Alžírsko zatklo agenta Mossadu s falešným španělským pasem
Podle zprávy alžírského deníku Ennahar El Djadid zatkly alžírské úřady ve městě Hassi Messaoud, poblíž egyptské kanceláře firmy, poskytující služby naftařským společnostem, izraelského agenta, který se prokazoval falešným španělským pasem.

Agent Mossadu podle alžírských zdrojů přijel do Alžírska pod falešnou identitou pětatřicetiletého Španěla jménem Alberto Vagilo a strávil v této zemi více než deset dní před svým zatčením.

Zpráva se objevila týden poté, co byl jiný izraelský občan se španělským pasem několik dní v Alžírsku pohřešován a rostlo podezření, že mohl být unesen Al-Káidou.

Tento muž poté uvědomil izraelské ministerstvo zahraničí, že se spojil se svou rodinou, a že je v bezpečí.

Alžírské noviny také informovaly o tom, že zatčený člen Mossadu dostal víza od evropského vyslanectví před tím, než přijel do země přes Barcelonu.

Podle alžírských zdrojů navštívil Alžírsko náměstek ředitele FBI John Pistole, aby vyjednával ve prospěch tohoto izraelského občana, protože Izrael a Alžírsko spolu nemají žádné diplomatické styky.

Ennahar El Djajid ve své zprávě uvedl, že zatčený muž uměl velmi dobře arabsky, dobře se orientoval ve městě a dokonce se zúčastňoval muslimských modliteb v mešitě Bilal ibn Rabah.

Panarabský deník Asharq al-Awsat, který vychází v Londýně, napsal, že se alžírská vláda zabývala vyšetřováním podezření, že byl izraelský občan unesen Al-Káidou poté, co přijel do země na španělský pas.

Podle této zprávy byl tento muž zadržen místními obyvateli a poté byl prodán teroristické organizaci Al-Káida.

Islamistické organizace obvykle odkrývají identitu unesených po několika dnech.

 

Převzato z Haaretz

 

Překlad: Stan

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments