AKT-INFO 101

IZRAELSKÁ ORGANIZACE PROHLAŠUJE, ŽE PŘI ÚTOKU NA GAZU BYLO ZABITO 252 PALESTINSKÝCH DĚTÍ

Izraelská organizace zabývající se ochranou lidských práv se přibližuje palestinským odhadům počtu zabitých palestinských dětí během útoku Izraele na pásmo Gazy začátkem letošního roku. Organizace B´Tselem sídlící v Jeruzalémě prohlašuje, že izraelské jednotky zabily 252 palestinských dětí, což je téměř třikrát více než počet udávaný izraelskou armádou. Organizace B´Tselem tvrdí, že její pracovníci podnikli velice pečlivý průzkum, shromažďovali specifické úmrtní listy, fotografie a svědecké výpovědi o každé z obětí. Děti zahrnuté do této studie byly ve věku do 16 let. Květnová zpráva palestinského Centra pro lidská práva mluví o 313 zabitých dětech pod 18 let věku. Celkově byla mezi téměř 1400 zabitými Palestinci velká většina civilistů. Organizace B´Tselem také tvrdí, že během třítýdenního útoku na Gazu izraelská armáda podnikla minimálně 2360 vzdušných náletů.

9/9/09

 

AŽ STO AFGHÁNCŮ ZABITO AMERICKÝM BOMBARDOVÁNÍM

Desítky Afghánců byly zabity americkými silami při bombardování v severním Afghánistánu minulý týden. Útok zasáhl dvě cisterny s palivem, které byly ukořistěny Tálibánem. Podle místních svědků je do počtu mrtvých zahrnuto asi 60 až 70 civilistů, kteří stáčeli palivo z cisteren. Většina těl byla spálena tak, že je nebylo možno definitivně identifikovat. Tálibánský mluvčí prohlásil, že cisterny byly zajaty, když jely doplnit palivo americkým silám v Kábulu. Útok byl proveden americkými letouny, rozkaz k němu však dal německý velitel v rámci NATO. V Německu se proto rozvinula debata o přítomnosti německých vojáků v Afghánistánu.

8/9/09

 

OSN PŘICHÁZÍ S DALŠÍMI DŮKAZY O VOLEBNÍM PODVODU V AFGHÁNISTÁNU

Komise podporovaná OSN a pověřená prošetřováním afghánských prezidentských voleb oznámila, že objevila „jasné a přesvědčivé důkazy svědčící o podvodu“ ve volebních výsledcích. Komise nařídila přepočítání hlasů, které přišly ze sporných hlasovacích místností. Zastánci prezidenta Hamída Karzáího jsou totiž obviněni z toho, že nechali zřídit stovky volebních místností, ve kterých nikdo nevolil, a přesto z nich byly nahlášeny stovky tisíc hlasů pro znovuzvolení současného prezidenta.

8/9/09

 

AUSTRALSKÁ POLICIE VYŠETŘUJE ZABITÍ NOVINÁŘŮ V INDONÉSII BĚHEM INVAZE DO VÝCHODNÍHO TIMORU

Australská policie zahájila vyšetřování válečných zločinů z roku 1975, při kterých bylo ve Východním Timoru indonéskými vojsky zabito 5 australských novinářů. Reportér australské televize Greg Shackleton a jeho kameroví a zvukoví technici přijeli do Východního Timoru podávat zpravodajství o indonéské invazi. Vyšetřování začíná téměř dva roky poté, co australský koroner prohlásil, že novináři byli zabiti indonéskou armádou. Jejich zabití bylo zřejmě nařízeno indonéskými generály, aby bylo zabráněno odhalení masového vyvražďování Timořanů indonéskými vojáky.

9/9/09

 

NEZAMĚSTNANOST V USA JE TEMĚŘ DVAKRÁT VYŠŠÍ, NEŽ UKAZUJÍ OFICIÁLNÍ ÚDAJE

V ekonomických zprávách se udává, že oficiální míra nezaměstnanosti v USA dosáhla v srpnu 9,7 %. Ekonomové však tvrdí, že skutečný stav nezaměstnanosti se blíží sedmnácti procentům. Za poslední měsíc přišlo o zaměstnání 216 000 lidí. Tato situace postihuje obzvláště špatně mládež. Nezaměstnanost dospívající populace nyní přesáhla 25 %, což je nejvíce od roku 1948, kdy stát začal evidovat podobné statistiky.

8/9/09

 

=============================================

Poznámka: Naše rubrika mezinárodních zpráv vám přináší souhrn zpráv programu DemocracyNow televizní stanice Pacifica. Videozáznamy těchto zpráv můžete shlédnout s pomocí programu RealPlayer. Vložte adresu http://www.democracynow.org/recent.pl do vyhledávače a vyberte si zprávy v angličtině podle data.

=============================================

   

INFORMACE:

Akt-info je alternativní zpravodajský servis. Poskytujeme informace, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích. Redaktoři jsou nezávislou skupinou novinářů a přátel. Akt-info je zcela neziskový projekt. Pokud jste členem organizace nebo neformální skupinou, aktivní v našich prioritních tématech (lidská práva, obrana skutečné demokracie, sociální spravedlnost a mírové řešení konfliktů), můžete prostřednictvím našeho servisu informovat širší veřejnost o vašich aktivitách. Vaše případné dotazy a připomínky můžete zasílat na: akt-info@seznam.cz.

 

ROZŠIŘUJTE INFORMACE DÁL:

Pošlete informaci o Akt-info svým kamarádům a dejte jim vědět, jak se mohou přihlásit. Zprávy z akt-info přinášíme jen jednou týdně a náš systém je zabezpečen, takže se nikdo nemusí obávat spamů. Přihlásit se může každý sám. Stačí jen poslat e-mail s předmětem „přihlásit“ na adresu: akt-info@seznam.cz.

 

JAK POMOCI:

Všimli jste si, že běžná nebo „mainstreamová“ média neinformují objektivně nebo dostatečně o tématech, která Vás zajímají? My také. Už Vás štve, že dostáváte jen politicky vhodné informace o světě kolem vás? Nás také. Potřebujeme překladatele z angličtiny do češtiny. Také potřebujeme české korektury. Vždy uvítáme zprávy z alternativních zdrojů. Pokud můžete pomoci, zkontaktujete nás na: akt-info@seznam.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments