Voda vydělává, ale ne lidem či obcím

Pro všechny, které zajímá voda a její cena, zasílám dokument, který informuje o tom, co se děje s vodu a který vysvětluje, proč máme vodu stejně drahou jako ve Francii, i když máme třetinové platy.

Celosvětový trend návratu správy vody do obecních rukou již začal a musí k němu dojít i v ČR. Je to jediný způsob, jak dlouhodobě udržet kvalitu vody, zajistit občanům rozumnou cenu vody, kdy nebudou platit za vodu dvakrát až třikrát více, než musí. Je to způsob, jak moci investičně myslet na úrovní desetiletí, jak zajistit, aby peníze vybrané od lidí za vodu byly reinvestovány v odvětví a netekly do zahraničí  a hlavně jak pomáhat snižovat znečištění vody již u zdroje.
Dokument  „Voda vydělává“ je příkladem vítězství jedince nad velkými koncerny. Je to vítězství občanské společnosti. Dodnes ho viděly více než 2 miliony lidí. Stojí za ním stovky angažovaných lidí, aktivistů a občanských iniciativ bojujících proti soukromým zájmům „vodních“ koncernů.
Dokument nedávno získal Cenu nadace Immanuela Kanta 2014. Porota jej označila jako „vynikající příklad strategicky a strukturální důležité kritické osvěty ve prospěch více sebeurčení Evropy“,  jako „… pozoruhodný úspěch demokracie v EU“. Nadace uděluje cenu od roku 2004. Chce v ní uznat a ocenit společenské angažování ve prospěch občanů jednajících v duchu svobody slova, otevřených informací a občanské odvahy.

Bez toho, že bych znal obsah dokumentu natočeného v roce 2010, jsem již v roce 2002 začal informovat zastupitele, členy vlády, ministry apod. a začal jsem sbírat a vytvářet důkazy, které mi umožňují u soudů úspěšně bránit sebe, lidi i vodárny proti obdobnému protiprávnímu jednání jako popisuje dokument ve Francii či Německu.

Chcete, platit za vodu je to, co je skutečně nutné? Pak se zde přidejte k lidem, kteří vyzvali politiky k nápravě.

Přejít do diskuze k článku 1 komentář