A ministr zdravotnictví mlčí?

Doc. MUDr. Jan MALÝ, CSc., ředitel IKEM, vypsal výběrové řízení na místo přednosty Kliniky transplantační chirurgie IKEM v Praze, které dosud zastával Miloš Adamec.

„Pan ředitel rozhodl, že všichni lidé z vedení musí projít konkurzem. Můj protikandidát, doktor Froněk, je můj žák, který se mnou spolupracoval v letech 2000 až 2004, naučil se tady u nás transplantovat ledviny,“ řekl Právu profesor Adamec. Připadá mu přitom velice nezvyklé, že v konkurzu na místo tak velké kliniky, jako je transplantační chirurgie IKEM, není protikandidátem habilitovaný docent. „To by na fakultě neprošlo,“ podotkl Adamec. "Pokud bych neuspěl v konkurzu, odešel bych se svým týmem do zahraničí. Mám konkrétní nabídky z Anglie či Belgie," řekl Právu Adamec.

Proslýchá se, že Adamec měl mít údajně připomínky k okolnostem nákupů zařízení pro nemocnici. IKEM je přímo řízen Ministerstvem zdravotnictví. Je opravdu jedno plenitelům a ničitelům českého zdravotnictví, kteří na tomto ministerstvu sedí a tunelují, kdo bude léčit a operovat občany České republiky? Oni, zloději, neználkové, pracující v potu tváře pro farmaceutické firmy, a za co nejdražší nákupy léků a zařízení nemocnic, se budou snažit ztrpčovat život člověku, který je špičkový světový chirurg, protože na jejich svinstva upozornil? Vypadněte, vy mizerové, nejen z MZ, ale vypadněte z téhle republiky, než vám bude malá.

A ministr zdravotnictví mlčí?
0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments