluku, který v podstatě organizovala opozice a těmi fotografiemi padlých vojáků měl být zdůrazněn spíše počet obětí 2. světové války, než vítězství, ale tím, že se Putin postavil do jeho čela se jim celá fabulace zhroutila. Putin se tak ztotožnil se svým národem, jako jeden z nich a ze smutečního pochodu byl zase pochod Vítězství. Navíc nečekali, že to bude mít takový ohlas, a že tomu lidé sami svým počtem, svým cítěním přidají úplně jiný směr. Nevyšlo jim to, neodhadli to. Úplně stejně to nemusí vyjít Antimajdanu, ať už úmyslně, či neúmyslně.

 • Sio • 14. března 2016

  peter. napsal
  Sio:
  Slovensko sa stalo členom víťaznej spojeneckej koalície vďaka SNP.Išlo o druhé najväčšie protifašistické vystúpenie,hneď po Juhoslávi.Slovenská povstalecká armáda bola zaradená medzi armády spojeneckej koalície.Len preto bolo Slovensko zaradené medzi víťazné štáty.Nie preto,že sa len zviezlo pri víťaznom protektoráte Čechy a Morava.

  Ano, SNP bylo velmi důležité, souhlasím. Byl to lidový projev, povstání i proti elitám Slovenského štátu. A jednoznačně sehrálo velkou roli v procesu přiřazení Slovenska k vítězům. Protektorát Čechy a Morava samozřejmě k vítězným mocnostem nepatřil, stejně jako Slovenský štát ne. K vítězným mocnostem patřilo Československo.

 • Sio • 14. března 2016

  peter. napsal

  Starikov naozaj patrí medzi zakladateľov hnutia „Antimajdan“.Mé byť Pjakinom kritizovaný pre toto?
  http://www.topky.sk/cl/1000745/1458115/Obrovska-demonstracia-v-Moskve–Proti-Majdanu-protestuje-40-tisic-ludi-
  http://www.hlavnespravy.sk/antimajdan-mieni-bojovat-proti-farebnym-revoluciam-v-rusku/510559

  Popravdě, ať se na mě nikdo nezlobí, Starikov je mnohem významnější osobnost, než Pjakin. Antimajdan je velmi potřebné hnutí, pokud by něco podobného existovalo na Ukrajině, Majdan by neměl šanci na úspěch. Vtip je v tom, že antimajdan stojí mimo oficiální státní strukturu a proti ze západu řízenému „lidovém“ majdanu, který zvládne pár set, max tisícovek lidí, je automaticky připraven skutečně lidový antimajdan, který je schopen zmobilizovat lidí řádově víc. Je to vynikající imunitní mechanismus upevňující stabilitu demokratické vlády. Tedy pokud má skutečnou podporu lidí.
  Tady myslím Pjakin přestřelil. Navíc Starikov je jiná ráže než Strelkov. Ten jako velitel byl asi dobrý, ale jako politik nestojí za nic. V kritice Strelkova jsem s Pjakinem zajedno. On prostě nerozumí situaci jako celku nebo sleduje nějaké své vlastní cíle.

 • Irena • 14. března 2016

  Разведопрос: Николай Стариков про Сталина и репрессии
  https://www.youtube.com/watch?v=2LbyQVFgLFM

 • peter. • 14. března 2016

  Sio:
  Bolo to hlavne ľudové povstanie za Československo a proti nacizmu.V tom povstaní viali v Banskej Bystrici československé zástavy.Nie slovenské.Osobne si myslím,že Československo si zaslúžilo byť medzi víťaznými štátmi rovnako ba možno aj
  viac,ako Francúzsko s jeho vichistickou vládou a 33.Waffen Grenadier – division der SS Charlemagne.
  https://www.youtube.com/watch?v=QxLE_bETNQM
  Pred spojeneckou okupačnou správou zachránil Francúzsko Charles de Gaulle viac politickou ako bojovou aktivitou.

 • Aleš • 14. března 2016

  Připomenu jen několik faktů. Klement Gottwald byl demokraticky zvoleným předsedou vlády od roku 1947. S okupací vojsk Varšavské smlouvy se nikdy obyvatelé Československa neztotožnili. Od 12.3. 1999 jsme satelitem NATO. A naše vláda je plně jen okupační správou. Dobu svojí samostatnosti mezi odchodem posledního sovětského vojáka a vstupem do NATO prohýřily naše „elity“ rozvratem a rozkradením státu, kdy v tu dobu tomu „veleli“ pánové Klaus a Havel (se svým alterego kancléřem Karlem von S.)

  Teď trochu zaspekuluji.
  Následek cíle sametového Majdanu nám došel až teď v důsledku se Schapirovými přehmaty či děním na Ukrajině.
  Jestli pan tehdejší předseda vlády a současný prezident vstoupil do NATO s cílem ho rozbít či transformovat, tak je to opravdu jeden z největších Čechů v historii. A tím pádem naplňuje teorie řízení praktickými kroky mnohem dřív, než to Pjakin stačí komentovat. Pjakin mluví i k široké mase obyvatel, kteří zčásti mají geograficky k Československu podobný vztah jako my k Rovníkové Guinei či Svatému Kryštofu. Takže jestli se dostává na propagandistickou notu, je to v rámci informační války, kterou vede i protistrana.
  Prd budeme vědět o podmínkách čínských investic v Africe, pokud Číňani budou platit i média a v Africe se nezvedne vzdělanost a životní úroveň. Ale to není nic proti jim, to je jen konstatování.
  Mě by třeba zajímalo, jak řeší Rusko běžný život obyvatel Krymu, který je v nepřátelském obležení a se svojí národnostní strukturou i přírodními podmínkami je náchylný k rozpoutání krizových situací. Navíc je jistě ve větším mediálním zájmu (zájem o to, co slyšet méédia chtějí) než území, která rozvrací MMF, EU či NATO. Mě zajímá:
  Třeba jak řeší zásobování pitnou vodou? A jak se profilují obyvatelé Krymu svými názory? Mají možnost cestovat?

 • Ladislav Hinner • 14. března 2016

  Jeden z důvodů, proč v ČSR v únoru zvítězili komunisté, byla naivní důvěra v komunistické řešení všech problémů, kterými je těhotný kapitalismus, a které dnes znovu prožíváme. Dnešní nejstarší generace Slezanů si jistě vzpomíná na bezvýchodnou chudobu horníků z karvinských dolů a Lazů, jejichž děti ještě po válce běhaly celé léto po škváře bosé… Baron Larysch a jemu podobní nebyli lidumilové, stejně, jako dnes tak adorovaný Baťa.

 • fajt • 14. března 2016

  https://russian.rt.com/article/153568 – o tomto kroku se už nějakou chvíli na ruských webech píše ( i když byl vždycky ohnivě vyvracen a oficíry popírán ), ale počkal jsem si až to bude ofiko – takže dávám Asadovi rok a pak půjde jako Batman, Mozgovoj, či Drjumov…hezké carské šachmaty. ..)

  takže ruský druid ví derjmo, ale zase uspává pěkně. ..)

 • peter. • 14. března 2016

  fajt napsal

  https://russian.rt.com/article/153568 – o tomto kroku se už nějakou chvíli na ruských webech píše ( i když byl vždycky ohnivě vyvracen a oficíry popírán ), ale počkal jsem si až to bude ofiko – takže dávám Asadovi rok a pak půjde jako Batman, Mozgovoj, či Drjumov…hezké carské šachmaty. ..)

  takže ruský druid ví derjmo, ale zase uspává pěkně. ..)

  Rusi uvoľnili priestor Erdoganovi, Saúdom, USA a Kataru.Tá plynová rúra z Kataru do Európy asi predsa len povedie cez Sýriu.Niekto o tom rozhodol a Putin poslúchol.

 • fajt • 14. března 2016

  peter. napsal
  Rusi uvoľnili priestor Erdoganovi, Saúdom, USA a Kataru.Tá plynová rúra z Kataru do Európy asi predsa len povedie cez Sýriu.Niekto o tom rozhodol a Putin poslúchol.

  no, nemá to daleko k úprku ( i když spořádanému ), asi je to pro Rusko drahý, ruští liberálové jsou den ze dne silnější, tamní ekonomika jde silně do stagnace a vypadá to, že dollar se opětovně stal měnou mužíků – poslední dobou Putin udělal dost nezdravých kompromisů a jeho vize nového Ruska už dávno vzala za své, tedy pokud to už od začátku nebyl pravý záměr ( páč kdo osobně přeje i po letech Jelcinovy genocidy Gorbačovovi k narozeninám v podstatě vysílá jasný signál ). ..)

 • peter. • 14. března 2016

  fajt napsal
  nemá to daleko k úprku ( i když spořádanému ), asi je to pro Rusko drahý, ruští liberálové jsou den ze dne silnějš

  Ale zase,nechávajú tam tie S-400,takže Turci a Saudi to nebudú mať jednoduché.Píšu,že misia splnila cieľ.Ale Aleppo dobyté nie je.Ani Rakká a Palmíra na ktorú ešte včera ruské lietadlá útočili.Neviem ako budú reagovať Hizbolláh ktorému Izrael zase vybombardoval základňu(S – 400 to asi nezaregistrovali) a Irán.Erdogan určite neponechá Kurdov n pokoji.Ten ústup nebol avizovaný a je prekvapujúco náhly.

 • fajt • 14. března 2016

  peter. napsal
  Ale zase,nechávajú tam tie S-400,takže Turci a Saudi to nebudú mať jednoduché.Píšu,že misia splnila cieľ.Ale Aleppo dobyté nie je.Ani Rakká a Palmíra na ktorú ešte včera ruské lietadlá útočili.Neviem ako budú reagovať Hizbolláh ktorému Izrael zase vybombardoval základňu(S – 400 to asi nezaregistrovali) a Irán.Erdogan určite neponechá Kurdov n pokoji.Ten ústup nebol avizovaný a je prekvapujúco náhly.

  jde určitě o nějakou vyšší dohodu, kterou se ani nesnažili prostému lidu nějak vysvětlovat ( je mi záhadou, jak tam teď dojde čínská vojenské pomoc…asi to byl jenom takový de-informační balonek ), tedy nepovažovali to za vhodné zatěžovat plebs – s izraelci to maj prosrané, ti mohou v Rusku podnikat a generovat ( nezdaněné) peníze jak se jim zamane, na to dostali od Putina glejt, který by jim asi nedal ani Jelcin, takže jewrejské rakety a letadla S 400 berou jako přátelské …

  http://politikus.ru/articles/72170-eto-nado-ostanovit-gossovet-gotovit-mery-chtoby-snizit-chislo-smertelnyh-dtp.html – tohle o něčem taky vypovídá, Rusko rozhodně v pořádku není. ..

 • peter. • 14. března 2016

  fajt napsal
  jde určitě o nějakou vyšší dohodu,

  Neviem,ale ako sa zdá,aj Američanov tá správa šokovala:
  http://rusvesna.su/news/1457981112

 • Béda • 14. března 2016

  Německo:
  Po těžkých ztrátách CDU a vzestuou AfD eskaluje debata o migrační politice.
  „Jde o existenci. Ze sestupu se může stát i pád“, varoval premiér Bavorska Seehofer (CSU).“Potřebujeme změnu politiky.“
  Merkelová řekla, že bude dál držet stejný kurz, že bude v principu pokračovat v tom, co dělala v minulých měsících. A že lidé neporozuměli její politice. A že lidi těžce nesou taková dohadování.
  Seehofer žádal, aby se teď CDU přizpůsobila sílící kritice z Bavorska. Seehofer již dříve požadoval, aby Merkelová podobně jako Rakousko či Slovinsko zavedla denní kvótu na přijímání azylantů a také, aby se zabezpečily německé hranice.
  Na rozdíl od Seehofera nevidí Merkelová AFD jako hrozbu unii: „Nevidím AfD jako existenční problém CDU, ale jako problém.“
  „Pokud někdo razí tytéž výroky jako AfD nemělo by ho překvapit – dokonce i politika CSU – odvolání“, pokračovala Merkel a pak všechny ujistila, že nedopustí, aby padla velká koalice.
  http://www.zvedavec.org/vezkratce/12446/

 • J. Hruška • 14. března 2016

  Aleale, přátelé. Rusové jsou zjevně přesvědčeni, že teď už si to Asad ošéfuje sám. Ostatně, ono už tam nejspíš není co bombardovat. Navíc odstřihli ty lumpy od pohodlné výmluvy, že „Rusko je tam taky“. No a kdyby bylo nejhůř, křídlaté rakety tam doletí během půl hodiny

 • fajt • 14. března 2016

  peter. napsal
  Neviem,ale ako sa zdá,aj Američanov tá správa šokovala:
  http://rusvesna.su/news/1457981112

  toho pána na obrázku překvapuje všechno, to je ještě větší informační komediant než slovutná Psaki. ..)

 • Béda • 14. března 2016

  Určitě vědí co dělají. Já bych nad Rusy hůl nelámal. Hrají své poziční šachy na velké šachovnici a zatím se jim vcelku daří. Určitě do Sýrie nešli, aby pak celou hru odpískali a odevzdali pak pole zcela nepříteli. Čas ukáže, co je k tomu vedlo. Taky nic nebrání tomu, aby se tam v případě nouze vrátili. Třeba Viki anebo Irena mají nějaké bližší informace o příčinách.

 • peter. • 14. března 2016

  fajt!!!
  Trochu rešpektu k admirálovi! Viete vy čo je to za šarža?

 • Béda • 14. března 2016

  Béda napsal

  Určitě vědí co dělají.Já bych nad Rusy hůl nelámal.Hrají své poziční šachy na velké šachovnici a zatím se jim vcelku daří. Určitě do Sýrie nešli, aby pak celou hru odpískali a odevzdali pak pole zcela nepříteli. Čas ukáže, co je k tomu vedlo.Taky nic nebrání tomu, aby se tam v případě nouze vrátili. Třeba Viki anebo Irena mají nějaké bližší informace o příčinách.

  Krom toho, základny zůstávají a jde o stažení ČÁSTEČNÉ. Nikoliv úplné.

 • fajt • 14. března 2016

  peter. napsal

  fajt!!!
  Trochu rešpektu k admirálovi! Viete vy čo je to za šarža?

  jestli je jeho výkonná armádní odborná způsobilost na úrovní českého generálního štábu, tak potěš Lucifer. :-) ale tohle admirálské jelito dostalo funkci mluvčího asi za nějakou speciální službičku…třebas Hillary. ..)

 • peter. • 14. března 2016

  fajt napsal
  nějakou speciální službičku…třebas Hillary. .

  Ale fuj ! Tú by nevyprášil ani on.Iba,že by si dal zopár poldecákov tej známej moravskej metanolovice a oslepol.

 • peter. • 14. března 2016

  Béda napsal
  Určitě vědí co dělají. Já bych nad Rusy hůl nelámal.

  Však nikto nad nimi žiadnu palicu neláme.Vždy mali dobrých šachistov.Garik Kasparov napríklad.

 • fajt • 14. března 2016

  peter. napsal
  Ale fuj ! Tú by nevyprášil ani on.Iba,že by si dal zopár poldecákov tej známej moravskej metanolovice a oslepol.

  Peter, vy mu přejete :-) ale to by jste se divil, co všechno jsou někteří zoufalci schopni udělat, aby mohli „řídit“ svět. ..)

 • peter. • 14. března 2016

  A možno tí Rusi tam už naozaj nemusia byť.Veď tí džihádisti sa pozabíjajú aj sami medzi sebou.Minule bojovali nusráci proti Isilákom,potom zase isiláci proti isilákom a teraz zabíjali nusráci a džundáci sýrskych opozičníkov,ktorý im to vrátia aj s úrokami.
  http://www.hlavnespravy.sk/islamisti-prepadli-velitelstvo-syrskej-slobodnej-armady-pozabijali-mnohych-vojakov-a-odcudzili-americke-protitankove-rakety/755796

 • hudryper • 14. března 2016

  fajt napsal
  no, nemá to daleko k úprku ( i když spořádanému ), asi je to pro Rusko drahý, ruští liberálové jsou den ze dne silnější, tamní ekonomika jde silně do stagnace a vypadá to, že dollar se opětovně stal měnou mužíků – poslední dobou Putin udělal dost nezdravých kompromisů a jeho vize nového Ruska už dávno vzala za své, tedy pokud to už od začátku nebyl pravý záměr ( páč kdo osobně přeje i po letech Jelcinovy genocidy Gorbačovovi k narozeninám v podstatě vysílá jasný signál ). ..)

  fajtCitovat

  Kdybych znal Gorbačevovu adresu,popřál bych mu k 85.narozeninám i já. Bez tohoto člověka by
  u nás pokračoval normalizační režim a vzhledem k v té době se prohlubující hospodářské krizi
  západu bychom jej měli dodnes. Já jsem perestrojku přivítal jako šanci nejen pro nás,ale pro celý svět. Co se z ní v Rusku ,ale i u nás vyvrbilo,to byl další vývoj,který jsme prožili,aniž bychom měli
  nějakou šanci změnit směr poté,co se ukázalo o co ve skutečnosti šlo těm,kteří to vše připravili.
  Putinovo rozhodnutí začít se stahováním svého vojska ze Sýrie nevidím jako úprk. Spíše jako reakci na závažné informace,o nichž můžeme tady pouze spekulovat. Ví se,že na květen připravuje Kyjev
  velkou ofenzívu na Novorusko a nejspíš i na Krym.Jsou ve slepé uličce,nic jiného než válka nemůže
  omluvit současnou a hlavně nadcházející bídu obyvatelstva. Nejspíš Rusové vědí,že půjde o střet,
  který je nevyhnutelný a podle zkušenosti z ulic Leningradu….Za dané vojenskostrategické situace
  v Evropě a v souvislosti s odhadem událostí na Ukrajině a pobaltí budou váleční piloti s praxí k nezaplacení . Také Rusové nemají zapotřebí se fyzicky podílet na nadcházejícím dělení Sýrie mezi
  Asadem a Kurdy. S Al-Nusrou a ISIL si už pozemní armáda se zbraněmi,které jim Rusové nechají
  nepochybně poradí a proti ingerenci Erdogana do Sýrie během či po odchodu Rusů zřejmě platí
  Rusko-Americká dohoda,která mu to nedovolí. Strategicky na tom Rusové vydělají následným růstem cen ropy a posílením své nové pozice světové velmoci kontrolující ceny energonositelů.
  Ústup Ruska z války v Sýrii umožní Američanům zachovat dekorum a zato přiznat Rusku,že už není jen regionální velmocí,nýbrž vojenskou supervelmocí,s kterou jsou připraveni se dohodnout.
  Ono se vlastně uzavírá 30letý přechod SSSR na obdobnou mocnost dneška.

 • Sio • 14. března 2016

  Irena napsal

  Разведопрос: Николай Стариков про Сталина и репрессии
  https://www.youtube.com/watch?v=2LbyQVFgLFM

  Palec nahoru!

 • Sio • 14. března 2016

  Ladislav Hinner napsal

  Jeden z důvodů, proč v ČSR v únoru zvítězili komunisté, byla naivní důvěra v komunistické řešenívšech problémů, kterými je těhotný kapitalismus, a které dnes znovu prožíváme. Dnešní nejstarší generace Slezanů sijistě vzpomíná na bezvýchodnou chudobu horníkůz karvinských dolů a Lazů,jejichž děti ještě po válce běhaly celé léto po škváře bosé…Baron Larysch a jemu podobní nebyli lidumilové, stejně, jako dnes tak adorovaný Baťa.

  No, a teď ještě zda jsme našli nějaké řešení jiné … bylo by to fajn, ne? Možná byla podpora sametu založena na naivní důvěře, že demoška vyřeší všechny problémy, kterými byl těhotný socialismus?
  Zase mi tane na mysl to dialektické kyvadlo …

 • Sio • 14. března 2016

  Proč Rusové odešli? Těžko říct. To ukáže budoucnost.

 • Ladislav Hinner • 15. března 2016

  Sio • 14. Březen 2016
  No, a teď ještě zda jsme našli nějaké řešení jiné … bylo by to fajn, ne? Možná byla podpora sametu založena na naivní důvěře, že demoška vyřeší všechny problémy, kterými byl těhotný socialismus?
  Zase mi tane na mysl to dialektické kyvadlo …

  Organizátoři světa to vyřeší v rámci neuralgie budoucích let čtvrté technologické revoluce a narůstajícího problému v přebytku pracovní síly, ergo nadbytečnosti části lidstva.

 • Irena • 15. března 2016

  Sio napsal

  Proč Rusové odešli? Těžko říct. To ukáže budoucnost.

  Hlavní úkol na 6. prioritě splnili, teď přicházejí na řadu priority vyšší.

 • Irena • 15. března 2016

  https://www.youtube.com/watch?v=-kmcJBYYs5U
  Витренко обвинила власть в антинародности и предательстве

 • M.C. • 15. března 2016

  peter. napsal
  Však nikto nad nimi žiadnu palicu neláme.Vždy mali dobrých šachistov.Garik Kasparov napríklad.

  Jako vtip dobré. Neměl jste na mysli spíš jeho věčného soupeře Anatolije Karpova? To byl ruský šachista. Kasparov (Weinstein) je sice oficiálně Gruzínec, ale podívejte se jim do tváří, když stáli vedle sebe u jedné šachovnice.

  Taky mě oznámení o stahování větší části ruských sil ze Sýrie překvapilo, tam ještě zdaleka není hotovo.
  Určitě to nebylo jen tak, uvidíme na jaký ústupek šla druhá strana a jak to budou obkecávat.
  Už mnohokrát se různí podpindosníci radovali že vyběhli s Putinem a vždycky se nakonec ukázalo, že jim jen poskytl víc provazu k oběšení. Takže klid.

 • M.C. • 15. března 2016

  Tu je jedna z možných odpovědí. Ale tak jednoduché to nebude. Za tím budou další souvislosti.
  http://rusvesna.su/news/1457996456

 • peter. • 15. března 2016

  M.C. napsal
  Kasparov (Weinstein) je sice oficiálně Gruzínec,

  N.C.
  Po matke je Armén,narodený v Azerbajdžane.
  Viem kto je Karpov a pamätám sa na ich súboj o titul majstra sveta.Karpov je(bol?)komunista oddaný ZSSR.Na rozdiel od Kasparova.

 • hudryper • 15. března 2016

  M.C. napsal
  http://rusvesna.su/news/1457996456

  Ruský sarkasmus a výsměch Obamově politice v článku je naprostý.“Válka postupně vychladá,je na čase,aby si černoch vyžral to,co způsobil.“
  Rusové se zřejmě poučili z „osvobozovací operace“ armády USA v Iránu rok poté,co tam bylo zajato a uvězněno celé osazenstvo us.ambasády. Dohodnuté osvobození a odtransportování pracovníků ambasády měla zajistit překvapivě letka us. helikopter. Zatímco nikoho ani nenapadlo opatřit sání jejích motorů nezbytnými filtry proti písečnému prachu,snad aby sami nezapomněli jména svých spolupracujících agentů v Sýrii,tak je v těch vrtulnících vezli ! Jedna za druhou helikoptéry zadřely své motory,musely přistát a seznamy se dostaly do rukou národní gardy !! Prostě vojenská akce typických khaki mozků,neskutečné utrpení iránských agentů CIA a obrovská blamáž vojáků i prezidenta Cartera.
  Začínám mít silný pocit,že dohoda Bílé chýše s Kremlem obsahuje tajnou záruku,že Američané nebudou vojensky reagovat na ruskou vojenskou odpověď vůči připravené ofenzívě Kyjeva proti Novorusku a na revanš Rusové budou akceptovat rozdělení Sýrie tak,aby tam Američané nedopadli jako poražená strana a mohli doma i ve světě vykázat svůj kladný podíl na zničení svého díla-ISIL okupací její východní, sunitské části. Pravděpodobně jde také Rusům o to,aby se musel Irán více
  zapojit do nákladů války,než jak tomu bylo až dosud. Nepřímo dále nabízejí Číňanům,aby se tam zapojili do pozice mírotvůrců,jak o tom vypouštěli své šikmooké zkušební balónky. Uvidíme !

 • fajt • 15. března 2016

  hudryper napsal
  hudryper

  jak je vidět, tak se v náhledu na svět, procesy a dopady na něj diametrálně lišíme, nechci vám tady zuřivě oponovat, ale pouze bodově bych napsal, že dle mého Gorbačov ( tedy ve zdravé společnosti) patří do basy ( je to snad nejhorší car za celé známé období, který málem zničil Rusko, Jelcin už byl pouze udržovač nastaveného kurzu, možná proto i ten chorobný alkoholismus, kterým si gumoval hlavu ), perestrojka nebyla žádná výhra, či pozitivum ( ani od prvopočátku takto nebyla koncipována ), její dopady dnes znamenají radikální zvýšení celosvětového konfliktu, cena života obecně i perestrojkou klesla a civilizačně jsme se posunuli do hlubokého středověku, kde právo silnějšího bylo zákonem, který neochvějně dominoval i duši, o Novorossii a současném Donbasu raději nebudu nic konkrétního psát, protože tam ( asi ) ještě neproběhl ten zásadní masakr ( v každém případě je tento projekt věcí pouze a jedině oligarchů z obou stran, kteří si libují v praktikách NWO ), ruská politika na venek je ( snad ) čitelná pro nejzasvěcenější, ostatní s její skutečnou logikou dávno ztratili kontakt ( a nebo vaří z vody, či pouští mlhu – pro radost a nebo záměrně – jako zdejší oblíbený ruský druid ), no a Sýrie….pánbůh ví, jak to tam celé dopadne, ale instinkt mi tak nějak naznačuje, že Asada čeká nepěkný osud za budoucí pragmatické činy a skutky, které se mediálně budou vydávat za úspěch obou „znepřátelených“ stran, mi jenom zaráží jak moc lidí jede na oblibě něčeho a někoho, kteří si znova hrají na bohy a jediným čím jsou limitování jsou jejich zkažené vlastnosti – nebudu horovat pro Rusko ani Putina, jediný, kdo si dnes zaslouží plnou důvěru a podporu jsem já sám ( a klidně mi můžete říkat jájíček, či římský dacan, mi je to putna ). ..)

 • Sio • 15. března 2016

  Ladislav Hinner napsal

  Sio • 14. Březen 2016
  No, a teď ještě zda jsme našli nějaké řešení jiné … bylo by to fajn, ne? Možná byla podpora sametu založena na naivní důvěře, že demoška vyřeší všechny problémy, kterými byl těhotný socialismus?
  Zase mi tane na mysl to dialektické kyvadlo …

  Organizátoři světa to vyřeší v rámci neuralgie budoucích let čtvrté technologické revoluce anarůstajícího problému v přebytku pracovní síly, ergo nadbytečnosti části lidstva.

  Tohle ale fakt nezní moc optimisticky.

 • Sio • 15. března 2016

  Irena napsal
  Hlavní úkol na 6. prioritě splnili, teď přicházejí na řadu priority vyšší.

  Také mě to napadlo. Jen s malou korekcí. Oni to řeší už od začátku na všech prioritách zároveň. To, co udělali na 6. prioritě mělo totiž ohromný pozitivní dopad na řídící procesy na ostatních prioritách. Když se to tak vezme, výsledky těch vojenských útoků samotných jsou mnohem menší, než výsledky na ostatních prioritách. To angažmá zase o něco změnilo nejen Rusko a Sýrii, ale celý svět. To turecké napadení letadla byl vyložený dárek, i když to nikdo nahlas neřekne.

 • Sio • 15. března 2016

  M.C. napsal

  Tu je jedna z možných odpovědí. Ale tak jednoduché to nebude. Za tím budou další souvislosti.
  http://rusvesna.su/news/1457996456

  Slovo „спичрайтер“ mě vyloženě nadchlo … :-)

 • hudryper • 15. března 2016

  Sio napsal
  To turecké napadení letadla byl vyložený dárek, i když to nikdo nahlas neřekne.

  Okamžitě to napadlo nejen mne,ale i mou paní,která se politikou zabývá jen hygienicky a dokonce i jednoho Rusa s ukrajinským pasem a zkušenostma z války a nasazení jako specnaz v Afghanistánu.
  Rusové to měli tak dokonale naplánované,že museli počítat s napadením při přeletu přes výběžek tureckého území,aby mohli přistávat proti pasátovým větrům z jihu. V podstatě si o sestřel říkali
  a ono se to podařilo ! Akorát s tím,že pilota rozstřílejí Turci náhodou se vyskytující na dostřel,asi nepočítali. Jeho oběť se ale ruské politice stonásobně vyplatila.

 • Irena • 15. března 2016

  Sio napsal
  Slovo „спичрайтер“ mě vyloženě nadchlo …

  A česká obdoba? Takové perly řeším pořád.

 • peter. • 15. března 2016

  Asi sa všetci zhodneme v tom,že Putin chce z Ruska vybudovať silný,vo svete akceptovaný a ekonomicky úspešný štát,v ktorom sa bude ľuďom dobre žiť a ktorý bude schopný neutralizovať vojnové chúťky USA.Zhodneme sa možno aj v tom,že prekážkou v týchto jeho snahách je tzv.5.kolóna,zložená z oligarchov a skrachovaných proamericky zameraných politikov.Preto pre podporu Putinovej politiky vzniklo v Rusku hnutie „Antimajdan“(pozor nepliesť si to s Fjodorovovým NOD-om),ktorého „manifest“je tu:
  https://antimaidan.ru/page/9
  alebo po slovensky tu:
  https://www.facebook.com/permalink.php?id=152417991604815&story_fbid=373877639458848
  Pjakin však týchto ľudí posmešne a s opovrhnutím nazýva „patrioti“,čo z jeho úst vyznieva ako nadávka.Už len pri zmienke o antimajdane,stráca sebekontrolu a zvyšuje hlas..Podľa neho,má takéto hnutie slúžiť k likvidácii Putina.Akoby Pjakin očakával,že k takémuto niečomu môže dôjsť a keď Putin splní svoju úlohu,tak na pokyn niekoho(??) môže byť odstránený.A v tej chvíli,by nemalo existovať žiadne hnutie pripravené tomu zabrániť.
  Pre mňa je v tomto smere omnoho dôležitejší názor na Antimajdan prezentovaný Putinom ako odmietavý a dehonestujúci názor Pjakina.Toto hnutie založili ľudia blízki Putinovi a zatiaľ som sa nikde nedočítal,že by Putin mal k nemu negatívne alebo odmietavé stanovisko.18.marca má byť v Moskve demonštrácia pri príležitosti výročia pripojenia Krymu k RF.Bude tam Putin aj predstavitelia Antimajdanu.Tam uvidíme,aký má Putin k antimajdanistom vzťah.Nech sa na mňa nikto nehnevá,ale znovu sa musím opýtať:Za koho vlastne ten Pjakin kope?

 • peter. • 15. března 2016

  peter. napsal
  posmešne a s opovrhnutím nazýva „patrioti“,čo z jeho úst vyznieva ako nadávka.Už len pri zmienke o antimajdane,stráca sebekontrolu a

  Ále čo!Veď aj u nás ak niekto prejaví vlastenectvo a dá najavo svoje národné cítenie,tak je okamžite onálepkovaný prívlastkami ako nácek,rasista zpiatočník a tak podobne.

 • Sio • 15. března 2016

  Irena napsal
  A česká obdoba? Takové perly řeším pořád.

  Popravdě mě zaujalo fonetické vyjádření, které vyvolává lehce lascivní myšlenky. Nicméně hádám, že to bude odvozeno od slov speech – řeč, řečnický projev a writter – písař, pisatel, spisovatel. Kdybych to chtěl doslovně, tak něco jako řečopisec, něco jako románopisec. Dvěma slovy snad autor projevů. A význam? Hádám, že to bude někdo, kdo někomu píše projevy, ale sám je nepronáší. V tomto případě někdo, kdo píše řeč pro Obamu.

 • Sio • 15. března 2016

  peter. napsal

  Asi sa všetci zhodneme v tom,že Putin chce z Ruska vybudovať silný,vo svete akceptovaný a ekonomicky úspešný štát,v ktorom sa bude ľuďom dobre žiť a ktorý bude schopný neutralizovať vojnové chúťky USA.Zhodneme sa možno aj v tom,že prekážkou v týchto jeho snahách je tzv.5.kolóna,zložená z oligarchov a skrachovaných proamericky zameraných politikov.Preto pre podporu Putinovej politiky vzniklo v Rusku hnutie „Antimajdan“(pozor nepliesť si to s Fjodorovovým NOD-om),ktorého „manifest“je tu:
  https://antimaidan.ru/page/9
  alebo po slovensky tu:
  https://www.facebook.com/permalink.php?id=152417991604815&story_fbid=373877639458848
  Pjakin však týchto ľudí posmešne a s opovrhnutím nazýva „patrioti“,čo z jeho úst vyznieva ako nadávka.Už len pri zmienke o antimajdane,stráca sebekontrolu a zvyšuje hlas..Podľa neho,má takéto hnutie slúžiť k likvidácii Putina.Akoby Pjakin očakával,že k takémuto niečomu môže dôjsť a keď Putin splní svoju úlohu,tak na pokyn niekoho(??) môže byť odstránený.A v tej chvíli,by nemalo existovať žiadne hnutie pripravené tomu zabrániť.
  Pre mňa je v tomto smere omnoho dôležitejší názor na Antimajdan prezentovaný Putinom ako odmietavý a dehonestujúci názor Pjakina.Toto hnutie založili ľudia blízki Putinovi a zatiaľ som sa nikde nedočítal,že by Putin mal k nemu negatívne alebo odmietavé stanovisko.18.marca má byť v Moskve demonštrácia pri príležitosti výročia pripojenia Krymu k RF.Bude tam Putin aj predstavitelia Antimajdanu.Tam uvidíme,aký má Putin k antimajdanistom vzťah.Nech sa na mňa nikto nehnevá,ale znovu sa musím opýtať:Za koho vlastne ten Pjakin kope?

  Já jsem tedy původně chápal pod těmi „patrioty“ lidí spojené s pátou kolonou, kteří ženou Putina do války. U Starikova jsem si nikdy ničeho podobného nevšiml. U Strelkova si nejsem jist. Pjakina beru s rezervou. Dělá spoustu nepodložených závěrů. Trochu jsem se snažil diskutovat na leva-netu. Názorově nejsou moc můj šálek čaje. Připadá mi, že do toho pletou moc mystiky, symboliky a málo se zabývají DVTŘ, protože jí vlastně ani moc nerozumějí, nebo nějak po svém. Pro ně jsem zase exot já.

 • peter. • 15. března 2016

  Sio napsal
  Pjakina beru s rezervou. Dělá spoustu nepodložených závěrů. Trochu jsem se snažil disku

  Sio:
  Píšem o tom preto,že v novom videu zo 14.3.2016,sa znovu obúva do „Antimajdanu“len k Starikovovi sa už vyjadruje opatrne.Neustále operuje tzv.Gaponovským projektom,ktorý viedol ku“krvavej nedeli“8.1.1905 v Peterburgu.Rusko bolo po prehratej vojne s Japonskom,krajina v chaose,zavládla chudoba a bieda.Ľudia sa zišli na sto tisícovej demonštrácii a do ich čela sa postavil obľúbený kazateľ Grigorij Gapon.Priebeh bol preto pokojný,ľud sa spoliehal na milovaného cára Nikolaja II,že si u neho vyprosia pomoc.Miesto toho bola demonštrácia rozstrieľaná.Ďalšie nepokoje,abdikácia cára,revolúcia a v r.1918 vyvraždenie cárskej rodiny.
  Takže aby sa naplnili Pjakinove obavy z „gaponizmu“,tak by sme si do osoby cára museli dosadiť Putina,“Antimajdanisti“by boli tí demonštranti, G.Gaponom by bol pravdepodobne Starikov a Šojgu by musel dať povel k streľbe.Putin by potom abdikoval,oligarchovia by prevzali moc a Putina by zastrelili.No povedzte sám!Nie je to kokotina jak vyšitá?

 • Sio • 15. března 2016

  peter. napsal
  Sio:
  Píšem o tom preto,že v novom videu zo 14.3.2016,sa znovu obúva do „Antimajdanu“len k Starikovovi sa už vyjadruje opatrne.Neustále operuje tzv.Gaponovským projektom,ktorý viedol ku“krvavej nedeli“8.1.1905 v Peterburgu.Rusko bolo po prehratej vojne s Japonskom,krajina v chaose,zavládla chudoba a bieda.Ľudia sa zišli na sto tisícovej demonštrácii a do ich čela sa postavil obľúbený kazateľ Grigorij Gapon.Priebeh bol preto pokojný,ľud sa spoliehal na milovaného cára Nikolaja II,že si u neho vyprosia pomoc.Miesto toho bola demonštrácia rozstrieľaná.Ďalšie nepokoje,abdikácia cára,revolúcia a v r.1918 vyvraždenie cárskej rodiny.
  Takže aby sa naplnili Pjakinove obavy z „gaponizmu“,tak by sme si do osoby cára museli dosadiť Putina,“Antimajdanisti“by boli tí demonštranti, G.Gaponom by bol pravdepodobne Starikov a Šojgu by musel dať povel k streľbe.Putin by potom abdikoval,oligarchovia by prevzali moc a Putina by zastrelili.No povedzte sám!Nie je to kokotina jak vyšitá?

  Je. Popravdě, v tomto bodě Pjakinovi vůbec nerozumím.

 • Irena • 15. března 2016

  Sio napsal
  Je. Popravdě, v tomto bodě Pjakinovi vůbec nerozumím.

  No já bych si raději počkala na originál od Pjakina, než na Peterův „výklad“.

 • peter. • 15. března 2016

  Sio napsal
  Je. Popravdě, v tomto bodě Pjakinovi vůbec nerozumím.

  Viete Sio.V tomto pre mňa osobne, názor nejakého propagandistu Pjakina na hnutie Antimajdan nie je ani zďaleka tak dôležitý, ako názor samotného Putina,ktorého sa to bezprostredne týka.Ak by sa týmto hnutím cítil byť ohrozený tak by sa postaral o jeho rozpustenie.Zatiaľ tak neurobil.Ako vidno,sú medzi zakladateľmi hnutia aj ľudia,ku ktorým ho viažu priateľské vzťahy,napr.taký Zadornov.Istotne by sa s nimi porozprával,ak by mu hnutie prekážalo.
  Skôr by ma zaujímali Pjakinove pohnútky,ale už som sa rozhodol,že ja si už od toho človeka mozog nenechám oje…ať.

 • Sio • 15. března 2016

  Irena napsal
  No já bych si raději počkala na originál od Pjakina, než na Peterův „výklad“.

  Zatím reaguji na Pjakina ze 7.3.

 • Sio • 15. března 2016

  peter. napsal
  Viete Sio.V tomto pre mňa osobne, názor nejakého propagandistu Pjakina na hnutie Antimajdan nie je ani zďaleka tak dôležitý, ako názor samotného Putina,ktorého sa to bezprostredne týka.Ak by sa týmto hnutím cítil byť ohrozený tak by sa postaral o jeho rozpustenie.Zatiaľ tak neurobil.Ako vidno,sú medzi zakladateľmi hnutia aj ľudia,ku ktorým ho viažu priateľské vzťahy,napr.taký Zadornov.Istotne by sa s nimi porozprával,ak by mu hnutie prekážalo.
  Skôr by ma zaujímali Pjakinove pohnútky,ale už som sa rozhodol,že ja si už od toho človeka mozog nenechám oje…ať.

  Dívám se na to tak, že každý může mít v něčem pravdu a v něčem se totálně plést. To je život. Platí to pro Pjakina, pro vás i pro mě. Zatím o tom všem nemáme moc informací, názory se tříbí. Mi osobně je myšlenka Antimajdanu sympatická. Ovšem každá sympatická myšlenka může být někým zneužita k nesympatickým účelům.

 • peter. • 15. března 2016

  Sio napsal
  každý může mít v něčem pravdu

  Pjakinove obavy z antimajdanu pravdepodobne spočívajú v tomto.Predstavme si,že opozícia v Rusku zorganizuje v Moskve demonštráciu,ktorá nadobudne tendenciu prerásť do niečoho podobného ako bol majdan v Kijeve.Antimajdan zakročí,vzniknú zrážky a nepokoje,čo môže viesť až k odstráneniu Putina.Potiaľ Pjakinovi rozumiem.No ak Antimajdan nezakročí,bude musieť zakročiť vládna moc a nepokoje vzniknú aj tak.A ak sa taký majdan nenaruší hneď v zárodku,môže nabrať obludné formy podobné tým na Ukrajine.Jeho razancia a agresivita narastie a objavia sa rôzni politici z USA a z iných západných štátov ako napr.McCain,Kiska alebo Kalousek,ktorí začnú protiputinovských demonštrantov povzbudzovať.Pridajú sa oligarchovia a Putin bude nútený rezignovať.Sú len dve možmosti.Buď tvrdý postup vládnej moci aj za cenu ľudských životov,alebo majdan likvidovať hneď v zárodku antimajdanistami.V prvom prípade by svet hovoril a písal o Putinovi ako o krvavom diktátorovi ktorý dal vyvraždiť vlastných občanov a v tom druhom,ak antimajdan zakročí hneď na začiatku, by to boli pouličné zrážky medzi protiputinovskými demonštrantmi a proputinovskými antimajdanistami,ktoré mali aj ľudské obete.Čo je teda pre Putina výhodnejšie?Podľa mňa je to tá druhá možnosť.Preto si myslím,že Antimajdan môže Putinovi len pomôcť.Keby antimajdan neexistoval,tak ľudí mimo Moskvy by na základe moskovského majdanu bolo možné ľahšie zmanipulovať tak,aby Putin stratil ich podporu.

 • hudryper • 15. března 2016

  Vzhledem k tomu,že hnutí antimajdan působí jako pojistka proti rozvinutí technologií barevných státních převratů je Pjakinův postoj k němu opravdu podivný. Donedávna jsem pod výsměšnými
  pojmy „vlastenci“ chápal lidi typu Strelkova,kteří z hlediska vedení válečných operací nesouhlasili
  se zabrzděním krásně se rozvíjející ofenzívy u Mariopole i u Doněcka. Vůbec jsem si je nespojoval
  s antimajdanem. Čtenář a posluchač Pjakinových výkladů to pro správné posouzení vnitřních sil
  v ruském politickém centru nemá snadné. Celou dobu nemohl přijít Medveděvovi na jméno a to
  jeho P..rezident se ozývalo skoro v každém jeho vystoupení. Stačilo Medvěděvovo vystoupení v
  Davosu k tomu, aby ho pan Pjakin vzal na milost ? I bez Pjakinova vyfutrovávání spektáklu mezi
  Putinem a Medvěděvem přece každý soudný pozorovatel vidí,že jde o starý židovský systém hodný
  šéf a zlý prokurista firmy. Společné firmy.A tak neberu názory pana Pjakina,z nichž si už začali utahovat i ruští tazatelé,zase příliš rigiorozně. Dělá chyby,ale kdo je nedělá ?

 • Sio • 15. března 2016

  peter. napsal
  Pjakinove obavy z antimajdanu pravdepodobne spočívajú v tomto.Predstavme si,že opozícia v Rusku zorganizuje v Moskve demonštráciu,ktorá nadobudne tendenciu prerásť do niečoho podobného ako bol majdan v Kijeve.Antimajdan zakročí,vzniknú zrážky a nepokoje,čo môže viesť až k odstráneniu Putina.Potiaľ Pjakinovi rozumiem.No ak Antimajdan nezakročí,bude musieť zakročiť vládna moc a nepokoje vzniknú aj tak.A ak sa taký majdan nenaruší hneď v zárodku,môže nabrať obludné formy podobné tým na Ukrajine.Jeho razancia a agresivita narastie a objavia sa rôzni politici z USA a z iných západných štátov ako napr.McCain,Kiska alebo Kalousek,ktorí začnú protiputinovských demonštrantov povzbudzovať.Pridajú sa oligarchovia a Putin bude nútený rezignovať.Sú len dve možmosti.Buď tvrdý postup vládnej moci aj za cenu ľudských životov,alebo majdan likvidovať hneď v zárodku antimajdanistami.V prvom prípade by svet hovoril a písal o Putinovi ako o krvavom diktátorovi ktorý dal vyvraždiť vlastných občanov a v tom druhom,ak antimajdan zakročí hneď na začiatku, by to boli pouličné zrážky medzi protiputinovskými demonštrantmi a proputinovskými antimajdanistami,ktoré mali aj ľudské obete.Čo je teda pre Putina výhodnejšie?Podľa mňa je to tá druhá možnosť.Preto si myslím,že Antimajdan môže Putinovi len pomôcť.Keby antimajdan neexistoval,tak ľudí mimo Moskvy by na základe moskovského majdanu bolo možné ľahšie zmanipulovať tak,aby Putin stratil ich podporu.

  Myšlenka samotného antimajdanu je jednoznačně dobrá. Ale Antimajdan není totéž co „patrioti“. Ti se snaží hnát Putina do zbytečných extrémních kroků. Pokud je udělá zdiskredituje se před Západem. Pokud je neudělá, je obviněn z liknavosti a diskredituje ho to doma.

 • Sio • 15. března 2016

  hudryper napsal

  Vzhledem k tomu,že hnutí antimajdan působí jako pojistka proti rozvinutí technologií barevných státních převratů je Pjakinův postoj k němu opravdu podivný. Donedávna jsem pod výsměšnými
  pojmy „vlastenci“ chápal lidi typu Strelkova,kteří z hlediska vedení válečných operací nesouhlasili
  se zabrzděním krásně se rozvíjející ofenzívy u Mariopole i u Doněcka. Vůbec jsem si je nespojoval
  s antimajdanem. Čtenář a posluchač Pjakinových výkladů to pro správné posouzení vnitřních sil
  v ruském politickém centru nemá snadné. Celou dobu nemohl přijít Medveděvovi na jméno a to
  jeho P..rezident se ozývalo skoro v každém jeho vystoupení. Stačilo Medvěděvovo vystoupení v
  Davosu k tomu, aby ho pan Pjakin vzal na milost ? I bez Pjakinova vyfutrovávání spektáklu mezi
  Putinem a Medvěděvem přece každý soudný pozorovatel vidí,že jde o starý židovský systém hodný
  šéf a zlý prokurista firmy. Společné firmy.A tak neberu názory pana Pjakina,z nichž si už začali utahovat i ruští tazatelé,zase příliš rigiorozně. Dělá chyby,ale kdo je nedělá ?

  Napadlo mě, jestli mu to poněkud nestoupá do hlavy.

 • fajt • 16. března 2016

  čím déle pjakina pozoruji, tím více nabývám dojmu, že je to pacient. ..)

 • fajt • 16. března 2016

  http://politikus.ru/events/72263-sluchilos-chudo-bolnoy-prozrel-v-centrobanke-obnaruzhili-priznaki-sabotazha.html – a pak kdo vládne Rusku – liberálové a MMF, ten taky nařídil Putinovi, aby se oficielně stáhl ze Sýrie ( a on s radostí a poslušnosti raba vykonal ). ..)

 • peter. • 16. března 2016

  Myslím,že v súvislosti s Pjakinom je dobré,zamyslieť sa nad týmto článkom :
  https://gloria.tv/media/psf6zbyjee8

 • peter. • 16. března 2016

  Sio napsal
  Napadlo mě, jestli mu to poněkud nestoupá do hlavy.

  Sio:
  Tak som sa vyspal a so sviežou hlavou som si začal spytovať svedomie.Či ja reku tomu Pjakinovi nekrivdím.A pri pátraní po možných motívoch jeho kritiky hnutia „Antimajdan“ ma napadla takáto hriešna myšlienka.
  Pjakin ako skúsený lektor a propagandista celkom isto vie,že aj negatívna reklama môže mať opačný,pozitívny výsledok.Svojou kritikou vzbudzuje vo svojich poslucháčoch záujem o toto hnutie.A nemálo z nich sa potom,čo sa oboznámia s cieľmi hnutia, stanú jeho podporovateľmi.Antimajdan je už dnes silné hnutie a počet jeho priaznivcov zo dňa na deň rastie.Nie je nikde napísané,že sa časom môže pretransformovať na politickú stranu.Jeho zakladatelia dokážu osloviť všetky vrstvy občanov RF.Mládež cez motorkárov a vrcholových športovcov,intelektuálov(Starikov),vojakov aj pospolitý ľud.
  Je známe,že Putinova strana „Jednotné Rusko“je prelezená ľuďmi,ktorých súborne nazývame „piatou kolónou“ a je brzdou pri presadzovaní Putinových zámerov.Pjakin neraz hovoril,že ak chce Putin naplniť svoje predstavy o budúcnosti Ruska,musí mať silnú podporu občanov.Tú síce má,ale aby sa aj pozitívne táto podpora prejavila,musí byť nejako zastrešená.Tou strechou by podľa mňa,mohlo byť práve hnutie „Antimajdan“,pretrnsformované na politickú stranu,ktorá by nahradila prehnité“Jednotné Rusko“.
  A Pjakin?Buď vznik takejto strany podporuje,alebo sa toho obáva.Skôr si myslím,že to prvé.
  Možno som povolil uzdu svoje fantázii priveľmi,ale nie je to podľa vás jedna z možností?