8. květen na ČT: Další rekord v překrucování pravdy

Pozoruji na sobě, jak stále řidčeji zapínám televizor, abych si vyslechl, co je ve světě nového. Duch a snad i tělo se tak v jakési obranné reakci snaží omezit příval stále nestoudnějších lží, které z něho na vás hrnou. Ale přece jen si to občas zapnete to a dozvíte se, že úloha Rudé armády v poslední válce – a konkrétně při osvobození Prahu – byla zcela nicotná…


Už si tu bednu zapínám opravdu málokdy – a stále míň a míň. NOVA a Prima je pro můj vkus tabu už od samých jejích začátků, takže ČT pro mě bývala jakýmsi útočištěm před oblbující bulvaritou a nevkusem všech jiných médií – nejen těch televizních. Samozřejmě, i na tomle mém televizním útulku mi vždycky vadila jeho čirá pravicovost, vyvolávající domněnku, že ji ve skutečnosti nevlastní stát, skládající se ze stovek skupin rozvažujích jedna od druhé více či méně odlišně, ale že si ji musel koupit sám někdejší prezident Havel společně s vůdcem sudetských Němců Posseltem, najmenovali si tam svoje lidi – a teď vám ukážeme, jak se vychovávají občané v jedině možném a správném duchu. To, co se hodí nám, to rozkošatíme, zdůrazníme a vyšperkujeme, a to, co jde s naší pravdou jaksi mimoběžně, to ZAKRYJEME, abychom vám v hlavách nenadělali mumraj a zmatek, který by ani pro vaše zdraví nebyl nijak zvlášť prospěšný.


Pochopitelně, člověk tohle vše vnímal, ale protože to ze stávajících nepřijatelných možností bylo stále ještě to nejsnesitelnější, pořád ještě si tu bednu zapínal, a to, co mu ČT předestírala, si v hlavě samoobslužně filtroval na pravdu a lež, a tu lež se časem prostě naučil vypouštět z hlavy, aniž to na jeho duševním zdraví zanechávalo vážnějších stop. Ale jak se říká, tak dlouho se chodí s hrncem pro vodu, až se ucho utrhne. Protože on se totiž ten podíl lži – přesněji ale řečeno spíš podíl zakrývané pravdy – ve vysílání ČT stále zvyšoval a vygradoval pak do nesnesitelné podoby při referování o situaci na Ukrajině. Člověk z jiných pramenů – a dokonce i z amerických – věděl, jak to s převratem na Majdanu bylo, jak to tam nejvyšší lidé z EU rozdmychávali, jak se slibovalo nemožné, jak se ukrajinští protesující školili na záškodníky v Polsku, jak do toho Washington nacpal pět miliard dolarů – ale ČT tohle všechno svévolně, cynicky a goebbelsovsky ZAKRYLA, aby jako na jediného a zlovolného viníka všeho, co pak následovalo – včetně Krymu – mohla ukázat na Rusko a na Putina. A tohle byla ta doba, kdy už člověk začínal mít pomalu ale jistě dojem, že mu televizor zabírá kus místa v obýváku víceméně zbytečně. Ale on to, milý čtenáři, pořád nebyl zdaleka vrchol. Ten udeřil až dnes na ČT 2 v dopoledním pořadu Pražské povstání v květnu 1945 a to s takovým hřmotem, který by se odrazem od uší a hlav lidí, za stav televizního vysílání v ČR zodpovědných, měl do budovy ČT vrátit stejně ryčně a konečně tam udělat pořádek. Protože víte, co v tom pořadu jako hlavní myšlenka zaznělo? Že Prahu osvobodila ROA, čili Vlasovova Ruská osvobozenecká armáda, a že Rudá armáda – a teď čtěte dobře: PŘIŠLA DO PRAHY AŽ 8. KVĚTNA, ČILI V DOBĚ, KDY UŽ BYLO VLASTNĚ PO VÁLCE!


Takže mladý posluchači, který jako budoucnost národa jsi nejdůležitějším objektem ideového působení ČT, pamatuj, že úloha Rudé armády byla při osvobození Prahy i republiky zcela podružná a dokonce už i zbytečná, že ona by se ta Praha snad dokázala osvobodit i sama, že by povstala a celý wehrmacht napadrť porazila, i kdyby k ní Rybalkovovy tanky nespěchaly od Krušných hor a od Brna, i kdyby nebylo dlouhé a krvavé cesty ruských vojáků od Stalingradu a Moskvy až k nám, z nichž 2O milionů už nedošlo, protože padli. Na tohle všechno zapomeň, anebo samozřejmě – ještě lépe, nikdy ať se k tobě o těchhle věcech nedostane ani zmínky a ať se to i úsílím našim co nejsvědomitěji ZAKRYJE – protože tak si to přejeme my – Česká televize, a děláme v tomto smyslu hotové zázraky. A budeme je činit i nadále, když nám k tomu vláda i nadále poskytne svoji podporu a každý z vás občanů 130 kč každý měsíc.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments