Začarovaný kruh českých novin

Nefalšovaná hrůza mne pojala při čtení zahraničních zpráv bývalých komunistických novin, z nichž zbyly podnikatelské trosky zvané „Právo“. Titulek hlásal, že „Dvě školačky ubily kladivem dva psy, jejich rodina přihlížela“. Nevěděl jsem totiž, co se stalo tomu kladivu. O něm v jinak výborně dokumentované zprávě včetně videa nebyla další zmínka. Snad to dopadlo i pro ně dobře, většinou to tak bývá.

Zmíněná zpráva z ciziny dokumentuje začarovaný kruh českých celostátních novin. Západní společnosti je prodaly Babišovi proto, že je potřeboval, aby mu nenadávaly, když z dopuštění lidu v této zemi vládne. A chce tak činit více, lépe a radostněji. Jinak mohou psát, o čem chtějí, tento oligarcha je stejně nečte. Aspoň v to doufám, když už je platí. Místní plátky regionálního tisku si západní majitelé nechali, protože tato větev slušně vydělává, na rozdíl od celostátního braku. A proč je tento brak brakem? Vezměte si zprávu o ubití psa (pardon, dvou psů) tím kladivem. Jistěže je důležitá, jinak by ji celostátní noviny v Česku nepublikovaly. Jistě je mnohem důležitější než všechny zcenzurované zprávy z Ukrajiny a z jiných částí světa, o kterých se čtenáři nemají nic dozvědět. Jenže tito čtenáři už jsou po deseti letech podobného výběru sice zásadně neinformovaní, ale vůbec nejsou hloupí. Dobře vědí (jako třeba já), že zprávu o tom kladivu si přečtu na webu a za podobné sračky nemusím platit ani korunu.

A o to jde. Lidé vědí, že noviny se vlastní vinou staly úplně zbytečným luxusem, za který je v dnešní krizi korporátního kapitalismu zbytečné vyhazovat jakékoliv peníze, byť i haléřového rázu. Jistě, mediální korporátky si to nějak vyberou na internetové reklamě či na jiném obohacení podobnému Jánošíkovi naruby. Jenže nikdy si to už nevyberou na novinách typu, který jsme my, starší generace, pořád ještě občas kupovali, dokonce i za komunistů. Kvůli dvěma školačkám, dvěma psům a předpokládám i dvěma kladivům, už to opravdu nestojí za to. Takže noviny, jako původně slušné Právo, které sami novináři vytunelovali na KSČ, cíleně zničily čtenáře svou pokleslou úrovní. Čtenáři novinám tuto dojemnou starost o jejich blbost oplatili tím, že hltají svinstvo. Jenže toto mediální svinstvo (jako každé jiné svinstvo) je už k mání úplně zdarma, je toho na webu celé tuny. Tak k čemu kupovat celostátní noviny, které s tímto brakem začaly jako první?

Převzato z e-republika.cz

4
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Autoři komentářů
jozopeter.fajtSugar Ray Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Sugar Ray
Člen
Sugar Ray

Máma prodává v trafice , nevěřili by jste kolik peněz lidí utratí za noviny a nejrůznější no brain časopisy , kupujou to pořád , kupujou to ve velkym . Lidi jsou na ty sračky zvyklí , lidi to chtěji , tomu se řiká nesnesitelná lehkost blití , ať už tam vyblejou cokoliv lidi si to stejně koupí .
Losy , cigára , noviny a časopisy , sazka . Nevim co tam lidi hledaj v těch novinách , tam nic najít nemůžou , jenom věci který je ještě víc připoutaj k iluzi .
Je to každýho cesta , co dodat .

fajt
Člen
fajt

mi stačilo, když jsem onehdy postával vedle pns-sky, tedy nějaké boudy barevné philip morris, kde měli i denní tisk – nestačil jsem se divit kolik lidu si odneslo největší tištěný brak v česku – takže moudrost národa je ještě nicotnější než jsme v kroužku doufali :-)

peter.
Člen
jozo
Člen
jozo

a k tomu jeste lzive a propagandisticke diskuze a la aktualne. idnes.novinky.atd.atd. pokud napises neco opozitniho tak te provokateri napadnou pak smazou a nakonec dojde k blokade kuby.