Absurdistán: Sionistický komunista, „antisemitský“ radarista

"…Nevím, zda se něco změnilo, ale Hisballáh i Hamás bývaly na listině teroristických organizací. Obyvatelé Gazy si ve volbách 2006 zvolili vládu Hamásu, ergo stali se prostorem, ovládaným teroristy. Nevidím sebemenší rozdíl mezi útokem na WTC a útoky sebevražedných komand, vysílaných palestinskými militanty k vraždění civilistů v Izraeli. Kupodivu příslušníkům Al Kajdy ani Talibánu zatím mezinárodní společenství nepřisoudilo analogicky právo na samostatný stát.

Ale bez žertů: očekával bych, že mezinárodní společenství vytvoří sanitární kordon kolem gazy a ustaví silnou inspekční kontrolu a embargo na zbraně, kterými teroristé Hamásu rozněcují vojenské konflikty s Izraelskou armádou, přičemž se často kryjí za živé cíle svých palestinských bratří (raketomety staví pokud možno za silně obydlená sídliště, či rovnou do školek)…", píše na svém blogu na Aktuálně bývalý předseda KSČM, režisér Jiří Svoboda.

***


"…Na způsob sebeobrany, jak ji Izrael uplatňuje od svého vzniku, se názory různí, ale málokdo míval důvod pochybovat o jeho účinnosti. Už ne. Po zoufale kontraproduktivním Litém olovu, vojenské akci v Gaze před rokem a půl, je tu tedy další podivuhodně konzistentní operace.

Zpackaný útok jednotky na lodě aktivistů je především obří politickou prohrou. Vpád na palubu civilního plavidla, k němuž došlo zřejmě mimo izraelské teritoriální vody, je neobhajitelný. Argumentují-li izraelští politici tím, „že si přece začali oni“, neb napadli naše hochy slaňující se z helikoptéry Černý jestřáb, ozbrojené nejdřív jen paintballovým arzenálem, jeden neví, jestli se má pobaveně usmívat nad jejich nestydatostí, nebo pochybovat o jejich kompetentnosti…", odpovídá mu na stejném serveru bývalý propagátor amerického radaru v ČR, Tomáš Klvaňa.

Svět se zbláznil.

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments