A jde do tuhého!

Páteční volby se kvapem blíží. Předpokládám – a je to v logice věci – že návštěvníci OM se jich účastní jako aktivní voliči. Intuice napovídá, že patří k těm, kteří chtějí svůj osud v této zemi v rámci svých možností spoluvytvářet a nikoli jen pasivně přihlížet, jak rozhodují jen soustředěné a věrné partajní houfy.

V rámci jen zdánlivě klidnějšího a právě probíhajícího týdne už jistá forma voleb proběhla. Vliv na ně neměl nikdo z návštěvníků OM, což ale zcela určitě neplatí o těch nejvlivnějších českých partajích. /Rozuměj stranických sekretariátech./ Znám osobně takové, kteří už se nemohou dočkat, aby mohli svůj volební hlas vhodit do urny, především kvůli místnímu pohřebišti světově proslulých sametových nadějí. Jádro evropského pudla je až tak nezajímá a možná si vystojí i nějakou menší frontu před volebními místnostmi. Koneckonců proč ne, když je leckdy v dnešní progresivní době nutno vystát frontu třeba i na vlastní peníze. Kostky byly vrženy a našinec by očekával , že současné mediální turbo dotlačí alespoň nějakého ctižádostivého anal/y/i tika k rychlému rozboru situace, zhodnocení a jasnozřívému závěru, jak se věci budou vyvíjet v týdnech příštích. Ale zatím chyba lávky.

Z napětí stranických sekretariátů nad víkendovými volebními výsledky by se možná v tomto týdnu dal výjimečně získávat i elekrický proud, což lze hodnotit jedině pozitivně. Technické řešení v tomto ohledu je ale hodno jedině českého génia – Járy Cimrmana. Chvíle, kdy budeme volit politické strany, jsou před námi, zatímco stranami zvolení zástupci už zvolili včera. Jako Rada České televize vybrali část zájemců o post ředitele ČT z mnoha dalších. Jména jsou známá, a jejich ideový záměr s logem ČT celkem také. Půjde o koncesionářské poplatky , půjde o budoucí profil ČT a také možná půjde o staré animozity tentokrát ale v podobě seriálu míchaného za pomoci nových ingrediencí. Ponechám-li stranou všechna ostatní jména , tak příjmení europoslankyně má odér vánoc, happeningu na Kavkách, přenosných kadibudek a lúzy na Václavském náměstí. V mezičase , kdy eurovolby budou již za námi a parlamentní ještě před námi , nám tak Rada ČT připravila telenovelu s ryze českými rekvizitami. Jde jen o to, aby vajíčka nezačala létat i v čase po volbách.

Foto: zdroj

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments