Diskuze k článku


 • fajt • 18. dubna 2017

  https://cz.sputniknews.com/byznys/201704185143356-Putin-soucasne-uverove-organizace-hrdinka-kniha-Dostojevsky/ – v Rusku jede lichva taky pěkně, možná místo stále propírané finanční gramotnosti by bylo lépe dát lidem za skutečně odvedenou práci adekvátní mzdu … ale to je asi sci-fi i v Rusku. ..)

 • peter. • 19. dubna 2017

  Predstavitelia EÚ musia práve teraz prežívať veľmi krušné dni.Výsledky tureckého referenda im musia spôsobovať hnačku z možnej „putinizácie“Turecka a pri pomyslení na to,že v nadchádzajúcich voľbách v Francúzsku vyhrá M.Le Pen alebo Fillon padajú do mdlôb.A to má ešte na krku Ukrajinu,ktorú výdatne pomáhali rozosrať.NATO zaujalo k svojmu členovi – Turecku po referende pozíciu mŕtveho chrobáka a Trump sa pchá do zadku Erdoganovi.Ukazuje sa,že ani tá hrozba vypuknutia vojnového konfliktu na Kórejskom poloostrove nestála na pevných nohách,lebo USA vyhlásili,že námorná flotila nesmerovala ku kórejskému poloostrovu ale naopak – plávala od neho opačným smerom.
  https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/426917-americka-lietadlova-lod-sa-neplavila-ku-kldr-ako-tvrdil-pentagon/
  A vo V.Británii budú predčasné voľby,takže je možné,že nijaký Brexit ani nebude.
  Skrátka „všetko je inak“ako sa to už v posledných rokoch stáva zvykom.

 • peter. • 19. dubna 2017

  Táto správa,ktorá vyzerá byť veľmi dôležitá mení môj odkaz na údernú flotilu USA pri kórejských brehoch.
  Osud Sýrie a Donbasu sa stal najvážnejšou výzvou pre politika Putina.
  Podľa vyjadrenia Dmitrija Peskova uskutoční dnes večer prezident RF
  mimoriadny
  medzinárodný telefonický rozhovor.Z odkazu nie je jasné s kým.Môže sa týkať Sýrie alebo Donbasu.
  Telefonát sa môže týkať aj Trumpovho úderu na S.Kóreu údernou flotilou okolo lietadlovej lode Carl Vinson(tá by sa mala podľa článku v mojom predchádzajúcom odkaze pohybovať už niekde v Indickom oceáne…??)diplomati USA už údajne o tom jednajú priamo v Číne.
  https://cont.ws/@shaya/589195
  Nemám z toho všetkého dobrý pocit.Príliš mnoho vzájomne si protirečiacich správ neveští nikdy nič dobrého.

 • jjmm • 19. dubna 2017

  https://legacy.blisty.cz/art/44410.html Válka je pro oligarchii často neúčelnější podmínkou postupu a řešením, nebo předcházením nechtěných krizí. Zjednodušuje politické poměry, sociální vztahy a systém hodnot, vytváří pro vládnoucí skupinu žádoucí změnu norem sociálního chování a morálního klimatu, umožňuje extensivní i intensivní kontrolu a selekci, vede k ochotě pro kolektivní i individuální oběť a vypětí sil, je neutralizátorem třídních vztahů, odstraňuje nepotřebnou, nebo narušující heterogenitu, vytváří z neorganické společnosti, nebo pouhého souhrnu atomizovaných, bezvztažných jedinců pospolitost, ztotožňující se s mocí a jejími reprezantanty; a dobrovolně se podřizující znevolňující státní mašinérii. Je účinným integrujícím stabilizátorem a regulátorem, umožňuje zesílenou koncentraci nekontrolovatelné zcela legitimizované moci, integraci, morální destrukci a devalvaci proletariátu, prevenci revoluce, absorbci nebo eliminaci subverzivních a kontrole se vymykajících jednotlivců i skupin, monopolizaci informací a bezkonkurenční institucionalizaci lži; další, jinak těžko dosažitelné nezbytnosti. Pečlivě konstruované, i spontánní lidovou tvořivostí plozené legendy a mýty se stávají trvale součástí dějinného kolektivního vědomí a jako takové mají trvalou užitkovou hodnotu, bez ohledu na etickou oprávněnost, kulturní opodstatněnost, pravdivost a dějinné souvislosti. Nejčastěji, právě naopak, v nepřímé úměrnosti. Epidemie mythomemes je šťastnou nákazou pro deprivované masy a sladkou smrtí pro dlouhodobou frustrací vyhublá Ega. Samotný úspěšný emocionální apel válečné propagandy je přijímán extaticky, jako strhující prožitek vysvobozující z vnucené existenciální plochosti každodennosti a nivelizujícího stereotypu všednosti a malosti.

 • jjmm • 19. dubna 2017

  Působí i tam, kde nemohla působit ekonomická droga, buď pro její nedostatek, potřebnou nedosažitelnost, nežádoucí vedlejší efekt, nezájem nebo předávkování. Výčet není úplný, pouze tématicky postačující. Války kapitalismu, především války mondiální MegaMašinérie, nejsou zapříčiněny pouhými střety zájmů, důsledky zesílené konkurence a pokračováním politiky jinými prostředky. Pokud jde o válku ve smyslu nevojenském a obsáhlejším, platí plně parafráze uvedeného Clausewitzova výroku: „Politika je pokračováním války jinými prostředky“! Krajově a dobově to platí i pro válku ve smyslu užším a vojenském.

  Nevojenská funkce války, může tedy být a dlouhodobě je pro hegemony mnohem důležitější nežli vojenská. https://legacy.blisty.cz/art/44410.html

 • jjmm • 19. dubna 2017

  „každé Já se ve válce stává přesažným a dosahuje do My. “
  Between The Gods And Titans
  Válka však také vzněcovala, nadnášela, přetvářela a vytvářela své básníky, výtvarné umělce, filosofy, exaltanty bitevní vřavy a kamaráderie na hraně neodvolatelné ztráty, ztracence v orgiastických tancích smrti, chtivé čekatele nezadržitelného nadživota z drtící bouře kanonád, blouznivce zpité krvavými zářemi a ohňostroji světlic, mystiky ohně a železa, filosofy velkých dění a apoštoly nadřazenosti nad nevyhnutelnou poslední možností konce všech možností.

 • zart • 20. dubna 2017

  Můžete vystupovat nebo nastupovat n a t o , z čeho chcete, když je mnichovsky vystoupeno a vstoupeno za vás, bez vás o vás. A bylo vám to pohodlně jedno, než sklapla past. S kým byste chtěli jít Do boje..? (viz článek výše)

 • J. W. • 21. dubna 2017

  jmm, máte sympatické názory. Nelze se na věc dívat jenom z prasečího chlívku. Nutno se též dívat pohledem vlastníka zbytečného zavšiveného slamníku: „Kam s ním?“