Diskuze k článku


 • r.m. • 25. prosince 2014

  Kdepak o půdu a vodu. O duši jde ))
  24.12.14
  USA: Obama uspořádal v Bílém domě Chanuku. Po obřadu zapálení světel sestoupil mezi pozvané hosty (hádejte, kdo byl pozván). „Pane prezidente,“ oslovil ho jeden z hostů, „máte nějaký vzkaz pro židy v Los Angeles?“ Než stačil Obama odpovědět, ozval se další pozvaný: „Když jsem řekl svým křesťanským přátelům, že jdu na Chanuku, do Bílého domu, řekli: ‚Och, nevěděli jsme, že prezident je žid.'“
  „Já jsem,“ řekl Obama. „Ve své duši.“

 • Sio • 25. prosince 2014

  Je to svinstvo. Nedozírný zločin. Tady je jasné, že nás naši demokraticky zvolení politici prodali do otroctví.

 • mirror • 25. prosince 2014

  Vodovody a kanalizace se privatizovaly podle zákonů, které musela navrhnout jistá vláda. Tento veřejný majetek představuje monopol. Jak privatizaci monopolů provést, mělo být také zákonem určeno. Politici mají plnou hubu falešné demokracie, ale rozhodnutí o tom, kolik kdo má platit, což závisí na způsobu privatizace, nechají na podivné zástupce lidu, které zvolili v maškarádě, kterou nazývají svobodné volby. Nikdo se většiny občanů neptal, kolik jsou ochotni platit.

  Také v našem malém městečku se prodávaly akcie vodovodů a kanalizací. Sám jediný ze zastupitelstva jsem horlil proti. Nepamatuji se, zda byl někdo se mnou. Složení zastupitelstev a totálně skoro všech rad měla v rukách pravice. Ti chytráci byli posedlí prodávat a tak zdánlivě vydělávat. Bylo to moderní. Přerováci neprodali a tvrdili, že kcie má hodnotu přes dva tisíce. V našem okolí se prodávaly akcie za sto dvě stovky. Náš starosta chtěl se starostou z blízkého města (sociální demokrat) hrát o cenu tisíc dvě stě. Nakonec je podvedlo jiné město, které ovládala odeeska. Obchodník s akciemi z Ostravy prodal za čtyři sta, aniž měl k tomu souhlas. Starosta vyřvával, že to dají k soudu, po roce byli rádi, že se na to zapomnělo a jeho zase důvěřiví občané. Později se psalo, že na přeprodeji vydělala Penta miliardu nebo dvě.

  Kvalitu demokracie lze hodnotit kvalitou a zodpovědností zastupitelstva, jmenovitě jejich členů. Tvrdím, že v něm sedí jen malá část, která rozumí tomu, pro co hlasuje. Dostávají podklady domů a ani je nečtou. Rozhodující je manipulátor s mrštným jazykem s několika závislými osobami, které mají malou domu z odměny za sezení v radě. Když se hlasuje, tak se k radě přidá několik idiotů, ze skupiny, která volby vyhrála a tak schválí, co si usmyslí.

 • mirror • 25. prosince 2014

  mirror napsal
  Vodovody a kanalizace

  pokračování …

  Tlučhuba se udrží v čele radnice velmi dlouho, pokud k sobě nepřitáhne pozornost policie. Musí se drží zásady, že nemusí pršet, stačí, když kape. Plat na menším městě je shodný s platem středního manažéra, který musí v práci šlapat. U nás jsme se toho zakladatele OF v našem městě zbavili až po 25 létech jeho spokojené vlády.

  Na počátku všeho byly zpackané privatizační zákony. Je tady někdo. Kdo dokáže označit stranu a její ministry, kteří u toho byli? V mých očích je to sbor idiotů nebo dokonce kriminálníků, kteří byli na počátku tahání zbytečných peněz z kapes občanů. UŽ NIKDY NIKDO BY JE NEMĚL VOLIT!

 • Petrpavel • 25. prosince 2014

  mirrore, s tím označením strany nebo zodpovědných ministrů (a také té odpovědné strany která toto nechtěla a nechce) je to tak jednoduché až hlava bolí. Je nutno chtít. Stačí si odpovědět na dvě jednoduché otázky :
  1) Kdo, které strany a kteří ministři, u nás vládli od roku 1989 do roku 2014?
  2) Kdo u nás vládl do roku 1989 kdy byly vodovody a kanalizace státní a obecní a voda byla za hubičku, kdo od roku 1989 do roku 2014 byl a je proti privatizaci těchto a jiných komodit?
  P.S. Tu práci zastupitelstev popisujete velmi fundovaně, víte o čem píšete. Tak to chodí a chodit bude dokud se ovčani budou chtít nechávat opíjet rohlíkem (úmyslně nepíši koblihou – tam je to ještě o něčem jiném). A oni rádi nechávají.

 • mirror • 25. prosince 2014

  Vodovody a kanalizace představují přirozený monopol. Rozhodnutí radních se týkala naprosto všech občanů města. Když se prodává nemovitost, je třeba souhlasu všech spolumajitelů. Majetek po komunistech se týkal nás všech. Gauneři však rozhodli, že v případě prodeje VaK tomu tak nebude. Na mínění spolumajitelů, tj. nás občanů, se prostě vykašlali.

  Pohlaváři stran se chlubí přátelstvím politiků ze Západu. Nikoho z nich se nenapadlo zeptat, co se stane, až hloupá města prodají to, na čem jsou lidé životně závislí. Ti debilové, co tvořili zákon o privatizaci přirozených monopolů, byli tak sebevědomí prognostici, že nedokázali odhadnout, co se u nás stane, třebaže bylo všeobecně známo, jak se lidé zachovali, když dostali k dispozici za tisícovku kuponové knížky, aby rozhodovali, co s rodinným stříbrem.

  Všechny zločince, kteří se zákonem a jeho schvalováním by měli pohnat k soudu a odsoudit k úhradě všech ukradených peněz. Do špatně zprivatizované hospody nemusím chodit, ale trubky musím používat ty, které do baráku přivedeny mám.

 • Petrpavel • 25. prosince 2014

  mirror, správně, napsal : „…Všechny zločince, kteří se zákonem a jeho schvalováním (měli co do činění) by měli pohnat k soudu a odsoudit k úhradě všech ukradených peněz….“.
  Málokdo asi s tím nebude souhlasit.
  Myslí si ale snad někdo, že by to šlo jinak, dobrovolně, bez zásadních změn stávajících zákonů a stávajících postupů policie, státních zastupitelství a soudů? Beze změn a činů podobných těm v tolik a často připomínaných a kritizovaných padesátých létech minulého století u nás? Jestli si někdo myslí, že by to šlo, nechť napíše jak…?! Samozřejmě myslím v teoretické rovině poněvadž v okamžiku kdy by u nás vyhrála protisystémová strana či koalice bychom tu měli „spřátelená“ vojska NATO a ekonomické sankce EU. Tentokrát by nás Rusové, jako tenkrát, nepodrželi, mají svých starostí dost.

 • Bety • 25. prosince 2014

  Voda a půda se neprodává…..Kdepak je naše půda a komupak asi patří? Patří Babišům, Schwarcenberkům a podobné pa..ži, kteří k ní přišli velmi podivnými způsoby, teď k nim přibyla i církev…. Přes dvacet let nás obírají o všechno, co se dá. Voda je jen další logický krok. Volby nic nezmění, ČSSD je jen trošku mírnější,ale nepostaví se zásadním způsobem žádné sviňárně. Teď jen čekám až spočítají, kolik kubíků vzduchu připadne na jednoho občana a pěkně nám ho zdaní. Tady pomůže jen defenestrace, ale s tou se musí počkat, až USA přijdou konečně na buben, ovšem kobyla kope nejvíc, když má chcípnout, takže to moc růžově nevidím, vlastně to vidím dost černě. Promiňte, že píšu tak naštvaně, no ale já jsem naštvaná a ani vánoce na tom nic nezmění.

 • idiotronic • 27. prosince 2014

  ,,Není umění něco vyrobit, umění je to prodat.“
  Pamatujete ještě na to heslo? Blbé, co?
  Článek ilustruje, jak to vypadá, aplikováno na vodu. Ale práci prodáváme podle stejných pravidel…

 • idiotronic • 27. prosince 2014

  ČR prohrála arbitrážní řízení, protože neochránila zahraniční investici v podobě TV Nova.
  Trubky jsou sice naše, ale know-how , kterak účtovat vodu, to je vymyšleno v zahraničí, to je přece příležitost k další arbitráži! Bez Veolie bychom vodu vůbec neměli!
  Já vím, že je to blbost, ale jednou už jsme takový spor prohráli, a Nova dostala síť 1. programu s největším pokrytím. Bylo jí to málo.