Americké pokrytectví: Likvidace ústavy, kolaps vlády zákona
Listopad 15, 2010

 

Deset let vlády režimů Bushe a Obamy se jeví jako zhroucení právního státu ve Spojených státech. Myslíte, že se americká média zabývají touto zlověstnou a mimořádnou věcí? Ne, americká média jsou plně zaměstnána tím, jak dodržují zákony v Barmě (Myanmaru).

Vojenský režim, který vládne v Barmě, právě propustil z domácího vězení Aun Schan Su Ťij, vůdkyni prodemokratického hnutí. Americká média využila tohoto propuštění k tomu, aby na případu Barmy ukázala absenci vlády zákona. Podporuji tuto statečnou dámu, ale abych pravdu řekl, Amerika potřebuje „svobodu a demokracii“ mnohem více než Barma.

Nejsem expert na Barmu, ale jak to vidím, tak výtkou vůči vojenské vládě je, že tato vláda se nezodpovídá zákonům. Tento režim se však chová, jak umí, a vydává nařízení, která podporují jeho politiku. Barmská vláda může být kritizována za to, že u nich neexistuje vláda zákona, ale nelze ji kritizovat za ignorování vlastních zákonů. Nemusí se nám líbit, co barmská vláda dělá, pokud to však precizně vyslovíme, nejedná ilegálně.

Vláda Spojených států naopak tvrdí, že je vládou zákona, nikoliv lidí. Když však výkonná moc poruší zákony, které ji omezují, nejsou lidé, kteří jsou odpovědní za tyto zločiny, hnáni k zodpovědnosti. A protože zodpovědnost je hlavní podstatou právního státu, znamená nepřítomnost zodpovědnosti to, že vláda zákona se nekoná.

Seznam zločinů presidentů Bushe a Obamy, vicepresidenta Cheneyho, CIA, NSA, americké armády a dalších odnoží vlády je dlouhý a neustále se zvětšuje. President Bush i vicepresdent Cheney například porušili americké a mezinárodní zákony, týkající se mučení. Organizace Amnesty International a American Civil Liberties Union (ACLU) zareagovaly na nedávné Bushovo doznání, že úředně schvaloval mučení žádostí o trestní stíhání Bushových zločinů.

V dopise vrchnímu státnímu zástupci Ericu Holderovi ACLU připomněla americkému ministerstvu spravedlnosti (sic), že „země prosazující vládu zákona nemůže prostě ignorovat důkazy, že její nejvyšší představitel úředně povoloval mučení.“ Rob Freer z Amnesty International řekl, že Bushovo přiznání, že „autorizoval jednání, jež podle mezinárodního práva představuje mučení,“ a které představuje „zločin podle mezinárodního práva,“ dává americké vládě „povinnost vyšetřit to a postavit osoby za to odpovědené před soud“.

Opovržení vládou zákona ze strany americké vlády se dále vystupňovalo, když prezident Bush porušil zákon o dozoru nad zahraniční rozvědkou (Foreign Intelligence Surveillance Act) a přiměl Národní bezpečnostní agenturu (NSA), aby obešla rozhodnutí tetno zákon a prováděla špiclování amerických občanů bez soudního příkazu. New York Times řádí jako pominutí kvůli vládě zákona v Barmě, ale když pro ně jeden vlastenec odhalil, že Bush porušuje americké zákony, nechali jejich redaktoři tento únik informací u ledu celý rok, až do té doby, dokud Bush nebyl znovu bezpečně zvolen.

Holder se samozřejmě ani nepokusí pohnat Bushe zodpovědnosti za zločin mučení. Ve skutečnosti náměstek vrchního státního zástupce John Durham právě očistil CIA od zodpovědnosti za její zločiny při ničení video důkazů o nezákonném mučení zadržených americkou vládou, což je těžký zločin i podle amerických zákonů.

Letos v únoru řekl Cheney televizi ABC v pořadu This Week, že „je velkým stoupencem waterboardingu“. Americké zákony to vždy považovaly za mučení. Americká vláda ve druhé světové válce popravovala Japonce za to, že prováděli waterboarding amerických válečných zajatců. Ale Cheney zodpovědnosti unikl, což znamená, že tady žádná vláda zákona neexistuje.

Kancelář vicepresidenta Cheneyho také režírovala odhalení tajného agenta CIA, což je těžký zločin. Přesto se Cheneymu nic nestalo, a podřízenému, který to na sebe vzal, byl jeho trest zmírněn prezidentem Bushem.

President Obama ze sebe učinil spolupachatele zločinů svého předchůdce tím, že odmítl vynutit vládu zákona. Ve své zločinnost Obama Bushe dokonce překonal. Bush je prezidentem mimosoudního mučení, mimosoudního zadržování, mimosoudního špehování a narušování soukromí, ale Obama Bushe dokonce trumfnul. Obama je prezidentem mimosoudního vraždění.

Nejen, že Obama porušuje suverenitu amerického spojence Pákistánu tím, že tam posílá bezpilotní letouny a jednotky zvláštního určení, aby vraždily pákistánské civilisty, Obama má navíc seznam amerických občanů, které hodlá zavraždit bez zatčení, předložení důkazů, soudu a usvědčení. Největší změnou, kterou sebou Obama přinesl, je jeho prosazování práva na to, že výkonné složky státu mohou zavraždit, kohokoliv si přejí, aniž by jim v tom bránily americké a mezinárodní zákony. Svět tak zločinnou vládu, jako je ta Obamova, neviděl od dob Stalina a Hitlera.

8. listopadu sdělilo americké ministerstvo spravedlnosti (sic!) soudci federálního obvodního soudu Johnu Batesovi, že rozhodnutí prezidenta Obamy vraždit americké občany je jednou ze „základních pravomocí prezidenta“. Navíc, prohlásilo ministerstvo spravedlnosti (sic!), vražda amerických občanů je „politickou otázkou“, u které není potřeba zákonného přezkoumání.

Jinými slovy, federální soudy existují pouze za jediným účelem – dávat nezákonné posvěcení pro akce moci výkonné.

Řečeno popravdě, v Barmě je za vojenské vlády více spravedlnosti, než v USA. Vojenský režim odsoudil Su Ťij k domácímu vězení v jejím vlastním domě. Tento vojenský režim ji neuvrhl do podzemní kobky, neznásilnil ji, nemučil ji pod záminkou falešných obvinění a nezadržoval ji na neurčito bez obvinění. Ba co víc, vojenští „diktátoři“ ji propustili, ať již jako projev dobré vůle, nebo pod tlakem mezinárodních skupin za lidská práva, nebo na základě nějaké kombinace obojího.

Kéž by srovnatelná dobrá vůle existovala u americké vlády, nebo měl alespoň nátlak mezinárodních hnutí za lidská práva stejnou sílu v Americe, jako v Barmě. Avšak běda, američtí drsní chlapáci schvalují virtuální svlékání a prohledávání svých manželek a dcer tělesnými skenery a skupinkou zločinců z TSA, kteří osahávají tříleté holčičky křičící hrůzou.

Na rozdíl od Barmy, kde Su Ťij bojuje za lidská práva, ovce v Americe se podvolují totálnímu narušení svého soukromí a úplné likvidaci svých občanských práv jen z toho důvodu, že mají prázdné makovice a bez jakýchkoliv důkazů věří, že jsou vydáni na milost „teroristů“ ze vzdálených zemí, kteří nemají žádné armády, námořnictvo nebo letectvo, a jsou ozbrojeni pouze samopaly AK-47 a improvizovanými výbušnými systémy. Nevzdělaní obyvatelé „skvělé americké supervelmoci“, podělaní ze strachu, který šíří „ministerstvo pravdy“, souhlasili s totální demolicí americké ústavy a svých občanských svobod.

Takové ovce nemohou mít respekt nikde na zemském povrchu.

Převzato z Global Research

Překlad: Clair

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments