Varieté Trump

Reklama


Nemohu jinak, než že odeberu globálnímu klaunovi právo na 90 dní hájení (to nedělám sám) a napíšu něco v rozporu s hlavami pomazanými v oboru politologie a globálně politické predikce. Předestírám, že doufám, že se v následujícím textu mýlím…

Kdysi jsem tu popisoval fungování politického systému v USA (který zkopírovala dominantní část členů OSN – vazalů stávajícího euroatlantického impéria). Od Jacka Kennedyho USA nevládne prezident, ale „Deep State“ tvořený vlastníky globálního vojensko-průmyslového a bankovního kartelu. Nový schopný salesman – kandidát na prezidenta – dostane hotový program s termíny plnění a definovaným týmem – a buď se k jeho plnění uváže „krví“ svým podpisem, anebo se nestane ani kandidátem. Zbytek je mediální cirkus, peníze a více nebo méně kvalifikovaný prodej iluzí debilizovaným masám. A po volbách se iluze rozplývají, mění se na v šok z rozporů mezi předvolebními sliby a rétorikou a činy v přímém rozporu se sliby s nadějemi ulice. To máme u nás také, proč asi?

Co mne přimělo k napsání těchto řádek, je fakt, že těch iluzorních nadějí se drží „jako hov*o košile“ i renomovaní analytici v Rusku. Přestože si jinak V. V. Pjakina a dalších altajských borců vážím velmi, v otázce Trumpa jejich touha po racionálním partnerovi na druhé straně oceánu a po odvrácení konfliktů je větší než všechny signály svědčící o tom, že v Trumpovi svět obdržel dalšího klauna typu Obama, ne-li horšího svou nevypočítatelností. A srovnání s „nebezpečnější“ Killery neberu, protože výsledek může být stejný.

Jen po ovoci poznáš je…

Posledních minimálně 50 let jsou US volby o líbivých sloganech, které z nějakých důvodů získají volební podporu předem vyselektovaného šmejda. Loni to měl Trump relativně snadné, protože konkurence nasadila politickou mrtvolu s máslem na hlavě (skandály, které by ji dostaly do lochu i v USA, pokud by pro boží vyvolence ještě platily zákony), ale i sebevražednými tendencemi, když ta osoba v přímé přenosu (náhodou?) urazila cca 95 % voličů či obyvatel USA tím, že je označila jako „deplorables“ (lidi politováníhodné, česky póvl). Pak už Donaldovi stačilo zabrnkat na nacionální strunu, obavu z nikým nekontrolované imigrace (strach ze ztráty zaměstnání pro bílou Ameriku), americké přesvědčení o výjimečnosti (a její degradaci za Demokratů) – „Make America Great Again“, zvěstovat o svém plánu šlápnout na krk nadnárodnímu velkokapitálu ve prospěch americké ulice (návrat výroby do USA) a slíbit obrovské investice do oprav chátrající a budování nové infrastruktury.

Jak už je v USA běžné, a ignorantská US ulice to ani nevyžaduje, Trump se při prodeji politických sloganů ani moc nenamáhal podložit je nějakými konkrétními plány a průkazem jejich finanční zabezpečenosti či realizovatelnosti.

Ostatně, totální a totalitní útok masových sdělovacích prostředků, celé Obamovy bandy využívající všechny prasárny, co lze vymyslet (to tu ještě nebylo) dal a dosud Trumpovi poskytuje aureolu protisystémového outsidera, jehož skutečná agenda musí logicky být v smrtelném konfliktu se zkorumpovaným „statem quo“, jinak by „demograté“ a „sorosové“ tak nevyváděli a nehrozili Purpurovou revolucí. Navíc ta zcela neamerická, trockistická aplikace McCarhyismu – musí tedy asi jít „o vše“. Kdo by, v té palbě, Trumpa považoval za „fake“?

Že by média neměla co ztratit a plní svoji poslední službu Systému? Nikdo jim stejně nevěří, tištěná média pomalu končí, tak co…

Obávám se, že mimořádná situace vyžaduje mimořádná opatření a metody. Totálně kontrolovaná média útočí na Trumpa a jeho tým nikoli pro to, že by byl pro tuto situaci k dispozici jiný, lepší krizový tým, ale proto, aby vytvořila v US pracujících masách dojem, že Trump je jejich člověk, skutečná změna k lepšímu, člověk, jenž jim vrátí životní styl, příjmy a pohodový život 60. let minulého století, tedy Ameriku, co už neexistuje a, vzhledem ke změně globálního paradigmatu, existovat už ani nemůže. A ten sen umírá na rakovinu úžeru, imperiálních válek a nenažranosti nadnárodních entit už přes půl století. Trump ztělesňuje ten sen u všech těch, co jejich vnímání US politiky končí u konzumace bezobsažných sloganů.

Takoví, a těch je v USA drtivá většina (na politiku mají přece politiky, co si platí z daní), nevnímají, že ty slogany jako „volnost, rovnost bratrství“ či „Proletáři všech zemí, spojte se“ v podání svých autorů nikdy nehovoří o tom, pro koho, v čím zájmu a s jakým cílem. Také je nezajímá, kdo tvoří Trumpův tým (jestřábi a Goldman Sachs – to je sakra změna), kdo Trumpa „udělal“ jako podnikatele, cvičil a udělal kandidátem na prezidenta.

A poté, co Trump získal podporu od pana Adelmana, faktického pána státu Izrael a strany LIKUD, a v nejbližším okolí Trumpa dominují Chabadisté (co se nedávno usnesli, že Mesiáš dorazil a oni znají jeho jméno – video je na netu), se nelze divit ani Trumpovu kopírování vzoru židovských zdí na hranici s Mexikem. A tím kopírování vzorů zřejmě nekončí. Stejně tak imperiální války v zájmu středovýchodní bašty demogracie.

Ale to jsme lehce uhnuli od zásadního – americké ulice a jejích problémů, které daly USA jejího posledního prezidenta. Neb Amerika vždy byla, je a bude o penězích, majetku a bezohledném individualismu na cestě k prosperitě a moci, nejlépe na úkor někoho jiného.

Zapomeneme-li na falšované statistiky, které jsou už tak mimo realitu, že jejich konzumace potřebuje nejvyšší možnou míru hlouposti, profesionální nevzdělanosti či politické korektnosti – USA jsou již od konce 90. let ve stále se zhoršující krizi, kdy meziroční pokles HDP činí cokoli mezi 2 – 4,5 procenty ročně, reálná míra nezaměstnanosti činí něco kolem 23 procent, cca 52 milionů Američanů přežívá na potravinových lístcích a různých formách podpory předluženého federálního i národních států, drtivá většina nových pracovních příležitostí jsou „part time“ (na necelý pracovní úvazek), reálná inflace je dlouhodobě kolem 9 procent, kolem velkých měst rostou stanová města bezdomovců, velká města se detroitizují a kriminalizují (existují celé čtvrtě, kam se policie bojí vjet i autem), skoro 2 miliony vězňů v jeden okamžik nepojaly zřejmě ani Jagodovy gulagy. A to jsou v záloze ještě FEMA campy s kapacitou 1,5 milionu nepřizpůsobivých.

I střední vrstva je zadlužená, žije od výplaty k výplatě a není schopna platit dluhy na kreditních kartách, natož hypotéky a studentské půjčky. K tomu připočtěme radikalizující se důchodce, kteří se vlivem nízkých výnosů US obligací a nízkých úrokových měr dozvídají stále častěji, že jejich důchodové fondy mají „potíže“ a že jejich stáří bude plné bídy. Kromě cca 5 % spekulujících na nafouknutých burzách totiž celá Amerika dramaticky rychle chudne. Dochází k zásadnímu střetu očekávání lidí, označující se za globálně „indispensable“ (nenahraditelné, ba přímo k vůdcovství světa, šíření pokroku a unikátní kultury předurčené), a realitou věčně zadluženého otroka, co mezi mrakodrapy elit, jež nevědí, co s kapitálem, žebrají u „sovětského, centrálně řízeného“ státu o almužnu a možnost přežití. A začínají si uvědomovat realitu banánové republiky, kde zlomek procenta občanů vlastní 60 procent Ameriky a zbytek navštěvuje ovčansky ždímačku s nadějí, že bude lépe.

A teď přijde Trump s tím, že učiní opět Ameriku velkou. Pomineme otázku, jak chce přimět US korporace k návratu, když je US vláda není schopna přimět ani k placení daní, zejména ze zahraničních operací, tedy off-shorů a daňových rájů. Jak chce přimět US korporace, které neinvestují v USA téměř do ničeho jiného, než do vykupování vlastních akcií od minoritních akcionářů a spekulací na burzách – aby investovaly do reálné ekonomiky, tedy do vývoje a výroby nových produktů v USA. Logika Trumpova hesla nejde jen proti finančním zájmům a realitě finančních trhů, bublinové ekonomiky, jde proti finančním možnostem USA. Trump má před sebou realizaci největšího okradení světa v historii ve formě státního bankrotu USA, nebo rozeběhnutí dalších vln kvantitativního uvolňování – čti tisku ničím nekrytých bankovek – s následnou hyperinflací, zakončenou opět bankrotem. Čili jednosměrka, přičemž druhá alternativa získá čas, kdežto peníze zase, v míře dominantní, skončí u majitelů „too-big-to-fail“ banksterů, tedy cizinců.

Spousta lidí, co nikdy neprošli jediným provozem něco produkující fabriky (a k těm patří různí akademičtí a bankovní „experti“) mají představu, že opětovně industrializovat Spojené státy je otázka jen peněz a pobídek, daňových a jiných úlev.

Pro tyhle všeuměly mám poměrně zásadní šok. S určitou výjimkou části US zbrojního průmyslu, podstatná část amerického průmyslu ztratila, možná nevratně, cosi podstatného. Tím míním výrobní a odvětvové know-how, kvalifikované výrobní dělníky a pracovní morálku, zájem o práci ve výrobě zejména u generace nynějších dvacátníků a třicátníků.

Půl století, které přináší největší benefity různým šmelinářům, dealerům, právníkům, makléřům a neustálé ubývání pracovních příležitostí pro techniky, výrobáky, přineslo dobu, kdy kvalifikované kádry prostě nejsou. Firmy si ze zoufalství (odborné školství neexistuje) platí agentury, něco jako učňovky, platí i stipendia, aby získaly např. operátory CNC strojů. Minulý rok jsem se setkal s prezidentem strojírenské firmy v Connecticuttu a ten mi potvrdil, že je to celonárodní problém – z 5 takto sponzorovaných „učňů“ jsou čtyři nepoužitelní, toho pátého musí nakonec naučit jeho profesi ve firmě od píky. A v okamžiku kdy takový kádr dospěje k závěru, že už vše umí, odchází z firmy za lepším platem. Budujte, udržujte firmu v takových podmínkách!

Těm přemýšlivým poskytuji jednu informaci, kterou se nikde nedočtete: Přestože, v rámci projektu inkluze (příležitost i pro nebílé Američany) US administrativa snížila nároky na studenty středních a vysokých škol tak, že absolvent střední školy z 60. let minulého století by dnes bez problémů absolvoval státní vysokou školu, „drop-out“ rate (podíl žáků, kteří nedokončí střední školu) činí těžko uvěřitelných 49 procent. Výzkum zahrnoval střední školy v městech se 50 tisíci a více obyvateli. Na venkově je situace trochu lepší. Ti, co vysokou školu vystudují v netechnickým oborech, čelí nejen dluhu na školném (v rámci USA činí tento defaultující dluh 1,5 bilionu dolarů) a nedostatku zaměstnání, které by umožnily skušně žít a platit dluh, ale dokud nepřiznají, že jsou zaměstnáni a mají výdělek – nemusí platit dluh na školném. A tak žijí u rodičů, parazitují a živí se načerno, jak to jde – pro výrobu jsou ztraceni, nepoužitelní.

Westinghouse nepostavil jadernou elektrárnu přes 25 let, John Deere nevyrobil traktor v USA přes 30 let, Toyota ječí, že zavře v USA krám, protože nemá (kvalifikované a motivované) lidi, a tak bychom mohli pokračovat – s kým chce Trump tu Ameriku dělat opět velikou, když řada profesí prostě zanikla, poslední mohykáni odešli na věčnost, když úžasnou vizitkou US školství je až 85 procentní podíl cizinců na základní a aplikovaném výzkumu v USA, kteří s pádem US dolaru jako světové měny učiní totéž, co již předvedli? Půjdou nejen za penězi, za vyšší nabídkou, ale jak to tak vypadá, i za bezpečím pro svoje rodiny. Pryč, za louži.

US elity jsou totálně odtržené od reality, nejen té americké, ale globální. A Trump je jen produkt prostředí, ve kterém existoval celý život, reflektuje, v nejlepším (pokud zapomeneme chvíli na „krvavý“ úpis), jen svoje elitářské zkušenosti a představy. Což o to, bankrotovat umí, ale, obávám se, že tentokrát neexistuje kapitál, sponzor, obchodní přítel, který USA. Inc. koupí i s jeho dluhy, podvody, debilizovanou, morálně rozloženou společností, neschopností se uživit a neochotou přestat parazitovat. Já bych tu americkou trosku bývalé velikosti, Orwellistán nebral ani zadarmo, zvláště proto, že ji čeká osud SSSR v podstatně násilnější verzi odpovídající mentalitě amerických osamělých pistolníků Divokého Západu – každý za sebe, a pánbůh za všechny s bouchačkou v ruce a vakuem v hlavě.

Ani sebeušlechtilejší touha po míru a smírném řešení konfliktů antagonistických civilizací a kultur by nás neměla odvádět od základního postulátu: Kváká-li něco a létá-li to nad hlavami, slon to nebude. Trump je krizový manažer pro éru řízeného, plánovaného chaosu NWO, destrukce dále nepoužitelné strojovny Impéria úžeru, jeho slogany, tweety a klauniády mají jediný cíl – oddálit vzpouru americké ulice (2. americká revoluce nepřipadá v úvahu, na to je třeba občanů), získat čas pro neodvratitelné – default a přeformátovaní ke smrti odsouzeného amerického snu. Donald má všechny předpoklady a podmínky pro to, aby se stal americkým diktátorem (Hitlerem, chcete-li), až to už jinak dál nepůjde.

Vyjadřuji tímto hypotézu, že stávající útok „státu quo“ na Trumpa a jeho tým je vyvolená bouda na celý svět, zejména však na ubohé, nic netušící neduální či neprivilegované Američany

Úspěch každé finanční i vojenské operace zaručuje totální moment překvapení v okamžiku útoku, neznalost scénáře událostí příštích vaším (v daném případě hlavně třídním) protivníkem. Nebudeme na to překvápko čekat ani dva roky.

Zdraví

Věžák

Přejít do diskuze k článku 27 komentářů