AKT-INFO 79
IZRAELSKÉ NOVINY ODSTRANILY MINISTRYNĚ Z FOTOGRAFIE

Ve dvou ortodoxních židovských novinách byly digitálně zfalšovány fotografie nové izraelské vlády. Byly z nich odstraněny dvě ministryně. Jedny noviny změnily snímek tak, že tyto dvě členky kabinetu byly nahrazeny muži. Druhé noviny tyto ženy začernily. Ortodoxní noviny považují zobrazení žen v tisku za nemravné. Limor Liknat je novou izraelskou ministryní kultury a sportu. Sofa Landver je ministryní přistěhovalectví.

7/4/09

 

PŘI PROTESTECH PROTI G20 ZEMŘEL PO ÚTOKU POLICIE NÁHODNÝ KOLEMJDOUCÍ

V Británii bylo zveřejněno video zachycující, jak policie při protestech proti summitu skupiny G20 minulý týden vráží do muže, který krátce nato zemřel. Sedmačtyřicetiletý Ian Tomlinson byl na cestě domů, stál oddělen od skupiny demonstrantů a zjevně se protestů neúčastnil. Jeden z policistů vrazil zezadu do Tomlinsona a srazil ho na zem. Tomlinson nedlouho poté zemřel na srdeční infarkt. Video zveřejnil deník Guardian a konstatoval, že předá nahrávku policii. 

8/4/09

 

ZÁCHRANNÝ BALÍK G20 BY MOHL UPŘEDNOSTŇOVAT DÁRCOVSKÉ EKONOMIKY

Minulý týden skončil summit G20 prohlášením, že bohaté národy poskytnou 1 bilión amerických dolarů na pomoc ohroženým ekonomikám. Jenže navzdory slibům o pomoci rozvojovým ekonomikám poplyne ve skutečnosti velká část těchto peněz zpět do ekonomik dárcovských zemí. Deník The Washington Post informuje, že 250 miliard dolarů finanční podpory G20 pro zvýšení likvidity půjde převážně do USA, Evropy a Japonska. Samotné Spojené státy by mohly získat až 42,5 miliard dolarů.

3/4/09

 

V USA SE OTEVÍRAJÍ MOŽNOSTI PRO SŇATKY PÁRŮ STEJNÉHO POHLAVÍ

Ochránci práv gayů a lesbiček dosáhli dvou nových vítězství ve Spojených státech. V úterý přehlasoval vermontský zákonodárný sbor veto guvernéra Jima Douglase a legalizoval sňatky párů stejného pohlaví. Vermont se tak stal prvním státem USA, který uznává takový sňatek na základě legislativního opatření. Nejméně devět dalších státních zákonodárných sborů zvažuje podobné zákony. Zároveň také odhlasovala washingtonská městská rada uznání sňatků párů stejného pohlaví uzavřených v jiných státech. Toto hlasování způsobí patrně konflikt s Kongresem, který musí schválit veškeré zákony ve zvláštním okresu hlavního města.

8/4/09

 

=============================================

Poznámka: Naše rubrika mezinárodních zpráv vám přináší souhrn zpráv programu DemocracyNow televizní stanice Pacifica. Videozáznamy těchto zpráv můžete shlédnout s pomocí programu RealPlayer. Vložte adresu http://www.democracynow.org/recent.pl do vyhledávače a vyberte si zprávy v angličtině podle data.

=============================================

   

INFORMACE:

Akt-info je alternativní zpravodajský servis. Poskytujeme informace, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích. Redaktoři jsou nezávislou skupinou novinářů a přátel. Akt-info je zcela neziskový projekt. Pokud jste členem organizace nebo neformální skupinou, aktivní v našich prioritních tématech (lidská práva, obrana skutečné demokracie, sociální spravedlnost a mírové řešení konfliktů), můžete prostřednictvím našeho servisu informovat širší veřejnost o vašich aktivitách. Vaše případné dotazy a připomínky můžete zasílat na: akt-info@seznam.cz.

 

ROZŠIŘUJTE INFORMACE DÁL:

Pošlete informaci o Akt-info svým kamarádům a dejte jim vědět, jak se mohou přihlásit. Zprávy z akt-info přinášíme jen jednou týdně a náš systém je zabezpečen, takže se nikdo nemusí obávat spamů. Přihlásit se může každý sám. Stačí jen poslat e-mail s předmětem „přihlásit“ na adresu: akt-info@seznam.cz.

 

JAK POMOCI:

Všimli jste si, že běžná nebo „mainstreamová“ média neinformují objektivně nebo dostatečně o tématech, která Vás zajímají? My také. Už Vás štve, že dostáváte jen politicky vhodné informace o světě kolem vás? Nás také. Potřebujeme překladatele z angličtiny do češtiny. Také potřebujeme české korektury. Vždy uvítáme zprávy z alternativních zdrojů. Pokud můžete pomoci, zkontaktujete nás na: akt-info@seznam.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments