Americký IRC byl požádán, aby zrušil daňové osvobození AIPAC
Listopad 23, 2010

http://3.bp.blogspot.com/_qUFDMUpk9jE/Sdlhij755XI/AAAAAAAARQg/r85lyTCS73E/s400/logo-aipac.jpgDnes Federální finanční úřad (Internal Revenue Service – IRS) obdržel podání o 1 389 stranách, jež požaduje, aby bylo proizraelské lobby AIPAC zpětně zrušeno osvobození od daní. Podání předložilo washingtonské Centrum pro politiku a vynucování práva při Výzkumném institutu pro blízkovýchodní politiku (IRmep) a je v něm zdokumentováno téměř 60 let od okamžiku, kdy zakladatel AIPAC opustil své zaměstnání na izraelském ministerstvu zahraničí, až do současnosti.

Dvě klíčová obvinění jsou:

Nepravdivé udání dobročinného účelu. AIPAC byl několikrát vyšetřován FBI a v současnosti čelí civilní žalobě z trvalého získávání a předávání americkou vládou utajovaných informací. Žaloba tvrdí, že takové aktivity ukazují, že AIPAC není v pravém slova smyslu „humanitární“ organizací.

Podvodné žádosti o status organizace, osvobozené od daně. V originální žádosti o daňové osvobození se vyskytují podvodná tvrzení a vážná opomenutí. Není v ní zmíněno, že mateřská organizace AIPAC, Americká sionistická rada (American Zionist Council – AZC) byla zrušena nařízením amerického ministerstva spravedlnosti o registraci zahraničních agentů z roku 1962. AIPAC byl zaregistrován o šest týdnů později a požádal o osvobození od daní, ale zatajil přitom, že většina jeho základního kapitálu přišla z Izraele, právě přes AZC.

Občané, skupiny hlídající státní výdaje a společnosti, zabývající se dodržováním zákonů mohou stáhnout a posoudit sumář této stížnosti zde. Pokud máte zájem o zaslání DVD s plnou stížností a dodatky, pošlete mail na info@irmep.org.

Ředitel IRmep Grant F. Smith i telefonující posluchači grilovali 1. ledna 2010 komisaře IRS Douglase Shulmana na National Public Radio kvůli laxnímu vynucování práva ze strany IRS vůči některým neziskovým organizacím s vazbami na Izrael, které páchají nezákonnou činnost v zahraničí a porušují americké daňové zákiony. Shulman ujistil Ameriku, že „pokud dobročinná organizace porušuje daňové zákony, pokud se dopouští nepovolených činností, určitě po ní půjdeme. Každý rok odebíráme dobročinný status podle zákona velkému počtu charitativních organizací. Máme rozpracovány tisíce auditů, které se týkají dobročinných organizací, takže nezaváháme při uplatňování daňových zákonů a kontrole dodržování pravidel.“

Podle Smithe „zveřejněním této stížnosti číslo 13909, adresované IRC, vyzýváme znepokojené Američany i dezorientované dárce, aby hlídali, zda IRS učiní odpovídající opatření. Budík tiká.“

 

Zdroj: Global Research

Překlad: Stan

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments