Diskuze k článku


 • zajoch • 18. října 2015

  Pane Kristku, velmi intelektuální článek, ale abych jej pochopila, musel by být přeložen do srozumitelné češtiny. Unikly mi souvislosti jednotlivých konstatování. Ovšem přiznávám, že jsem osoba jednoduchá, že i téma zrovna nepřitahuje moji pozornost, takže problém bude zřejmě na mojí straně. Měla bych napsat mea culpa, že ano.

 • chachar • 18. října 2015

  Píšete; „Zapomněli jste, že partnerství je od party, a ne od páru…“

  Právě naopak . Zkuste si najít význam slova „partnerství“… Pokud já vím , tak tantra je cesta pro dvojici , která chce řešit své „problémy“ cestou sexu .

  V podstatě jde o to , že muž musí svou partnerku zbožnovat … Muž si musí svoji partnerku představovat jako bohyni . Pak sex není pudový , nestahuje muže „dolů“ ale naopak ho povznáší „vzhůru“… Je to cesta uctívání Božství zkrze ženu :-)

  Pro zájemce ; zkuste na uložto.cz vyhledat „kultivace mužské sexuální energie“ či „kultivace ženské sexuální energie“ od Mantaka Chia

 • Hamilbar • 18. října 2015

  Je mi gurua (vlastně obou) upřímně líto.

 • Kukina • 19. října 2015

  test: pozorovala som, ze muzi (nastastie nie vsetci!) ked im to uz obcas vynechava (nie v hlave) sa obratia k..(parte) a myslia si, ze konecne pochopili kde robili chybu! – az dovtedy, ked im to uz vobec nevynechava :-) a vtedy lutuju svoj nerealizovany vztah so zenou svoho zivota, ktoru v isty cas odmietli.
  V ktorej etape je trpiaci ?

 • Janika • 19. října 2015

  Já jsem zase upřímně uvažovala o tom, zdali volný sex ve skupině odstraní různé nešvary a zlozvyky z párového soužití, majetnictví, žárlivost, soutěživost, mužský machismus, ženskou vypočítavost atd. Dospěla jsem k závěru, že v některých případech by se tyto špatné vlastnosti ještě posílily…

 • Bety • 19. října 2015

  Asi nejsem dost intelektuálně na výši, když zaprděný párový sex, tedy rodinu, považuji za důležitou. Ovšem tantru jsem nestudovala a ó ty hrůzo, dokonce se mi zdá, že právě skupinový sex je to, čemu se dá říci zvířecí páření. Tedy nejsem a nikdy nebudu jakýkoli guru, a když někdo považuje neustálou volnou lásku za to pravé ořechové je to jeho volba, pokud ovšem volný neznamená v překladu, že k tomu musí být každý svolný.

 • chachar • 20. října 2015

  V žádném případě skupinový sex ! Jen dva a musí být na „úrovni“ , jde přece o kvalitativní povyšování energií .

  Ukázka z knihy „Kultivace mužské sexuální energie“ ;

  „MW: Jak praktiky kung-fu vajíčka ovlivnily váš život?
  Studentka: Učinilo mě to citlivější k mému partnerovi a citlivější k mé vlastní
  energii. Existuje tu hlubší úroveň něžnosti a domnívám se, že odtud pochází popud uchovávat si svou energii, zadržovat ji a rozvíjet ji, protože je vzácná. Domnívám se, že když to děláte, vytváříte určitou přítomnost čehosi v tomto světě a ostatní lidé na to odpovídají podobným způsobem.
  MW: Co se týče vaší energie a jejího sdílení s vaším milencem, jaký je rozdíl mezi
  energií a láskou? Je snad přítomnost více energie, co se týče fyzické intenzity, stejná jako přítomnost více lásky?
  Studentka: Není to pouze fyzické. Je to pociťováno i na psychické úrovni. Vytváříte milující vztah. Sex je prostředkem k vytváření harmonie, taoistické metody vkládají více síly do vašich citů, do všeho. Byly časy, kdy jsme uprostřed milování oba křičeli a plakali. Je to tak mocné. Ta kvalita něžnosti, to spojení. Takže určitě je to více nežli fyzické.“

 • chachar • 20. října 2015

  Omlouvám se … Na ulozto.cz dejte do vyhledávače „mantak chia “ , pokud má někdo zájem si rozšířit obzor.

 • Jan Kristek • 20. října 2015

  Janika:
  Při vší úctě, každá změna znamená, že něco bude lepší a něco bude horší.
  Spíš mě zaráží ten strach lidí z jakékoli změny a jejich trvání na tom, že současný stav je ten nejlepší. Jejich přesvědčení, že současné vztahy mezi muži a ženami jsou nejideálnější a nezměnitelné, tak podobné přesvědčení, že je nejlepší a nezměnitelná současná forma kapitalismu. Maximálně by připustili nějaké kosmetické úpravy – aby se lidé méně rozváděli, aby politici méně kradli, ale hlavně neuvažovat o podstatě!

  chachar:
  Stačí se dívat, až půjdete po ulici, a až uvidíte nějakou firmu jako Vopička & partners, zajděte tam a zjistěte, jestli se jedná o pár.

 • chachar • 20. října 2015

  Pane Kristek ! Jestli jsem se Vás dotkl , tak se omlouvám . Reagoval jsem ve svém prvním příspěvku na to , co jste napsal , a sice ; „Zapomněli jste, že partnerství je od party, a ne od páru“ … Zkuste doložit nějak , že je to tak jak píšete , tedy , že partnerství je od „party“ . Zkuste si najít nějaký filosofický slovník , nebo alespoň „slovník jazyka českého“ . Možná by stačil i strejda google .

  Opravdu nemůže jít o skupinový sex co se týče tantry ! Možná to nevíte , ale sexem se přenášejí „bytostné kvality“ . Pokud máte styk s 10 partnery (jeden po druhém :-) ) , pak do Vás přechází 10 rozličných „kvalit“ . Pak ve Vaší bytosti nastává chaos , ať o tom víte či nevíte .

  Můj názor na „tantrické“ guruy je ten , že ve VĚTŠINĚ případů jde o vychytralé jedince posedlé sexem ! Ti si seženou „stádečko“ naivních děvčat , kterým „nakukají“ , že je „spasí“ jen „odháčkovaní“. :-)

  Vás neznám a nic zlého Vám nepřisuzuji … Vím jen , že sex tantra je velmi intimní záležitostí , často karmicky podloženou , která nesnese jakýkoliv cizí „pohled“ či „dohled“ … Vopičky mne fakt nezajímaj a navíc jsem kluk z vesnice … Přeji Vám , dobré karmické „vyústění“ .

 • chachar • 20. října 2015

  „test: pozorovala som, ze muzi (nastastie nie vsetci!) ked im to uz obcas vynechava (nie v hlave) sa obratia k..(parte)“

  Jedinná příčina vynechávání (nie v hlave) je nevhodné „stravování“ … Energie „Jin“ a „Jang“ … Pivo , chlast , cukry , bílá mouka atd. ; to jsou všechno extrémně Jin potraviny , které ničí „Jang“ u mužů a zapříčiňují to ono – „vynechava (nie v hlave) “ :-)

  Vůbec ; manželství je o naplnění , o výměně energií „Jin“ a „Jang“ . Manžel nesmí nikdy dopustit ejekulaci a manželka nesmí nikdy dojít k běžnému orgasmu (běžný orgasmus se mění v BLAŽENOST ) … Pak je touha partnerů „věčná“ , energie obou se nikdy neztrácí , navíc mohou energie kultivovat , povyšovat , zkvalitňovat atd.

  Znáte , pamatujete si , ten stav zamilovanosti ? … To u partnerů (u dvojice p.Kristek :-) ) je aktivována srdeční čakra , povětšinou zásluhou ženy :-)… Vlivem času ale dochází k úpadku vztahu ! Proč ? Protože muž , neinformovaný v otázce energetické výměny ( sex ) , není schopen uspokojit ženu !! Muž se pak cítí trapně a žena je frustrována . Časem je vztah (díky nevědomosti ) milujících se lidí odsouzen k „zániku“ … Muž chodí častěji do hospody k partě ; a žena ? Ta se uzavírá do sebe a navíc má větší sklon k hašteřivosti ! Důvod je jasný . Neuspokojivý vztah :-) Jinak řečeno ; nenaplněný (energeticky „Jing“ „Jang“ ) vztah … Základní nevědomost – příčina neshod !

 • Amenre • 20. října 2015

  Z jedné strany se na mě od pár znamých valí LGBT vlna, kdy jakýkoli můj nesouhlas nebo podiv je brán jako homofobní a jsem na FB zavalen odkazy typu
  „Jak víš, že jsi na holky, když jsi to nezkusil s klukem ?“ a z druhé strany pár jiných známých, šiřící kulturu benefitů s vyhodami, kdy „partner“ je max. po pár měsících už okoukaný a „ojetý“ a je čas ho vyměnit.
  V tom okamžiku si jako věrný HETEROsexuál připadám v dnešní době jako úchyl, co by se měl za sebe stydět a vymřít.

 • Jan Kristek • 20. října 2015

  chachar:
  Tantra dřív nikdy nebyla párová. To je až pozdější úprava. Je pravda, že o tyto úpravy se snažili i indičtí autoři. Měl jsem knihu z roku 1982, kde se snažili tantru upravit na párovou, vcelku dost jednoduchým způsobem – radili, aby lidé souložili pokaždé v jiném převleku. Navíc si nejsem jist, jestli byla určena i indickým nebo jen evropským čtenářům.
  A s tím, že muž nemá nikdy ejakulovat, to je zase hujerovské přepracování taoistické rady, že muž by měl ideálně souložit s deseti ženami za noc, ale své sperma by měl šetřit – hubený by měl ejakulovat jen jednou, tlustý dvakrát.

 • ray • 20. října 2015

  Jenom dotaz na pana Kristka: kolik máte dětí?

 • Jan Kristek • 20. října 2015

  ray napsal

  Jenom dotaz na pana Kristka: kolik máte dětí?

  Děti nemám, a tak mohu psát to, co píšu, bez obav, že mi bude někdo vyhrožovat, že jim ublíží.

 • ray • 21. října 2015

  Pochybuji, že by jim v dnešním liberálním marasmu někdo ubližoval kvůli tomu co děláte.

 • chachar • 23. října 2015

  Jan Kristek

  Zdá se , že máte velký sexuální apetit a k jeho ukojení využíváte současnou módní vlnu „tantru“ . Tantra nikdy nebyla taková jak ji prezentujete … To , že v současné době spousta „uchyláků“ využívá „svaté“ nauky k ukojení nejnižších pudů je fakt , který lze příčíst „zkaženosti“ doby.

  Koukněte na odkaz https://cs.wikipedia.org/wiki/Tantrismus

  Z něho kousek vyjímám ; „Tantrická jóga nedovoluje muži ejakulovat. Jogíni se pomocí speciálních cviků a prostředků učí ovládat svěrače a svaly tak, aby ejakulaci zabránili. Jedná se o formu sexuální alchymie, kdy se těmito prostředky chrání životní energie v sanskritu označovaná jako prána a v taoistické józe jako čchi.“