Všichni pseudotantrici, začněte přemýšlet, co je to spojení

Reklama


(či neo-tantrici, správně ne-tantrici)

Přišel mi mail, který popisuje osud gurua Járy, který je na objednávku českých úřadů, které proti němu vedou inscenovaný proces za údajné znásilnění, držen ve vazbě ve filipínském vězení, v podmínkách těžko přežitelných pro Evropana. Mail hledá vinu v  českých úřadech.

Píšu, protože na tom nejsem o nic líp. Přitom nejsem ve vězení, mám krásný byt s krásným výhledem, v místě s krásným okolím, jsem finančně nezávislý, stále vypadám o mnoho let mladší než jsem. Dostal jsem se ale do naprosté izolace, už půl roku v podstatě ležím a nevycházím. Telefon mi nikdo nezvedne, na zprávu nebo vzkaz mi nikdo neodpoví. Je mi znemožněna v podstatě jakékoli činnost.

Než začnete nadávat na úřady, podívejte se napřed sami na sebe. I v despocii totiž do jisté míry platí, že úřady jsou jen vaším zrcadlem.

To vy jste přijímali a dále šířili „establišmentskou“ asexuální propagandu, to vy jste pomohli vytvořit „informační prostředí“, ve kterém je možné nazvat znásilněním všechno kromě skutečného znásilnění.

Někteří z vás si dokonce udělali z tantry byznys, a v systému, kde už existuje jen sex za peníze (správně $ex) a k tomu asexuální blábol zdarma, jste to dotáhli ještě dál a šířili asexuální blábol za peníze. A ostatní z vás si prostě honili ego, ať už jste ty asexuální bláboly považovali za duchovní nebo ne.

…My, guruové, mistři, možná nepřežijeme, ale co vy? Vy jste nikdy o tom, že byste začali žít, ani neuvažovali.

Zapomněli jste, že partnerství je od party, a ne od páru, a šířili jste pseudotantru, jako údajný prostředek ke zlepšování párových vztahů, přesněji k ještě zaprděnějšímu párovému přežívání. Je pravda, že je zde trochu na vině čeština, která k tomuto omylu podobností slov svádí. Ale také vy, protože neuvažujete. To můžete rovnou šukat mrtvoly, a tvrdit, že partnerství je od parte.

To vy jste přispěli k potlačení zbytků sexuální volnosti, která tu byla vždy v historii (což však dnes vědí už jen ti, co se historií zabývali). Která tu byla v době secese, za první republiky, v padesátých letech (kdy stavby mládeže byly něčím na způsob „hudebního tábora“), jak nám řekli pamětníci, či jak řekli pamětníci našim rodičům. My, „pamětníci“ jsme viděli, že tu sexuální volnost byla v šedesátých letech, stále ještě žila pod náporem asexuální kontrarevoluce (u nás kryjící se s „normalizací“) v sedmdesátých letech, a přežívala i v letech osmdesátých. Viděli jsme, jak byla sexualita zlikvidována asexuálním bombardováním v devadesátých letech (které někteří také považují za „humánní“ či „humanitární“, a které jsme my, na rozdíl od vás, nepovažovali ani za normální), po kterém už následuje jen „pohlavní začišťování“ od zbytků sexuality například izolací a likvidací lidí jako je Jára.

Vy jste součástí systému, to vy jste pomohli vytvořit „informační prostředí, ve kterém se nemůže ani říct, že probuzení kundalíni je probuzením kundy líné, protože kunda už se smí říct jenom v angličtině.

Vy jste spojovali výraz tantra s asexualitou, vy jste pomohli vytvořit takové „informační prostředí“, ve kterém už není možné spojovat tantru se sexem, a ve kterém je možné beztrestně páchat násilí na těch, kteří tantru se sexem spojí.

To vy jste způsobili, že jsou možné podobné absurdity, srovnatelné snad jen s tím, kdyby někdo šel do bordelu a pak po letech si „vzpomněl“, podal žalobu, a tvrdil, že tam byl znásilněn, protože tam šel koupit máslo.

Z tantry jste udělali jakési asexuální cvičení na značkách. Nerespektovali jste pravidlo, že kdo nezvládá skupinový sex, má o tantře držet hubu. Hlásali jste asexuální či monogamní tantru – což je stejný protimluv jako masožravé vegetariánství nebo „lihuprostá lihovina“. Pomohli jste vytlouct lidem z hlavy odvěkou moudrost, že láska musí být volná, jinak to není láska, ale nevolnost.

Nevykrucujte se, neošívejte se. Ať vědomě nebo nevědomě jste spolupracovali na potlačování sexuality. To vy jste to pomohli dovést k tomu, že sex jako činnost svobodných lidí zanikl, že je dnes u nás jenom $ex za peníze, nebo jenom jakýsi nedomrlý sex, pokud se člověk sníží k tomu, že přistoupí na ponižující, nerovné podmínky.

Vy jste pomohli potlačit v lidech vědomí, že sex je u lidí v první řadě záležitostí sociální, komunikací. Vy jste je hnali k asociální asexualitě nebo ještě asociálnější monogamii, kultu párového přežívání! Bez základní znalosti, že, že žádná alternativa k sexu, kromě násilí, neexistuje.

A k tomu jste šířili nesmysly o transformaci sexuální energie (správně sublimace = vypaření), a nechtěli jste vidět, že jde v nejlepším případě o blouznění z nedostatku sexu, podobné blouznění z nedostatku jiných základních životních potřeb – nedokysličení mozku, nedostatku spánku, dehydratace či hladovění.

Učili jste snad snad, že cílem tantry je naučit lidi zase normálně šukat, dovést je k tomu, aby přestali chtít jenom vztah, jenom se pářit v páru jako připuštěná zvířata?

Ne, jen jste přejali asexuální ideologii „normalizační doby“, tvrdili, že tu byla vždycky, že to tak má být, nebo jste ji dokonce nazývali „tradičními hodnotami“. (Podobni těm, co dnes vydávají tehdejší „socialistickou morálku“ za „křesťanské tradice“.) My, „pamětníci“, ale moc dobře víme, že tuto ideologii tenkrát „žrali“ jen ti, co začali na komunismus nadávat až poněkud opožděně po roce 1989. Pamatujeme, že tehdy bylo možné balit dívky slovy: „Slečno, pojďte dělat protistátní činnost.“, nebo ještě příměji: „Pojď šukat proti režimu!“

My jsme psali knihy, články, vysvětlovali na přednáškách a kde to bylo možné, že potlačení sexuality, atomizace společnosti na nukleární rodiny či jednotlivce povede nejen k zintenzívnění známého „kdo nekrade, okrádá rodinu“, ale zákonitě ještě dál, k nárůstu násilí ve společnost. Vše bylo marné, nebo na to ještě neuzrál čas.

…Na závěr ještě znovu opakuji: Nenadávejte na úřady, ty jsou jen odrazem vás samotných. Pokud chcete něco dělat, v první řadě udělejte něco se sebou!

16. října 2015 ▓

Přejít do diskuze k článku 17 komentářů