Diskuze k článku


 • Lena • 29. září 2018

  Dnes Události ČT 1: Dnes 40% dětí má nadváhu, mají problémy s kotoulem, v předklonu si nedosáhnou pořádně na kolena. Je to téma nezajímavé. Pořád sice vykřikujeme něco o našich dětech, ale jenom abychom zakryli, že na ně kašleme. Nezajímá nás, že si nehrají a nemají kde hrát. K čemu jim bude ten kýžený blahobyt, svoboda a demokracie, když všichni budou kriplové? Nebo že by právě proto byla svoboda, demokracie a blahobyt, že všichni budou kriplové?

 • panda • 30. září 2018

  Zdravím.

  Tak nevím zda je to humor nebo realita. Ono to je k nerozeznání ;-) S tím pohybem je to trefné. Taky jsem neměl ve škole rád organizovaný tělocvik. Ale po škole jsme lítali a měli toho pohybu víc než dost. Dnes je to s těma děckama horší a horší. A to věřím, že kdyby člověk ve škole toho žáky nutil k pohybu, tak dostane nejen od těch dětí, ale i od některých rodičů. Co si to vůbec dovolujeme nutit jejich rozmazlené dětičky něco dělat.

  Před pár dny jsem jel autem s kolegou ke klientovi. Před námi na červenou přecházel mladík (cca. 16 let), aniž by se rozhlédl a s kukučem do mobila. Aspoň že šel po přechodu ;-)

  Jsem rád, že mé dětství bylo jaké bylo.

 • Lena • 30. září 2018

  S tou organizovanou tělovýchovou ve škole a mimo školu je problém. Často právě odpuzuje ty neposedné děti, které milují pohyb, který je našich poměrech již minimálně oněch 2018 let nežádoucí. Ježíše také znehybnili, umrtvili, jako se o to snažíme celých 2018 let tou židokřesťanskou výchovou, u svých dětí a u sebe, ve které jde o to, učinit z člověka Lazara. Ježíš Lazara naopak pozvedal k životu (pohybu), a to bylo již tenkrát za jeho časů velmi nežádoucí. Proto museli zákoníci (kteří ctili zákony a soukromý majetek, jako ti dnešní demokraté, farizejové a pokrytci) vymyslet nějakou fintu, jak jej odstranit. Bylo to snadné, jednou z nich bylo, že neboť nesvětil sobotu, kdy se nesmělo hýbat (mimo pár pitomých rituálních pohybů). Umrtvování mozku (naprogramováním mysli informacemi) a umrtvování těla (neustálým sezením na umělém přídavném zařízení ke kostře) je běžnou procedurou, jak dělat z lidí poslušné Golemy (automaty, stroje). A oni si to chválí. Jak vidno pěkně z OM, chyby, omyly a zločiny se hledají všude možně ve světě, a nikdy základ toho, že jsme manipulování, u sebe. V tom bytostném zmrzačení těla a duše jsme se svými predátory zcela za jedno. Protože jsou chytřejší a prohnanější, než my, mají nad námi ekonomicko-politickou-sociální výhodu. Nevidím důvodu, proč si na ty lumpy stěžovat, vždyť nás lákají, vedou a organizují přesně tam, kam chceme. Třeba vstříc totálnímu bytostnému úpadku, k přeměně vědomí a organické hmoty na hmotu anorganickou, digitální totalitě nebo prostě do pekla. Lazar byl Lazarem, protože se mu nechtělo samotnému vstát z mrtých. Je to přece tak pohodlné se nechat jako upír oživovat jen od „spasitelů“, médií, druhých apod. Však to s ním také záhy dopadlo špatně, když kouzlo oživení silou od druhého zmizelo. Lazaři budují vyspělý lazaret….