Za koho to na Ukrajině štve Petříček proti Rusku?

Ministr zahraničí ČR Petříček je na Ukrajině a jeho prvním hostitelem byl jeho rezortní ukrajinský kolega Klimkin. A aby byl postoj a směřování obou těchto mužú pro světovou veřejnost dostatečně jasný a výmluvný, nejednali na Ukrajinském ministerstvu zahraničí, ale na MINISTRY OF FOREIGN AFFAIRS OF UKRAINE, jak prokázal velkými písmeny vyvedený text umístěný na pozadí místnosti, ve které oba ministři tiskovou konferenci uspořádali. Nu a ideově po anglosasku se oba ministři na zmíněné konferenci též vyjadřovali. Klimkin ocenil Petříčkem „naprosto jasný“ oficiální český postoj podporující sankce EU proti Rusku a odsouzení ruské agrese Krymu, k čemuž Petříček dodal, že ČR nebývale tvrdě odsuzuje hybridní válku, kterou Rusko proti Ukrajině na východě země vede. „Ukrajina musí bojovat současně na dvou frontách, proti ruské agresi a proti proruským povstalcům na východě, a druhou frontou je potřeba modernizovat Ukrajinu,“ řekl Petříček.

Mluvil i o pomoci, kterou ČR Ukrajině poskytuje. Ukrajinu označil za klíčovou zemi východního partnerství (zřejmě proto, že představuje nejvýhodnější nástupnické území pro útok proti Rusku-pozn. aut.), s kterou už sice nemá společné hranice, ale nicméně ji i tak vnímá jako svého souseda.

Nejmilovanějšího ze všech sousedů, které má, tlačí se mi do pera, a to proto, protože je ze všech nejrusofobnější, stejně jako je sociální demokrat Petříček zřejmě nejrusofobnější ze všech ministrů české vlády. A člověk, který žlučovitě zlostné výpady tohoto člověka proti Rusku čte už po několikáté, se nemůže zbavit otázky, do jaké míry vyjadřují jeho protiruské výpady názor celé české vlády. Premiér Babiš se zatím k této otázce nevyjádřil, zato s podporou všeho, co Petříček v Kyjevu učinil a řekl, si pospíšil vyjádřit svůj plný souhlas Hamáček, předseda ČSSD. Bývalé to strany českých pracujících lidí.

Inu i tak se bijí hřebíky do rakví.

Vždyť propánakrále, pane Petříčku a pane Hamáčku, i Němec Günther Verheugen viděl, že to, co dnes Ukrajině z Kyjeva vládne, je čistokrevná vláda fašistů z masa a kostí. A vy, Češi, to nevidíte?

13
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
13 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Autoři komentářů
PuntaracekAdmirálBotičky od DioraAleš Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Botičky od Diora
Člen
Botičky od Diora

Stačí se podívat na politické reálie, kdy je Rusko dnes a denně obviňováno z vměšování do dění na Ukrajině, z vedení hybridní války (rukama svých údajných loutek) anebo dokonce u otevřené války na Ukrajině. Přitom petříčků, co toto prohlašují, se nikdy nepodívají do svého vlastního zrcadla. Jsou to oni, kdo zvenčí zinscenovali, otevřeně podprovoali – VMĚŠOVALI SE do politických procesů na Ukrajině podpořili násilný, nedemokratický, nevolební, neústavní převrat, jsou to oni, kteří podpořili svůj vlastní loutkový režim oligarchů, aby se mohli namlsat na Ukrajině a podporovali a podporují tento loutkový režim v antirusismu. A vo tom to celé je. Když… Číst vice »

Suchec
Člen
Suchec

Botičky od Diora napsal Stačí se podívat na politické reálie, kdy je Rusko dnes a denně obviňováno z vměšování do dění na Ukrajině, z vedení hybridní války (rukama svých údajných loutek) anebo dokonce u otevřené války na Ukrajině. Přitom petříčků, co toto prohlašují, se nikdy nepodívají do svého vlastního zrcadla. Jsou to oni, kdo zvenčí zinscenovali, otevřeně podprovoali – VMĚŠOVALI SE do politických procesů na Ukrajině podpořili násilný, nedemokratický, nevolební, neústavní převrat, jsou to oni, kteří podpořili svůj vlastní loutkový režim oligarchů, aby se mohli namlsat na Ukrajině a podporovali a podporují tento loutkový režim v antirusismu. A vo tom… Číst vice »

Aleš
Člen
Aleš

Dulesové se již určitě smaží v pekle, ale další světová celebrita s aureolou distingované dámy udržuje navzdory nebo spíš i DÍKY!!! brexitu tyto zrůdné doktríny v chodu. Alžběta 2, kdo by to do ní řekl? Americká idiocie v tom přeci nemůže zůstat sama.

idiotronic
Člen
idiotronic

Aleš napsal
Americká idiocie v tom přeci nemůže zůstat sama.

  
Citovat

Pochopitelně, vždyť v Afghánistánu také stojíme neochvějně na její straně.

g.hrosik
Člen
g.hrosik

Inu, ten mládenec z Loretánskýho ze sebe opět udělal blba (krátce předtím i v prohlášení k Venezuele). Takhle to chlapci a děvčata s oranžovou růží nevyhrajou…:-)

Dolmen
Člen
Dolmen

Vážení, bacha! Petříček je pouhý Babišův klaun, vyslovuje to, co se oligarcha ostýchá vyslovit, ale myslí si to.

racek
Člen
racek

No, mohlo to být horší. Konec konců, Krym byla anexe, i když se souhlasem obrovské většiny obyvatel, ruská podpora vzbouřenců na Donbasu bylo taky vměšování atd. Samozřejmě, důvody jsou jasný, že. Žadná velmoc by to neřešila jinak, že. Takže i Zeman to anexí nazývá… A v této fázi je třeba zdvořile vyslechnout názory hostitelů… a něco zažbrblat o podpoře… a vyčkat věcí příštích. A ano, tak si to Babiš i Zeman přejí. Vono po volbách zvítězí pragmatismus. Možná, snad, doufám… A co si myslíme je věc jiná. Elementární spravedlnost v tomto případě není. Snad jen Krymčanům je lépe a Rusko… Číst vice »

Aleš
Člen
Aleš

Pokud Krym byla anexe, pak vznik drtivé většiny všech států světa vznikl anexemi. Indiánské kmeny, polabští a podunajští Slované, srbští obyvatelé Kosova, všichni by mohli vyprávět, jak přišel někdo jiný, „silnější“ a začal dělat nové pořádky. A Krym? Nebylo nic jiného, než že za silné podpory vlastního obyvatelstva teritoria se občané dohodli o obnovení pořádků, které tu do 50. let 20. století panovali a které dle mezinárodního práva ani nikdy nezanikly (Komunistická strana Sovětského svazu nebyla subjektem mezinárodního práva). Krym Ukrajině? Jedině za předpokladu, že ….. Nevím, kam až bychom se to dostali v úvahách, kdo komu by co vracel,… Číst vice »

Botičky od Diora
Člen
Botičky od Diora

Racku, ruská podpora vzbouřenců na Donbasu bylo opravdu taky vměšování???
Dejte volný průběh své fantazii a popište co by provedl Pravý sektor s Krymčany bez tohoto „vměšování“.

racek
Člen
racek

Botičky od Diora … ale já s Vámi přece souhlasím. Samozřejmě, Rusko to udělat muselo. Že to bylo vyprovokováno atd. je pravda, ale prostředky a podpora vměšování jsou. Třeba jako 3 mld. tolárků na podporu prezidentské kampaně Jelzina či zbraně pro vzbouřence na Kavkaze nebo podpora protivládních a teroristických akcí Ujgurů v Číně nebo Gruzínský útok na Abcházii, o Sýrii ani nemluvě, že. Malý rozdíl je ovšem v tom, že Rusové chránili své území či ukrajinské Rusy. USA tedy američany rozhodně ne.

Admirál
Člen
Admirál

Vsaďte se, že až se spojí Kosovo s Albánií, že to anexe v žádném případě nebude.

racek
Člen
racek

Admirále, proč by se spojovali … Kosovo žije hlavně s dotací EU a skoro nikdo, stejně jako v Bosně, už tam nepracuje. Albánci musí pěkně za svoje a makat na svých chudých políčkách …

Punta
Člen
Punta

No, ty Banderovce mu rozhodně neodpustím. Možná je to hodně iracionální, ale ČSSD už můj hlas nikdy nedostane!