9/11: Pravda a média9/11: PRESS FOR TRUTH, Banded Artists, 2007

Ačkoliv v případě historických incidentů jako Pearl Harbor či atentátu na JFK vyšetřování započalo během pár týdnu, v případě útoků z 11. září 2001 tomu tak nebylo. Většina lidí neví, že zřízení vyšetřovací komise Kongresu bylo mnohými ve Washingtonu silně odmítáno, včetně Bushovo administrativy. Bylo to jen díky tlaku rodin obětí vedených dvanáctičlenným "Řídícím rodinným výborem," že 14 měsíců po útocích začala první slyšení.

Většina jejich zásadních otázek však nebyla komisí nikdy zodpovězena. Ve filmu 9/11: PRESS FOR TRUTH vypráví pět prominentních členů onoho výboru, včetně tří tzv. Jersey Girls, svůj příběh poprvé na kameru a poskytují velice silné argumenty pro nutnost obnovit vyšetřování. Film sleduje časovou osu podle známé knihy Paula Thompsona "Complete 9/11 Timeline" (vydavatelství HarperCollins).

Filmaři dali dohromady vzácné zpravodajské vstupy, jimž nikdo nevěnoval pozornost, zamlčené příběhy a vládní tiskové konference,  a odhalují tak šablonu oficiálních lží, podvodů, a zavádějících informací.

"Cítili jsme, že naše země byla ohrožena od teroristů, vládní nekompetentnosti..a možná ještě něco horšího."  (Lorie Van Auken, vdova ze 11. září)

 Navštivte http://neuf.neuf.sblog.cz/911/ a http://911.yweb.sk/

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments