AKT-INFO 112KLIMATICKÉ ZMĚNY PROBÍHAJÍ „NAD OČEKÁVÁNÍ RYCHLE“, TVRDÍ VĚDCI

Skupina předních vědců vydala varování, že klimatické změny probíhají rychlejším tempem, než se očekávalo. Ve své nové zprávě dvacet šest odborníků uvádí, že hladina světových oceánů by se do roku 2 100 mohla zvednout až o dva metry. Ve zprávě se píše, že „rychlost klimatických změn předčí veškerá očekávání.“ Mnoho členů této skupiny bylo součástí Mezivládního panelu pro klimatické změny (IPCC) při OSN, který získal Nobelovu cenu a přiměl mnohé národy ke snížení emisí. Toto varování přichází necelé dva týdny před summitem světových představitelů v Kodani s cílem vyjednat smlouvu o ochraně klimatu. Současně nový průzkum veřejného mínění ve Spojených státech prokázal pokles počtu Američanů, kteří věří, že globální oteplování skutečně probíhá. Podle průzkumu veřejného míněni, který prováděl Washington Post a ABC News, pouze 72 procent Američanů, oproti dřívějším 80 procent, věří, že globální oteplování je reálné. Většina populace ovšem stále podporuje snahy o zavedení limitů pro emise skleníkových plynů.

25/11/09


130 AKTIVISTŮ ZA OCHRANU KLIMATU BYLO ZADRŽENO PŘED AUSTRALSKÝM PARLAMENTEM

V pondělí bylo zadrženo více než 130 Australanů , kteří protestovali před australským parlamentem. Protestující požadovali, aby se australská vláda zavázala, že sníží do roku 2020 emise o 40 procent.

24/11/09


SPOJENÉ STÁTY JSOU POBÍZENY, ABY RATIFIKOVALY DOHODU O PRÁVECH DÍTĚTE

Minulý pátek uběhlo dvacet let od podpisu Úmluvy OSN o právech dítěte. Tato úmluva byla ve srovnání s jinými dohodami o lidských právech přijata nejrychleji a největším počtem zemí. Spojené státy a Somálsko jsou jedinými státy, které odmítly tuto dohodu ratifikovat. Jo Becker z organizace Human Rights Watch prohlásial, že postoj americké strany je „trapný“ a dodala: „Spojené státy jsou jediným společníkem Somálska, země bez vlády.“

20/11/09


AFGHÁNISTÁN JE PRO DĚTI NEJNEBEZPEČNĚJŠÍ ZEMÍ SVĚTA

Organizace spojených národů oznámila, že Afghánistán je v současnosti nejnebezpečnější zemí pro právě narozené dítě. Podle organizace UNICEF má Afghánistán nejvyšší úmrtnost narozených dětí a 70 procent dětí postrádá přístup k pitné vodě.

20/11/09


=============================================

Poznámka: Naše rubrika mezinárodních zpráv vám přináší souhrn zpráv programu DemocracyNow televizní stanice Pacifica. Videozáznamy těchto zpráv můžete shlédnout s pomocí programu RealPlayer. Vložte adresu http://www.democracynow.org/recent.pl do vyhledávače a vyberte si zprávy v angličtině podle data.

=============================================

INFORMACE:

Akt-info je alternativní zpravodajský servis. Poskytujeme informace, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích. Redaktoři jsou nezávislou skupinou novinářů a přátel. Akt-info je zcela neziskový projekt. Pokud jste členem organizace nebo neformální skupinou, aktivní v našich prioritních tématech (lidská práva, obrana skutečné demokracie, sociální spravedlnost a mírové řešení konfliktů), můžete prostřednictvím našeho servisu informovat širší veřejnost o vašich aktivitách. Vaše případné dotazy a připomínky můžete zasílat na: akt-info@seznam.cz.


ROZŠIŘUJTE INFORMACE DÁL:

Pošlete informaci o Akt-info svým kamarádům a dejte jim vědět, jak se mohou přihlásit. Zprávy z akt-info přinášíme jen jednou týdně a náš systém je zabezpečen, takže se nikdo nemusí obávat spamů. Přihlásit se může každý sám. Stačí jen poslat e-mail s předmětem „přihlásit“ na adresu: akt-info@seznam.cz.


JAK POMOCI:

Všimli jste si, že běžná nebo „mainstreamová“ média neinformují objektivně nebo dostatečně o tématech, která Vás zajímají? My také. Už Vás štve, že dostáváte jen politicky vhodné informace o světě kolem vás? Nás také. Potřebujeme překladatele z angličtiny do češtiny. Také potřebujeme české korektury. Vždy uvítáme zprávy z alternativních zdrojů. Pokud můžete pomoci, zkontaktujete nás na: akt-info@seznam.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments