Z vody se stává zlato. Jde o to, kde končí

Je reinvestováno do obnovy a rozvoje vodárenského odvětví nebo končí na soukromých účtech v zahraničí? Potřebujeme zlato z vody na investice související se suchem a povodněmi? Jak to vlastně „funguje“ v ČR s českým zlatem?

Pokud je reinvestováno

Tak se peníze vrací zpět do obnovy vodárenských sítí a díky tomu nám teče z kohoutků nezávadná pitná voda a do řek voda vyčištěná.

Pokud je dodávka vody veřejná služba, pak ji kontrolují města a obce, jejichž priorita je investování, rozvoj trubek, životního prostředí a rozumná cena vody. To, co zaplatíme, použijí vodárny na pokrytí nákladů a na investice do obnovy sítí.

Vodárny v rukou měst a obcí, které vlastní trubky jimi nám dodávají vodu. Od nás za to inkasují vodné a stočné a každoročně vrací tyto vybrané miliardy zpět do obnovy a rozvoje vodárenských sítí. Zisky minimalizují, protože jejich priorita je investovat a obnovovat infrastrukturu, nikoliv maximalizovat zisky a ty poslat do zahraničí.

Pokud je posláno do zahraničí

Končí-li peníze na soukromých účtech v zahraničí, nejlépe v daňových rájích, pak si majitel koncernu za ně koupí další jachtu a možná i „politiky“ a vymýšlí, jak dostat další naše peníze na své účty. Jak ovládnout zisky z další vodárny?

Pokud je dodávka vody kšeft, pak na oko vše vypadá stejně (stejný barák, stejné trubky v zemi, stejní lidé kolem vody). Proto tomu co se ve vodárenství a s vodu děje, lidé ani politici nevěnují pozornost. Ale mění se to hlavní. Kdo o vodě rozhoduje, kdo stojí v pozadí. Jeho prioritou není peníze investovat, ale inkasovat. Zaplatíme vodné a stočné a zahraniční firma ho použije v maximální míře na tvorbu vlastního zisku. Peníze, které měly téct do trubek, pak tečou do zahraničí.

Okresy, kde vodu prodávají zahraniční koncerny, často fungují tak, že investice do sítí jako předtím dále  financují vodárny a měst, ale ty je poté za babku pronajímají zahraničním firmám a pak se diví, že nemají peníze na další obnovu a rozvoj. Zahraniční firmy přitom inkasují z vody každoročně miliardy, ale ty zpět do obnovy sítí nevrací. Posílají je do zahraničí. S malou nadsázkou lze říct, že jde o malé okresní kolonie.

V řadě okresů lidé za vodu platí více, než skutečně musí. Platí obnovu trubek a navíc konta v zahraničí a trafiky politiků, kteří tento systém zavedli.

Chcete pít nezávadnou vodu a mít rozumnou cenu vody?

Pak dodávka vody musí být veřejná služba s cílem obnovy sítí, ne kšeft „vyvolených“. Začněte vodě věnovat pozornost. Zamyslete se. Co poteče z kohoutků a v řekách souvisí s tím, kam tečou naše peníze poté, co za vodu zaplatíme. Co je třeba u nás udělat, aby „zlato“ končilo v obnově vodárenských sítí a my měli jistotu, že pitná voda bude pitná?

Podívejte se na toto video: Co udělali ve Francii?

http://pravdaovode.cz/co-delat/

www.pravdaovode.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
4. 11. 2015 8:44

Zdravím Vás, pane inženýre, dík za Vaši neúnavnou propagaci životně důležitých principů okolo pitné vody. I tento Váš článek nabádá lidi správným směrem,jenže většina z těch,kteří si čtou na tomto webu,nebo přispívají do diskusí,toto vše už dobře vědí. Nepochopil jsem význam registrace jako podmínky k tomu,aby si člověk mohl přečíst znova těch pár vět,které už četl před svou registrací. Lidé jsou nedůvěřiví a bojí se podepsat cokoliv,co by je ztotožňovalo s něčím kritickým vůči vládcům. Je tomu bohužel tak a myslím,že Vaše dokonale zpracované informace a seznámení se s nimi by neměly být podmíněny, ale naopak měly by být co… Číst vice »

Sio
Sio
4. 11. 2015 8:59

No, mě obvykle irituje, když se něco opakuje 100x, skoro nejsem schopen to číst. Na druhé straně toto vnímám jako „bílou“ propagandu a souhlasím s tím. Byť si lidi přečtou jen ten titulek, podvědomí to registruje a o tom jak nám ukradli vodu musí vědět co nejvíce lidí. Proto kvituji snahu autora, střílí z informační zbraně a to není zanedbatelné. Válčí i za mě, tak to vnímám.
Doba, kdy se to lidi nebudou bát podepsat příjde a štěstí přeje připraveným. Takž díky, i když jsem to nečetl.