Americká krize: Desetitisíce lidí přijelo paběrkovat

Plattevile, Colorado, 26.11.08

O mimořádně těžkých časech pro obyčejné Američany se přesvědčila rodina Millerova, která hospodaří na 240 hektarech pozemků blízko Platteville, asi 60 km od Denveru. Po skončení sklizně nabídl farmář lidem, že si mohou sami přijet vykopat ze země zbytky po sklizni – brambory, pórek a mrkev. Zdarma. Čekali maximálně 5 až 10 tisíc lidí.

Jaké však bylo jejich překvapení, když hned první den přijelo na farmu asi 40 tisíc lidí. Auta parkovala na dvanácti hektarech pozemků, dohled musel organizovat šerif se svými pomocníky a pokutovat řidiče, kteří v honbě za potravinami prostě odstavili auto u cesty. Dopravní zácpy se tvořily až k dálnici Interstate 25. "Nemám slov, abych popsal své překvapení," řekl Miller. "Lidé zjevně potřebují jídlo." Rodina dosud podobnou akci nikdy neorganizovala. Zbytky, které na poli po sklizni zůstaly v minulých letech, tam prostě shnily.

Tento rok se rozhodli udělat tuto akci poté, co slyšeli, že se v Denveru někdo vloupal do mrazících boxů a ukradl zmrazené krocany určené na Den díkuvzdání. V neděli se rozdávaly v denverské čtvrti Lakewood krabice s nadílkou jídla zdarma. Lidé tam čekali už od šesti ráno. Celkem si pro výslužku přišlo 5141 lidí – nejvíce za posledních 40 let.

 

Zdroj: http://www.informationclearinghouse.info/article21326.htm

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments