Všechny perličky v jednom hnízdečku

Že se na adresu vybombardování nemocnice v Kundúzu americkými letadly na afghánskou objednávku objeví, zejména ze strany atlanticky smýšlejících, bagatelizující komentáře v duchu stálo to za, sami si to zavinili, to bylo jasné od začátku. Ale to, co předvedla na webu Ozbrojené složky jakási Miroslava Pašková, to je opravdový majstrštyk, tam je úplně všechno, veškerá klišé, která jste si na dané téma dokázali představit, a ještě mnohá navíc. Co slovíčko, to perlička, co věta, to perla.

Kdybyste se snad chtěli hloupě ptát, jak se to jen mohlo stát, paní (slečna? desátnice?) Pašková vám to vysvětlí. Ale kdyby se snad někomu ten arogantní paján na armádní brutalitu (pardon, hlas odpovědnosti a rozumu na poušti změkčilého sluníčkaření) číst, tak jsem pro něj vydestiloval to nejlepší:

Co se před pár dny stalo v afghánském Kundúzu, je politováníhodné. To není fráze, to je to nejvýstižnější, co k tomu lze říct. Vůči pozůstalým i vůči koaličním silám, nám všem. Hra na city není na místě, protože když se kácí les, létají třísky. Jak se to mohlo stát? Město dobyl Taliban. Bombardování bylo na místě a je vcelku jedno, zda byla nemocnice zasažena navigačním omylem, nebo jen nepřesností střel cílících na Talibance. Jaký z toho byl prospěch? Likvidace Talibanců a získání města zpět pod kontrolu. Těch aktuálně hlášených 22 mrtvých z nemocnice je naprosto bez pochyb řádově méně, než kolik by jich býval měl na svědomí Taliban, kdyby mohl v Kundúzu dál beztrestně řádit. Vlastně by na místě byla kacířská otázka, zda těmto lékařům je Hippokratova přísaha opravdu vším i v případě zachraňování života islamistickému praseti, které před tím ukamenovalo, podřízlo či ubilo nevinné ženy a děti. Lidé – tedy ti západní – jsou v poslední době stále změkčilejší. O civilních obětech na životech se Havel explicitně nezmínil, nicméně implicitně nadřadil lidská práva lidským právům vedlejších ztrát na srbské straně. Lékaře bez hranic a jejich pacienty nezabily koaliční síly, patří k obětem Talibanu. To tam příště raději nejezdit, však oni chybí lékaři i v našich nemocnicích.

Proč já vůl se nedal na vojnu? Odpovědnost veškerá žádná a teplá strava třikrát denně. Jedno se ale sekernici Paškové musí nechat: skutečně velmi dobře vysvětlila, jak se to mohlo stát. Mohlo se to stát tak, že v armádě i politice je dost takových, kteří to vidí podobně, jako ona.

Převzato z blogu Tribun

Stanův komentář: Pokud bych někoho platil za šíření propagandy a on mi odvedl takto mizerný výkon, vyrazím ho.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
7. 10. 2015 11:51

tahle gumová baba kritizovala ( jestli taky rovnou nepodala tr.ozn. ) Kesudise, dokonce si hrála na soudkyni ( http://www.ozbrojeneslozky.cz/clanek/tvari-v-tvar-michalu-kesudisovi-zaznam-diskuse-s-clovekem-odsouzenym-za-schvalovani-smrti-nasich-vojaku ), nevím, jak voclům mohla projít přes psychotesty, asi to tam bude jak s fyzickou průpravou, prostě bude stačit, když se zájemce pouze zúčastní a dostane zelený dres NATO. ..)

Gatta
Gatta
7. 10. 2015 12:22

Díval jsem se ve zkratce na video i na jiné články paní redaktorky Paškové.

No, popravdě dělá to co má dělat – hájí názory ozbrojených složek. Tu lépe, tu hůře – co jí rozum, zkušenosti a zadání dovolí.
Myslím, že v jiné době či v jiném postavení by tento typ ženy stejně horlivě hájil cokoliv jiného – i Maovu Kulturní revoluci.

cnemo
7. 10. 2015 12:32

fajt napsal nevím, jak voclům mohla projít přes psychotesty, asi to tam bude jak s fyzickou průpravou, prostě bude stačit, když se zájemce pouze zúčastní a dostane zelený dres NATO. ..) Psychotesty? Její agresivita a bezohlednost je přece to, co armáda potřebuje. Takto budou ty psychotesty zaměřeny. Myslíte si, že by obyčejný člověk letěl do Afgánistanu a začal začal tam jen tak pro nic zanic střílet lidi, které v životě neviděl? Ale jinak výborný článek:) Je to samozřejmě nehoráznost, útok na nemocnici je prostě válečný zločin a nic víc, což by mohla vojanda vědět a pokud to nerespektuje tak alespoň… Číst vice »

fajt
fajt
7. 10. 2015 13:00

cnemo napsal Psychotesty? Její agresivita a bezohlednost je přece to, co armáda potřebuje. Takto budou ty psychotesty zaměřeny. Myslíte si, že by obyčejný člověk letěl do Afgánistanu a začal začal tam jen tak pro nic zanic střílet lidi, které v životě neviděl? no právě, proto ji měli nabrat na nějakou bojovou misi a ne jako hlásnou troubu rádoby mírového vojska, co se chce všude prostřílet k demokratuře. článek je excelentní a plně vystihuje zrůdnost dnešní doby a některých lidí, ne každý si tady může i verbálně dovolit to, co požehnaný, takže zatím je to stále ve velkém nepoměru a o… Číst vice »

aram
aram
7. 10. 2015 13:51

fajt napsal

tahle gumová baba kritizovala ( jestli taky rovnounepodala tr.ozn. ) Kesudise, dokonce si hrála na soudkyni ( http://www.ozbrojeneslozky.cz/clanek/tvari-v-tvar-michalu-kesudisovi-zaznam-diskuse-s-clovekem-odsouzenym-za-schvalovani-smrti-nasich-vojaku ), nevím, jak voclům mohla projít přes psychotesty, asi to tam bude jak s fyzickou průpravou, prostě bude stačit, když se zájemce pouze zúčastní a dostane zelený dres NATO. ..)

Pašková na videu „vypadám snad, že bych lhala?“

aram
aram
7. 10. 2015 13:56

A k perličkám v hnízdečku – mělo by se alespoň trochu ocenit, že tak neuvěřitelné přemety a piruety lze vůbec vymyslet. Kde se to vyučuje sakra.
Nojo děvče bojuje o job a to pak jde veškerá soudnost stranou.

aram
aram
7. 10. 2015 14:04

My se divíme Paškové a tihle si také tak nějak nevidí do úst
http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/382767-usa-ruska-strategie-v-syrii-je-tragicky-chybna.html

„Ruské ministerstvo obrany odpovědělo na žádosti Pentagonu a prostudovalo americké návrhy na koordinaci operací proti teroristické skupině Islámský stát na syrském území. Tyto návrhy mohou být přijaty,“ řekl Konašenkov.
„Nejsme připraveni spolupracovat na strategii, která je, jak jsme vysvětlili, chybná, tragicky chybná,“ prohlásil americký ministr obrany Ashton Carter.

A Francie? Co jeden den řeknou druhý popřou.

Tribun
Admin
7. 10. 2015 15:15

fajt napsal

tahle gumová baba kritizovala ( jestli taky rovnounepodala tr.ozn. ) Kesudise, dokonce si hrála na soudkyni ( http://www.ozbrojeneslozky.cz/clanek/tvari-v-tvar-michalu-kesudisovi-zaznam-diskuse-s-clovekem-odsouzenym-za-schvalovani-smrti-nasich-vojaku ), nevím, jak voclům mohla projít přes psychotesty, asi to tam bude jak s fyzickou průpravou, prostě bude stačit, když se zájemce pouze zúčastní a dostane zelený dres NATO. ..)

Prý to podala právě ona. Kdo to svedeš, tak se div.

orinoko
orinoko
7. 10. 2015 15:31

Ceska armada neni zadny monololit. A jako „ceska“ si nese vechny atriBUTY ceske … i historicke … genetiky. Soudruzka Paskova je vlastne v pruseru. – Vykouzli z osklivosti krasu. Ukaz, ze emericka bomba je zlato, zatimco ruska je … imperialismus. Nove devce ve funkci mluvci … ani nevim ceho v Rusku … to je radost koukat a cist. Zjevne si to uziva. – To maji na zasranem Zapade radi. Ona nemusi lhat, muze pracovat jen s informacni selekci. Soucasny Zapad sam sebe uvedl do role lhare. Dokonce notorickeho. A zname to myslim kazdy z nas. Do lzi se lze jen… Číst vice »

fajt
fajt
7. 10. 2015 17:39

Tribun napsal
Prý to podala právě ona. Kdo to svedeš, tak se div.

pak boží mlýny opravdu melou – na místě Kesudise bych podal trestní oznámení, ženská se dopustila daleko horšího trestního činu než on – jemu by přeci nechtěli odepřít spravedlnost, když ano, vypadali by jako totální pitomci a justice by si vysekla další parádní pomník. ..)

merlin
merlin
7. 10. 2015 18:15

co k tomu? orinoko má pravdu, armádní bilak. My měli takovouhle kozu ve třídě, chodila ve svazáckým do školy každý den, udávala nás a nakonec si vzala primátora za ods – a v listopadu chodila s největší trikolóru. Ještě mi připomíná našeho ideologického proděkana a jeho ideologické kárné komise. No těbůh.

merlin
merlin
7. 10. 2015 18:16

merlin napsal

co k tomu? orinoko má pravdu, armádní bilak. My měli takovouhle kozu ve třídě, chodila ve svazáckým do školy každý den, udávala nás a nakonec si vzala primátora za ods – a v listopadu chodila s největší trikolóru. Ještě mi připomíná našeho ideologického proděkana a jeho ideologické kárné komise. No těbůh.

A co na to lékaři bez hranic, nemělo by se jim to nějak doručit?

merlin
merlin
7. 10. 2015 18:55

Tribun napsal
Prý to podala právě ona. Kdo to svedeš, tak se div.

jsem to poslala s dovolením lékařům bez hranic

K. J.
K. J.
7. 10. 2015 20:11

Svého času jsem napsal mailový dotaz na ministerstvo vnitra, jestli oni, nebo jiná státní instituce provozují tento web s názvem Státní ozbrojené a bezpečnostní složky. Odpověděl mi jakýsi pán, který tvrdil, že web s tímto názvem je soukromý a nemá se státní správou nic společného. Na můj druhý dotaz, zda jim nevadí název webu, který se týká státní exekutivy už jsem se odpovědi nedočkal…

Honza999
Honza999
9. 10. 2015 8:05

Ona není tak hrůzná samotná existence takovýchto kreatur jako je Pašková… To že takovéto zrůdy existují je přirozený jev daný mnohotvárností přírody.

Co je ale hrůzné je to, že není zavřena v ústavu pro choromyslné, ale že patří k těm, kteří nám vládnou.

Aleš
Aleš
9. 10. 2015 20:31

Stane: obávám se, že je to jinak. Na cílové skupiny ta nejlepší možná propaganda. Jedna skupina vymaštěnců bude bezmezně souhlasit, bohatší pravicující chudinu to povzbudí v bezohlednosti a jak říká ori „obludé“ sklouzávající k člověčí plísni se utvrdí ve svých bludech a zostří intezitu zobání oplatků a odříkávání manter. Dali jste v 90.letech volům funkce. A stali se z nich VYVOLENÍ. Vládnou nám od těch nejnižších možných pozic zástupců zástupců zásTUPCŮ. Tour DE Bílek v přímém přenosu, dnes však na startu nejsou potřeba hodiny marxismu leninismu, ale angličtina a víra v neomezenou všehospásnou víru v moc neviditelné ruky TRHu. To… Číst vice »