AKT-INFO 87
KVŮLI GLOBÁLNÍMU OTEPLOVÁNÍ ZEMŘE KAŽDÝ ROK 300 000 LIDÍ

Podle nové zprávy organizace Global Humanitarian Forum způsobí globální oteplování každoročně smrt 300 000 lidí. Tato zpráva je považována za první přesvědčivou studii dopadů globálního oteplování na lidi. Global Humanitarian Forum je výzkumná organizace vedená Kofi Annanem, bývalým generálním tajemníkem OSN. Tato organizace předpovídá, že pokud

nedostaneme v příštích 25 letech emise pod kontrolu, zvýšená teplota nepříznivě ovlivní zdraví 310 milionů lidí, 20 milionů další lidí se ocitne pod hranicí chudoby a 75 milionů lidí bude kvůli klimatickým změnám muset opustit domov.

1/6/09

 

CHENEY DOHLÍŽEL NA SCHŮZKY O MUČENÍ

Deník Washington Post přinesl zprávu o tom, že bývalý americký viceprezident Dick Cheney osobně dohlížel na nejméně čtyři schůzky v roce 2005, které se týkaly Bushova programu mučení. CIA naopak až doposud neodkryla roli, kterou Cheney na schůzkách zastával. Informace o tom, kdo dohlížel na schůzky, prý nebyly k dispozici. Schůzky byly součástí Bushovy agresivní kampaně, jež měla přesvědčit členy Kongresu, aby podpořili metody mučení používané na vězněných cizincích. Republikánský senátor v jednom rozhovoru řekl: „Úřad Cheneyho byl středem všeho. Byl to on, s kým jste museli nakonec všechno projednat.“

3/6/09

 

PODLE IZRAELE BUSHOVA VLÁDA SOUHLASILA S NELEGÁLNÍM ROZŠIŘOVÁNÍM OSAD

Izraelská vláda se snaží zvrátit požadavek amerického prezidenta Obamy na zastavení veškerého procesu osidlování na okupovaném území Západního břehu. Podle londýnského deníku Independent se izraelský premiér Benjamin Netanyahu pokusil ospravedlnit nadále probíhající osidlování. Citoval totiž tajné smlouvy mezi předchozí izraelskou vládou a vládou George W. Bushe. Izrealská vláda tvrdí, že v roce 2003 odsouhlasila tzv. Road Map to Peace, tedy mírový plán, podle něhož by další osidlování mělo být zastaveno pouze za podmínky, že Izrael bude moci porušit plánem vyžadovaný zákaz na rozšiřování existujících osad.

3/6/09

 

AMERICKÁ ARMÁDA SE PŘIPRAVUJE NA KYBERNETICKOU VÁLKU

Deník New York Times přinesl zprávu, že americká armáda si za miliardy dolarů najímá dodavatele a takzvané „hackerské žoldáky“, aby jí pomohli vést kybernetickou válku. Téměř všechny největší vojenské firmy, včetně Northrop Grumman, General Dynamics, Lockheed Martin a Raytheon, získaly velké kybernetické zakázky pro americkou armádu a bezpečnostní služby.

1/6/09

 

ODPŮRCE POTRATŮ ZAVRAŽDIL V KANSASU LÉKAŘE

V americkém státě Kansas byl radikálním odpůrcem potratů zavražděn Dr. George Tiller, zakladatel kliniky pro ženy. Kansaská policie za tuto vraždu zatkla Scotta Roedera, jedenapadesátiletého muže, který byl ve spojení s pravicovými extrémními skupinami. Tiller byl zastřelen v neděli, když se účastnil bohoslužby v kostele ve městě Wichita. Tiller je osmým poskytovatelem potratů zastřeleným ve Spojených státech od roku 1977. Tiller byl terčem aktivistů bojujícím proti potratům po více než 20 let. V roce 1985 byla jeho klinika bombardována. O osm let později byl postřelen do obou paží. Randall Terry, zakladatel protipotratové organizace Operation Rescue, v pondělí prohlásil, že Tiller sklidil, co zasel. „Naše hnutí není zodpovědné za smrt George Tillera. George Tiller byl masový vrah a sklidil to, co zasel.“

2/6/09

 

=============================================

Poznámka: Naše rubrika mezinárodních zpráv vám přináší souhrn zpráv programu DemocracyNow televizní stanice Pacifica. Videozáznamy těchto zpráv můžete shlédnout s pomocí programu RealPlayer. Vložte adresu http://www.democracynow.org/recent.pl do vyhledávače a vyberte si zprávy v angličtině podle data.

=============================================

   

INFORMACE:

Akt-info je alternativní zpravodajský servis. Poskytujeme informace, které nejsou, ale měly by být v běžných médiích. Redaktoři jsou nezávislou skupinou novinářů a přátel. Akt-info je zcela neziskový projekt. Pokud jste členem organizace nebo neformální skupinou, aktivní v našich prioritních tématech (lidská práva, obrana skutečné demokracie, sociální spravedlnost a mírové řešení konfliktů), můžete prostřednictvím našeho servisu informovat širší veřejnost o vašich aktivitách. Vaše případné dotazy a připomínky můžete zasílat na: akt-info@seznam.cz.

 

ROZŠIŘUJTE INFORMACE DÁL:

Pošlete informaci o Akt-info svým kamarádům a dejte jim vědět, jak se mohou přihlásit. Zprávy z akt-info přinášíme jen jednou týdně a náš systém je zabezpečen, takže se nikdo nemusí obávat spamů. Přihlásit se může každý sám. Stačí jen poslat e-mail s předmětem „přihlásit“ na adresu: akt-info@seznam.cz.

 

JAK POMOCI:

Všimli jste si, že běžná nebo „mainstreamová“ média neinformují objektivně nebo dostatečně o tématech, která Vás zajímají? My také. Už Vás štve, že dostáváte jen politicky vhodné informace o světě kolem vás? Nás také. Potřebujeme překladatele z angličtiny do češtiny. Také potřebujeme české korektury. Vždy uvítáme zprávy z alternativních zdrojů. Pokud můžete pomoci, zkontaktujete nás na: akt-info@seznam.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments