Diskuze k článku


 • zedd • 20. listopadu 2016

  Hanobení symbolů je ošemetné téma. Velmi zřídka je na místě vytřít si vlajkou pozadí. Ale stává se to. Takže principálně bez trestu.

  Dospělá společnost by měla bez problémů zvládnout dětinské plyvání na své symboly – prezident jako instituce to přežije a Zeman si o to ostatně sám říká. Ty plyvance spíš vypovídají o plyvajících.

 • fajt • 20. listopadu 2016

  čím horší říše a kolonie, tím více zákonů a restrikcí. ..)

 • leoš • 20. listopadu 2016

  fajt napsal

  čím horší říše a kolonie, tím více zákonů a restrikcí. ..)

  Pravdu díš,fajte.V Tao te t’ingu jsou o tom moc pěkný kapitolky.

 • jaroslav tichy • 21. listopadu 2016

  1/ nactiutrhání a pomluva jsou dle platných zákonů trestné. ˇUrážka soudců či úředních osob je trestná. Není důvodu, proč mezi ně nezařadit i prezidenta (bez ohledu na jméno). Či je prezident méně než úředník magistrátu či finančního úřadu? 2/ urážení a sprosté nadávání nemá se svobodou projevu co dělat. První, kdo by na to přišel, by byli ti, co dnes se ohánějí svobodou projevu. A to hned poté, kdy by ostatní občané tohoto státu se snížili k tomu, že by začali na potkání označovat jejich idol např. „za zdegenerované a sprosté hovado“ apod. Ostatní občané tak nečiní a s podobnými postupy rovněž nesouhlasím. Je třeba si ale uvědomit, že dosavadní praxi jsou k nám zanášeny nezvyklé poměry, které postihnou i další nástupce ve funkci prezidenta bez ohledu na jméno. A nemusí zůstat jen u funkce prezidenta. A zejména od těch, kteří mají jindy velkou starost, zda jsme si neudělali v souvislosti s nějakou hloupostí „ostudu v zahraničí“ by bylo logické očekávat zcela opačný přístup než ten, který v praxi předvádějí. 3/ Útoky na symboly naší státnosti nejsou nahodilé. A mezi (či za) primitivy, kteří je provádějí, jsou osoby, které tak činí s jasným záměrem demontáže našeho státu v rámci cílů světových globalistů. A to nejen (avšak i) u nás. A jak vidět, užiteční idioti ještě nevymřeli. A nechme na ostatních zemích, aby si tamní občané udělali sami názor na to, jaké lidi u nás taky máme. (Němci tomu dříve říkali „tschechisches Ksindl“). A pokud ti mladší z nich nevěří, ať se zkusí zeptat Hermana, aby to měli z prvé ruky.

 • Gatta • 21. listopadu 2016

  Re: jaroslav tichy – souhlas.

  Jeětě bych dodal, že ono je to s ochranou kohokoliv u nás podivné.
  Na jedné straně přísně a pod trestem utajované některé osobní údaje – a na druhé straně osobní a vlastnické údaje, které jsou veřejně a povinně uvedené v běžně dostupných databázích.
  Na jedné straně nemůžete říct o tlustém, že je tlustý a o prokazatelném úchylovi, že je úchyl – na druhé straně o jiných lidech (nejen) bulvár šíří čistě zlomyslné pomluvy a výmysly – a to s blahosklonným požehnáním našich soudců.

 • zedd • 21. listopadu 2016

  @jaroslav tichy:
  Dovolil bych si nesouhlasit. Podle mne lze všechno nactiutrhání řešit v rámci občanského práva – já pán, ty pán.

  Jak řešit výrok: „Mnozí CS/CZ prezidenti kradli“. Teď sem se dopustil hanobení minimálně dvou nespecifikovaných osob a potenciálně i Instituce Prezident. Ad absurdum dovedeno: Mám prokazovat úctu Gestapu jen proto, že je to legální instituce?

 • jaroslav tichy • 21. listopadu 2016

  Jsem rád, že se k uvedenému článku zvedá diskuze. Nepatřím k těm, kteří se dožadují nějakých zvláštních výhod pro prezidenta (obecně). Říkám jen, že pokud určitou ochranu mají např. soudci či státní úředníci, měl by stejné ochrany požívat i prezident (ač v některých zemích požívá ochrany vyšší). Ten rozsah ochrany pro soudce či státní úředníky jsem ale já sám neinicioval ani neprohlasoval. Doplnit do již schváleného zákona i osobu prezidenta mi ale připadá nejjednodušší řešení, na které by mohli přijít i poslanci ve Sněmovně. (mohli, kdyby chtěli). V této rovině je to lehce obhajitelné. Je přitom zřejmé, že pokračováním tímto způsobem ze strany některých skupin obyvatel u nás se jen dále zhorší vztahy mezi lidmi v tomto státě, na což jsem se pokusil upozornit. A že autoři těchto hrubých a vyloženě sprostých výroků by rozhodně nebyli rádi, kdyby je ta většinová slušnější část obyvatel ČR začala používat rovněž vůči jejich idolům. Nevolám však po tom, naopak varuji před tím. Ovšem všechny ne jen výsekově někoho. A ještě jedna věc. Sprosté urážení, lži a osočování nemají s věcnou kritikou kohokoliv nic společného. Natož pak se svobodou slova či demokracií. K ní nepatří ani představa menšinové části společnosti, jak si prosadí svoje představy stůj co stůj. (a nechci teď ani rozebírat, že si přitom nevidí na špičku nosu, jde mi o podstatu věci). Naopak působí to dojmem, že jejich autoři kromě sprosťáren žádné skutečné a věcné argumenty pro svůj nesouhlas s jimi uráženou osobou nemají. Je to tedy ve své podstatě jen výraz jejich malosti, nepravdy a vzteku. A ukázka jejich dušení úrovně a inteligence, kterou se přitom tak rádi sami ohánějí.

 • Aleš • 22. listopadu 2016

  Když zdegenerované hovado je nazváno zdegenerovaným hovadem, není to urážka na cti, nýbrž konstatování stavu, jelikož tato hovada, ač se demokracií a lidskými právy ohání, jak jim huba stačí, neví, co je to čest, a sami rádi někoho utlačují a rádi jiným práva berou. Ono to označování obecného lidu za lůzu není nic jiného než pokus tomuto lidu vzít těch zbytek práv, které jim demokratura ještě jako ohlodanou kost předhodí.
  Když v médiích vychází zpráva, že prezident „uráží“ novináře, tak to bývá pěkný nesmysl. Prezident jako občan se svými právy se v tomto jen uchýlil ke konstatování stavu či vyřčení svého názoru…
  Není kam již ustupovat, jestli nechceme dopadnout jako na Ukrajině, kde vnucují svoji zdegenerovanou vůli lidu právě takoví degeneráti, pardon, ti jediní správní ochránci demokracie, lidských práv a svobody, kteří v rámci prosazování své vůle páchají genocidu vlastního obyvatelstva.
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/421272-rusky-rezim-utopil-demokracii-v-zachode-tvrdi-porosenko.html
  Samozřejmě, něco jako zákon o hanobení, když tu máme paralely v podobě urážky na cti, není správný krok, naopak je to voda na mlýn těm degenerátům.
  Někdy mi kroky občanů a poblitiků připomínají řádění sparťanských rowdies, jejich podpora Spartu přichází velmi draho… Jestli občané chtějí někoho a něco podporovat, musí také velice pragmaticky přistupovat k volebním procesům. A ne si dovolit takový luxus a byť s klesající tendencí, ale pořád volit svoje katy.
  Na západě a východě svítá, ale do zatuchlé unie se již valí štíři od Oděsy.

 • fajt • 22. listopadu 2016

  https://www.youtube.com/watch?v=YZuCECah6-w&feature=youtu.be – dnes projev Štěpána zní už trochu jinak. ..)

 • Béda • 22. listopadu 2016

  Alena napsal

  podpořte, prosím, petiční akci
  http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Veleba-SPO-Ocente-verejnopravni-televizi-aneb-Peticni-akce-za-zruseni-koncesionarskych-poplatku-pokracuje-az-do-konce-ledna-463810

  Porošenko, kterého vyneslo k moci popření demokracie – násilný protiústavní převrat a kterého chrání před politickým pádem (a dalším Majdanem) nacistické zrůdy je ten pravý, kdo má co mluvit o demokracii. http://www.hlavnespravy.sk/banderovsky-ludozrut-roman-donnik-demonstrantom-ak-sa-pokusite-nasilim-zvrhnut-sucasnu-ukrajinsku-vladu-budeme-po-vas-strielat/862301

 • Béda • 22. listopadu 2016

  Aleš napsal

  Tohle je fakt hnus. Jen pro otrlé.
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rozsmelcuju-ti-rypak-osedlam-si-tvou-starou-To-budete-koukat-kdo-ma-dostat-Michala-Horacka-na-Hrad-463793

  Svůj k svému. Miliardář z oblasti sázek se cítí být novou elitou, filosofem – moralistou a prvním občanem státu. Hlásnou troubu mu při dobývání politické moci dělá internetový kanál. Jak hluboko jsme klesli.

 • Aleš • 22. listopadu 2016

  Proč veřejno-bezprávní televize nezveřejnila ve sledovaném vysílacím čase projev pana Ovčáčka ke studentům, který jsem inzeroval v diskusi pod článkem pana JW, když jindy z něj dělá mediální hvězdu? K čemu takové instituce, které místo, aby sloužily občanům, slouží cizím zájmům? Petici jdu podepsat. A do parlamentu budu volit jen takovou stranu, která bude po institucích vyžadovat funkčnost nebo je bude rušit… Výčet stran, které dle mých prohlášení v tisku můžu volit, se zužuje páni politici…