A v Libyi vládne láska a mír

Listopad 28, 2011


Asi to si člověk může říci tento víkend, pokud si jukne na naše zpravodajské portály. V Sýrii samozřejmě krutý Asad týrá demokraticky střílející opozici. V Egyptě ještě nemáme tak úplně jasno, jde o zrádce a zaprodance, případně teroristy, co chtějí narušit volby, anebo přece jen ta vláda hlídaná armádou či armáda nehlídaná vládou není tak úplně nejlepší. Nejsem si jist, jestli v nejbližší době se nedozvíme, že syrská vláda vyrábí kebaby z nebohých opozičních sunnitů a Asad po nocích pobíhá po zemi a znásilňuje vše, co se jen pohne nebo dokonce nepohne.


Při tom z Libye máme zde poslední dobou dvě hezké zajímavůstky. Pan Abdulhakim Belhadž, kterého CIA svého času nechala zatknout jako islamistického teroristu a vydala ho později Kaddáfímu, ať si své kriminálníky živí a mučí sám (a ten ťulpas, budiž mu země lehká, ho loni vypustil z vězení), v nynější době náš humanistický a demokratický spojenec z nového překrásného libyjského vedení, vyrazil do světa. A našeho přítele to zaválo do Turecka, kde se měl setkat s demokratickými a humanitárními kámoši ze Sýrie. Samozřejmě povídali si určitě o pravdě a lásce. Při návratu měl menší problémy z pasem, ale vlastně jde o prkotinku.


Druhá záležitost je zábavnější. Tři stovky ozbrojenců obsadily na nějaký čas vojenské letiště Maitiga blízko Tripolisu a znemožňovaly odlet tuniskému letadlu. A co chtěli ti zrádci a zaprodanci? Samozřejmě šlo jen o prkotinu, z naprosto nepochopitelných důvodů jim podle informací EFE překáží masakr, který vládní síly za milého mlčení NATO předváděly v Baní Valíd. Protestující si ale nevzali příklad z demokratické opozice, jaká je v Sýrii, či jaká byla ještě před několika měsíci v Libyi, a nikoho nepostříleli. Letadlo mohlo poklidně odlétnout a možná i zamávat křídly Berberům, kteří protestovali proti diskriminaci, kterou předvádí nová milovaná vláda našich nových kamarádů.


Převzato z Modré Šance

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments