Diskuze k článku


 • Martin (už bez taky m) • 1. května 2017

  https://www.youtube.com/watch?v=Wjup2kxOoY4

 • Dana • 1. května 2017

  Tribune, pockala bych, az zacnou ty rachejtle opravdu litat, nez bych zacla psat hystericke tirady o krvelacnych Americanech.
  .. Moznost valky, jakekoliv, vam samzrejme vyvracet nebudu.
  Motto:
  Nechte ho, jen at se boji….

 • Vlad • 2. května 2017

  Dana napsal
  Tribune, pockala bych, az zacnou ty rachejtle opravdu litat, nez bych zacla psat hystericke tirady o krvelacnych Americanech.
  .. Moznost valky, jakekoliv, vam samzrejme vyvracet nebudu.
  Motto:
  Nechte ho, jen at se boji….

  Dano, Dane…nevím jestli jste opravdu žena. Pokud ano, nechápu kde se v ženě, MATCE bere ta krvelačnost. Snad jediné vás (s malým V) omlouvá, že asi žijete v USSA. Máte velký vzor v Hitlery nebo Krvavé Madle. Ať jsou v Severní Koreji jakýkoliv vládci, jakýkoliv lidé – je to JEJICH země a jejich kultura. Je to věc lidu Koreje koho si zvolí (nebo strpí) za vůdce. Je to jen můj osobní názor, ale myslím, že jejich největší „zlo“ je to, že se nebojí USSA. A taky si trošku hlídají své naleziště platiny, které by se velmi líbilo vlastnit korporacím v USSA :-)))
  P.S. Pokud jste muž, pak vás (s malým V) lituju v návratu domů v cínové rakvi.

 • Tribun • 2. května 2017

  Dano, Dano, Dano… až začnou ty rakety lítat, bude pozdě. Co je na tom tak těžkého k chápání? Zrovna u vás bych čekal, že vám princip předběžné opatrnosti nebude cizí.

 • Gatta • 2. května 2017

  Co jsem viděl některé Trumpovi předvolební i prezidentské proslovy a něco staršího si i od něj přečetl, tak je jasné Trump není a nebude jako jeho předchůdci. Každopádně stylem vystupování a komunikace.
  Je to hráč vysoké úrovně a navíc mediálně velice zdatný.
  Ten nebude nikdy předem říkat co udělá a pokud to řekne, tak nebude nikdy jisté, jestli to skutečné taky udělá, nebude hlásit svoje plány a vysvětlovat proč to či ono udělal, bude klamat tělem a dělat populistická gesta a prohlášení, bude měnit kdykoliv prožně svoje postoje, dělat i protichůdné činy …. , zkrátka Machialelli by z něj měl určitě radost. Myslíte, že to je tak špatně … ?

  Rozhodující ve vládnutí je ovšem vždy až ceklový výsledek !!!
  (což samozřejmě neznamená, že konflikt s KLDR nemůže nastat)

 • Admirál • 2. května 2017

  Gatta – “ bude klamat tělem a dělat populistická gesta a prohlášení, bude měnit kdykoliv prožně svoje postoje, dělat i protichůdné činy …. “

  Možná, že jsem příliš úzkoprsý, ale přece jen bych uvítal od majitele kufříku se spouštěčem Armagedonu ve vztahu k jiným držitelům téhož kufříku více předvídatelnosti.

  Ale jak píšete – počítá se celkový výsledek. Podle plodů poznáte jej. Jen aby nás zbylo dost na hodnocení výsledku.

 • Gatta • 2. května 2017

  RE Admirál – taky doufám, co nakonec můžeme dělat jinýho.
  „Bláznivého“ Trampa bych se ani tak nebál – spíš těch „rozumných“, co stojí v pozadí a co ho můžou nakonec k ledasčemu šílenému dotlačit nebo zmanipulovat.

 • fra • 2. května 2017

  Svět by mohl být bez válek za splnění docela malého závazku, které si státy vložily do preambule charty OSN. Nejen, že se zavázaly pěstovat snášenlivost a žít spolu vzájemně v míru jako dobří sousedé, ale též že se vystříhají ve svých mezinárodních stycích hrozby násilím nebo použití násilí, ať proti územní celistvosti nebo politické nezávislosti kteréhokoli státu, ať jakýmkoli jiným způsobem neslučitelným s cíli Spojených národů.
  Z uvedeného je zřejmé, že tento závazek neplní nejen SSA ale i samotná organizace OSN ze které se stalo jak říkal Werich „dobré bydlo“ pro celou armádu flákačů. Jak píše Noam Chomsky ve své knize Hegemonie nebo přežití, mezinárodní právo bylo ze strany SSA flexibilně nahrazeno strategií preventivních válek. Jak víme začalo to Irákem. Při určení terče takové preventivní války musí být splněny tyto podmínky:
  1. Musí být v podstatě bezbranný.
  2. Musí být tak důležitý, aby stálo za to si k vůli němu přidělávat problémy.
  3. Musí se najít způsob, jak jej zobrazit jako smrtelné nebezpečí, které bezprostředně ohrožuje naši (tedy SSA) další existenci.
  Zjednodušeně řečeno musíme mít drtivou vojenskou převahu, musíme se dostat k nějaké tučné kořisti. Smrtelně nebezpečný je pro SSA prostě každý kdo nás odmítá

 • Dana • 2. května 2017

  Prave, ze od 90 let minuleho stoleti Kimova dynastie, dnes syn, porusovali a porusuji mezinarodni umluvy o jadernych raketach.
  V rade Organizace Spojenych Narodu je nejmene 10 resoluci, ktere formalne zadaji Kim-Jonga o pozastaveni nuklearnich balistickych raket. Takze 20 let dialogu nestacilo, i kdyz Obama nabidl vykupne. Oni to tak ti Severni Korejci maji v tradici – lavirovat mezi Cinou, Ruskem a USA, stridave zadat o hospodarskou pomoc, jinak hrozi, ze se strategicky prikloni k te ci one konkurencni mocnosti a budou testovat rakety v blizkosti sousedu.
  Japonsko durazne zada o splneni umluvy o ochrane Japonska Amerikou. Pry na co maji Americane zakladny na Okinawe, kdyz nezasahuji proti Sev Koreji, ktera jej ohrozuje.

  Mne by se docela zamlouvalo, kdyby se Jizni Korea nejak dohodla s KLDR, ted, kdyz maji socialisticky naklonene vedeni. At si ten komunismus Korejci buduji….

 • Admirál • 2. května 2017

  Dana. – „Prave, ze od 90 let minuleho stoleti Kimova dynastie, dnes syn, porusovali a porusuji mezinarodni umluvy o jadernych raketach.“

  Nechci bonzovat, mohu vyjmenovat několik států v čele se státem Izrael, které porušují a porušují. A testují. Dá se z toho vyvodit podobný závěr, jako v případě S. Koreje?

 • Dana • 3. května 2017

  Admirál napsal

  Dana. – „Prave, ze od 90 let minuleho stoleti Kimova dynastie, dnes syn, porusovali a porusuji mezinarodni umluvy o jadernych raketach.“

  Nechci bonzovat, mohu vyjmenovat několik států v čele se státem Izrael, které porušují a porušují. A testují. Dá se z toho vyvodit podobný závěr, jako v případě S. Koreje?

  Takovy zaver se neda stavet na domenkach. Israel nic neporusuje, protoze ani nepriznava, ze nejakou atomovku ma. At teda israelske testy dokazou Rusove, ti take maji pristroje na klimaticke zachycovani radiace ve vzduchu i ve vode. China take nic nehlasila.
  Jediny podezrely vybuch, test, se udal letos u Irancu a to take mezimarodni rada UN vysetruje. Iran test oznacuje jako testovani neatomove bomby.
  Vloni na velkem shromazdeni svetovych zastupitelu v OSN – United Nation Security Council – se opetne jednalo o resouluci pozastaveni testu jadernych zbrani. Vsechny narody souhlasily, nektere podepsaly a nektere cekaji na schvaleni v jejich parlamentech. Zatim je to takova gentelmanska dohoda civilizovanych statu.
  Kdo hned odmitl resoluci podepsat jsou staty: Severni Korea, India a Pakistan. Ti posledni dva si take cas od casu vyhrozuji nuklearni valkou ohledne Kasmiru..Radioaktivni mrak z vybuchu v te oblasti by mohl zachvatit i stredni Evropu.

 • peter. • 3. května 2017

  Dana napsal
  Takovy zaver se neda stavet na domenkach. Israel nic neporusuje, protoze ani nepriznava, ze nejakou atomovku ma. At teda israelske testy dokazou Rusove, ti take maji pristroje na klimaticke zachycovani radiac

  Dana! Ale no tak!
  Podľa vás by stačilo,aby Irán odvolal svoj podpis pod „zmluvou o nešírení jadrových zbraní“ a bol by na tom ako Izrael?
  Izrael nielenže tie zbrane má,ale sa nimi aj priamo vyhráža:
  http://prop.wz.sk/netanyahu.html
  A jadrové testy vykonával v JAR.

 • peter. • 3. května 2017

  Dana napsal
  Israel nic neporusuje, protoze ani nepriznava, ze nejakou atomovku ma.

  https://xman.idnes.cz/mordechaj-vanunu-11-let-izolace-za-vyzrazeni-jaderneho-programu-izraele-1np-/xman-styl.aspx?c=A111006_164234_xman-styl_fro