Varšavský válečný sjezd a globální vesnická rvačka

Varšavský válečný sjezd vedou lidé, kteří nyní slovem a skutkem pilně připravují válku. Znáte to. Dva kluci na vesnici se pošťuchují, pak se začnou prát, pak si zavolají oba pitomé táty, ti se do sebe pustí, a nakonec se mydlí celá vesnice.

Ve Varšavě právě probíhá ve dnech 8.-9. července důležité setkání vojenských a politických činitelů NATO, které nás má připravit pod vedením USA na předpokládanou válku s Ruskem. Je to jistě chvályhodný počin, že některé země myslí za mé daně natolik dopředu a plánují mé nasazení za demokracii na ruské frontě. Podle plakátu je zřejmé, že nejsem sám v předdůchodovém věku s vyhlídkou neoliberálně vykradeného důchodu, komu se nelíbí nové pracovní zařazení. Známý český vtip říká, že pokuta při přechodu na červenou bude za dvacet let pro chodce dvojí: pro mladé, pokud na červenou přejdou, a pro důchodce, pokud nepřejdou. Jak se zdá, pokutování má dostat globální rozměr.

Logika nové války

Předešlé články na toto téma se snažily ukázat historické paralely současného korporátního fašismu a německého nacismu, popřípadě Mussoliniho měkké fašistické verze. Tady jsou naše hlavní články, ale je jich mnohem víc, klikněte si na klíčová slova a hlavně na přehledy článků za rok 2014-2015 v tematických číslech e-republiky.

Shrňme logiku současného vývoje. Evropa je vinou korporátní bankovní politiky ve slepé uličce a v ekonomické krizi. Reálně hrozí dluhová bankovní krize, nyní v Itálii, a rozpad eurozóny je nutná a jasná věc, protože exponenciálně rostoucí euro-dluhy dané složeným úrokem jsou nesmyslné, a nemá je banksterům kdo a jak zaplatit. Stejní banksteři navíc absurdně emitují tlačením tlačítka „nula“ na počítači umělé a ničím nekryté peníze ve formě dalšího dluhu, kterými vykupují ty předešlé nesmyslné dluhy. Po gigantickém znehodnocení peněz, důchodů a vkladů bude dobré najít nějakého hodně gigantického nepřítele, který za všechno může, stejně jako ten zloduch Putin.

A navíc Rusko je strašně velká země, má strašně moc surovin, což je vůči nám, jako globálním producentům, zjevně a strašně nespravedlivé. A my tak strašně chceme zavést do této oblasti světa naše transatlantické hodnoty a pořádek. Z těchto myšlenkových zkratů jde opravdu strach, protože jsou strašné. A to zvláště v situaci, kdy nám doma tyto hodnoty krachují na plné čáře. A kdy se jim v Rusku už pomalu všichni smějí nahlas a prozápadní placené agitátory zvou do provládní televize jako placené komiky. V logice takto daného korporátního fašismu je nový „Drang nach Osten“ celkem jasnou a logickou volbou.

Jak se dělá válka

Jak postupovat při vyvolání nového kola zbrojení, generálního Mobilmachung našich daní, zrušení demokracie a nastolení tvrdého boje s terorismem venku, popřípadě doma i proti terorismu? Cestou malých kroků a poklidného mediálního vymývání mozků, jak to předvedl Goebbels. Nepřítele už máme, hurá! Navíc je třeba ve válce slov jej zrušit jako člověka. Rusové musí dostat nálepku naprostého primitiva řízeného pouze přírodními instinkty, protože jen tak se v západních masách mobilizuje pud sebezáchovy, který jim zhasne poslední zbytky soudnosti. Nejlépe je udělat z Rusů přímo zvířata, jako to bylo v Rwandě před genocidou 1994, kdy oficiální rozhlas ovládaný Húty označoval Tutsie za „šváby“, které je třeba „desinfikovat“ a „zašlápnout“.

Do této mediální čtverylky nastoupí Varšavský summit, jehož výsledky ještě oficiálně neznáme. Pokud jej ale vedou lidé, kteří nyní slovem a skutkem pilně připravují válku, pak musí udělat to, co všichni známe v malém. Dva kluci na vesnici se pošťuchují, pak se začnou prát, pak si zavolají oba pitomé táty, ti se do sebe pustí, a nakonec se mydlí celá vesnice. Pak těmto pitomcům nějaký génius vysvětlí z místního tlampače, že za všechno zlo světa, tedy i za tu rvačku, může sousední vesnice. Máme tam sice příbuzné, co naplat. Ale jak všichni dobře víme z místního rozhlasu, jsou to primitivové a chtějí nás sežrat zaživa. Tak jdeme na ně, ať je sežereme jako první. A jejich dobře obdělaná pole, domy a dobytek také nejsou k zahození. Alespoň to tvrdí náš starosta a s ním i hlavní vesnický policajt. A ti podnikají ve velkém, takže jim můžeme stoprocentně věřit.

Metoda malých oblbovacích mediálních kroků, vykreslování obrazu primitivního nepřítele, trvalá válečná mobilizace a stupňování napětí, zrušení demokracie v rámci boje proti terorismu nebo s terorismem, spojení banksterů, průmyslníků a prodejných politiků do fašistického bloku jednoho promile, militarizace společnosti, vítězství iracionality a rasových mýtů, xenofobie, náboženská a kulturní nenávist. Když pejsek a kočička vařili Čapkův dort, také do něj dali to nejlepší, co doma měli.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 400 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde , nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

17
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
17 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Autoři komentářů
Martin (už bez taky m)fajtpeter.Irenakoloděj Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Irena
Člen

http://politikus.ru/events/80413-u-nas-v-es-tradiciya-raz-v-stoletie-my-s-druzyami-sobiraemsya-v-reyh-i-lezem-v-berlogu-k-medvedyu.html

Máme v EU takovou tradici. Jednou za sto let si dáme s kámoši sraz a jdeme lovit medvěda v jeho vlastním brlohu.

peter.
Člen

Takto majú ľudia spolunažívať.Musia nás to učiť malé deti:
https://www.youtube.com/watch?v=Uef4Pzsc0jE

koloděj
Člen
koloděj

Irena napsal

http://politikus.ru/events/80420-dalnie-bombardirovschiki-rf-unichtozhili-v-sirii-tanki-i-lager-igil.html

Přemýšlím, jestli to není jen zoufalé gesto. Vystřílet drahé řízené střely na naprosto bezvýznamné cíle :
По сведениям Минобороны РФ, сегодня дальней авиацией в Сирии уничтожено три склада боеприпасов и вооружения, три танка, четыре боевые машины пехоты, восемь автомобилей, оборудованных крупнокалиберными пулеметами („тачанок“) и большое количество живой силы противника.

velký rámus, rakety lítaj a uničtožili tri tanka … přitom zničit tank je oříšek. Tank se povazuje za zničený, pokud v jeho útrobách vzplane munice, nebo je totálně zdevastovaný explozí UVNITŘ , někdy i vně tanku.

Irena
Člen

koloděj napsal
Přemýšlím, jestli to není jen zoufalé gesto.Vystřílet drahé řízené střely na naprosto bezvýznamné cíle :
По сведениям Минобороны РФ, сегодня дальней авиацией в Сирии уничтожено три склада боеприпасов и вооружения, три танка, четыре боевые машины пехоты, восемь автомобилей, оборудованных крупнокалиберными пулеметами („тачанок“) и большое количество живой силы противника.

velký rámus,rakety lítaj a uničtožili tri tanka … přitom zničit tank je oříšek. Tank se povazuje za zničený, pokud v jeho útrobách vzplane munice, nebo je totálně zdevastovaný explozí UVNITŘ , někdy i vně tanku.

No já si spíš myslím, že to tentokrát schytala ta hodná americká opozice, co byla tak dlouho „hájená“.

Irena
Člen

Irena napsal
No já si spíš myslím, že to tentokrát schytala ta hodná americká opozice, co byla tak dlouho „hájená“.

A už se Kerrýk žene do Moskvy.

http://politikus.ru/v-rossii/80438-vizit-kerri-v-moskvu-popytka-sgladit-ugly.html

Irena
Člen

http://rusvesna.su/news/1468255009
Алеппский котел перемалывает боевиков: ВКС РФ взорвали штаб «ан-Нусры», наступление банд закончилось кровавым провалом

fajt
Člen
fajt

https://www.novinky.cz/ekonomika/409043-rusnok-v-cele-cnb-neni-proc-rusit-intervence-zavedeni-eura-je-politicka-vec.html – zpráva pro ty, kteří Zemana a jeho poskoky vnímají kladně ( dodržování pravidel v korporačním fašismu se jeví čí dále více vražednější ). ..)

fajt
Člen
fajt

Irena napsal
No já si spíš myslím, že to tentokrát schytala ta hodná americká opozice, co byla tak dlouho „hájená“.

před tím ale rusové informovali „spojence“ v boji proti ISIL, že budou bombardovat dané území – tedy američané udělali selekci a z největší pravděpodobností bomby zabily bojovníky, o které ani američané neměli zájem ( uničtožená technika, počítám, byla už před likvidací asi taky šrot). ..)

peter.
Člen

Celá tá „natovská“sranda vo Varšave,je len také prdenie do vody.Ak má byť RF rozbitá,tak sa to celkom isto nestane v horúcom vojenskom konflikte NATO vs.RF.Stať sa to môže len vnútorným prevratom resp.zradou ruského oligarchátu.Myslím,že práve na tom tvrdo maká západná dávidovská „aristokracia“.Dajú ruským oligarchom ponuku,ktorú nebudú môcť odmietnuť (ako by povedal veľký don Corleone).Keby Putin chcel(alebo mohol),tak by už dávno eliminoval svojich potenciálnych likvidátorov a Ukrajina až po Dneper by už bola dávno samostatným štátom priateľsky nakloneným Rusku.Západ už sotva mohol vykydnúť na RF viac špiny a zloby ako vykydol do dnes lebo vie,že spolupráca s RF je pre neho… Číst vice »

peter.
Člen

Rusi ako národ sa zase až tak veľmi od ľavobrežných Ukrajincov svojou povahou nelíšia.A keď sa západu podarilo zblbnúť Ukrajincov,tak sa celkom isto pokúsia zblbnúť aj Rusov.Iná situácia by nastala,keby NATO vojensky napadlo RF.Potom by narazilo nie len na „ruskú náturu“,ale aj na ukrajinský,bieloruský skrátka „sovietsky“odpor.
Preto bude útok proti RF vedený cez vyvolanie vnútorných nepokojov(farebnú revolúciu) a nie ozbrojenou silou.Harašenie zbraňami a zdôrazňovanie klamstva,že vojna už-už prepukne je len súčasťou protiruskej propagandy.Má za cieľ postaviť ruský ľud pred voľbu :Buď krvavá vojna alebo západný „blahobyt a demokracia“.Akú rolu v tom zohrá Putin,ukáže čas.

fajt
Člen
fajt

https://www.youtube.com/watch?v=5g-YnBtN9fg -to je bída, pane Kohn. ..)

peter.
Člen

fajt napsal

https://www.youtube.com/watch?v=5g-YnBtN9fg -to je bída, pane Kohn. ..)

Ten debil Bush tancuje na smútočnom zhromaždení na pamiatku zabitých policajtov.
10rokov bol tento idiot prezidentom USA.Dnes berie za hodinovú prednášku(o čom on preboha môže prednášať?) 100 tisíc dolárov.Tento svet sa obracia na riť!!!

fajt
Člen
fajt

peter. napsal Ten debil Bush tancuje na smútočnom zhromaždení na pamiatku zabitých policajtov. 10rokov bol tento idiot prezidentom USA.Dnes berie za hodinovú prednášku(o čom on preboha môže prednášať?) 100 tisíc dolárov.Tento svet sa obracia na riť!!! tancuje, protože je zfetovanej, stejně jak za své prezidentské vlády, a všichni okolo něj dělají, že to nevidí, nic neví a že je vše v naprostém pořádku … až dojde, moci boží a vůli klanů sionistů, k úřadu Killary, tak to se teprve budou dít věci, náhradník kačer Tump je na chlup stejné hovado… ale jak řekl jeden ocelový velikán, je lepši zajít příliš… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Člen
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
Člen
Martin (už bez taky m)

Ještě jsem to nedokoukal, ale prosím podívejte se na to,
je to Amerika dnešních dnů…
https://www.youtube.com/watch?v=DMriflUwNTQ