Diskuze k článku


 • orinoko • 8. srpna 2017

  Článek je zajímavý, nicméně ani náhodou nesouhlasim s jeho titulkem.
  Rozhodne je lepší než poslední plody Turbo Spencer. A stoji o tisíc etáží výše než úroveň TS, protože stoji mimo její politické konsekvence a zazranou frazeologii.
  TS se stava odstrašující a navíc nudnou záležitosti z principu. Ale o to nejde.
  Soudruh Trump už v Emerice neovládá vlastně vůbec nic. Už ani tu svoji úplně katastrofálně zasvinenou hubu.
  Pokracovani dále.

 • orinoko • 8. srpna 2017

  Přesně podle předpokladu … problém s odeslanim.
  Takže par vet.
  Americká brokolice ve tvaru Pentagonu neustále upgraduje svoje účinkování v Sýrii. Chudaci Kurdové už asi začínají vnímat , ze vůbec nejde o jejich sen. Na jedné straně postupují ruku v ruce s FSA do nitra Sýrie, na straně druhé čelí týmž parchantum , které si proti nim udržuje Turecko.

 • orinoko • 8. srpna 2017

  Aby Trumpovo lejno zavarilo vice Íránu, vstupuje do Jemenu.
  Sýrie dneska asi vice než kdy jindy vyžaduje trpělivost. Pozoruji to na sobě. Denně prohlizim mapy, kdy konečně dojde ke spojeni syrského státu s Deir ES Zoir. A mám pocit, ze je to nekonečné.
  V Sýrii ted Rus bude testovat další vrtulníky. Terče pro svoje rakety našel dneska už i Írán. Také testuje.
  Ale cesta porad moc dlouhá.
  Ostatně domnívám se, ze je třeba zlomit pater Saudske Arábie.

 • Gatta • 9. srpna 2017

  Re orinoko … „zlomit pater Saudske Arábie.“

  To si myslím o začátku, že zlomení a podrobení (pardon – „osvobození“) SA a jejich ropných polí, je jednou z hlavnícvh cen v téhle krvavé tombole.

  Zajímavý přehled a pro naši armádu, MO a MF asi dost nepředstavitelná čísla …

  http://www.aljazeera.com/indepth/interactive/2017/07/growing-militarisation-gcc-170712144644207.html

 • Martin (už bez taky m) • 10. srpna 2017

  https://www.youtube.com/watch?v=xr0qnfXm2t4

 • M.C. • 10. srpna 2017

  Don´t worry, be happy.
  Všechno dobře dopadne, akorát to nebude zítra.
  SAA do Deir-az-Zoru dojde, nejen ze severu podél Eufratu, ale i ze směru od Al-Suchny a od Palmýry. Potom zbyde začistit jihovýchodní roh území k irácké hranici a spousta věcí se zjednoduší.
  V obklíčených oblastech zůstanou nějací islamisté, ale bez zásobování v pouštních a polopouštních oblastech dlouho nevydrží.
  Sýrie se postupně zmocní celé oblasti a obnoví těžbu a vývoz ropy a plynu, čímž si postupně začne stavět na nohy státní ekonomiku.
  Obnova země sežere mnoho peněz a viníci devastace země to zřejmě nezaplatí.
  Mezi Kurdy a USA nepanuje zas taková shoda, jak článek tvrdí.
  Kurdům obojetná americká pozice velmi vadí – na jednou stranu jim pomáhají, na druhou stranu nejsou schopni nebo ochotni zatlačit na Turky, aby Kurdy nechali být.
  Jediná životaschopná varianta existence syrských Kurdů je autonomie v rámci Sýrie vedené Assádem a zaštítěné Ruskem.
  Kurdové Rakku opustí, není to jejich území a Američané je k útoku na toto město museli dost dlouho přesvědčovat, protože Kurdové zcela správně nechtěli umírat za nějaké území, které je jim k ničemu, když potřebují obsadit svoje vlastní oblasti na severu Sýrie.

 • fajt • 12. srpna 2017

  https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/446036-mosul-kruta-cena-cernobileho-pohledu.html – tak tohle bych od zdejší propagandy rozhodně nečekal. ..)

 • Martin (už bez taky m) • 12. srpna 2017

  fajt napsal

  https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/446036-mosul-kruta-cena-cernobileho-pohledu.html – tak tohle bych od zdejší propagandy rozhodně nečekal. ..)

  Jakékoliv výtky proti RF či Asadovi v tomto jsou více než směšné. „Sankce“ a protesty „mezinárodního společenství“ vedené „Syrskou Observatoří lidských práv“ jsou pouhou předem zaplacenou sviňárnou.
  „Klídek na konzumerismus Západních vymožeností demokratického kapíku“ je postaven na statisících mrtvých a zbídačelých „tam někde daleko“…
  To je stejné jako když dospělí Američané naprosto neví kde leží nejen Severní Korea, ale v podstatě neví a je jim lhostejné kde leží cokoliv kromě jejich heren či výdejen geneticky zmutovaných karbenátkových plastikových „jídel vysoké kvality“…
  „Vyspělost Západu“ JE TOLIKO ŽVANIVÝ ŽVÁST stejně jako jeho „yntelygence“… jde o selektivní „pohled“ na to co vidět chtějí, a mrtví a jejich bombami vraždění civilisté jsou toliko „kolaterálními škodami“…
  Dokud USA a Západ nezaplatí srovnatelnými škodami, nepochopí, a možná ani potom ne. Tady nepochybně došlo k „lobotomii svědomí“, resp. tyto mozkové funkce se u nich prostě „díky vysoké YntelYgency“ nedovyvinuly.
  Lze tedy díky selektivnímu „vidění“ (česky“ slepotě) Západu pouze konstatovat, že se v případě jejich propagandistů jedná buď o zjevné zločince a VRAHY, nebo o mentálně postižené lidi kteří nepatří za řečnické pultíky, ale do ústavu pro choromyslné. Další možností už je jen připuštění faktu, že na Američanech probíhá aktivní fáze genetické debilizace za jejich ochotného a „šťastného“ hlasitého hýkání…