Diskuze k článku


 • Alena • 21. listopadu 2015

  tak jsem se koukla na Konvičkovi stránky
  http://www.blokprotiislamu.cz/co-chceme/
  Jejich špatná pověst vychází z toho, že odmítají jakýkoliv druh islámu, i tzv. umírněný. Je logické, že v současné době, kdy má být Evropa islamizována, zde takové hnutí je.
  Zajímavá je skutečnost, jak se jim navléká hanlivé označení fašistů, rasistů a podobně.
  Nemám v úmyslu je volit, nicméně každopádně pro mne jsou společensky na vyšším stupni než neomarxisté. Ty pokládám za nebezpečnější a propagací homo, multi kulti, odnímáním dětí, atd. ohrožují zdravý vývoj společnosti, a přesto jsou oficiálními médii upřednostňováni.
  Pan Zeman ve svém projevu zdůraznil, že je zapotřebí diskuse, ne nálepkování. Tím, že se vedle pana Konvičky postavil, tuto diskusi zahájil.
  Vyjmenované osobnosti v úvodu články nejsou ovšem přístupny jakékoliv výměny názorů, raději pokračují v nálepkování. Není se co divit, vychází z tradice národní fronty- KDU a TOP, nebo z komunistické tradice- Štětina.

 • fajt • 21. listopadu 2015

  nevím, jestli prezident Zeman tímto krokem udělal nějakou chybu, ale pozváním Konvičky na pódium vyslal jasný signál, raději s hnutím, které není úplně jasně vyprofilované a má před sebou ještě hodně práce, než ve svátek do řádku s někým mocným z parlamentní duhové svoloče ( asi proto i tolik pozornosti od samotného Sobotky, za kterého to nemohl vydýchat jeho protektor ). ..)

  s Konvičkou jsem osobně mluvil v létě těsně před jednou jeho akcí a neměl jsem z něj žádný vyloženě negativní pocit, je pravda, že jeho argumentace někdy bývá neuspořádaná a nepatří mezi excelentní rétory, ale zase na to konto je tímto osobním a civilním projevem sympaticky širokému publiku, kterému nakonec dokáže i dost zřetelně vysvětlit o co mu ( a jeho hnutí ) v podstatě jde – jenom pro úplnost, nejsem žádný fanda hnutí ( ale dost věcí v obsahu mi není cizí ) a Konvičku beru jako každého druhého, který se snaží o své místo na slunci. ..)

 • K. J. • 21. listopadu 2015

  Osobně pana Konvičku nemusím. Pokud se, ale multikulturní sekta, včele se Sobotkou, Dienstbierrem a spol nezačne „integrovat“ požadavkům voličů, tak je voliči prostě „zaintegrují“ sami tím, že je zcela demokraticky nezvolí. Osobně k tomu rád přispěju a pokud si mám vybrat menší zlo, tak Konvička, byť ho nemusím, tak je pro mě přijatelnější zlo, než migrační šílenství současných vládních politiků.

  A mimochodem on byl snad Konvička obviněn, či snad odsouzen za fašismus??? Se Zemanem mají společnou jednu věc. Média jim přišívají nálepky made in xenofob, jak čínská šicí dílna, přesně podle zadání objednávek na výrobu.

  Pokud prostě vládní politici kvůli protiislámským, ale zcela pragmatickým Zemanovým postojům s ním nechtějí komunikovat, tak Zemanovi nezbývá moc variant, kde hledat spojence. Osobně to považuji za ne za chybu, ale políček, který Zeman udělil zejména ČSSD, transformující se do multikulturní sekty, dle norem EU. Mám pocit, že budoucnost dá Zemanovi velmi tvrdě za pravdu. Za dvacet let mu Češi postaví pomník a dnešní sluníčkáři tam budou klást kytky a sbírat politické body do voleb…

 • Sio • 21. listopadu 2015

  Já bych se zeptal jednoduše. S kým by se měl prezident postavit na tribunu, aby to nebyla ještě větší „chyba“?
  Se Sobotkou?
  S Babišem?
  Fialou, či jak se ten z ODS jmenuje?
  A Dukou?
  To bych tedy rád věděl, abych příště věděl, koho Zeman smí „bombardovat“ a koho ne, protože je „umírněný“.
  A z jiného hlediska – Zemanově popularitě u lidí přítomnost Konvičky nijak neublíží, možná právě naopak. Tedy v tomto smyslu to chyba určitě nebyla.
  Konvička a jeho hnutí si zatím ujasňují, kam mohou zajít, nemají zkušenosti, takže působí jako sloni v porcelánu.

  • Stan • 22. listopadu 2015

   Tady vůbec nejde o popularitu či umírněnost. Já bych se člověku, který chce nějakou skupinu lidí „mlet do masokostní moučky“, vyhýbal na sto honů, i kdybych vůči té skupině lidí měl sám stovky výhrad. Existují totiž jisté historické zkušenosti s podobným typem lidí a Miloš Zeman v minulosti opakovaně prokázal, že je v tomto směru velmi sečtělý a informovaný.

   Kdyby byl na tribuně s někým z Vámi jmenovaných, vůbec by mi to nevadilo, protože oni sice vesměs nepatří mezi mé oblíbence, ale vím o nich, že se v tomto směru podobně nevyjadřují ani nesmýšlejí. Stát s někým na tribuně neznamená, že s ním ve všem souhlasíte, ale že ho považujete za legitimního partnera k diskusi. MZ jako prezident republiky tímto fakticky legitimizoval protiústavní hnutí IVČRN. A to je ta ohromná chyba, kterou dle mého názoru udělal.

 • fajt • 22. listopadu 2015

  málem bych zapomněl, článek p. Mana jsem rozeslal do světa ( tím se dodatečně dovoluji pro copyright k autorovi :-) ) a má skutečně většinově kladnou odezvu … i poznámku Stana pod čarou vidí předmětnou dost lidí ( ale současné nebezpečí Sobotkou a jeho koalicí , která se v podstatě vzdala česka je přeci jenom větší – tedy je to tak šiřejc vnímáno). ..)

 • K. J. • 22. listopadu 2015

  A ti co vědí kam mohou zajít stejně zkouší nové hranice, kam je volič pustí a v ekonomice působí ve finále jako mamut v porcelánu…

  Výrazným projevem „demokratického smýšlení“ multikulturní sekty je, když začnou tvrdit, že přímá volba prezidenta byla chyba. Copak potřebujeme systém volení volitelů? Takové politiky může jednoho dne napadnout, že občan by vlastně neměl volit vůbec, protože je ve své volbě neuvážený a zvolí špatně. A oni jsou ti správní, kdo má patent na rozum a demokracii a volič jim to jenom kazí a znemožňuje jejich práci a proto by je volič neměl v jejich práci ohrožovat. Jakákoliv přímá volba je nejlepší kontrola politiků a nejjednodušší princip, jak můžou voliči kontrolovat a hodnotit práci politiků. Zároveň je to největší noční můra politiků a jim nadřazených korporací…

 • Aleš • 22. listopadu 2015

  Stan s panem Manem si to jako chlapi vyjasnili, každý mají v tom jiný postoj, to se někdy stává. Ale aby z toho začalo hašteření mezi omáky, to zase z toho bude mít někdo radost… Ale já to nejsem.

 • Alena • 22. listopadu 2015

  nejprve kárat, pak censurovat

 • Alena • 22. listopadu 2015

  projev pana Konvičky na Abertově-
  https://www.youtube.com/watch?v=mJxeT-pPPxA

 • fajt • 22. listopadu 2015

  njn, to jsou ty situace, když se chcá nechcá pouští barva. ..)

 • paskal • 22. listopadu 2015

  Milí zlatí, co se tu dohadujete. Umírněný Islám je scifi. Nic takového neexistuje. Alenko , při vší úctě k Vám, jste pro pravého Mohamedána pouze hadrem nebo jeho nositelem na holi. Islamisté dříve nebo později osedlají nejen své „koně“,ale i osly a spící poníky. Oni vědí jak na to. Mají letitou trpělivost. Jen se zamyslete nad fofrem, jakým se toto učení rozšiřovalo ve svých počátcích. Hlavně mečem a terorem. Navíc, čertovým kopýtkem učení je šaría. Nikdo z těch „středověků“se nebude chtít vzdát moci nad rodinou, nad klanem a nebo jeho částí. Tomu tato středověká právní nauka slouží. Děste se dne, kdy se stane součástí našeho bytí, kterou se doufá a snaží se být. Stane, nastěhuj se na pár týdnů do nějaké čistě mohamedánské vesnice či města a budeš zpívat jinou píseň. To mi věř. Pokud přežiješ, abys nám to sdělil. Většina věcí, co tu hlásáte jsou kecy v klecy. Ale nutno uznat , dobře poskládaná slova…

 • Alena • 22. listopadu 2015

  hrozný, jak mohou studenti snést, že na jejich opakované akci dnes byl Kalousek? Alkoholik, představitel národní fronty a zloděj
  pěkný komentář k proslovu zde
  http://www.novarepublika.cz/2015/11/plebejci-lokajove.html

 • Alena • 22. listopadu 2015

  paskal napsal

  Milí zlatí, co se tu dohadujete. Umírněný Islám je scifi. Nic takového neexistuje. Alenko , při vší úctě k Vám, jste pro pravého Mohamedána pouze hadrem nebo jeho nositelem na holi. Islamisté dříve nebo později osedlají nejen své „koně“,ale i osly a spící poníky. Oni vědí jak na to. Mají letitou trpělivost. Jen se zamyslete nad fofrem, jakým se toto učení rozšiřovalo ve svých počátcích. Hlavně mečem a terorem. Navíc, čertovým kopýtkem učení je šaría. Nikdo z těch „středověků“se nebude chtít vzdát moci nad rodinou, nad klanem a nebo jeho částí. Tomu tato středověká právní nauka slouží. Děste se dne, kdy se stane součástí našeho bytí, kterou se doufá a snaží se být. Stane, nastěhuj se na pár týdnů do nějaké čistě mohamedánské vesnice či městaa budeš zpívat jinou píseň. To mi věř. Pokud přežiješ, abys nám to sdělil. Většina věcí, co tu hlásáte jsou kecy v klecy. Ale nutno uznat , dobře poskládaná slova…

  oslovil jste mne, odpovím. Vaše obavy taktéž sdílím. Naši předci přežili války, útrapy, pobělohorskou porobu. Tuto invazi ale nelze přežít, změní natrvalo podobu naší země. Co k tomu říci více

 • Aleš • 23. listopadu 2015

  Ač se tento příspěvek hodí k některému ze starších článků, připnu tady. Známí byli pomáhat imigrantům ve Slovinsku. A u některých našli zvací dopisy z roku 2012!!!
  Prezidentská kancelář mohla vědět dopředu, že k osočování osoby prezidenta dojde. Od pana Dientsbiera je však licoměrné, když napadá pana Zemana z podpory fašismu, jelikož se sám objevil po boku jistého pana Miroslava Kalouska, jednoho z hlavních protagonistů fašizace naší společnosti na účelovém shromáždění na Albertově, kde padly některé výroky, které jsou na hranici ústavnosti a podkopávající republiku, propagující feudalismus…
  Terorismus nešíří islám. Terorismus je šířen pomoci lidské blbosti.
  http://www.zvedavec.org/komentare/2015/11/6674-dalsi-parizske-zahady.htm
  Podle Aleny je i pan Roberts i jeho dvorní překladatel do češtiny asi sluníčkář…

 • fajt • 24. listopadu 2015

  http://www.lidovky.cz/policie-obvinila-konvicku-z-podnecovani-nenavisti-vuci-muslimum-jde-o-politicky-proces-gu5-/zpravy-domov.aspx?c=A151124_163807_ln_domov_ELE – a máme tady padesátky jako vyšité, doufám, že státní prokurátorka ( jinak ji ani nelze nazvat ) bude postupovat úplně stejně i při výrocích pražské kavárny, protože tam se to výhrůžkami smrti a naprosto dehonestujícími výrazy pro oponenty jenom hemží. ..)