Zbytečná dohoda, kterou všichni chtěli

Reklama


Musím říct, že jsem jak pobaven, tak otřesen naprosto přemrštěnou reakcí většiny komentátorů na to, co můžeme poměrně dobře nazvat dohoda Minsk-2 (M2A). Od analýzy bylo evidentně zcela upuštěno a ta byla nyní nahrazena zveličováním a halasnými, avšak prázdnými prohlášeními. Při čtení některých komentářů zde si někteří odpustitelně myslí, že válka na Ukrajině jaksi skončila a že anglo-sionistická říše, za pomoci Putina, Surkova a anonymní, avšak hrozivé armády ruských oligarchů, právě uštědřila strašlivou a konečnou ránu novoruskému snu.


Co se tu děje? Zbláznili se snad všichni?

Zčásti je to důsledkem toho, že lidé mohli číst o této dohodě cokoliv, a opaky toho, (více o tom později), a také faktu, že západní média prostě musí prezentovat jakoukoliv dohodu jako triumf silné vůle Západu, diplomacie a sankcí. To vše je, samozřejmě, naprostý nesmysl, ale to dostáváte, když se vystavujete korporátním médiím. Také nechme stranou všechen ten hlasitý křik a použijme svůj mozek ke skutečnému „myšlení“.

Zaprvé, rád bych všem připomněl, že junta porušila každičkou dohodu, kterou se zavázala. Každičkou. A není naprosto žádný důvod věřit, že tentokrát to bude jinak (Porošenko její porušení již potvrdil – p.p.).

Celý článek najdete na Zvědavci

Foto: Botička vz. Ukrajina

Přejít do diskuze k článku 55 komentářů