„Neviditelní“ projdou Prahou a Brnem

Tisková zpráva hnutí Nenásilí

Happening: dvě třetiny Čechů jsou neviditelné

„Neviditelní“ projdou Prahou a Brnem

Praha, 5.12.2008

Podle průzkumů veřejného mínění je většina obyvatel ČR dlouhodobě proti umístění radaru.  V médiích ale tento názorový proud nedostává téměř žádný prostor. V nejsledovanějších českých médiích se jednostranně prezentují téměř výhradně názory menšiny, která radar chce. Ve „veřejnoprávní“ televizi více než dva roky chybí vyvážený dialog a demokratická výměna názorů.

 

Proto v neděli 7.12. ve 13 hodin vyrazí současně v Praze a Brně řetěz naprosto bílých lidí, který bude představovat dvě třetiny „neviditelných“ občanů ČR nesouhlasících s radarem.

 

PRAHA: Začátek pochodu u Národního divadla ve 13 hodin. Průvod projde centrem města a bude zakončen před Českou televizí na Kavčích horách.

 

BRNO: Začátek na Moravském náměstí ve 13 hodin. Průvod projde centrem města a bude zakončen před Českou televizí Brno.

 

 

 

Hnutí Nenásilí se zrodilo z aktivity skupiny českých humanistů v prosinci 2007. Jeho cílem je nenásilnými formami bojovat proti umístění vojenské základny USA na území České republiky a prosazování ideálů nenásilí. Hnutí vešlo do širšího povědomí zejména hladovkou Jana Tamáše a Jana Bednáře v květnu letošního roku, na ní navazující řetězovou hladovkou osobností celospolečenského života a pořádáním mezinárodních konferencí a dalších aktivit věnujících se problematice nenásilí, jaderného odzbrojování, prevenci militarizace vesmíru a stažení okupačních vojsk z cizích území.

Hnutí bývá někdy mylně zaměňováno s iniciativou Ne základnám.

 

 

Kontakt:

Ing. Jan Tamáš, Ph.D., tel. 776 785 839, email: jan.tamas@humanisti.cz

Jan Bednář, tel. 608 731 162, email: jan.bednar@nenasili.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments