A mezinárodní právo? Pšt!


http://byzantska-rise.navajo.cz/byzantska-rise-12.jpgPod záštitou předsedy Senátu Přemysla Sobotky a pražského primátora Pavla Béma se v pátek v budově magistrátu hlavního města konala mezinárodní konference o soudobém antisemitismu, antiizraelismu a neonacismu. Na první pohled by na této akci pořádané Mezinárodním křesťanským velvyslanectvím Jeruzalém (ICEJ) nebylo nic zvláštního, ba právě naopak – nastolená témata jsou vysoce aktuální. Podle čerstvé zprávy izraelského Institutu Stephena Rotha pro studium soudobého antisemitismu a rasismu totiž loni — tedy po izraelské agresi proti Gaze — v Evropě vzrostl počet antisemitských výpadů hned o 50 procent (z 559 případů v roce 2008 na 1129), byť kritéria hodnocení antisemitských projevů zveřejněna nebyla.

Antisemitismus je nechutný jako každá jiná forma rasismu, často je při něm překročen zákon a následuje trest. Zvláštní ale je, kdo že to proti němu na pražském magistrátu vlastně kázal. ICEJ sám hrdě hlásí, že se řídí biblickým veršem „Potěšte, potěšte můj lid, praví váš Bůh. Mluvte k srdci Jeruzaléma, provolejte k němu: Čas jeho služby se naplnil, odpykal si své provinění. Vždyť z ruky Hospodinovy přijal dvojnásobně za všechny své hříchy." ICEJ proto „podporuje Izrael, protože jej miluje, je jeho dlužníkem a snaží se poslouchat Boží slovo". Mimo jiné tak sbírkami finančně podporuje „denní centrum Emanuel, které leží poblíž města Ariel v Samaří". Překlad: ultraortodoxní školu v židovské osadě Emanuel, která je z hlediska mezinárodního práva ilegální, nedaleko stejně ilegální židovské osady Ariel na okupovaném západním břehu Jordánu. Při posledním sčítání obyvatel v roce 2007 měla osada Emanuel 2700 obyvatel, převážně ultraortodoxních Židů, a při absenci průmyslu jsou jejím jediným výstupem další generace fundamentalistů vycházejících z tamní náboženské školy.

Nelze podezřívat pány Sobotku či Béma, že by věděli o tom, že svou záštitou podporují organizaci, která pomáhá ilegálním osadám a vlastně tím i aktivně brání míru v regionu (překvapeni tím byli i někteří pozvaní řečníci). Ti dva jen prostě automaticky zaštítili cosi, co je proti antisemitismu, co se dnes nosí a nabízí politické body.

Kašlat na mezinárodní právo je tak snadné…

 

Převzato z Czech Free Press!

 

Foto: Dobytí Jeruzaléma křižáky

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments