Diskuze k článku


 • Aleš • 28. listopadu 2017

  Vážený pane Letko: Svíčky zapalují zdravému rozumu, který léta již někde na obláčcích. Drtivá většina to dělá právě jen z nerozumu a těch pár satanistů zaštítěných Nadnárodní americkou teroristickou organizací, kteří moc dobře ví, budou snad vývojem ve světě i u nás marginalizováni. Kladete správné otázky, ale odpovědět na ně se asi dostane na světlo světa nejdříve od našich dětí, až opravdu dospějí nebo možná až od našich vnoučat. Nejsem prognostik, tak blíže nevím.
  Kolem roku 90 ještě někteří chápali: Např. ZNC.
  Převrat v banánové republice
  https://www.youtube.com/watch?v=t0XMpKFIy3I
  Nevděk světem vládne
  https://www.youtube.com/watch?v=32zrCnLlG1Y
  Já Vám vděk projevuju, ale obávám se, že ti, jež by bez takových, jako jste Vy, byli dávno utlučeni červenými kartami či uklováni zobáky rozjivených nosnic a mohli by uznat, se raději zaměstnávají plně budoucím úspěchem vlastním… Zdejší diskutér pan fajt mívá téměř pravdu ve svých pesimistických předpovědích, ale rád mu oponuju. Bude to prostě ještě běh na dlouhou trať než přeformátované generace zase budou mít lidštějí potomky, ale v EVOLUCI docela věřím, pár milionů let už docela úspěšně funguje. A z východu fouká svěží vítr.

 • Martin (už bez taky m) • 28. listopadu 2017

  Život mnozí žijí proti všem „předpokladům“, základní vlastností ideálu je že je nejen nedostižný- ale také nesmrtelný. To se ale netýká ukradené revoluce která byla jen pouhým převratem a odevzdáním-předáním části moci za možnost ponechat si národem vyprodukované prachy a hodnoty… k jeho postupnému ožebračení „oběma rozdělujícími si moc stranami“…
  Zapálil bych svíčku snad jedině těm, kteří upřímně věřili a fyzicky pracovali na zlepšení stavu z r. 89 pokud při tom neničili lidi a jejich osudy. Je mnoho takových ZCELA ZAPOMENUTÝCH, i jen polozapomenutých či pozapomenutých…
  Spousta z nich je těmi hledanými skutečnými elitami, skutečnými osobnostmi. A kde jsou?? V poloilegalitě či plné ilegalitě, na nekončícím útěku před estabishment zvratky a zmetky imitujícími jak elitu, tak „zákonodárce“, „zastupitele“ „novináře“ či skutečné politiky.
  Mnozí z poctivých jsou i na lůžku- již trvaleji, někteří zatím méně.
  A národ?
  Půjde-li to takhle s věrností k lidskosti skutečné, skutečnému vlastenectví dále, může být zanedlouho celý národ „na márách“…
  A proč a kdo KOMU by potom zapálil svíčky??
  Dnes mnozí fanatici Euroatlantidy chtějí zcela vyzmizíkovat víc jak 150 tisíc mrtvých vojáků SSSR, víc jak 600 tisíc jejich raněných a často doživotně zmrzačených kteří bez diskuse zaschránili nejen Český a Slovenský národ… Na jejich památku se nikdo nikdy neodvážil plivnout ani „za režimu“.
  Ale „Ve jménu VELKÉ LISTOPADOVÉ LŽI“???!
  Chci-li zapálit svíčku- tak mnohem spíše v myslích těch dosud zůstavších lidmi a jako světlo pro další skutečnou lidskost.
  Za mnohé podvedené jeden z mnoha podvedených.

 • petr • 28. listopadu 2017

  Zajímavé informace v článku „Úder přichází po větru“ http://www.rukojmi.cz/clanky/5000-uder-prichazi-po-vetru

 • idiotronic • 28. listopadu 2017

  Petrův odkaz sice patří k jinému výročí, ale s dneškem má společný výsledek – vznik normalizační společnosti , takové, jak ji popisuje Pavel Letko. Prolhané, s rezignovanými občany a profízlovaným předstíráním loajality. Není náhodou, že Československo bylo socialističtější, než SSSR. Rusko se socialismu zřeklo bez problémů , a svoje velmocenské postavení si hájí na zmenšené rozloze. Přítomnost
  sovětských vojsk na území ČSSR shledávalo jako žádoucí vícero vojenských expertů, jen forma byla zmetková , i po letech poškozovala pověst SSSR a komunistů. Srovnávat ČSSR 1968
  A 1989 může jen ten, kdo je neviděl. Komunisté ´89 to vzdali. Dvacet let předtím zase neodvedli politickou práci na svých obyvatelích. Přítomnost sovětských vojsk obyvatele zatěžovala málo. I dnes se tu pohybují zahraniční vojska a v době jejich přesunů neseženete v ubytovnách nocleh, i když mají poloprázdno.

 • peter. • 28. listopadu 2017

  petr napsal

  Zajímavé informace v článku „Úder přichází po větru“ http://www.rukojmi.cz/clanky/5000-uder-prichazi-po-vetru

  Maslovskij má pravdu.
  Keby sem v auguste 1968 vojská VZ neprišli,mali by sme tu našu utešenú „demokraciu“ o 20 rokov skôr.(viď článok Ľ.Blahu).
  To čo je zaujímavé,je postoj dnešných politikov,novinárov a pseudo intelektuálov,k udalostiam z r.1968.Považujú vpád vojsk VZ za najväčšiu tragédiu v histórii českého národa.Biela Hora je v porovnaní s tým „strašným“ruským zločinným vpádom len malou epizódou v histórii národa českého.Ich priateľskému,často až servilnému postoju k Nemcom vôbec nebránia spomienky na vyčíňanie a zločiny nemeckých „nadľudí“ na Čechoch a Moravanoch.Dnes ich postoj k Nemcom v žiadnom prípade nemožno označiť za „fóbiu“. Česi majú Nemcov radi a niektorí ich až milujú (Havel,D.Herman,Bělohrádek…).Rusov nenávidia žlčovitou nenávisťou preto,že nedovolili Československu odísť na druhú stranu frontu Studenej vojny.Keby to neurobili,nastal by dominový efekt a padol by celý socblok.K tomu došlo o 20 rokov neskôr a aj to bolo spôsobené len zradou kriváka Gorbačova.
  Je dojemné,ako sa českí aj slovenskí politici rozhorčujú nad konaním Ruska a akou strašnou nenávisťou k nemu horia.Len si to predstavte!Anektovali Krym,a ohrozujú Európu tým,že sa neustále,plazivo a zákerne približujú svojimi vojskami k našim hrdinským,výlučne obranne založeným jednotkám NATO.A tá ich zákerná propaganda!A dokonca aj hackerov majú!Ako je možné,že ich majú!!K Nemcom žiadnu fóbiu necítia!Ani k USA ktoré vybombardovali Juhosláviu,Líbyu atď,atď.Len k Rusom.Je to nenávisť ,ktorú pociťuje zradca k tomu,koho zradil.(Slovan Slovana)
  Na Slovensku sa rusofóbia v takom merítku ako V ČR – nevyskytuje a Nemci u nás nepatria medzi obľúbené národy.Skôr naopak.

 • orinoko • 28. listopadu 2017

  Mel jsem hezkou repliku na téma …
  Ze lidi potřebují rituály.
  Ale zmizelo do někam k nejbližšímu magnetaru.

 • orinoko • 28. listopadu 2017

  Bez rituálů se neobejde nic v lidském světě.
  Každý protiklad vyžaduje rituály samo sebou. Věda i nevědomost, víra i bezverectvi, ton i hluchota…
  Pravdu a lez nevyjímaje. A tech se to týká především.

 • orinoko • 28. listopadu 2017

  Dokonce i činnost na WC je rituál.
  A předmětný článek to dokladuje.
  Je to rituál společný celému lidstvu , avsak kupodivu nikdo se nehrne oblazovat svými vyhrezy druhé.
  Ale náhrada musí byt.
  A v rituálu platí: Čím větší je lez, tím podstatnejsi je opakování ritualu. Především veřejné.
  Čím nevyvratitelnejsi je pravda, tím menší tlak je vytvářen na institucionalizaci predmetneho rituálů.
  Lidske H.O.V.N.O je toho dokladem.
  I když těžce relativním.

 • orinoko • 28. listopadu 2017

  Prostě a jednoduše.
  Obecným verejnym rituálem v te které době dokazujeme druhým, ze jsme IN.

  To ovšem nezvladame ve chvíli, kdy se druhým vzdalujeme čistě privátním rituálem. A tím nenaznacuji nic o možnostech kolektivního sexu.
  Prostě a jednoduše … nelze se kolektivně v.y.s.r.a.t.
  Dokonce ani na Pravdu a lásku.
  I kdyby na nejbližší vetvi veseli Samet.

 • peter. • 28. listopadu 2017

  peter. napsal
  Ich priateľskému,často až servilnému postoju k Nemcom vôbec nebránia spomienky na vyčíňanie a zločiny nemeckých „nadľudí“ na Čechoch a Moravanoch.Dnes ich postoj k Nemcom v žiadnom prípade nemožno označiť za „fóbiu“. Česi majú Nemcov radi a niektorí ich až milujú

  Toto sú tí obdivovaní Nemci:
  http://www.meras.cz/2017/11/mann-weizsacker-bismarck.html

 • fajt • 28. listopadu 2017

  tragikomická fraška je ta czeská kolonie, tohle století tenhle nárůdek už prostě nedá, to je více než zřejmé – no ale zanikli daleko větší a významnější národní velikáni ( nebo byli sežráni evropskými primitivy ) a na jejich místo naskočil jakýsi šlechtěný odpad. ..)

 • idiotronic • 29. listopadu 2017

  peter. napsal
  Česi majú Nemcov radi a niektorí ich až milujú

  Toto je postoj, vlastní především katolické církvi, ovšem její představitelé zaujímají vlivná místa. I v ČSSD jsme viděli podobné postoje. Ale dominantní tento postoj není, pokus o proněmeckou stranu (Demokratická strana Sudety) skončil fiaskem. Většina lidí v politice nevidí součást společenského života. Už ani odborářská demonstrace není v možnostech zaměstnanců, natož stávka. Generální stávka – při zahraničním vlastnictví telefonů, sdělovacích prostředků, prodejních řetězců potravin (vody) a bank _? Kdo by se s Čechy v Česku solidarizoval¨? Bezdomovci?

 • peter. • 29. listopadu 2017

  fajt napsal

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pevny-sverac-rucnik-na-ples-a-neprehnat-to-s-prasky-Exclen-CSSD-sepsal-dopis-Bohuslavu-Sobotkovi-514103

  Neviem,kto je M.Koller a či je vôbec oprávnený k podobným úsudkom.Ale doposiaľ som nezaregistroval výstižnejšiu a pravdivejšiu analýzu príčin pádu ČSSD.

 • fajt • 29. listopadu 2017

  idiotronic napsal
  Kdo by se s Čechy v Česku solidarizoval¨? Bezdomovci?

  to asi těžko, dle mezinárodních statistik český bezdomovec má jednu z nejmenších mír dožití – plus celkově je průměrný švejk považován za asociála, kterému se málo kdo vyrovná. ..)

 • peter. • 29. listopadu 2017

  Toto je absolútne OT a dávam to sem len preto,že sa mi to páči.A ešte aj preto,že B.Chňoupka som si nesmierne vážil.
  http://anka.blog.pravda.sk/2010/11/11/bola-som-pri-tom-chnoupek-marika-gombitova/

 • Bety • 29. listopadu 2017

  idiotronic napsal
  peter. napsal
  Česi majú Nemcov radi a niektorí ich až milujú

  Tady se dá souhlasit jen s tím „niektorí“. A ktorí to asi jsou? No ti samí, kteří
  nás nutí nenávidět Rusy. I vy tam máte Peter takové.
  Vzpomínám si na jednoho slovenského vysokoškoláka, který naopak nechápal,
  co proti těm Němcům máme??? Jo to prý kdybychom měli za sousedy Maďary,
  tak to jo, to by pochopil. Řekla jsem mu: tak si představte místo Němců za našimi hranicemi Maďary a ještě přihoďte něco na váhu. Pak to snad pochopíte.
  Takže Peter nevím, kde to svoje přesvědčení berete. Odmítám být házena do stejného pytle s našimi politickými vlezdoprdelkami. Až se vypořádáte s těmi
  vašimi, tak můžete něco povídat.

 • orinoko • 29. listopadu 2017

  Njn, relativita ve vývinu.
  Já osobně mám rad Maďary, tzv. východní Němce, ale na mysli mám Sasiky, Rakusaky, Moravaky , Rusy dnes, včera docela nikoli… Slováci jsou napůl.
  Nesnasim USA kotelnu narodnostni zmrdoVINY, všechny vcerejsi kolonialisty, a povolané z písma, které sami zvrhle vedou proti logice informaci.
  Mám rad některé cikánky, aniž by nutné lpely na DNA cd romu.
  A Poláci?
  Hrdinove koňského útoku na německou obrněnou vozbu? A podelanci před českou STB větší než ceska naha Dana s teliuskem.?
  Tak tech si nevazim vůbec, a rad je nemám.
  Lešek je takový bytostný pazdrat. Na Češích hledá z pindy chlup, ale zároveň svoji díru podrží každému.
  Nemcovi, Rusovi, ted právě aktuálně Emi primitivovi.

 • peter. • 29. listopadu 2017

  Bety:
  Skôr ako sa začnete do mňa obúvať,tak si prečítajte môj komentár ešte raz a zistíte,že je mierený na cit:politikov,novinárov a pseudointelektuálov“.
  To,že Slováci majú k Rusom iný vzťah ako Česi,vyplýva z rôznych prieskumov ,napr.Globsec Policy Institute.Aj tá „ruská“okupácia a jej dnešné hodnotenie je na Slovensku iné ako v ČR.
  Taký príklad „českej vďačnosti“ je aj toto:
  http://bez-cenzury.com/clanek/praha-se-osvobodila-sama-s-pomoci-vlasovcu-jan-ziegler
  A áno,máme aj u nás v Košiciach dvoch takých pseudoumelcov,ktorí radi hanobia pamätné tabule komunistických funkcionárov ,zhanobili aj pamätník osloboditeľov Košíc,no ale tí už dostali od neznámych ľudí poriadnu nakladačku a ich konanie odsúdili aj mainstreamové médiá.Tiež je pravda,že v Bratislave je koncentrácia rusofóbov vyššia ako inde na Slovensku.
  No rád by som vám zopakoval,že som písal hlavne o českej rusofóbii vychádzajúcej z českej mediálnej sféry a z názorov českých politikov(mimo KSČM).
  A Bety!
  Svoje presvedčenie (?)nemusím brať nikde.O náklonnosti k sudeťákom píšu vaše médiá a vaši politici žiadali Nemcov o odpustenie za „vyhnanie“pri každej možnej príležitosti.Jedno je isté:
  Rusofóbia u Čechov vychádza zo vstupu vojsk VZ do ČSSR.
  Rusofóbia je v ČR omnoho výraznejšia ako odpor k Nemcom,alebo napr. ku Švédom.
  Podľa mňa spôsobili Nemci a Švédi Čechom neporovnateľne viac utrpenia a škôd ako vojská VZ alebo 20 rokov trvajúca okupácia sovietskou armádou.
  Písal som o českých politikoch,novinároch a pseudointelektuáloch!!!Nie o vás!
  Tak sa do mňa zbytočne nenavážajte!

 • idiotronic • 30. listopadu 2017

  peter. napsal
  usofóbia u Čechov vychádza zo vstupu vojsk VZ do ČSSR.
  Rusofóbia je v ČR omnoho výraznejšia ako odpor k Nemcom,alebo napr. ku Švédom

  Nejen Češi zapomněli na Třicetiletou válku (ačkoli je v mnohá důsledcích přítomna dodnes). Průvodkyně na zámku v Lednici vzpomíná, jak si užívá udivené tváře švédských turistů, když svůj výklad zakončuje slovy ,,A ostatní obrazy odvezla švédská vojska v době Třicetileté války“. Švédi netušili, že tu někdy jejich vojsko něco pohledávalo.
  Hlavní ránu vztahům česko-německým zasadil jistý Adolf a následující studená válka, i když napětí se datuje od vstupu kolonistů a je doloženo i v Kosmově kronice. I rakouský trůn o něm věděl a dobře věděl, proč přispěl podstatně i na akci Národní divadlo v Praze (Němců bylo v Praze asi 25 000 a měli divadla dvě).
  V době studené války bylo kádrovým handicapem mít příbuzné v tom nesprávném Německu. Měl jsem i takové vojáky a nesměli být povyšováni.
  Po převratu je na překážku česko-německých vztahů EU, která zabezpečila diskriminaci Čechů na pracovním trhu v Německu na dlouhá léta , ale hlavním problémem je hospodářský systém, který vede k národnostní hranici mezi bohatými a chudými, což je zárodek nestability celkem kdekoli na světě. Nějaký ,,oblíbený“ kníže je simulakrum, které ani za miliardy nedokázalo vyhrát volby.
  Skutečné česko-německé animozity byly vyřízeny poválečným odsunem.
  Protiruská nálada je dílem normalizace, která probíhala v Česku drsněji, než na Slovensku. Před normalizací tu nebyla. Jinak by nemohl rozhlas hrát ruské populární písničky (včetně četných česky otextovaných) nebo Jiří Šlitr by nemohl
  zpívat ,,Klíměntajn“ v svérázné ruštině – po nástupu normalizace něco takového
  by obecenstvo nepřijalo jako legraci, anebo by ji chápalo jinak. Srozumitelnou analýzu normalizace nám dějepisci dosud dluží. (proto nikdo nechápe, že je třeba volit, resp. že je třeba kandidovat).

 • Bety • 30. listopadu 2017

  Peter, vy jste nenapsal česká mediální scéna, vy jste napsal ČEŠI, a tato generalizace se mne myslím právem dotkla. Co se týče mediální scény máte pravdu, ale tato prodejná sebranka takto funguje po celé Evropě, rozhodně není
  jen naším specifikem.
  Nejsem ve vztahu k Němcům xenofob, ale myslím si, že každý kdo vymaže ze své paměti staletou historii našich vztahů si koleduje o její opakování.
  Že se média neblaze podepisují na vztazích rusko-českých je smutná pravda, ale
  jako vše, co je lidem vnucováno až přes hranici snesitelnosti má myslím spíše
  opačný účinek. Takže jim tímto vlastně děkuji.

 • Aleš • 30. listopadu 2017

  Dokážu si představit situaci, kdy by Alexandr Dubček s generálem Ludvíkem Svobodou nebýt nešťastné okupace vojsky SSSR, NDR a PLR za souhlasu vedení BLR, požádali za souhlasu obyvatelstva o pomoc při skutečných provokacích či akcích Nadnárodní Americké Teroristické Organizace tyto armády vázané Varšavskou smlouvou, pokud by se dostali náš lid a jeho socialismus do ohrožení. Co myslíte, pamětníci?
  Myslím si, že v 68 to tady vyhrál Dulles, rusofobii zde zasel dokonaleji než lži za miliardy tisknuté u nás v mainstreamu od roku 89. A v duchu slov váženého diskutéra idiotronica popřevratová dekadence byla plně ukotvena v normalizační atmosféře, vývoji a VÝCHOVĚ. CIA tyhle řídící procesy v naší společnosti měla patrně naplánované. Jen se trochu přepočítala, s Putinem (který tyto procesy má v malíčku patrně ještě důsledněji) či českými nezávislými novináři a intelektuály, i prostým lidem, který si sice leta u nás nechá s.át na hlavu, ale všeho jenom do času. V tomto byly poslední volby odlišné, vyhrál volič, který se už nepodřizuje Dullesově vůli či miliardám Sorose…