Washington vážně ohrožuje svět

Naším problémem není občanská neposlušnost. Naším problémem je občanská poslušnost. To, že lidé na celém světě se podvolovali rozkazům svých vůdců a odcházeli do válek, ve kterých jich miliony byly zabity, je výsledkem právě této poslušnosti.

Howard Zinn

Citátem amerického historika Howarda Zinna (1922-2010) uvádí na serveru P. C. Robertse jako host svoji stať známý americký ekolog Dana Visalli. Píše v ní mimo jiné:

Jedině člověk dokáže strávit tu skutečnost, že jsme spáchali genocidu na 3,5 milionů Vietnamců a že jsme navíc zničili i jejich životní prostředí. A vezmeme-li při tom v úvahu i skutečnost, že jsme k rozpoutání těchto činů neměli absolutně žádný důvod, uvědomí si člověk, jak disfunkční a destruktivní lidské myšlení, nevyjímaje pochopitelně myšlení lidí z takzvaného vedení státu, může být. Při čemž je důležité vzpomenout, že vietnamská válka vůbec nebyla izolovaným jevem. Před zničením Vietnamu jsme „vylidnili“ severní Koreu, patnáct let po Vietnamu jsme vybombardovali Irák a dnes bombardujeme už pět zemí současně. Největším nebezpečím pro ekologickou udržitenost světa a posvátnost lidského života je vláda USA a masy nemyslících amerických mladých mužů, kteří vycházejí vstříc nabídce této vlády, protože nemyslí, a ve své vykořenosti hledají právě ve vojenské uniformě cestu zpět k identifikaci s národním celkem. Dalším naším problémem je pověrčivá, téměř až nábožná úcta k vnějším autoritám. Víme, že moc korumpuje, ale setrváváme v tom, že pouhé smrtelníky umisťujeme do pozic nadaných naprosto extrémní moci. V této situaci lze globální situaci zlepšit jedině za předpokladu, že my sami převezmeme odpovědnost za naše životy a nenecháme se už dále vodit za nosy takzvanými vůdci korumpovánými pozicemi moci, do kterých jsme je my sami posadili.

Celý článek v ANJ najdete na International Clearing House

Překlad: Lubomír Man

3
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Autoři komentářů
BédaMartin (už bez taky m)Miloslav Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Miloslav
Host
Miloslav

Souhlasím s tím, že největším nebezpečím pro ekologickou udržitelnost světa a posvátnost lidského života je vláda USA a masy nemyslících amerických mladých mužů, kteří vycházejí vstříc nabídce této vlády, protože nemyslí, a ve své vykořeněnosti hledají právě ve vojenské uniformě cestu zpět k identifikaci s národním celkem. Požadavkem doby jsou globální reformy. Svět se vším všudy by měl patřit všem lidem rovným dílem. Více viz dopis všem lidem na planetě zveřejněným např. na: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html

Martin (už bez taky m)
Člen
Martin (už bez taky m)

Souhlas s autory, co dodat…

Béda
Člen
Béda

Miloslav napsal Souhlasím s tím, že největším nebezpečím pro ekologickou udržitelnost světa a posvátnost lidského života je vláda USA a masy nemyslících amerických mladých mužů, kteří vycházejí vstříc nabídce této vlády, protože nemyslí, a ve své vykořeněnosti hledají právě ve vojenské uniformě cestu zpět k identifikaci s národním celkem. Požadavkem doby jsou globální reformy. Svět se vším všudy by měl patřit všem lidem rovným dílem. Více viz dopis všem lidem na planetě zveřejněným např. na: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html Domnívám se, že nikoliv vláda USA ale kapitalismus jako ekonomický systém (bez ohledu na to o který stát jde) je největším nebezpečím pro ekonomickou… Číst vice »